Treść opublikowana przez rtocki
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
wiem przecież, chodziło mi o porównanie aut aktualnie dostępnych na rynku, spełniających moje wymagania (diesel, kombi, quattro)
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
czyli zwykła standartowa sobota
-
[ALL] Czy biodiesel jest bezpieczny dla silnika ?
hmm co do walenia frytkami wystarczy powąchać dwururkę (nie wyobrażam sobie jakiejś dokumentacji) a parametry-przy okazji wolnego czasu mogę zalać bak jakiejś vervy i pomierzyć, ale nie wyobrażam sobie dokładnego pomiaru zużycia bo bak bioestru też bym musiał tą samą trasą i stylem przejechać a to "tylko" ponad tysiąc km :>, przyspieszenia czy v max to nie problem.
-
[ALL] Czy biodiesel jest bezpieczny dla silnika ?
Skoro piszesz, że np. Orlen Verva czy Shell V-Power Diesel dą do d..py, możesz to poprzeć jakimiś konkretnymi przykładami ??. Praktycznie od roku tankuję Shell V-Power Diesel lub Orlen Verva i nie mogę powiedzieć nic złego o tych paliwach. Po za tym na forum czytałem wiele pozytywnych opini o tego rodzaju paliwach. ___________________ Pozdrawiam Rafał Przecież napisałem że nie uważam tych paliw za złe lecz takie same w eksploatacji, a przy każdym z nich miałem już jakąś minę (przy bioestrze jeszcze nie) zapewne związaną ze stacją a nie z paliwem. Najeździłem już grubo ponad milion km, więc nie prowadzę w pamięci kiedy jakim autem i na której stacji, ale zapewniam że nie ma sieci i paliwa 100% wolnego ode oszustw, a tak jak napisałem bioester jest tutaj trudniejszy i mniej opłacalny do ogarnięcia. > ksiądz: frytkami wali zgadza się ale (z moich naprawdę wielotysięcznych doświadczeń a nie kilku baków) pali tyle samo, osiągi te same, poniżej -20 podwójna porcja dodatku zimowego LM
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
rex gratki, powiem tak: gdybym ja dzisiaj jak za dobrych dawnych czasów szedł z półtorej stówki do salonu po auto, to a4 quattro tdi bym... nie kupił, tylko właśnie legacy boxer diesel...
-
[B7 BLB] Propozycja zbiorowego zapytania, a poźniej pozwu przeciw Audi
Nie są dostępne , to jest foto , o ile pamiętam z jakiegoś rosyjskiego warsztatu z czasów gdy jeszcze były dostępne (przed jesienią 2008)
-
[ALL] Czy biodiesel jest bezpieczny dla silnika ?
Kolego ja akurat nie robię tego z oszczędności, wiele części kupuję zawsze w ASO, rozrząd itp też robię w ASO, nie zakładam gównianych opon z dalekiego wschodu i nie leje półsyntetyka. Po prostu uważam ze bioester jest b. dobrym paliwem zwłaszcza do silników na pompach, a jak się okazuje wg Audi AG może być stosowany do wszystkich silników do 2002 a później z zastrzeżeniami wg tej tabelki http://www.ufop.de/downloads/Audi.pdf (potwierdzone w ASO). Jeżdżę na nim odkąd się pojawił już 2-gim autem (plus żona plus teść PD na razie nieśmiało 50/50) i to duże przebiegi, także w zimie. Nigdy żadnych problemów w przeciwieństwie do tych mieszanek , które zdarza się zatankować z etykietką: ultra, super, verva, power itp. Nie twierdzę że "klasyczne" ON jest złym paliwem, ale często jest kombinowane przez pompiarzy a tu jest widocznie trudniej lub się nie opłaca.
-
[B5 AFN] Wgniecenie na misce olejowej
mało widziałeś widocznie...
