Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

turzol

Pasjonat

Treść opublikowana przez turzol

  1. turzol odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Wyczaj ori S-line na parkingu, podjedź żeby się zrównać błotnikami i kleisz jak należy
  2. Zmatuj te listwy dlugie ode mnie i palnij w czarny polysk lakierem. szyby mam naprawdę ladne
  3. Cycu w moim garażu leżą szyby black. Co sie nie odzywasz?
  4. To jest standardowa cena za czujnik ultradźwiękowy, w całej grupie VAG kosztuja podobnie. Do Leon III kupowalem w ASO - ok 470zl, do Fabii II tesciow podobna cena. Ja w cenie dodatkowo utargowalem malowanie w kolor.
  5. To wez tego K5 i uzywaj z głową, ale nic poniżej.
  6. Karcher zaczyna robić cos ciekawego dopiero od modelu K7 w góre niestety. w K5 między jednym a drugim 30 minutowym myciem musisz schładać pompę przez 40minut, inaczej kończy tak Poczytaj i sam wyciągniesz wnioski jaką warto kupic http://kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?f=20&t=14307
  7. turzol odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Będa pasować.
  8. Ale przepuszcza 100l wody na godzine więcej, wiec to ciśnienie podawane karcie Karchera nierealne. Miałem K2, mam C130 więc wiem porównanie. K2 nie dało się nawet mebli ogrodowych umyć, gdzie przy Nilfisku jak przyłożę lance to szukałem fotela u sąsiada Poza tym Nilf sluzy już 5 lat i nawet specjalnie o nią nie dbam a chodzi jak zła do dzisiaj. Jak sie zyebie to będzie Kranzle bo to inna liga.
  9. turzol odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Czy ma ktoś sprawdzone źródło na zakup turbo CAHA? Interesuje mnie jakaś świeża sztuka. cos ktoś?
  10. K2 to sie do mycia roweru ledwo nada Dołożysz troche i masz Nilfisk C120 na alu pompie i daje cisnienie wystarczajace do mycia np, posadzek czy auta. Karcher robi modele na alu pompie dopiero od serii K5 a i tak padają jak muchy. Zawartość dodana 1 minute later To jest cena za wyważanie dynamiczne?
  11. Ładna sztuka, kolor lava grau? Szkoda ze na zwyklej lampie bo odejmuje wyglądu B8. Skrzynia DSG? AUDI wklada multitronic przy FWD.
  12. turzol odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Halogeny z indeksami A na końcu zamieniają sie na B. Pewnie coś poprawili zmienili, dlatego zmienil sie numer. Ty na pewno masz ten nr halogenów? Bo 8T0 są okragle a w A6 c6 poliftach szly prostokatne jak dobrze pamietam.
  13. Środek o nazwie Prickbort elegancko usuwa Plastidip. Kupisz go w każdym sklepie z dobrą chemią samochodową.
  14. Bede w następnym tyg oddawał auto do tłumikarzy w celu przejrzenia układu + wymiana wszystkich wieszaków na nowe. Wydech drży oczywiscie, ale ma to związek z tym buczeniem imho.
  15. Pajda, co to zmieni że sie nim karniesz? Nic nie wniesiesz nowego do tematu bo przez ponad 2 lata nikt nie potrafi postawić diagnozy. ASO, Daneckie, Bosch Servisy i wychwalani pod niebiosa tjunerzy.
  16. Powiem, że teraz w cieplejsze dni to jeszcze lajtowo buczy, jak jest zimno to nie da się wysiedzieć w środku. Nagrywane na parkingu podziemnym. Co ciekawe ja słysze buczenie, Ty, moja żona ale już żaden z mechaników nie słyszy absolutnie nic, twierdząc ze to diesel i tak ma pracować. Po kilkunastu takich opiniach ja zaczynałem w to wierzyc, ale potem wystarczy ze przejadę sie na spocie innym AVF/AWX i czuje jakbym jechał całkiem innym modelem Dzisiaj rozebrałem cały dolot, sprawdziłem mocowania, dałem pod puchę nowe gumy z serwisu, wymieniłem profilaktycznie filtr powietrza na nowy. Wszystko dokładnie dolega do otworu gdzie jest ten dodatkowy dolot pod błotnikiem. Dodatkowo odłączyłem zawór EGR poprzez wypiecie przewodu i wkrecenie do niego srubki. Totalnie nic sie nie zmienia, jak buczał tak buczy dalej. To mocowanie poduchy skrzyni za każdym razem zlecam do sprawdzenia i niby jest ok, ale jak tu ufać mechanikom skoro wg nich sobie wymyślam problemy Uj że autem nie da sie praktycznie jeździć, na wszystkie dluższe trasy czy też wakacje jeździmy autem żony ...Co mechanik to nowe teorie i wymysły, szkoda ze po niemałej zapłacie i przy odbiorze auta zawsze jest ta sama śpiewka.. O wymianie słupka tez myślałem, ale mam dziwne przeczucie ze wywalę znów kilka tys i nie będzie poprawy. W koncu kompresja jest ok, walek ori po niskim przelocie, nowe szklanki, panewki, czujniki, śruby i mase innych dupereli. Wszystko brane z ASO . Z drugiej strony może być mikropekniecie glowicy i tego żaden chyba pomiar nie wykaże.
