Treść opublikowana przez RALF76
-
S-Tronic wymiana oleju po zakupie
wymiana co 60 tys, przy 120 powinna być już druga zrobiona wymiana plus filtry zadzwońcie do serwisu to powinni powiedzieć po VIN czy konieczna wymiana
-
spalanie paliwa i adblue 2.0 TDI A4 B9
nie potrzeba wcześniej, jak będziesz miał 2400km do tankowania dostaniesz komunikat na FIS
-
Terkotanie dwumasy w skrzyni biegów S-tronic w Audi Q5 FY 2.0 TDI
czym argumentowali że to normalna praca? co to za hałas?
-
Jaki dodatek/uszlachetniacz dodajecie w trakcie tankowania?
w PL to jest chyba słabo dostępne, używam LM 2185
-
Stuki na zimnym silniku
trudno doradzić nie znając przyczyny problemu
-
Stuki na zimnym silniku
w audi da się sprawdzić parametry wtryskiwaczy, w bmce sądzę że też, znajdź dobrego fachowca od marki
-
Jakie macie zużycie oleju w A4 B8 2.0TDI CGLC?
daj znać, dziwne że przy takim przebiegu wysiadła ale zdarzają się takie przypadki
-
Stuki na zimnym silniku
to jak na D to zweryfikuj skrzynię biegów
-
Stuki na zimnym silniku
ciężko z filmu, pod maską skąd dochodzą stuki? może to rozrząd chyba masz na łańcuchu a w tych latach to były wadliwe jeśli dobrze pamiętam, silnik N47?
-
Dziwne odpalanie, czy to tak powinno być?
sprawdź napięcie na aku
-
Dziwne odpalanie, czy to tak powinno być?
w miarę OK, filtr zawsze można zmienić i sprawdzić czy jest różnica.
-
Dziwne odpalanie, czy to tak powinno być?
drugi filmik jeśli w okolicach -19 to ok
-
Dziwne odpalanie, czy to tak powinno być?
wymień, zacznij od najprostszych i tanich rzeczy w jakiej temp odpalanie na tym filmiku?
-
Dziwne odpalanie, czy to tak powinno być?
Przy -19 to paliwo gra rolę,filtr paliwa i mocny aku, drugi filmik lepiej Kiedy wymieniałeś filtr paliwa? sprawdź napicie akumulatora pod maską... ps. w b8 przy słaby aku wyskoczył mi komunikat na fis coś w stylu o słabej zdolności rozruchowej.. ale odpalił więc pojechałem wymienić
-
Jakie macie zużycie oleju w A4 B8 2.0TDI CGLC?
u mnie wchodzi około 4.8 wtedy max na MMI
-
Wentylator
Jechać dalej aż się wypali, procedura wypalania przebiega średnio co 300-600km jeśli częściej może być zapchany dpf. Przeczytaj wątek który wskazałem tam masz odpowiedzi... I podłącz auto pod kompa zrób porządny skan - tutaj wróżek nie ma więc z fusów nikt nic nie podpowie
-
Wentylator
zanim cokolwiek zrobisz podepnij kompa i sprawdź zapełnienie dpf, może akurat wypalał Ci się dpf co jest związane z włączeniem wentylatorów, masz mnóstwo info na 1 stronie "procedura wypalania dpf"
-
Wentylator
niektórzy mówią że samo zło a niektórzy i 300-400 tys na tym robią
-
Wentylator
uzupełnij profil aby było wiadomo jakie auto i silnik
-
Wentylator
klima włączona lub wypalanie dpf
-
Audi nie odpala
podepnij kompa i zobacz błędy, kablami z drugiego sprawdź czy odpali
-
Audi nie odpala
podłącz pod komputer auto i wymień żarówkę doprecyzuj co to znaczy że nie zapala? kręci czy nie kreci? powiedz szwagrowi żeby nie brał na zaciąg bo rozwalicie całkiem ten motor i to auto to chyba a4 b7 a wrzucony temat do b8
-
Uwaga na rozrząd w A4 B9 2.0TDI
też nie mam ale jest książka obsługi serwisowej i tam jest naklejka (oczywiście nie wpisuje się tam przeglądów bo nawet nie ma miejsca)
-
Uwaga na rozrząd w A4 B9 2.0TDI
Sprawdź w książce serwisowej, jest wlepka z numerem silnika. Chyba, że nie masz książki..
-
Klima z jednej strony grzeje, z drugiej chłodzi - Adaptacja Siłowników Klap
nie mogłem znaleźć tego silniczka z odpowiednimi numerami więc rozebrałem pod kierownicą i wyjąłem kostkę z silniczka, po włożeniu działa prawidłowo - ciekawe czy chwilowo czy coś nie łączyło faktycznie..