Treść opublikowana przez cobradd
-
Która firmę elektronarzędzi byście wybrali?
Kupiłem niedawno szlifierke kątową METABO na firmę, podziałała może z trzy tygodnie i trafiło przekadnie kątową, a miał być porządny profesjonalny sprzęt. Obecnie leży w serwisie.
-
[ALL B5] Dobry poradnik korzystania z samochodu na gaz (audi)
Już z 10 lat temu albo lepiej na polskim rynku pojawiały się samochody z fabryczną instalką, bodajże lanosy były pierwsze.
-
[ALL] Trzeszczace CB przy dodawaniu gazu
Pewnie wtryskiwacze gazowe rozsiewają zakłócenia, eliminowanie zakłóceń w samochodzie to temat rzeka wymagający czasu i cierpliwości. Polecam pogrzebać na jakimś forum CB mają tam kopalnie wiedzy i pomysłów na ten temat.
-
[ALL B6] Błąd 16502
jak skasowałeś i się znowu nie pojawił, nie problemu z trzymaniem temperatury i obrotami to mu nic nie dolega. I na przyszłość to nie ten dział !
-
[ALL B5] Dobry poradnik korzystania z samochodu na gaz (audi)
bajka do kwadratu
-
[ALL] CB RADIO + ANTENKA - Jakiś niedrogi zestaw. Co polecacie ?
radio ONWA MK3 lub UNIDEN 520 może tez być ALAN ale antene HUSTLERA omijaj szerokim łukiem, lepiej dorzucić 20 zł na cos lepszego, przerabiałem to na własnej skórze. Teraz ma antene TTI CB-X14, szału nie ma ale zasięg do 8 - 10km i o niebo lepsza od Hustlera za właśnie 20 zeta więcej.
-
[ALL B5] Dobry poradnik korzystania z samochodu na gaz (audi)
Do dbania o instalację zalicza się chociażby obowiązkowy start na benzynie co właściciele instalek I i II generacji często olewają i nie tankowanie syfu. Nie przestrzegając tego w d*pę dostaje parownik (reduktor) potem silnik a na końcu ludzie narzekają że LPG im silnik zniszczyło a to nie LPG tylko niedbalstwo właściciela.
-
[ALL B5] Dobry poradnik korzystania z samochodu na gaz (audi)
Dbać o instalacje, robić regularne przeglądy (wymiany filtrów) nie tankować syfu na podejrzanych stacjach - i to by był cały poradnik użytkowania samochodu z LPG.
-
[B5 AEB] Sonda Lambda Magneti Marelli
ciekawy tok myślenia http://www.a4-klub.pl/smf/18t_150km_aeb_awaria_podgrzewania_sondy_lambda-t6604.0.html jeśli cie to nie przekonuje to kop dalej, szukanie nie boli
-
[ALL B5] Problem z podpięciem alarmu Seo
Wywal te schematy w kosz i poszukaj na forum instrukcji podłączania alarmu bo takie są i poczytaj je dobrze zanim się zabierzesz za podłączanie, dowiesz się miedzy innymi że w A4 B5 występowały dwa rodzaje sterowania centralnym które są opisane na forum. Jedna rada, nigdy nie ufaj żadnym schematom, traktuj je jako orientacyjną pomoc i zanim podłączysz jakikolwiek kabelek to najpierw sprawdź go czy to ten bo kolorystyka kabli może się różnić, probówka jest tutaj niezastąpiona.
-
[B5 ANA] Problem z adaptacją przepustnicy
a wyczyściłeś ja zanim zacząłeś adaptować :gwizdanie:
-
[ALL] Problem z pierwszym uruchomieniem VAG-a
Pobaw się ustawieniami portu COM. Szczegóły
-
[B5 AHL] Wysokość sprężyn
normalne że tył siedzi zwłaszcza jeśli jeszcze LPG zamontowane, co druga A4 tak ma. Nowe amorki nie pomogą jak sprężyna siedzi, mierzeniem nic nie wskurasz, chcesz podnieść wymień sprężyny.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
bo końcówki drążków MS to akurat nie są dobre, to jest wątek o wahaczach.