-
[ALL] Czy biodiesel jest bezpieczny dla silnika ?
nie słyszałem bo nie szukałem: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?action=search2 wpisz bioester
-
[ALL] Dodatki do olejów i paliw
Znaczy żeby nie było niejasności opisywany przeze mnie Engine Flush Liqui Moly, czy Engine Cleaner Motula to w sumie nie dodatki tylko środki używane jednorazowo do "wyczyszczenia" silnika tuż przed zmianą oleju, np. przy przejściu na full synt., opisane w odpowiedzi na pytanie kol. gzrybol o doświadczenia z takowymi
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
no fajny, równe 20 latek i w papierach 85kW :>
-
[ALL] Dodatki do olejów i paliw
Ja akurat stosowałem (łącznie na swoich 3 autach i kilku znajomych/rodzina) to samo ale Liqui Moly (wcześniej Motor Clean, a na Kulfonie po raz pierwszy z nowej serii Profi-Line Engine Flush). Nigdy żadnych efektów ubocznych a gnój nagromadzony schodzi piękny. Szkoda że nie zrobiłem fotki jak zaraz po tym wyglądało wnętrze pod pokrywą zaworów - bo akurat od razu robiłem rozrząd, aż się goście w ASO dziwili.
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
No kurcze pogoda dopiero dzisiaj jest trochę po mojej stronie, a myłem przed świętami bo mamie trochę wstyd takim jechać na cmentarz itp. Ale staram się jak mogę, nawet szukam optymalnych miejsc ale quattro nie boksuje, tylko po prostu wyjeżdża z takich parkingów jak np ten:
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Najlepiej na spocie Ps. Byłeś może ostatnio na Krzyżanowskiego Ze spotami w niedz. jest problem bo jestem wtedy zwykle z córką w KR lub w drodze, na Krzyżan. jestem często (dzisiaj też będę ok. 1630-1645) bo bratowa tam pracuje w przedszkolu i ją czasem zasbieram z roboty.
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
>slaweq i co z tą naklejką? można gdzieś odebrać?
-
[ALL] Dodatki do olejów i paliw
Do paliwa akurat w zimie używam (przeciw "zamarzaniu"), do olejów są zbędne gdy silnik jest w dobrej kondycji i sam olej też porządny (takie oleje same w sobie mają b. dobre pakiety różnych dodatków). No i używałem-o ile można to nazwać dodatkiem, bo po prostu wpina się pojemnik ok. 0.5l do filtra zamiast rurki ze zbiornika paliwa-preparat do czyszczenia wtrysków
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
znajomy jeździ na wahadle ale przez Zgorzelec , więc zestawem to raczej nie odbije
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
z daleka ta przesyłka?
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Kamil, dowolną wersję, ale chyba Ci chodzi o kogoś na miejscu
-
[ALL B5] Koło jednomasowe, tarcza i docisk do AVG
Ten simmerring, po prostu po jakimś tam czasie może zacząć lekko się pocić, kosztuje grosze, ale do wymiany trzeba właśnie drzeć koło, więc skoro i tak już będziesz miał zdjęte to warto od razu "na zapas" to zrobić i mieć święty spokój na kolejne lata/kkm
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
wspólczuję, ale są jeszcze mniej przyjemne metody - gdy od drugiej strony proktolog powie proszę się rozluźnić...
-
[B5 AKN] Gdzie się znajduje czujnik temperatury powietrza doładowanego ?
no właśnie tłumaczę że wg opisu nr 16 jest to i to, więc nie ten o który Ci chodzi
-
[B5 AKN] Gdzie się znajduje czujnik temperatury powietrza doładowanego ?
Chodziło mi o rysunek z linku http://www.voila.pl/020/3jy36/ podanego przez RiCoTriCo, w ETKE nie patrzyłem jeszcze
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Dobry olej , jeden z lepszych HC (hydro crack, nie full synt, jak to często wmawiają niektórzy sprzedawcy), z pewnością górna pólka wśród ogólnie pojętych półsyntetyków. Ma normy 504.00 i 507.00, pewnie Twoje auto jeździło w longlifie (mój zresztą też) ale przy następnej wymianie i tak bym wlał do AVG LM Diesel Synthoil (cenowo stoją dość podobnie) i przeszedł na wymianę zwykłą co 12-13 tys.(Tak też uczyniłem)
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Co kupujesz do auta :gwizdanie: Taaa do auta, wiosna idzie hormony buzują, pewnie zostawi u Ozziego w firmie