Treść opublikowana przez cobradd
-
[B5 ADR] Szumy w przednim prawym kole (więcej ich na zakrętach)
a łożysko stkuka? chyba tylko jak doszczętnie pogruchotane
-
Instalacja LPG rozładowuje akumulator
tak jak ci pisałem na początku, jeśli to AL-700 to ona może kilka dni bez zasilania stać i nie traci ustawień więc mozna by ja było podłączyc tak jak piszesz
-
[INNE] Młodzi kierowcy pod nadzorem
ale kurs reedukacyjny po przekroczeniu 24 punktów to nie jest złe, nie żebym zamierzał korzystać
-
[B5 AHL] Wymiana pierścieni
Ale te ileś setek to w przypadku AUDI może być np 400 albo nigdy, mój przy ponad 260 śmiga na półsyntetyku i nic nie bierze Ogólnie nie należy mieszać olejów różnych gatunków, ale gdzieś tam kiedyś czytałem, że dopuszcza sie w ostateczności mieszanie syntetyka z półsyntetykiem (z mineralnym absolutnie nie) ale napewno nie jest to nic dobrego dla silnika. Po zakupie zalałeś syntetykiem pewnie nie wiedząć co było wcześniej zalane a zastosowanie oleju wyższej klasy jakościowej, zwłaszcza w wyeksploatowanych silnikach może doprowadzić do wypłukania istniejących osadów a w rezultacie do rozszczelnienia silnika co mogło sie zrobić u Ciebie. Jak się chcesz dokształcić o olejach to polecam: http://www.oleje.ovh.org/index.html
-
[B5 ADR] Auto stało 2 dni nie ruszane a teraz problem z obrotami sam dodaje gazu
nie zapomnij się pochwalic co wyszło
-
[B5 AHL] Wymiana pierścieni
Dolewasz półsyntetyk do syntetyka, no brawo. Wymień olej na półsyntetyk i nie rób mieszanki wybuchowej. Nie wiem czy przejście z syntetycznego na mineralny to nie jest zbyt drastyczna zmiana a jeszcze pewnie nie wiadomo na jakim było przed syntetycznym jeżdzone. Preparatów do uszczelniania silnika jest mnóstwo, znajdziesz je na każdej stacji benzynowej, ale jeśli zamierzasz samochodem jeszcze pojeździć to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie.
-
[ALL B5] Polski VAG 4.9 vs. Vag-Com 311.2 - problem z odczytem
jednym interfejs łączy sie na standardowych ustawieniach, inni muszą kombinować, nie wiem od czego to zależy ale popróbuj z tą linią komend tak jak pisałem
-
Instalacja LPG rozładowuje akumulator
tez jestem ciekawy, czekamy na rezultat....
-
[ALL] Uniden a homologacja
niby prawo nie działa wstecz ale każdy przepis ma kilka interpretacji. Na stronie Urzedu Komunikacji Elektronicznej, do której linka podałem, odnośnie UNIDENA pisze: "W odniesieniu do użytkowników, podczas kontroli, CB radio może zostać zabrane do depozytu celem przeprowadzenia badań i dalszego postępowania (wydanie decyzji o zakazie użytkowania w przypadku niespełnienia wymagań)." Podaje jeszcze raz linki, żeby nie trzebabyło szukać: http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=69&news_id=1215&layout=0&page=text http://www.policja.pl/portal/pol/169/3001/CB_radio.html
-
[ALL B5] Polski VAG 4.9 vs. Vag-Com 311.2 - problem z odczytem
pewnie masz coś ze sterownikami, spróbuj wszystko odinstalować i zainstalowac jeszcze raz używając komendy mode comx możesz sobie podejzec czy zmiana predkosci w menadzerze urzadzen rzeczywiscie odniosla skutek, ale najlepeij zmieniac prędkość z lini polecen MODE COM1:4800,N,7,1,P zmienia predkosć COM1 na 4800, skuteczność 100%, ale zauważyłem że powraca do standardowych po każdym odłączeniu interfejsu
