Treść opublikowana przez SotoM
-
Stuki przy ruszaniu i hamowaniu w Audi A4 B6
No dobra panowie chyba się pozbyłem - dolny zawias drzwi.... Drzwi opadniete, nie zachowana linia... W momencie występowania stuku czułem go trzymając dłoń na glosniku... Na słuch, ewidentnie zawieszenie... Więc chyba mogę powiedzieć że temat pokonalem... Tylko szkoda że wymieniając całe zawieszenie i pakując tyle szmalu Kosztzawiasu w aso 240zł Niestety nie pomyślałem aby szukać używanego zawiasu drzwi od angola
- jaki olej i filtry??????
-
Dziwny wyciek wody
skropliny z układu klimatyzacji czyli z parownika ...teraz się ociepliło wiec pewnie nie zwróciłeś uwagi ale jeździsz na włączonej klimatyzacji co jest nawet wskazane...
-
Cykanie podczas pracy silnika
jakby ktos potrzebował silnik AFN ,wtryski , pompę ,alternator,spręzarkę klimy lub sam słupek to pisac - na częsci idzi audi 80 Coupe do którego wstawiliśmy silnik z bassat b5 ze skrzynia - lecz nie ma kiedy tego okarniac. silnik - był po remoncie głowicy.
-
regeneracja pompek - warsztat
zadzwoń jeszcze do Nadarzyna.
-
[B7 BPW] Wałek z dźwigienkami do pompowtryskiwaczy.
mechanik niech wezmie srubę fi 7mm (troszke tylko gwint oszlifowac) i 7mm wbije w otwory ,zaspawa na końcach i na koniec ładnie oszlifować i do silnika składać...temat zamykasz na wieki. a jesli upierasz sie na wymianie to szukaj jednej sztuki- sruby regulacyjne wymienia sie i tak na nowe. a co do łozysk ikiełkowych to wysypanie sie ich to jest mega sporadyczny temat -motor musiał by miec nachulane ponad pół bańki kilometrów
-
[B7 BPW] Nowe turbo ciągnie od 2300, szarpie, syczy
tak sie zbiera jakby wydech miałą zawalony - czyli dpf zapchany ciekawe czy dobrze jest wyregulowane turbo w sensie aktuator... odłacz przepływomierz i zobacz jak auto bedzie jechało...
-
silnik 1.9/2.0
na bloku silnika po lewej str.jak sie łaczy sk.biegów z silnikiem jest pole numeryczne tam jest kod silnika i 6cio cyfrowy numer.
-
Różnice w konstrukcji bloków silników tdi BPW (8v140KM) a BMN (16V170KM)
Bpw ma czujnik poł.walu korbowego w bloku, natomiast bmn we flanszy uszczelniacza tylnego wału i są inne wtyczki z tego co kojarzę... Szukaj słupka z 1.9 lub samego bloku...
-
Stuki przy ruszaniu i hamowaniu w Audi A4 B6
miałeś porostu farta z ta usterką ze to sanki - u mnie np to nie sanki - są założone nowe i dalej puka a co najlepsze potrafi zniknąć i się pojawić... na szarpakach już byłem w 4 SKP z czego na jednej sam sobie sprawdzałem... uważam ze problem ten może tkwić (np w moim nawet tkwi) w rożnych elementach auta a nie typowo tylko w sankach jak ty to twierdzisz i nawet wykwalifikowanemu mechanikowi ciężko będzie to znaleźć... -nowe wahacze,drążki kier.+skasowany luz na przekładni oraz nowe amortyzatory i ława zawieszenia- a problem jak był tak jest i znika.
-
zły kąt koła b6
ława zawieszenia jest na tulejach które maja owalne otwory - kat pochylenia koła ustawia sie własnie popuszczajac 4 sruby ławy i przesuwajac ją prawo/lewo przestawiasz kąt poch.koła - czyli musisz z drugiej str.koło połozyc aby z tej nie poprawnej poszło w tolerancje -rozumiesz....?? jak juz kąt mamy ustawiony -bierzemy sie za kąt poch.oci tylnej potem zbierznosc osi tylnej i na koniec zbierznosc kół przednich. ogolnie ci co robią geometrie to leniuchy - zbierznośc i won...
-
[BLB] Brak mocy po wyjeciu zebatki EGR 2.0 tdi blb
To ci nic kompletnie nie da - w chłodnicy są klapy,które tylko zmieniają kanały przepływu spalin czy spaliny mają lecieć przy wodzie czy mają omijać kanały wodne... a tak lecą do EGRu cały czas.
