Treść opublikowana przez rtocki
-
[ALL B5] Jakiego minimalnego rozmiaru felga do tarczy 312 mm ?
akurat miałem Textary pod ręką, są dość miękkie, ale wrażenia po swapie już bardzo pozytywne, a tak jak dzisiaj przejechałem trasę ok. 350 kilometrów w deszczu to różnica olbrzymia, oprócz większego rozmiaru, wydaje mi się że nawiercana tarcza jest też dużo skuteczniejsza na "mokro" bo łatwiej i szybciej wysycha już od początku hamowania. Zobaczymy jeszcze jak z problemem pękania Zimmermannów Sport, który spotykał niektórych użytkowników - rozmawiałem z działem techn. w DE i twierdzą że robili jakieś zmiany, może kit a może faktycznie?, ale tak jak pisałem mam je w dobrej cenie więc potestować można
-
[B5 AEB] Upgrade tylnich hamulców w Quattro B5
Ta rzeźba chyba też kolegi nie zainteresuje bo gość napisał że nawet niektóre 16" mogą nie wejść na tył wtedy - no chyba że zimówki też są na czymś większym niż seria 15"
-
[B6 AWX] Twardy pedał po kilku hamowaniach - czy pomoże wymiana płynu hamulcowego ?
mięknie - pojawiają się w przewodach pęcherzyki gazu z gotującego się płynu, czasem potrafi też przyhamowywać zacisk (objętość się powiększa i pcha tłoczek)
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Zgadzam się z przedmówcą, ja podobny efekt miałem w poprzednim aucie (nalot ok 300 tys) przy przejściu z Castrola na Liqui Moly. To Castrol jest wyjątkowo przereklamowany i usiłuje się wcisnąć do każdego serwisu, a ja akurat już w kilku autach właśnie z Castrolami miałem jak najgorsze doświadczenia (silnikowymi bo akurat TAF-X do skrzyni jest świetny)
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
chyba by się Wam opłacały wycieczki do mnie: bioester w 2 strony 60 zł, wybicie kata, wstawienie do ori puszki (bez rozcinania ) odpowiednio dopasowanej rurki + wymiana plecionki i pospawanie 2 wieszaków z tyłu = 200 zł
-
[ALL B5] Jakiego minimalnego rozmiaru felga do tarczy 312 mm ?
Paę dni temu zmieniałem, nawet w 16" (ori Audi) zacisk jest b. blisko felgi (a od ciężarków wyważających-jeśli są przyklejone wewnątrz to dosłownie na milimetry), za to blacha osłaniająca pasuje spoko:
-
[B5 ABC] Czy klocki przednie są z czujnikami zużycia ?
to zależy czy samochód ma instalację (powinny być przy zwrotnicy takie gniazdka na kabelkach) do pokazywania zużytych klocków, ale to było raczej przy autach z hamulcami Ate, w poprzednim przy Lucasach też nie miałem
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
pablo ty impotencie intelektualny... Trzenisławie o ch*j Ci chodzi, każdy może się pomylić jak szybko piszę [br]Dopisany: 28 Maj 2009, 02:34_________________________________________________ Pablo pomyłka związana z szybkim pisaniem to jest jak wciśniesz klawisz obok, albo bez alta itp, z kolei przejęzyczenie to wiadomo: jak się język z łechtaczki na odbyt ześlizgnie, no a to na co zwrócił Ci uwagę Piotrek to zwykły pospolity analfabetyzm niestety...
-
[B6 AWX] Twardy pedał po kilku hamowaniach - czy pomoże wymiana płynu hamulcowego ?
twardy jak kamień przy zagotowaniu? a może masz problemy z serwem i pompa podciśnienia nie wyrabia?
-
[ALL B5] Czego brakuje w moim silniku ?
Wg ETKI są dwa rodzaje tych nakładek na zbiorniczek w zależności od nr nadwozia, jedna ok. 20 druga 30 zł.
-
[ALL] Jaki środek do czyszczenia wtryskiwaczy ?
