Treść opublikowana przez mycha1236
-
Drzenie przy ruszaniu - sprzeglo czy dwumas?
dwumasu , ja po wymianie nie czuje żadnych drgań rusza się płynnie
-
Szum / tarcie przy spadku obrotow
Najdziwniejsze jest to ze to wzięło się z niczego z dnia na dzień auto normalnie przyspiesza nie wchodzi w tryb serwisowy tylko ten dźwięk jezeli z wirnikiem jest wszystko ok nie ma luzów to zostaje chyba tylko zmienna geometria która się przycina lub tez za wolno reaguje
-
Szum / tarcie przy spadku obrotow
Dla samej satysfakcji żeby tylko znikł ten dźwięk regeneracja to raczej slaby pomysł z ciekawości obejrzałem dziś wirnik od strony zimnej i o dziwo jest w bdb stanie nic nie obciera luzy są minimalne ledwo wyczuwalne nie ma możliwości aby wirnik obcierał o obudowę , zajadę jutro zapytam mechanika ile za czyszczenie turbo ewentualnie na to się skusze
-
Szum / tarcie przy spadku obrotow
Czytałem to przeczesałem kazdy temat w którym pada pojecie " surge turbo " i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi co powoduje i jak usunąć to zjawisko
-
Szum / tarcie przy spadku obrotow
Turbo surge chyba rzadko kiedy kwalifikuje turbo do regeneracji na początek jak kolega lukjar7 polecił turbo do czyszczenia
-
Szum / tarcie przy spadku obrotow
No coś całkiem podobnego co jest przyczyna zapieczone łopatki ? grucha ?
-
Szum / tarcie przy spadku obrotow
Co takiego stało się z turbo ? ---------- Post dopisany at 21:58 ---------- Poprzedni post napisany at 21:52 ---------- Za surge odpowiada sterowanie turbo ( grucha ) czy cos innego ?
-
Szum / tarcie przy spadku obrotow
Witam czy ktoś z was może spotkał się z takowym problemem , chodzi tu dokładnie o szum / tarcie jakby coś szorowało (np. wirnik o obudowę w turbo ) objawia sie to tylko wtedy gdy obroty dochodzą do ok. 2 tyś i wcisnę sprzęgło tak samo jest na postoju , na biegu jałowym wkręcę na 2 tyś po czym puszczam gaz i słychać te szorowanie przez 1-2 sek , sprzęgło , dwumas , sprzęgiełko alternatora - to odpada gdyż zostało to wymienione . Auto normalnie pali przyspiesza jak zwykle tylko niedawno pojawił się ten dziwny dźwięk który potrafi zdenerwować
-
Strzelanie w mechanizmie podnoszenia szyby - film
Na Alledrogo są zamienniki w rożnych cenach być może występuje to w aso jako część osobna posiada ktoś nr. ? lub może polecić aukcje z dobrym zamiennikiem ?
-
Dym po odpaleniu
Ja tez jestem po wymianie uszczelniaczy na pompkach dopiero kilka godzin temu auto odebrałem także wynikami podziele się jak coś zaobserwuje , od razu wleciał nowy dwumas ze sprzęgłem i tu jest ogromna różnica od wyczuwalna od pierwszego ruszenia co prawda stary dwumas nie wydawał dziwnych dźwięków jakiegoś stukania czy coś ale stary tak sie zablokował ze nie można go ruszyć ani w jedna ani w druga stronę zrobił się jednomas sprzęgło wciska sie teraz bez oporu jest miękko bierze dużo wcześniej łatwiej jest teraz ruszyć i go wyczuć ( wcześniej brał przy samej gorze ) i nie ma juz tego tarcia jakie wystepowalo przy wciskaniu sprzęgła na 1 biegu przy ok. 2000 obr.
-
wymiana foteli +kanapy
Rożnica chyba będzie taka ze w sedanie w oparciu nie ma mocowania na roletę bagażnika
-
Strzelanie w mechanizmie podnoszenia szyby - film
mi u kierowcy dość mocno trzeszczy u pasażera trochę mniej ale zrobię oba na raz
-
Pytanie o dzialanie EGR i brak cisnienia w wezyku wchacy do czarnej raczki w EGR
Co ma zaślepienie egr do niesprawnej klapy gaszącej - ja tez mam zaślepiony egr ale klapa gasząca została i działa normalnie
-
Strzelanie w mechanizmie podnoszenia szyby - film
Pablo w którym miejscu znajduje się ten ślizg i gdzie mogę go dostać ? ---------- Post dopisany at 18:18 ---------- Poprzedni post napisany at 13:49 ---------- Coś takiego ? AUDI A4 01-08 PODNOŚNIK SZYBY ZESTAW SLIZG 2SZT (3429027617) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
-
Strzelanie w mechanizmie podnoszenia szyby - film
Witam , od jakiegoś czasu słyszę podczas zamykania / otwierania szyby dziwne dźwięki podobne do strzelania wyraźniej słyszalne podczas zamykania co jest tego przyczyna ? Film:
-
Roleta elektryczna sedan
Up. Pisało kilka osób ze wrzucić i cisza sam jestem ciekaw jak wygląda wyrezanie
-
Ślady oleju na pokrywie wałków. Nie z EGR
Jeżeli mówisz o tej dużej widocznej "uszczelce " wokół korka to raczej ona nie jest odpowiedzialna za przeciek być może w korku chyba jest gumowa uszczelka moze ona puszcza lub korek ma jakiś uszczerbek lub sama obudowa przy korku.