-
[BLB] Brak mocy po wyjeciu zebatki EGR 2.0 tdi blb
zaślep gada najlepiej i wtedy testuj .odłaczenie moze nic nie dac - czy na przepustniczce egru znajdował sie pierscien uszczelniajacy..?? po za tym nie masz zadny ch innych błedów?? moze podcisnienie nie szczelne- zdarza sie ze peka wezyk na połaczeniu z pokrywa zaworów oraz potrafi zaciac sie N75 sterujący VNT turbiny
-
[BLB] Dziwny odgłos silnika na zimnym po remoncie oski pompowtryskiwaczy
Braki w walku to są nity Ostatnio też zaspawywalem w BRE ale w otwór wbilem 5mm oszlifowanego metalu i to obspawalem i oszlifowalem -watpie że wałek by się zdeformowal... Zdejmij pasek osprzętu i zobacz czy hałas wystąpi Chyba że podziela się blacha przyrozruszniku między skrzynia a silnikiem czesta przypadłość przy demontażu/montażu rozrusznika
-
Brak mocy, kopcenie
Zajrzyj do EGRu. Szczelność pierścienia przepustnicy -czasami bywa że go nie ma wogle bo wylatuje w kierunku cylindrów.
-
Problem z wymianą napinacza paska wielorowkowego w Audi A4 B7 2.0 TDI
Rolke pośrednią wymienia się od dołu tak samo wygodniej jest od dołu kluczem napinacz naciągnąć aby zdemontować pasek kl. Chyba kolega mechanik musi mieć ogromne łapy żechcee pysk demontować...
-
Sprawdzenie poziomu oleju
Do czujnika ciśnienia nie ale do czujnika poziomu w misce...Jak najbardziej.
-
BLOK SILNIKA
Skoro mechanik twierdzi że jest nieprawidłowość to czemu wydał ci auto 20km miękkie przewody...nie sądzę.ja myślę że jest wszystko dobrze tylko siejesz panikę. Skoro płynu nie wyrzuca, nie spala auto nie dymi itd to jezdzij i testuj -już Ci pisałem jak będzie za duże ciśnienie to otworzy się zawór upusty w korku. Zademononstruj nam twoje spostrzeżenia że jest zbyt dużo powietrza -nagraj to po 20km wrzuć na yt i daj link na forum zawsze znajdzie się osobnik który to spr u siebie i bedzie porównanie
-
2.0 TDI BLB termostat
Bardzo łatwo można trafić na wadliwy termostat... Kupowales zamiennik -jakiej firmy, czy oryginał?
-
BLOK SILNIKA
A robił test na.zawartosc CO2...? Blok -cylinder napewno.nie bo by PR z y odpaleniu silnika odrazu wyżucalo płyn że Zbiornika Jak już to obstawiam uszkodzenie głowicy lub chłodniczka egr.
-
Wymiana świec żarowych
1 zmieniaj po co dobre na nowe zmieniać kasę marnować... Sprawdź najpierw świece bo.moze problem jest w styku. Miernik ustaw na sygnał jak.na przejście i pokaże ci napięcie - sprawna świecą max do 1ohm załózmy jak pokaże ci 002 i bedzie Piszczec tzn ze świeca sprawna -tylko dobrze masę trzymaj aby nie pracował ci styk bo będzie ci brednie pokazywalo.
-
BLOK SILNIKA
Te duże ciśnienie rozumiem że mechanik oblicza ściskając wąż palcami... Normalne że będzie ciśnienie po rozgrzaniu pprzadnie silnika... Korek otwiera się przy około 1,5bar aby ciśnienie odpuścić. Jak.dawno był też remont robiony? Może pojeździj potestuj poobserwuj czy płyn ubywa, może za bardzo panikujesz
-
Problem z wymianą napinacza paska wielorowkowego w Audi A4 B7 2.0 TDI
W B7 nie ma wisko
-
Problem z wymianą napinacza paska wielorowkowego w Audi A4 B7 2.0 TDI
Musisz zdemontować alternator i wtedy dopiero wyciagniesz napinacz.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Firmową Cordobe mam warczącą trzepiącą więc też wiem jak to jest i mi to nie przeszkadza bo wiem że cuda się nie zrobi i taka konstrukcja ale mając A4 z 07r i jak miał bym mieczem sam efekt to pierdziele dziękuję... Dlatego u siebie też będę wałek zmieniał...nie wiem kiedy ale muszę znaleźć czas i się tym zająć bo coś zaczęło się to zjeżdżać...