Treść opublikowana przez rysiuu
-
[B5 AFN] Zamiana CHORUSA na CONCERT CD
Z tego co się orientuję to by mieć CAN'a musisz mieć zegary VDO z cyfrowym zegarkiem. Wtedy tylko ciągniesz go (can'a) z zegarów do miniISO i wszystko bangla. Jeśli masz z analogiem to montujesz adapter CAN (169zł)
-
[ALL B6] Mozolne dłubanie mojego Avanta
Płyta podłogowa zrobiona jest z 10tki.
-
[ALL B7] Wymiana zmieniarki na DVD ?
Tak. Ciągnąc Can z ISO RNS-E. Z pewnością będziesz musiał z poziomu rns-e wbić odpowiedni kod przypisany do podłączonego DVD, więc lepiej żebyś posiadał manuala do interfejsu.
-
[ALL B5] Podłączenie krańcówek do alarmu i odcięcie zapłonu
Z tego co pamiętam to są oznaczone. złącze A 12pinowe zlącze b 8pinowe złącze c 16pinowe
-
[ALL B6] Światło pozycyjne świeci przy wciskaniu pedału stop
Wymontuj lampę i sprawdź gniazda żarówek, przeczyść złącza. Najprawdopodobniej tam siedzi babol.
-
[ALL B5] Podłączenie krańcówek do alarmu i odcięcie zapłonu
W takim razie zobacz na kompresorku: krańcówki znajdziesz w złaczu C brazowo/bialy Pin7 brazowo/zólty Pin6 bialo/czarny Pin10 domykanie - złacze A pin 10 czerwono/brązowy W pojazdach 1996-1997, numery zacisków w złączach są inne, lecz kolory są zachowane. Tak, czy tak warto probnikiem posprawdzac czy wszystko sie zgadza
-
[ALL B5] Od czego ta wtyczka?
Np. ja z radia pewnie tak jak w alpine wychodzą dwa przewody remote. Na jednym jest 12V po włączeniu radia, a na drugim napięcie pojawia się tylko po przejściu na tuner FM/AM (sterowanie anteną elektryczną)
-
[ALL B5] Niestandardowe głośniki w drzwiach - jakie pasują?
Skoro ma to grac pod samym radiem, w nieprzygotowanych wrotach i ma być chociaż troszkę lepiej od serii to wsadziłbym np. GMS 950. Zdecydowanie więcej średnich oraz przyjemniejsza góra niż w ori głośnikach nokii. Nie ma co się oszukiwać - zrobienie przodu w b5, który zagra na poziomie, ciągnie za sobą przeróbkę mocowania woofera oraz zamknięcie komory drzwi blachą alu + materiały tłumiące. Biorąc pod uwagę koszt materiałów + wiedzę i umiejętności kogoś, kto miałby to wykonać, to jakby nie patrzeć wyjdzie między 400 a 500zł.
-
[S-4 B5 1997r] Przerobiona wtyczka i wiszące 4 kable -jak wrócić do oryginału?
Wsadź concerta II, emulator can i zapomnij o kłopotach z prockiem.
-
[ALL B5] Problem ze stacyjką i centralnym zamkiem
Sprawdź czy kompresor pompuje podczas zamykania im otwierania
-
[B5 AJM] Antena dachowa - kombi
Jak nie znajdziesz 15tki w kosci iso, to tak jak napisał aju - ciągniesz go ze stacyjki. Minus tego rozwięzania jest taki iż FM będzie dobrze zbierało dopiero po zapłonie
-
[ALL B6] Mozolne dłubanie mojego Avanta
ad2 Panel jest tylko elementem wykończeniowym. Przerobienie boczków ma na celu wysuniecie głośnika "poza" tapicerke, oraz głównie to, aby mógł oddychać całą powierzchnią, a fala akustyczna nie dostawała się pod tapicerkę. Przy solidnie zrobionych drzwiach, nowych kołkach, tapicerka nie ma prawa wpadać w żaden rezonans. ad3 Nie ma żadnej pomyłki. Z góry założyłem, że sub pójdzie w boczek (lewa wnęka przy nadkolu) , a skrzynka z mdfu/żywicy będzie demontowalna w celu ew. przerobienia pod inny głośnik. Niestety wymagana objętość można uzyskać jedynie przez robienie obudowy na ciasno we wnęce i po zabudowie nie ma możliwości jej demontażu. Odlew jest troszkę mniejszy, bo z zewnątrz przyjdzie jeszcze jakaś gąbeczka, żeby obudowa siedziała na ciasno w kole i nie pojawiały się żadne niepokojące dźwięki. Robiąc obudowę z żywicy w lewej wnęce można uzyskać ok 24L. Jednak z uwagi na to iż wnęka ma sporą głębokość, a wewnętrzny błotnik jest pochylony, to po otrzymaniu takiej objętości skrzynka zostanie w aucie na amen. p.s. Ori sub jest w prawym boczku