-
[B5 AFN] Centralny zamek - kłopoty
jest nadzieja że spadł tylko wężyk skoro pompka coś tam buczy w bagażniku
-
[INNE] [B5 AFN] Jednak chyba kostka stacyjki.POTRZEBNA POMOC!!!!
kable 3 i 4 sa to kable wychodzące z centralki i ich zlączenie nic nie da, trzeba złączyć kable które są podpięte do 3 i 4 czyli inaczej przeciąć 3 i 4 i złaczyć te ktore idą od samochodu a nie od centralki bo zaraz kolega napisze że złączył 3 z 4 i nie ma efektu żadnego.
-
[INNE] [B5 AFN] Jednak chyba kostka stacyjki.POTRZEBNA POMOC!!!!
Jak dla mnie to 3,4 sterują przekaźnikiem który odcina zapłon, jeden z nich to pewnie "+' a drugi "-". Odszukaj przekaźnik wyjmij go i zastąp go zwykłym kablem który połączy przerwany kabel od zapłonu, ewentualnie możesz całkiem wywalić przekaźnik z obudową i poprostu złączyć kabel od zapłonu, alarm nie będzie miał wtedy możliwości wyłączenia silnika. Wycieraczki i reszta to juz raczej nie od alarmu, masz coś pochrzanione z elektryką i alarm może od tego głupieć. Jeśli złączysz przerwany kabel od zapłonu to możesz wtedy śmiało wywalić całą centralkę. Jesli na przewodach 3 i 4 nie znalazłbys przypadkiem przkażnika to może być tak że jest on wbudowany w centralkę, wtedy wystarczy połączyć ze sobą przewody które są podłączone do 3 i 4, ale raczej powinien być tam przekaźnik.
-
[B5 ADR] Falowanie obrotów na benzynie i na gazie
W przypadku falowania obrotów sonda lambda nie należy do podstaw, podstawami są rzeczy wymienione przez Nosfera. Różne dziwne objawy miałem od sondy ale nie falowanie obrotów.
-
[B5 ADR] Błąd sondy lambda
Jak masz Vaga to porpostu sprawdź napięcie Vagiem w grupie 9, ma oscylować pomiędzy 0,1 a 0,8 mniej więcej, resztę doczytaj na forum bo było już wiele razy.
-
[B5 AFN] Samoczynne uchylanie się elektrycznie sterowanego szyberdachu
mój szyber też świruje, samoczynnie się uchyla podczas jazdy, ale o dziwo dzieje sie to tylko w lecie, w zimie mi sie nie zdarzylo więc stawiam że to jakas wilgoc ale nie chce mi sie tam zaglądać.
-
[B5 ADR] Kontrolka ciśnienia oleju - jeszcze raz
też to mam i gdzieś kiedyś wyczytałem że jeśli kontrolka sie zaświeci i sama zgaśnie ewentualnie gaśnie po wyłączeniu i odpaleniu silnika to prawdopodobnie nie jest to nic powaznego (jak pisze devastation pewnie czujnik) i można kontynuować jazdę, problem pojawia się gdyby kontrolka nie chciała zgasnąć. Czytałem też na forum posty o tym jak zignorowano taką zapalającą kontrolkę podczas jazdy i kilka kilometrów dalej silnik powiedział goodbye. Przed długą trasą lepiej sie wybrać na pomiar cisnienia oleju i byc pewnym, bo może się zdarzyc tak że jest ssak przytkany w misce i jest za niskie ciśnienie. wspomniałeś sobie w pore :gwizdanie:
-
[B5 AJM] Centralny się zamyka od razu
czyli masz problem z alarmem bo pompka nie rozpoznaje czy sygnał otwórz / zamknij przyszedł z kluczyka czy od alarmu.
-
[B5 AJM] Centralny się zamyka od razu
Ale pompka centralnego nie może sama uzbroić alarmu zwłaszcza gdy jest to alarm nieoryginalny. Odepnij alarm i sprawdź czy bez alarmu dzieje się to samo bo jeśi winna jest pompka to powinno się to również dziać przy otwieraniu z kluczyka.
-
[B5 ADR] Spadające obroty
zapnij VAGa i sprawdź czy nie ma jakiegoś bledu od nastawnika przepustrnicy
-
Moja opinia o A4!
też ostatnio zauważyłem że nie ma miesiąca żeby się coś nie spierd****o, to wahacz to przegub to pompka paliwa, jakiś napinacz to opona i tak w kółko, ale jeżdzę nią dwa lata i jeszcze mnie to nie irytuje pewnie dlatego że to audi, inne auto bym już dawno pociął na żyletki jak by mi tak robiło