Treść opublikowana przez rtocki
-
[B7 BLB] Propozycja zbiorowego zapytania, a poźniej pozwu przeciw Audi
małe sprostowanko, ja nie oglądałem właśnie, tylko Kerczi więc nie wiem jak to tam wyglądało, ale jeśli tak jak piszesz to faktycznie kolosalna różnica (także dla Audi AG, bo jak by to przeszło w PL to musieliby na całym świecie BLB robić a to już kasa konkret)
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
nie v5 tylko r5 (rzędówka), były w A6, są do dziś w furgonetkach (transporter, crafter) i touaregu, w ogóle 5-cio cylindrowe motory VAG-a (także np. 2.2T benzyna z s2 czy rs2) to porządne wytrzymałe konstrukcje, co nie zawsze później się udawało (pierwsze serie v6 2.5 tdi, czy 2.0 tdi BLB )
-
[ALL B5] Czy jest możliwa przekładka z 2.8 na 2.2T ?
rs2 o nim myślałem, a 230 z s2 też na pewno większy potencjał, choć w pełni się zgadzam, że czy to 1.8 czy 2.2 czy całkiem co innego przy 250+KM i momentach 350+ i tak nie ma sensu w ośce
-
[B7 BLB] Propozycja zbiorowego zapytania, a poźniej pozwu przeciw Audi
aaa tego o VW nie oglądałem, pisałem o piśmie skierowanym przez forumowicza (taką odpowiedź przysłali), czyli może też trzeba tv zainteresować i powtórzyć
-
[B7 BLB] Propozycja zbiorowego zapytania, a poźniej pozwu przeciw Audi
o ile dobrze pamiętam, to Kulczyk już się ustosunkował (coś w stylu, że mają to tam gdzie się wtyka lewatywę)
-
[ALL] Czy biodiesel jest bezpieczny dla silnika ?
A to Twój nie jest wyprodukowany przez Audi AG?, bo wg nich do 2002 można stosować do wszystkich a przy nowszych jest tabelka do jakich (chyba dawałem linka)
-
[ALL B7] Akcja serwisowa 21B7
zapytaj w serwisie, weź ze sobą ks. serw. niech sprawdzą
-
[B5 AFN] Czyżby sprzęgło kończyło swój żywot ?
raczej przeguby zewnętrzne
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Ozi już kupił, czy jeszcze nie? : http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_audi_a4_b5_1999_2001_halogeny_z_kratkami-t78274.0.html
-
[ALL B5] Czy jest możliwa przekładka z 2.8 na 2.2T ?
no nie sądzę że to samo, 2.2T z 315PS to doprowadzenie do serii, a zapytajcie np. Poźka ile porządnej roboty (nie druciarstwa) trzeba włożyć w 1.8T żeby dojść do 300+
-
[ALL B5] Wydruk z niemieckiej stacji diagnostycznej
he,he będzie się z powrotem wbijać katy, dpf-y, naprawiać egr-y i co tam jeszcze kto usunął, albo płacić za radość
-
[B6 AVF] Kontrolka zużycia klocków
mały FIS nie pokaże, ale i tak lepiej raz na miesiąc zajrzeć samemu (przcież to widać nawet bez zdejmowania koła) ile tych klocków zostało, wystarczy że uszkodzi się ten kabelek przy klocku i kontrolki już nic nie powiedzą
-
[ALL B5] Wydruk z niemieckiej stacji diagnostycznej
To z pomiarów na normę spalin, 3 pomiary (Ergebniss der Messungen): LL - wolne obroty (obr/min), AR - gaz w podłogę, na luzie (obr/min) , beschl. zeit - czas przyspiszenia z wolnych na full (sek.), i trubwet - ilość sadzy bodajże. Ale wszystko wyszło w normie, dostał plakietkę. A u nas te dane do niczego w sumie Ci się nie przydadzą
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
>marbart: masz pompowtryski, ale dpf? to szczerze nie wiem a nie mam jak tu sprawdzić (jestem na gościnnym kompie) >Marcin: AEL to taki pięciocylindrowy AFN (za***isty motor tak poza tym), olej z normą 505.00 najlepiej porządny full syntetyk np. Liqui Moly Diesel Synthoil, ile tam wchodzi też z głowy nie pamiętam, do 4-cylindrówki 3.8 litra, więc myślę że ze 4.5, bańka 5 litr. powinna starczyć, wlejcie najpierw ze 4 litry, odczekajcie, sprawdzcie na bagnecie i dolewki tak po 150 - 200 żeby nie przelać do ok. 3/4 stanu (na full nie ma sensu bo łatwo przekroczyć jak nie będziecie długo czekać żeby wszystko spłyneło i bagnet nie pokaże)
-
[ALL B8] Co z olejem do TDI B8?
