Treść opublikowana przez MiruK
-
[B6 AWX] To jednak nie pedał gazu. Dziwe chrobotnięcie przy ruszaniu.
w swoim AVF nigdy czegoś takiego nie zauważyłem
-
[B7 BRD] Skaczące obroty
Panowie sąsiad ma problem z silnikiem BRD 170KM, strasznie skaczą mu wolne obroty, w przedziale 790-900obr/min i telepie całym autem. W diagnozowaniu 1.9 mam troszke praktyki bo sam mam AVFa ale 2.0 nie kumam za bardzo, próbowałem go VAGować ale tam synchro wałka nie pokazuje w 004, BIPy też jakoś inaczej. Z tego co udało mi się podglądnąć to korekcje na wszystkich cylindrach dość duże, trzymają się na poziomie -1,2 , 1,2 , 1,1 , 1,3, w 023 BIPy jakoś dziwnie pokazuje wszędzie 23 - 24ms. błędów brak. Silnik na ucho jakoś brzydko i dość głośno pracuje. Co może mu dolegać, ewentualnie co zmierzyć VAGiem? Gość był u jakiegoś mechanika i ten stwierdził że ma padnięty jeden wtrysk, z tego co ja patrzyłem to korekcje w 013 na wszystkich cylindrach ma równe, w 023 też wszędzie równo 23-24ms, na jakiej podstawie ten mechanik mógł stwierdzić ten jeden wtrysk? Zauważyłęm że przy lekkim przygazowaniu 1000-1200obr/min silnik też nie pracuje równo, są wyczuwalne drgania Mam jeszcze prośbę czy ktoś mógłby polecić gdzie dobrze czyszczą wtryski do BRD bo słyszałem że siemensy się lubią brudzić, może to być przyczyną ?
-
[B5 AJM] Rozrusznik kręci ale nie odpala
a może wie ktoś gdzie taki przekaźnik znajduje się i jak wygląda w seacie ibiza 1998r ? Kumpel ma identyczny problem, nie można się skomunikować VAGiem z engine (z innymi modułami łączy) mówi że pali tylko wtedy jak mignie kontrolka od świec żarowych, ale ostatnio ma problem bo włąśnie nie miga ta kontrolka i autko nie pali
-
[B7 BKE] Remapping i glośność silnika
zarówno na wolnych jak i na wyższych obrotach nie zauważyłem u siebie głośniejszej pracy silnika po chipie
-
[B6 AWX] Długie odpalanie przy wyższych temperaturach
też tak mam że na dobrze rozgrzanym silniku muszę dłużej pokręcić aby zapalił,zastanawiam się czym to może być spowodowane, pali tak jakby rozkręcał się po jednym cylindrze po kolei, na zimnym lub niedogrzanym pali od dotknięcia, nie jest to jakieś długie kręcenie,ale zanim zacznie normalnie pracować musze go trzymać na rozruszniku około 2-3 sekundy
-
[B7 BRD] Problem z dużym LAG'iem w BRD
z ciekawości, możesz opisać w których kanałach tego szukać?
-
[B7 BRD] Problem z dużym LAG'iem w BRD
oj słabiutko Ci to auto jedzie jak na 170KM, turbo ma dużego laga,to mój stary AVF do 4000tyś obr/min na 3 biegu dochodzi o 1,5-2 sekundy szybciej, pytanie tylko co go hamuje
-
[B5 AJM] Ile kilometrów na baku
trasa Niemcy - Polska , praktycznie 95% trasy z prędkością 140km/h , w samochodzie tylko ja + 150kg bagażu, pękło 1200 kilometrów
-
[B6 AWX] Duże wątpliwości po zmianie softu
hehe wiatrak to się załącza podczas ładowania softu, ale podczas normalnego użytkowania jak nie jest za gorąco nie powinien się włączać
-
[B6 AVF] Czujnik G62 dziwnie się zachowuje
Mam problem z czujnikiem G62, tylko nie wiem czy on nawalił czy szukać w kablach, od czasu do czasu (ostatnio coraz częściej) chwilami silnik wchodzi mi na wolnych obrotach na 1000-1100obr/min oraz na desce wyskakuje check engine, po wpięciu VAGa wypluwa: 17664 - Engine Coolant Temp Sensor (G62): Open or Short to Plus P1256 - 35-10 - - - Intermittent Zapinałem kilka razy VAGa ale zawsze jak sprawdzam w engine 007 oraz w instruments temperatury pokazuje takie same i prawdziwe (na zimnym i na gorącym silniku), wydaje mi się że tylko chwilami przekłamuje ale na odczytach w VAGu tego nie wyłapałem. Czy ten czujnik może być w taki sposób uszkodzony czy może gdzieś kabel nie łączy lub zwiera? Boję się o kable bo w zimie miałem przygode ze szczurem i może być gdzieś jeszcze nadgryziny
-
[B6 AWX] Wymiana termostatu
wymieniałeś własnoręcznie? ja wymieniałem, po co rozkręcać osłony od dołu? po co rozkrecać alternator wszystko zrobisz od góry, płyn odciągnąłem ze zbiorniczka bo do spustu ciężko się od góry dostać, trochę się jeszcze wylało ale 1litr na dolewkę wystarczył, cała operacja zrobiona w pół godziny
-
[B6 AWX] Wymiana termostatu
spokojnie da się wymienić bez demontowania alternatora (kto by się tyle męczył) w pół godziny, wszystko zrobisz od góry
-
[B7 BPW] Uszkodzony wałek rozrządu
wcześniej zlokalizuj którędy ci się paciara leje do silnika
-
[B5 AFN] Jak sprawdzić katalizator za pomocą VAG??
