Treść opublikowana przez edekxp
-
Zmiana galki biegow
O taką Ci chodzi: Oczywiście środek swing bez kiery i gałki (była też czarna skórzana tylko gładka)
-
Audi a4 B6 1.8 T BFB błąd 16683 Pomocy!
Po odpięciu N75 turbina powinna ładować ile da radę, bo WG się nie otwiera. Standardowa turbina powinna dać jakieś 1,1bara może trochę więcej Przecież zbierać się będzie tak samo z N75 czy bez - no chyba że jest uszkodzony On ma za zadanie sterować wg czyli spaliny omijają turbinę. 1.9tdi ma inny moment, wyższe ciśnienie spalin i turbina wstaje trochę wcześniej Jeżeli porównujesz z 90 konnym tdi to 1.8t bedzie podobnie się zbierać a nawet lepiej, ale porównaj z 170 konnym
-
1,8t BEX wykres z hamowni
No raczej jest gorący przecież ma 90 stopni, chyba że masz problem z czujnikiem temp.
-
Zmiany spalania na fisie
No auto po programie dość mocnym około 190KM. Turbina daje rade tylko dłużej się buja, ale to raczej normalne skoro podniesione ciśnienie zadane U mnie jest podobnie - auto też po programie Z logów wygląda wszystko ok, ale brak temperatury powietrza.Myślę że IC nie wyrabia chyba że masz FMiC-a założonego
-
Zmiany spalania na fisie
Spalanie na fisie przelicza z czasów wtrysków, a czas wtrysku zależny m.in od sondy. daj te logi
-
Brak oświetlenia przy otwartych drzwiach
Skoro na fisie jest dobrze, to przewody oraz microstyki w zamku też chyba dobre. Nie pamiętam ale może być podwójny mikrostyk i ten drugi nie łaczy, lub wtyczka w zamku W vagu brak błędów?
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Miękkość bardziej zależy od sprężyny
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
0JJ - 8E0 413 031 CL Moim zdaniem jak założysz ten z aukcji 8E0 413 031 CK też bedzie dobry, bo długość jest taka sama Tył 1BA - 8E0 513 036 AE 1BE - 8E0 513 036 AF
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Tak Amor 1BE, klasy wagowe 0JB,0JC,0JD,0JE,0JF,0JG Sprężyny 1BE,1BV klasa 0JG
-
1.8T BFB 16727 - Camshaft Position Sensor (G40)
W wolnym czasie sprawdzę u siebie i podam jakie mam napięcia Sprawdzałeś czy nie ma wilgoci w skrzynce ECU
-
Nie Chce Odpalać
Jaki regulator w filtrze,pierwsze słysze,ciśnienie paliwa reguluje regulator podciśnieniowy który jest na listwie wtryskowej,zazwyczaj pęka w nim membrana i ciśnienie paliwa spada,a benzyna leci podciśnieniem do kolektora ssącego i zalewa silnik przez to trzeba chwile go kręcic zanim odpali.Tak było w B5, a temat jest o B6.strazak93 uzupełnij profil, bo można się tylko domyślać,że nie masz B6 lub nie widziałeś listwy ani filtra z takiego auta.
-
1.8T BFB 16727 - Camshaft Position Sensor (G40)
Może jakieś zwarcie w przewodach.Na odpiętej wtyczce mierzyłeś czy z czujnikiem? Taki czujnik? Schemat Osobiście nie mierzyłem napięć na takim czujniku, ale może jest sterowanie masą a nie plusem, tzn jak czujnik działa to zwiera z masą i wtedy może być napięcie na pinie nr.2 . Jednak chyba sterowanie jest plusem, bo jest błąd o wysokim sygnale Musiałbym sprawdzić u siebie
-
Nie Chce Odpalać
Niezupełnie, to jest tylko jakby przekaźnik czasowy.Pompa nie posiada w sobie żadnego czujnika ciśnienia. Nie pamiętam który nr.przekaźnika, ale wystarczy go zmostkować i pompa chodzi cały czas. Za ciśnienie odpowiada filtr paliwa, w nim jest regulator. Może być winna instalacja lpg, sprawdź jak koledzy podpowiadają. Paliwo może cofa się do baku i po postoju ciężko odpalić. Spróbuj przekręcać kluczyk kilka razy aby pompa dopompowała paliwo a potem odpal auto. Ile masz paliwa w baku? Czasem wyższy stan paliwa pomaga jak paliwo wraca. Aby wyeliminować czy to wina paliwa czy układu zapłonowego, spróbuj odpalić awaryjnie na lpg
-
1.8T BFB 16727 - Camshaft Position Sensor (G40)
Wygląda na jakieś zwarcie. Aby sprawdzić taki czujnik potrzeba jakiś magnes i po przyłożeniu powinno być napięcie około 5V, bez magnesu 0V Może to Ci pomoże http://www.youtube.com/watch?v=W_OBB30qbx0 Czy auto ciężko się wkręca na wyższe obroty? Miałem tak w A3, po wymianie nie ten silnik
-
Audi a4 B6 1.8 T BFB błąd 16683 Pomocy!