-
koniec sprzegla
Jasne ze można kupić oddzielnie ale z racji na droga robociznę wymienia się to razem bo często jest tak ze jak wymienisz dziś sprzęgło to za 3 miesiące padnie dwumas i płacisz za robociznę x 2
-
[B6 1.9 tdi 130 ps] Koszty eksploatacji i poważniejszych napraw.
Tak jak pisałem wyżej mnie tez w czerwcu do AWX wyniosło +/- 700 zł
-
[B6 1.9 tdi 130 ps] Koszty eksploatacji i poważniejszych napraw.
naciąg paska alt i rolka alt. to nie jest rozrząd. nie ma konieczności wymiany tego z rozrządem jeżeli nie istnieje taka potrzeba rozrząd kpl. u TOM77 " -zestaw rozrządu Ina 496 zł (pasek+rolka napinacza+napinacz hydrauliczny+rolka prowadząca+śruby montażowe) -pompa wody Ruville 130 zł, Hepu 189 zł, SKF 225 zł " Po 2002 r. koszt będzie jeszcze mniejszy ponieważ tam już coś zmieniono z napinaczem i jest sporo taniej
-
[B6 AWX] Wywalić EGR czy kupić nowy?
tu nie chodzi o to gdzie więcej zapłacić. Ori jest ori, tylko z logiem Audi. Reszta to aftermarket. Nie twierdzę, że ten Wahler jest zdecydowanie gorszy, ale trzymając się jakichś zasad to ten Wahler nie jest oryginalną częścią zamienną i koniec kropka. A co kto kupuje to już jego sprawa i kwestia portfela. Nikomu nic do tego. Pamiętajcie tylko, że to co wypuszcza Wahler jako orybinalne części zamienne VAG naprawdę nie musi być dokładnie tym samym co pakuje wahler w swoje pudełka. Ok przyznaje racje tańszy egr będzie wybrakowany o logo OOOO
-
[B6 1.9 tdi 130 ps] Koszty eksploatacji i poważniejszych napraw.
Jeżeli pewne auto nie mina to nie trzeba przy nim dużo grzebać , turbo jak turbo to samo co w 1.8 t nie stosować PSJ chłodzić przed zgaszeniem , dwumas to nie ma reguły może jeździć 200 k km i 100 k km koszt nowego + sprzęgło ok - 1600 zł , pompo wtryskiwacze obecnie nie jest to już taki ogromny problem jak kiedyś sa zakłady które je regenerują , jeździć na sprawdzonym paliwie i nic się nie stanie , dokładniej wypowiedzą sie na ten temat koledzy którzy użytkują te silniki długi czas , ja zaledwie pół roku
-
[B6 AWX] Wywalić EGR czy kupić nowy?
Ale spoko. Kupie sobie ten za 900 bo te za 300 za tanie dla mnie. Hehe dobra koniec spiny Posiada w sprzedazy Wahlera czy taki jak siedzi ori ale spoko ... ---------- Post dopisany at 00:42 ---------- Poprzedni post napisany at 00:25 ---------- Btw. Mam nadzieje ze nie dumasz ze wszystkie częsci produkuje Audi podejrzewam ze ten od Gajosa tez będzie Wahler
-
[B6 AWX] Wywalić EGR czy kupić nowy?
:facepalm:http://a4-klub.pl/sprzedam-ogloszenia-komercyjne-firm-157/czesci-super-cenach-hurtowni-duze-upusty-klubu-promocje-20286/ Ehe .. masz racje kup u Gajosa za 900 zł i będzie na pewno lepszy od tego za 480 zł od gościa XXX z forum
-
[B6 AWX] Wywalić EGR czy kupić nowy?
Ale co mnie obchodzi jakie ceny u gajosa TOM77 sprzedaje ori części , pytałem o egr -480zł ---------- Post dopisany at 23:46 ---------- Poprzedni post napisany at 23:43 ---------- chyba ze mówimy tu o tym gdzie kupimy najdrożej ori egr