Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

RALF76

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez RALF76

  1. jaki stan zapełnienia dpf?
  2. w tym okienku co zamek wchodzi w progu bagażnika jest czujnik klapy (bardzo kiepski dostęp), poruszałem go delikatnie i światła wróciły na klapę, temat pod obserwacją ale chyba będzie ten czujnik do wymiany (błędów nie ma )
  3. w Q3 w rodzinie zauważyłem że świeci tylko oświetlenie w zderzaku a było w lampach, na fis pokazuje otwartą klapę po otwarciu czyli prawidłowo - tzn że zamek OK? reasumując co odpowiada za przełączenie tylnych świateł klapa>zderzak?
  4. orientujecie się czy 35TDI (163 konie) też problem olejowy dotyczy aut z lat 2022-24?
  5. co się sypie w TFSI 2.0 252PS?
  6. IMHO mylisz wątki, cykanie ustaje lub jest mało słyszalne na ciepłym silniku więc jak się ma to wytartej gumy? To o czym piszesz to dwa oddzielne wątki - nie mieszajmy.
  7. sprawdź wtryski, może coś z układem paliwowym, moze dpf uszkodzony, błędy są??? widzę wątek w dwóch miejscach - kontynuuj tutaj
  8. nie jest to normalne, jaki stan wtrysków?
  9. zimą normalne czyli para z wydechu a latem nic nie widać
  10. czemu wymienisz silnik?
  11. zalane z bańki 5l plus załączony lejek/rurka - bardzo łatwo się wlewa, nic nie rozlane tylko w miarę wolno trzeba lać, sterownik odczytał dolewkę..
  12. sprawdziłem vcds i mam ok 10L adblue w zbiorniku które ma juz z 1,5 roku - czy lepiej dolać z 5L nowego aby się wymieszało czy jednak wyjeździć to stare??
  13. dpf nowy, wyczyszczony lub ktoś wartości wykasował
  14. tak, chodzi o tą rurkę/lejek przy bańce 5L
  15. tankował ktoś adblue z bańki 5L, da się tym lejkiem który jest przy bańce wlać? nie rozlewa się? czy lepiej z dystrybutora?
  16. cykanie coś podobnego do spalania stukowego i przy delikatnym przyśpieszaniu na zimnym potem na ciepłym mało słyszalne, jednak jest cykanie a nie klepanie jak to twórca tematu pisze (chyba że to ma na myśli)
  17. dzięki, w opasce jest taki jakby ogranicznik, że dalej nie można jej rozszerzyć co powoduje kłopoty ze zdjęciem i ponownym włożeniem gdyż jest ciasno, wystarczyłby 1-2mm więcej i pewnie robota byłaby lżejsza... *czy to jest związane z tym aby za daleko jej nie rozszerzać bo straci swoje właściwości zaciskowe? wypróbuje to narzędzie drugie na zdjęciu (zakupie..)
  18. jakimi kluczami ściągacie opaski z filtra? zawsze mam z tym kłopot, czy jest jakiś klucz który dobrze otwiera opaskę i lekko schodzi po przewodzie? ps.1 min odpowietrzanie VCDS potem składanie i kolejne 30sek odpowietrzania - po tym zabiegu pali od strzała
  19. Jaki jest czas odpowietrzania filtra paliwa VCDS? do tej pory na forum było 30sek ale są informacje że także 120s na różnych forach grupy VAG? Jaki czas jest w serwisówce w a4b9 i podobnych 2.0 tdi aby to robić prawidłowo? Filtr pod podłogą wiec ciężko zalać więc może dłużej musi się napełniać niż 30sek??
  20. na nowym to samo, nie ma znaczenia
  21. hehe nikt tego nie wie, może ogarnie to ktoś klasy Muskel lub podobne osoby z dużą wiedzą temat znany w grupie VAG, dzieje się tak szacuje w 90% aut a4b9 i podobnych z tymi silnikami, ludzie wymieniają masę części i nic to nie daje, zaczynając od aku po czujniki i rozruszniki (choć podobno komuś pomogła wymiana rozrusznika) ale dzieje się to w autach już od nowości - coś chyba jednak sknocili ale obejście tego jest Moim zdaniem dwie opcje: 1. Cofające się paliwo, wystarczy ze jest chwila zwłoki i pompa stworzy ciśnienie a ze latem kręci odrazu to jest problem, zimą nie występuje gdyż jest komunikat trwa uruchamianie silnika, świece grzeją chwile trwa i zapala odrazu 2. Kiedyś jeden Pan w TV twierdzi że kompy sterujące muszą być coraz wydajniejsze gdyż dostają masę danych z czujników celem dostosowania dawki, może "ta" zwłoka powoduje że po pewnym czasie (2-3sek) są wszystkie dane i komp lepiej steruje - nie wiem trudno powiedzieć bo na ciepłym czy nawet kilku godzinny postoju efektu tego nie ma ps. testuj i daj znać A moze ktos ma dostęp i spotkał się z tym jak sobie radzą serwisy....jakieś akcje naprawcze?
  22. z ciekawości zrób taki test np: jutro po nocnym postoju: wejdź do auta naciśnij start poczekaj jak zgaśnie świeca żarowa potem naciśnij stop i raz jeszcze start - daj znać jak zapali
  23. obyś się mylił, jak znika tzn że bierze i silnik do remontu - znany problem CGLC
  24. może trywialne ale czy zapisujesz konfiguracje po teście?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.