raczej dokup na dolewkę w ASO (tam mają też takie w butelkach z logo audi), a przy wymianie to już sobie wybierzesz jakiś konkretny na następne lata , a kod silnika masz na naklejce w ks. serwisowej
-
[ALL B5] Montaż podłokietnika od Passata oraz wstawienie uchwytów na napoje od A4
Przecież napisał w opisie... "A więc tak kupując podłokietnik, który wyglada mniej więcej tak http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/340402ff74a06e8e.html w miejscu gdzie zaznaczyłem środkową kreską jest oryginalnie miejsce na kompa. Są teraz 2 opcje możemy przedłużyć kable od kompa od audi a4 PAMIĘTAĆ ABY TO ROBIĆ PRZY WYŁĄCZONYM AKUMULATORZE!!!i wstawić w to miejsce wtyczkę od kompa od audi lub ........................ 5 krok wtyczkę od kompa albo umieszczamy za popielniczką w środku tunelu, tak aby był łatwy dostęp po jej wyjęciu lub puszczamy z boku, za tylnym siedzeniem "
-
[ALL B7] Akcja serwisowa 21B7
wymieniali kluczyki (nadajniki) zdalnego sterowania bodajże
-
[B5 1Z] Pisk hamulców po rozgrzaniu
a w tym sensie to raczej nie ma takich niby ostrzegaczy, materiał klocka nie jest jednorodną substancją, podejrzewam że akurat trafiło na jakieś "ziarno", które piszczy więc za jakiś czas jak się trochę zetrze, przestanie. No a te wycieki-niepokopjące, trza by na kanale popatrzeć żeby nie było jakiegoś zonka w awaryjnej sytuacji
-
[ALL B5] Tarcze na swap na 312mm
dudi pyta o b5 jak myślę, tam pasują też od A6 tyle że tam były dwa rodzaje, dlatego często sprzedający nie wiedzą jaki mają więc najlepiej samemu oglądać na szrotach a nie na allegro
-
[B5 AJM] Jak sprawdzić czy pompa wtryskiwacza została zregenerowana ?
no napisz trochę jaśniej bo w opisie masz AJM a on ma pompowtryski a nie VP, chyba żed chodzi o vacuum
-
[B5 1Z] Pisk hamulców po rozgrzaniu
W '96 w AHU (bo taki masz a nie AHH) nie było raczej czujników, wyciek z tyłu: pewnie zacisk ham. (chyba są zestawy naprawcze)
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
LongLife service to znaczy że auto jeździło w trybie wydłużonych (rzadszych) przeglądów i wymian oleju , radzę przejść na zwykły co 10-15 tysi.
-
[ALL B5] Czy jest możliwa przekładka z 2.8 na 2.2T ?
No w przypadku 2.2 T wynika to chyba z osprzetu który jest od strony grodzi, no bo przecież silnik "rośnie" do przodu a nie na stronę skrzyni, a R5 TDI ktoś może myślał wstępnie?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Jesteś z RZ to pewnie się spotkamy, to Ci opowiem, druga liczba czyli 30, 40 itd określa lepkość oleju w temp. 100 stopni. W skrócie mówiąc im wyższa tym olej bardziej dostosowany do pracy w wysokich temperaturach (błedne jest tu często powielane stwierdzenie , że np. 30 to stusuje się wtedy gdy na zewnątrz jest temper. 30, a 40 przy 40 itd. ) Aaa no i zasadniczo to oleje 5W40 znacznie lepiej nadają się do smarowania (i chłodzenia - co jest także podstawową funkcją każdego oleju) silników z turbinami niż 5W30 - jednak w najnowszych silnikach często są stosowane 30 ze względu na łatwiejsze spełnianie gównianych norm ekologicznych, nie mam teraz czasu rozwijać tematuu, zainteresowani sobie znajdą o co chodzi.
-
[B6 AVF] Filtr oleju firmy BOSCH A4 B6 AVF 2004 Avant 96kw
Przyzwoity, najlepsze filtry (IMO) to Knecht i Hengst,