Oczywiście, bo nie osiąga ciśnienia zadanego. Sprawdź szczelność najlepiej kompresorem.Logi też się przydadzą Po co? jak wystarczy laptop i vag to nie B5
-
Akcja zbiorowa - rozkminiamy zawieszenie 1BA vs 1BE ( kat. mas osi)
A4 B6 Avant Quattro BFB (2003) Kategoria wagowa przód OJH Kategoria wagowa tył OYM Zawieszenie 1BA LP - 690mm PP - 690mm LT - 650mm PT - 650mm Po zmianie sprężyn przód na 1BE na nieb,biał,ziel z B7, przód obniżył się a tył pozostał bez zmian LP - 650mm PP - 650mm
-
Xenon czy ktoś zakładał ?
Można też kupić używane np. http://allegro.pl/lampa-prawa-xenon-audi-a4-b7-8e0-i4499511991.html Koszt wyniesie około 1300zł
-
Wakacje w Chorwacji
Dwie wystarczą, na cztery wyjazdy nie miałem kontroli
-
Nie działa odsuwanie przedniej szyby
Kolego Caporeira uzupełnij profil, bo nie wiadomo jakie masz auto. Domyślam że chodzi o B6, jeżeli tak to musisz zdemontować tapicerkę drzwi a potem przełącznik szyb. Wyczyścić styki i będzie działać
-
Czy warto wyciąć katalizator w A4 B5 1.8?
U siebie pozbyłem się zawartości katalizatora.Nie ma żadnych rurek, po prostu pusty kat. Dźwięk nie jest głośniejszy, bardziej słychać turbinę ale to jest przyjemny dźwięk
-
Problem po wymianie klocków i tarcz ATE
Tak ale z tyłu
-
Problem po wymianie klocków i tarcz ATE
Wciskałeś cylinderki? Nasmarowałeś je odpowiednim smarem. Może skorodowały trochę bo były wysunięte na starych klockach.Teraz nie chodzą płynnie bo zacierają się na rdzy Po tym paragonie nic nie wiadomo.Numery raczej sklepowe a nie producenta Mogłeś kupić np takie http://www.sklepmartec.pl/p10736,tarcze-hamulcowe-288mm-klocki-przod-audi-a4-1995-2008r.html Bardzo dobrze się sprawują http://turbodiesel.hswg.pl/test-tarcz-i-klockow-rotinger-i-steinhof-rok-i-19000-km/
-
Czy warto wyciąć katalizator w A4 B5 1.8?
Któryś z forumowiczów badał właśnie spaliny po wycięciu kata i o dziwo wszystko było w normie. Moim zdaniem jak silnik bierze olej i zostawia chmurę dymu za sobą to i katalizator mu nie pomoże
-
Jakie tarcze i klocki pod 312mm.
Tak jak pisałem to zrobiłem 5tys km a w teście 19tys ale pochwalam działanie Po założeniu klocki się trochę docierały tzn. nie hamowały po całej powierzchni tarczy. Po około 500km tarcza równo wytarta i hamulce super. To jest trzecia firma polska z jakiej jestem zadowoly pierwsza to http://motgum.com/ druga to http://www.gold-gum.pl/ Polak potrafi Chciałem kupować same tarcze ale pan z obsługi właśnie zasugerował aby kupić komplet i tak zrobiłem.
-
Jakie tarcze i klocki pod 312mm.
Ja od siebie mogę polecić http://www.sklepmartec.pl/p10895,tarcze-hamulcowe-312mm-klocki-przod-audi-a4-od-2000r.html#m1-tab To jest do B6 tarcze 312 Zrobiłem już ponad 5tys km i jestem zadowolony.Hamulce się poprawiły i klocki nie pylą test: http://turbodiesel.hswg.pl/test-tarcz-i-klockow-rotinger-i-steinhof-rok-i-19000-km/ Zamawiając telefonicznie można dostać rabat