-
[ALL] Uniden a homologacja
tak naprawde to taki kwit sprzed dwóch lat też jest niewiele wart, bo chwili obecnej to radio jest powiedzmy "nielegalne" i policja ma prawo zatrzymać takie radio do badań niezależnie od tego kiedy było kupione - ale to tylko teoria z rzeczywistością niewiele mająca wspólnego podczas prawdziwych "nalotów" na CB kolesie dokładnie wiedzą czego szukają i nie wołają żadnych papierów
-
[ALL] Uniden a homologacja
sprzedawca nie wystawi kwitku bo sprzedawanie UNIDENA w Polsce jest nielegalne, grozi za to kara grzywny, wystawiając kwitek sprzedawca sam sobie pętle na szyji wiąże
-
[ALL B5] Polski VAG 4.9 vs. Vag-Com 311.2 - problem z odczytem
a czy oprócz prędkości próbowałeś tez zmniejszyc latencje, uzyj w lini poleceń komendy mode comx (x nr portu) wyświetli ci parametry portu, czasami zmienianie predkości z menadzera urządzen nie przynosi skutku, trzeba z lini polecen
-
[B5 ADR] Auto stało 2 dni nie ruszane a teraz problem z obrotami sam dodaje gazu
Problemy zawsze wyskakuja z nienacka To tez niedawno miałem, właśnie po kilkudniowym postuju, cos się działo z czujnikiem położenia przepustnicy i nie trzymał obrotów, tak jak by cos zamarzło. Gwarantuje ci, że jak podepniesz teraz VAG-a to napewno jaieś błedy sie zapisały w pamięci.
-
[B5 ADR] Auto stało 2 dni nie ruszane a teraz problem z obrotami sam dodaje gazu
standardowo wypadałoby podpiąć VAG-a napewno cos pokaże, może być jakiś problem z przepustnicą
-
[B7 BKN] Dpl
dokładnie jak pisali koledzy wyżej DRL - daytime running lamp
-
[B5 AHL] Jak to jest z seryjnymi glosnikami
bosse to inna bajka, ja mam u siebie zestaw NOKII i tak samo jak u kolegi na naklejce jest 8 a w samochodzie doliczyc się mozna 6
-
[B5 AHL] Proszę o poradę - uszczelka pod głowicę
w więc wygląda na zwykły niedogrzany silnik
-
[ALL] manual do silnika
ciekawe ale szkoda, że do TT a nie do A4
-
[B5] Jakie radio?
takie które ci się podoba i na które cię stać
-
[B5 AHL] Jak to jest z seryjnymi glosnikami
jak się gdzies tu na forum doczytałem to tylne są podwójne i dlatego w sumie masz 8
-
[ALL B5] Zawieszenie !
mozna wymieniac pojedynczo, nie trzeba ani kompletami ani parami, chyba, że ktos ma za dużo kasy. A wymiane można przeprowadzać we własnym zakresie bo jest to banalnie proste.
-
[B5 AHL] Proszę o poradę - uszczelka pod głowicę
uszczelka nie koniecznie, biala maź w zimie to nic nowego, pojawia się kiedy autem jeździmy na krotkich odcinkach i silnik nie ma kiedy się porzadnie nagrzać no a jak jeszcze termostat jest walnięty to silnik juz wogóle nie ma możliwości nagrzania się. Nie piszesz nic czy ubywa płynu chłodniczego, więc pewnie nie ubywa i ta biała maź to tylko taki zimowy skutek uboczny.
-
[ALL B5] Kierownica nie odbija
a sprawdź sobie czy dolne wahacze na tym samych otworach są pomocowane
-
[ALL B5] Dziwne stuknięcie przy cofaniu po wymianie wahaczy
koła skręcic na maxa i ostro ruszyć jak będzie "tyrkotać" to przegub, tylko nie przesadź z tym ostro bo go jeszcze urwiesz