  17. turzol odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Nie dogodzisz Dodam że z autem są 3 komplety kół 2x20 cali i na zimę 18ki te z fotki. Bujalem się tym autem i jest kosmos ale mnie na niego po prostu teraz nie stać jeszcze Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  18. Buczy najbardziej w zakresie 1600-2200. Dodatkowo autem mocno drży przy niskich obrotach. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  19. Ja wymieniałem listwe na nową i Kamil dobrze pisze - trzeba podgrzać nową przed tym jak będziesz ją pchał przez otwór głowicy. Problemem jest to że otwór jest blisko ściany grodziowej i nową listwę musisz wygiąć praktycznie w łuk, bez uprzedniego podgrzania połamiesz ją. Nawet w serwisówce jest wskazówka żeby ją podgrzać opalarką Stara listwa oczywiście mi pękła przy wyjmowaniu delikatnym, ale miałem oddessany olej i mogłem odłamki pozbierać z głowicy.
  20. EGR sprobuje zaslepic tak jak piszesz, aczkolwiek nadal mam watplilwosci czy tedy droga do rozwiazania problemu. Pompki wkladane były 3 tyg temu na nowych zestawach naprawczych BOSCH, nowych śrubach. Wyregulowane na 180st. Nie sprawdzałem ich na stole, ale ogolnie pochodzily z silnika BLT po przelocie 134tys km. Kompresja na zimnym Cyl1 27,5 Cyl2 27 Cyl3 27,5 Cyl4 27 na rozgrzanym Cyl1 32 Cyl2 32 Cyl3 31,5 Cyl4 32 Tę pompkę która na 4cyl najwyzej wywale i kupie inna uzywke. Próbowałem wczoraj nagrać owe buczenie, ale film tego nie oddaje w całości. W aucie nie da sie usiedzieć bo zatyka uszy. Dodam, ze przy wyższych temperaturach basowy dźwięk jest mniejszy.
  21. turzol odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    535i kuzyna będzie na handel , 63tys przelotu, totalny full , same dodatki to 80tys € Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  22. turzol odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Spec od magli tłumaczył mi to tak że do A4 B6/B7 firma ZF nie oferuje fabrycznych zestawów naprawczych i wszystkie zakłady stosują w procesie regeneracji części pochodzących od skośnych kolegów. On kilka takich magli zrobił na tych częściach, ale klienci wracali z reklamacjami i dał sobie spokój. Sam mi polecił szukanie używki, a że jak wiadomo magiel ZF latał też w Exeo w młodszych rocznikach to upolowałem takowy świeży 4 lata temu i lata do dzisiaj bezproblemowo.
  23. Blaszka serwisowa od spodu zaworu EGR i po stronie kolektora, wezyk był wpiety cały czas.
  24. Ok mam już pewien trop, mianowicie w CTR zrobili pełną diagnostykę auta i od razu rzuciło im się to że auto nie jedzie jak należy jak na serie 130KM. Ja zapewne przyzwyczaiłem się do tego i nie odczułem aż takiego spadku mocy. Do rzeczy - na logach pokazano mi jak wstaje i pracuje turbo i nie było sie do czego przyczepić, ale od razu nie spodobała im się praca zaworu EGR. Widziałem na wykresie, że gdy EGR jest zamknięty to kiedy zadane MAF jest na poziomie dajmy na to 400 to przepływka dawała ok 700, analogicznie gdy EGR sie otwierał to zadany MAF np 500 a przepływka dawała połowe czyli ok 250. Totalny misz-masz. Natomiast na innym wykresie pokazano mi jak pracuje przepływomierz w całym zakresie i wyszło na to, że pracuje OK . Jako, że moja wiedza w tym temacie nie jest za wielka to poprosiłem o konkluzje i wg nich sam EGR lub zawór sterowania N18 jest do wymiany, z czego EGR jest roczny Wahler więc albo mam pecha i nie pracuje jak trzeba albo podmienie N18 (mniejszy koszt) Dzisiaj jak tylko zatrzymałem auto pod pracą odłączyłem ten górny przewód idący do EGR i poczułem jak zasysa dość silnie powietrze. Ale co ważniejsze od razu jak go wypiąłem to buczenie z dolotu zmalało radykalnie. Potem wciskałem cięgno klapy gaszącej i buczenie zniknęło na amen a praca silnika poprawiła się znacznie. Niestety jak tylko puszczę cięgno to buczenie wraca a motor chodzi twardo. Co mnie osobiście zastanawia to gdzie jest w tym wszystkim powód że jeżdząc z EGR w układzie czy z zaślepionym buczy tak samo. Natomiast jak zdejme weżyk górny i przymkne klape gaszącą to jest inne auto. Dodatkowo jeszcze jedno - przy zapalaniu i gaszeniu auta mocno rzuca autem. Zarówno przy EGR włączonym jak zaślepionym. Nagrałem film z gaszenia auta, czy ktoś mógłby mi napisać czy ten gaszak poprawnie sie zachowuje ? Chodzi mi o to czy ma ta gwałtownie się zamykać czy nie powinien tego robić płynnym ruchem?
  25. turzol odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Tych magli się nie da zregenerować dobrze. Znam takich co 4 razy regenerowali i w końcu olali temat i kupili inny ori magiel. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.