Ja kiedyś zastosowałem to: http://www.liquimoly.de/liquimoly/produktdb.nsf/id/d_5170.html , podpina się przed filtrem no i silnik pracuje na tym (ze zmiennymi obrotami) aż wypali wszystko z puszki, no z pół godziny to trwa, ale lepiej czyści niż dodatki wlewane do baku. Ok 50,- zl
-
[B5 1Z] Pisk hamulców po rozgrzaniu
Liqui Moly ma w ofercie Bremsen Anti Quietsch Paste/Spray tu poszukaj opis: http://www.liquimoly.de/liquimoly/produktdb.nsf/id/d_3078.html Będę akurat robił zamówienie w tygodniu na oleje itd, to i ten bzdet mogę wziąść dla Ciebie ta mała saszetka pasty 10 gram, ok 9 złoty, spray 400ml ok. 60 zł Jeśli nie znasz "krzyżackiej" mowy wstawiam polski opis. Polska strona LM jest lekko skopana i czasem nieścisła (np. klasyfikacja olejów), zwracałem już uwagę w centrali mają poprawić, ale ja wolę posługiwać się niemiecką opis: BREMSEN - ANTI - QUIETSCH - PASTE/SPRAY Syntetyczny spray/pasta specjalnie przystosowany/a do systemu hamulcowego. Usuwa sól, wodę i piasek. Przeciwdziała powstawaniu szmerów i piszczeniu hamulców. Zapewnia bezpieczne funkcjonowanie całego układu hamulcowego
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
przy następnej okazji Ci podrzucę Maciek zrobi wersje z serkiem fromage (czyt. fromaż) - dzisiaj zjesz, trzy dni srasz
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
a tak mi się zdawało (po felach), że to Ty dymałeś akurat jakąś bemke no widzisz przedwczoraj Niebylec, dzisiaj Krak, ciekawe gdzie mnie jutro wywieje :>
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
no nawet kasę mogłem od Ciebie zawieźć do RZ na placka
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
> Kerczi , nie czepiaj się 3 z przodu , ja też jestem już poważny człowiek, rzekłbym że wręcz trochę konserwatywny tzn np. owszem rypię w kakao - ale tylko panny, a z wami młodymi to nigdy nie wiadomo...
-
[B5 AEB] Pomiar ciśnienia doładowania
no to rezam, tylko muszę załatwić taką zardzewiałą wodę jaka zawsze jest w rurach c.o.
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
no w kiszkę walone, pożyczę zestaw z niskopodłogową szeroką naczepą i będę jeździł po Proszowicach 5 km/h w godzinach szczytu
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Dzięki za spota, no jak się podku... po drodze. Od Tarnowa do RZ są prawie cały czas remonty i jest tylko kilka miejsc z dwoma pasami gdzie łatwo wyprzedzić i jakaś cholerna snuja niedorobioną alfą 156 2.0 na jednym z takich pyrkał 150 pod górkę lewym pasem mimo że cały czas mu migałem i trąbiłem. Rejstracja KPR - co to za miejscowość? w d*pę tam mieszkają jacyś niedorobieni typu sam nie mogę a innym nie dam?, wydymałem go w końcu prawym pasem bo te paździerze pod górkę to w ogóle nie jadą , ale to już nie pierwszy raz z tymi rejstracjami trafiam jakiegoś buraczka ćwikłowego.
-
[ALL] Klocki hamulcowe Otto Zimmermann - opinie
No to fajnie, ja jednak też wezmę je na testy (wersja 312), 600,- zł nie majątek a jeżdżę sporo (ok 4-5 tys miesięcznie) to będzie jakieś porównanie do testu koleżanki.
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Wstawać żule. pytanie do chłopców z władzy; orientujących się jak działa forum. Jeśli miałem zapełnioną skrzynkę PW to ktoś chcąc mi wysłać PW dostawał jakiś komunikat?, czy podobnie jak ja ni chu...?
-
[B7 BLB] Zewnętrzna chłodnica oleju
No baran ze mnie a już się zastanawiałem czemu od paru dni nikt nie odpowiada na moje różne PW EOT
-
[B7 BLB] Zewnętrzna chłodnica oleju
Może z tej tabeli Racimex'a coś wywnioskujesz: http://www.racimex.de/content/de/quickfinder/quickfinder.php?artikelgruppe=92&referrer=auto%252Fracimex%252Foelkuehlerbausaetze.php&typ=Audi&anzeigen.x=36&anzeigen.y=12 Mogę ich wypytać przez formularz kontaktowy czy pasuje jakiś zestaw do konkretnego modelu silnika w b7, firma poważna więc chyba odpowiedzą zgodnie z rzeczywistością
-
[B5 AFN] Wąż gumowy do intercoolera
zgadza się tam najczęściej się przeciera, u mnie w poprzednim aucie już zaczynał się robić ślad bo śrubka od zacisku wystawała łbem do góry, (wiadomo że przy dokręcaniu opaski wygodniej ją ustawić tak by śrubka była pionowo zamiast z boku) ale popuściłem przekręciłem i dokręciłem w takiej pozycji że od strony przewodu do turbiny było gładko (tylko blaszka opaski) i już się nie pogłebiał ślad
-
[B5 AFN] Wąż gumowy do intercoolera
no i dobrze, goście na szrotach też najczęściej zdają sobie sprawę, że te rurki nie są tanie, więc też cenią, choć okazje pewnie się trafiają,