Treść opublikowana przez RALF76
-
DPF wypala się co 120 km w Audi A4 B8 2.0 TDI
jaki stan zapełnienia dpf?
-
Brak dźwięku z parktronika tył w Audi Q3
w tym okienku co zamek wchodzi w progu bagażnika jest czujnik klapy (bardzo kiepski dostęp), poruszałem go delikatnie i światła wróciły na klapę, temat pod obserwacją ale chyba będzie ten czujnik do wymiany (błędów nie ma )
-
Brak dźwięku z parktronika tył w Audi Q3
w Q3 w rodzinie zauważyłem że świeci tylko oświetlenie w zderzaku a było w lampach, na fis pokazuje otwartą klapę po otwarciu czyli prawidłowo - tzn że zamek OK? reasumując co odpowiada za przełączenie tylnych świateł klapa>zderzak?
-
Znaczne zużycie oleju w fabrycznie nowym Audi A4 B9 2.0 TDI
orientujecie się czy 35TDI (163 konie) też problem olejowy dotyczy aut z lat 2022-24?
-
A4 B9 2.0 TFSI 252 KM czy BMW G21 330i?
co się sypie w TFSI 2.0 252PS?
-
Klepanie w zakresie 1200-1800 obr./min. w Audi A4 B9 2.0TDI
IMHO mylisz wątki, cykanie ustaje lub jest mało słyszalne na ciepłym silniku więc jak się ma to wytartej gumy? To o czym piszesz to dwa oddzielne wątki - nie mieszajmy.
-
Kopcenie podczas wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI
sprawdź wtryski, może coś z układem paliwowym, moze dpf uszkodzony, błędy są??? widzę wątek w dwóch miejscach - kontynuuj tutaj
-
Częste wypalanie DPF po programie w Audi A4 B8 2.0 TDI 177 KM CGLC
nie jest to normalne, jaki stan wtrysków?
-
Częste wypalanie DPF po programie w Audi A4 B8 2.0 TDI 177 KM CGLC
zimą normalne czyli para z wydechu a latem nic nie widać
-
Wymiana silnika Audi A4 B8 2.0 TDI 170 KM
czemu wymienisz silnik?
-
Tankowanie adblue z bańki do Audi Q5 2.0 TDI
zalane z bańki 5l plus załączony lejek/rurka - bardzo łatwo się wlewa, nic nie rozlane tylko w miarę wolno trzeba lać, sterownik odczytał dolewkę..
-
Tankowanie adblue z bańki do Audi Q5 2.0 TDI
sprawdziłem vcds i mam ok 10L adblue w zbiorniku które ma juz z 1,5 roku - czy lepiej dolać z 5L nowego aby się wymieszało czy jednak wyjeździć to stare??
-
Stan DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CAGA
dpf nowy, wyczyszczony lub ktoś wartości wykasował
-
Tankowanie adblue z bańki do Audi Q5 2.0 TDI
tak, chodzi o tą rurkę/lejek przy bańce 5L
-
Tankowanie adblue z bańki do Audi Q5 2.0 TDI
tankował ktoś adblue z bańki 5L, da się tym lejkiem który jest przy bańce wlać? nie rozlewa się? czy lepiej z dystrybutora?
-
Klepanie w zakresie 1200-1800 obr./min. w Audi A4 B9 2.0TDI
cykanie coś podobnego do spalania stukowego i przy delikatnym przyśpieszaniu na zimnym potem na ciepłym mało słyszalne, jednak jest cykanie a nie klepanie jak to twórca tematu pisze (chyba że to ma na myśli)
-
Procedura odpowietrzania filtra paliwa (czas) w A4 B9 2.0TDI
dzięki, w opasce jest taki jakby ogranicznik, że dalej nie można jej rozszerzyć co powoduje kłopoty ze zdjęciem i ponownym włożeniem gdyż jest ciasno, wystarczyłby 1-2mm więcej i pewnie robota byłaby lżejsza... *czy to jest związane z tym aby za daleko jej nie rozszerzać bo straci swoje właściwości zaciskowe? wypróbuje to narzędzie drugie na zdjęciu (zakupie..)
-
Procedura odpowietrzania filtra paliwa (czas) w A4 B9 2.0TDI
jakimi kluczami ściągacie opaski z filtra? zawsze mam z tym kłopot, czy jest jakiś klucz który dobrze otwiera opaskę i lekko schodzi po przewodzie? ps.1 min odpowietrzanie VCDS potem składanie i kolejne 30sek odpowietrzania - po tym zabiegu pali od strzała
-
Procedura odpowietrzania filtra paliwa (czas) w A4 B9 2.0TDI
Jaki jest czas odpowietrzania filtra paliwa VCDS? do tej pory na forum było 30sek ale są informacje że także 120s na różnych forach grupy VAG? Jaki czas jest w serwisówce w a4b9 i podobnych 2.0 tdi aby to robić prawidłowo? Filtr pod podłogą wiec ciężko zalać więc może dłużej musi się napełniać niż 30sek??
-
Audi A4 B9 2.0TDI dłużej kręci po postoju
na nowym to samo, nie ma znaczenia
-
Audi A4 B9 2.0TDI dłużej kręci po postoju
hehe nikt tego nie wie, może ogarnie to ktoś klasy Muskel lub podobne osoby z dużą wiedzą temat znany w grupie VAG, dzieje się tak szacuje w 90% aut a4b9 i podobnych z tymi silnikami, ludzie wymieniają masę części i nic to nie daje, zaczynając od aku po czujniki i rozruszniki (choć podobno komuś pomogła wymiana rozrusznika) ale dzieje się to w autach już od nowości - coś chyba jednak sknocili ale obejście tego jest Moim zdaniem dwie opcje: 1. Cofające się paliwo, wystarczy ze jest chwila zwłoki i pompa stworzy ciśnienie a ze latem kręci odrazu to jest problem, zimą nie występuje gdyż jest komunikat trwa uruchamianie silnika, świece grzeją chwile trwa i zapala odrazu 2. Kiedyś jeden Pan w TV twierdzi że kompy sterujące muszą być coraz wydajniejsze gdyż dostają masę danych z czujników celem dostosowania dawki, może "ta" zwłoka powoduje że po pewnym czasie (2-3sek) są wszystkie dane i komp lepiej steruje - nie wiem trudno powiedzieć bo na ciepłym czy nawet kilku godzinny postoju efektu tego nie ma ps. testuj i daj znać A moze ktos ma dostęp i spotkał się z tym jak sobie radzą serwisy....jakieś akcje naprawcze?
-
Audi A4 B9 2.0TDI dłużej kręci po postoju
z ciekawości zrób taki test np: jutro po nocnym postoju: wejdź do auta naciśnij start poczekaj jak zgaśnie świeca żarowa potem naciśnij stop i raz jeszcze start - daj znać jak zapali
-
Sygnalizuje niski poziom oleju w A4 B8 2.0TDI, pomimo, że jest nadmiar
obyś się mylił, jak znika tzn że bierze i silnik do remontu - znany problem CGLC
-
Problem z podłączeniem VCDS do A4 B7
Tak to zapewne kabel złom
-
Problem z podłączeniem VCDS do A4 B7
może trywialne ale czy zapisujesz konfiguracje po teście?