-
[ALL B6] Mozolne dłubanie mojego Avanta
Znajdzie, znajdzie chwilkę Więc po kolei ad1 Wzmacniacz zamontowany jest do mdfu 10mm, który z kolei przykręcony jest od spodu do plastikowej "wanny". Plastik został wycięty jedynie pod kondensatorem, żeby bardziej go schować, a i tak jest tylko kilka mm poniżej górnej krawędzi płyty wykończeniowej. Przez to nie będzie możliwości zrobienia osłony z plexi jak na wzmacniaczu i zwrotkach. Przy okazji pojawił się plus takiego rozwiązania - dopływ zimnego powietrza do helixa, które będzie wyciągał wentylatorek po przeciwnej stronie. ad2 Dzięks Na drzwiach wisi mdf i do niego przykręcony jest głośnik. Tapicerka i panel zamocowane są na samych kołkach i ori śrubach. ad3 Zgadza się. Porzuciłem tą koncepcję, bo przy wyciąganej (nie na stałe) skrzynce, która nie pomniejsza bagażnika i w całości schowa się za boczkiem nie wyszło więcej niż 16L. Przy odlewie na z żywicy na ciasno, można by wycyganić ok 20-24L. ad4 Po wytarganiu ori subwoofera, wybebeszenia lewej wnęki jest na tyle miejsca, że można zmieścić spory warsztat.
-
[ALL B6] [ALL B6] Radio JVC KD-AVX77
...a czemu by miało nie pasować?
-
[ALL] Domykanie szyb z pilota
Ten sterownik ma dodatkowy kanał którym można wysterować komfort? Jeśli tak, to spróbuj się nim wpiąć w pin10 (czerwono-brazowy) w 12 pinowym złączu "A" kompresora. W pojazdach 1996-1997, numery zacisków w złączach są inne, lecz kolory są zachowane.
-
[ALL B6] Mozolne dłubanie mojego Avanta
Tak, puszka jest niewiele mniejsza od kasety VHS
-
[ALL B5] Jaki sprzęt do wzmocnienia basu ?
Dla jednego dużo to 500, a dla innego 15.000zł
-
[ALL B6] Mozolne dłubanie mojego Avanta
Nawet w ori podsufitka ma inny odcień niż słupexy, nie była zniszczona i nie było potrzeby dawać jej w nowy materiał, a tym bardziej taki sam jak jest na słupkach. Przy jednakowym materiale zrobiłoby się hmmm...nudno. Pomysł z czernią już miałem na uwadze i jeśli trafię komplet foteli i boczków w skórze i alcantarze, to słupki i sufit polecą w alcantarę. Ale to już na pewno nie w tym sezonie.
-
[ALL B6] Mozolne dłubanie mojego Avanta
Thanks Zwrotki w bagażniku są tylko dla wyglądu i bezpieczeństwa instalacji, a samo ich umiejscowienie nie ma żadnego wpływu na granie. Do wooferów leci Sound Quest ~3,5mm2, a do tweeterów Stinger HPM 1,5mm2
-
[ALL B6] Mozolne dłubanie mojego Avanta
Niestety, tak jak w temacie topicu "mozolne dłubanie..." od dwóch tygodni auto nie ruszone, za dużo roboty na warsztacie. Kilka dni temu przywiozłem słupki od tapicera, teraz lezą i czekają na wrzutę. [br]Dopisany: 17 Lipiec 2010, 12:05_________________________________________________Zabrałem się w końcu za bagażnik, słupki też trafiły na swoje miejsce. Clarion poszedł na "odnowę biologiczną". Dostanie nowy potencjometr, podświetlenie dopasowane do B6 (czerwone przyciski i biały wyświetlacz). Zostanie wykonana kompleksowa konserwacja napędu oraz lasera.
-
[B5 AFN] Problem z pamięcią radia
Zamień plusy miejscami w kości iso zasilającej od strony np. radia BTW jest dział car audio i temat ten był już wiele razy tam poruszany.
-
[ALL] Co z nadmiarem kabla antenowwego od CB?
Zwiń go w tzw. "szlajfy", Tylko nie w cewkę, czyli dookoła.
-
[ALL] AUX na USB
Pioneer ma w ofercie odpowiedni interfejs USB po złączu IP-BUS
-
[ALL] Radio Concert by Blaupunkt - brak kodu - pomożecie??
...i w sensie, że niby, że co?
-
Podłączenie skrzyni basowej
Zależy jaką paczkę będziesz chciał podpiać. Ori wzmacniacz nie jest demonem mocy i z przetwornikami powyżej 50rmsu może sobie nie poradzić.