a kto ci powiedział że AFF (DI) nie maja turbo
-
[B5 AFN] Brak mocy - słabe turbo
czy jest sens podmieniać N75 ? w 011 BS widać że grucha coś działa, porównywałem loga ze sprawnym AFNem i BS jest taki sam, w dynamicznym już kiepsko
-
[B5 AFN] Brak mocy - słabe turbo
Kumpel ma kłopot z Passatem AFN, brakuje mu mocy, zrobiłem kilka logów i chciałbym żebyście poradzili od czego zacząć http://vaglog.rtnet.pl/mirekkucharski15_44425.html 003 + 011 dynamicznie http://vaglog.rtnet.pl/mirekkucharski15_44426.html 003 dynamicznie http://vaglog.rtnet.pl/mirekkucharski15_44427.html 010 dynamicznie http://vaglog.rtnet.pl/mirekkucharski15_44428.html 011 BS http://vaglog.rtnet.pl/mirekkucharski15_44430.html 011 dynamicznie z logów widać że turbo słabo pompuje, wężyki z grubsza posprawdzane, za turbem węże szczelne (nic nie syczy), gdzie jeszcze szukać?
-
[B6 AWX] Po wyjęciu bagnetu oleju leci dymek....
hehehe, następna mądrość
-
[B6 AWX] Po wyjęciu bagnetu oleju leci dymek....
w AWX/AVF to normalka, jak Ci nie ubywa ani nie przybywa na bagnecie to nie masz się czym martwić
-
[B7 BLB] Szarpanie przy ruszaniu
miałem identyczne objawy w poprzednim B5 1Z , w ciepłe dni na rozgrzanym silniku pod górkę lub na skręconych kołach ciężko było ruszyć, tak skakał, z tego co się orientuję to te modele nie mają dwumasa więc on odpada, auto takie sprzedałem znajomemu który niedawno wymienił sprzęgło i defekt ustąpił
-
[ALL B6] Dzwięk po puszczeniu pedału gazu
hehe i znowu ten sam temat, tu macie troszkę do poczytania: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=17053.0
-
[B6 AVF] Prośba o analizę logów
według mnie to dużo, mi tyle pali w trasie ale przy jeździe z prędkością 160-180km/h, przy 120-130km/h poniżej szóstki
-
[B6 AVF] Słabo odpala {świece żarowe}? Dziwny hałas na wolych obrotach.
potwierdzam to co napisał execuiter, tamtej zimy miałem całkowicie upalone 3 świece i przy -10 odpalał od strzała, tylko przez kilka sekund troszkę telepało silnikiem i puszczał niebieskiego dymka
-
[B6 AVF] Przyczyna niskiej prędkości max.
heh prędkość max to jest tylko mały szczegół który rzadko wykorzystujemy, najważniejsze jak auto dochodzi do tej prędkości i tu już programik robi robote
-
[B6 AVF] Przyczyna niskiej prędkości max.
swoim przed programem jechałem max 225km/h ale max go nie przetestowałem bo szybko wrzuciłem programik i na nim już kilka razy jechałem ze wskazówką prędkości dochodzącą do 240km/h (około 4500obr/min) i to wcale nie z górki powyżej 180km/h rozpędza się równie ochoczo jak do niej więc coś masz przytkane w swojej furze
-
[B6 AVF] Zaślepienie i wyłączenie programowe EGR
jak Wam nie przeszkadza świecący na desce check engine to wystarczy śrubka i blaszka ale jak kogoś to razi to już więcej zachodu, mi by osobiście przeszkadzał ten świecący się silniczek