Treść opublikowana przez kkam
-
[AVF] Blue Avant, H&R -35mm, 19", EDIT- pierwszy post
Kilka spotów i wszystkiego sie nauczysz. Do jakiej szkoły chodzisz, jaki profil?
-
AVG gwałtowne naciśniecie gazu - ospała reakcja...
jezeli logi w gr 3 robiłeś w trybie awaryjnym to musisz je powtórzyć. Przegazówka nie jest wyznacznikiem. Jeżeli nawet podczas logowania złapie Ci błąd to zdrowa przepływka będzie pokazywać przy Twoim doładowaniu grubo ponad 1000, a dopiero potem spadek po złapaniu błędu Jeszcze sprawa geometri, teraz tylko wiesz że stoi. Musisz zrobić logi 11BS i sprawdzić czy sztanga chodzi. Może być również uszkodzony n75
-
[AVF] Blue Avant, H&R -35mm, 19", EDIT- pierwszy post
Odnośnie modów silnika miałem na myśli zakup kabla(najtańszy KKL da rade) i nauka diagnozy i robienia logów. Jak nauczysz się sprawdzać podstawowe rzeczy to wtedy można ogarnąc silnik mechanicznie. Sprawdzenie n75, n18, turbo, czyszczenie EGR i dolotu. Sprawdzenie w jakim stanie jest rozrząd.(nie wiem czy robiłeś po zakupie). Potem można pomyśleć o chipie, a nawet o samodzielnej nauce sterownika EDC15. Jak lubisz sprawy techniczne to można naprawde sie wkręcić. Oczywiście mody wnętrza też są ważne, bo to się rzuca na pierwszy rzut oka, ale według mnie podstawa to w 100% ogarnięta mechanika(silnik, zawieszenie, hamulce.) i poczucie pewności, że wsiadasz i bez problemu robisz trase np 1000km
-
AVG gwałtowne naciśniecie gazu - ospała reakcja...
2 rzeczy: - turbo przeładowuje - sprawdz czy geometrai pracuje - bardzo niskie wskazania z przepływki - przy takich dużych przeładowaniach powinna wskazywać duży przepływ, a jest raptem ~500. przepływka i rura pomiędzy turbina a przepływka do sprawdzenia
-
webasto na telefon - użytkuje ktoś?
Mowisz teraz o fabrycznym telestarcie z A4 b6/b7? Mi po podaniu 12V nie startowało. Ori webasto jest uruchamiane cyfrowo, po podpięciu oscyla było widać przebieg. Po pracy poszukam i wkleje jak on wygląda.
-
webasto na telefon - użytkuje ktoś?
Z analogowym webastem nie ma problemu. Mozna sterowac z tel i podpiąć nawet tak jak ori webasto - z użyciem takiego emulatora. Ori webasto nie jest odpalane analogowo. Konieczny jest emulator sygnału W-bus. Jakiś czas temu robiłem coś takiego dla jednego klubowicza. Jednakże prace zostały wstrzymane ze względu na problem z odległością. Jeżeli ktoś chiałby do mnie podjechać autem z ori webastem to mogę dokończyć emulator.
-
[AVF] Blue Avant, H&R -35mm, 19", EDIT- pierwszy post
Według mnie mody silniak wychodza taniej i dają większą frajde z auta. Zrobienie wyposażenai w full opcji w idealnym stanie to grube tysiące.
-
[AVF] Blue Avant, H&R -35mm, 19", EDIT- pierwszy post
Dobra baza do modów Jakie masz plany odnośnie silnika? zostaje seria czy będziesz modzic?
-
Szyna CAN i bieg wsteczny
Byłem ciekawy tego dekodera CAN, myślałem że może masz MCE low i jakoś ten dekoder łapie sygnał wstecznego.
-
Szyna CAN i bieg wsteczny
Czyli jak mam MCE w wersji low nie ma szans żeby RNS-e widziało sygnał o włączonym wstecznym i samo się przełączało w tryb kamery cofania po przekodowaniu 004 na 1 i tryb LAMBO? Wiesz co, swego czasu robiłem moduły, które opuszczały prawe lustro po wbiciu biegu wstecznego. W aucie z MCE low spędziłem ładnych pare godzin i nie znalazłem info o biegu wstecznym na magistrali CAN. BeyerBrown, w jakiej wersji masz MCE?
-
Szyna CAN i bieg wsteczny
Niestety sygnał o wbiciu biegu wstecznego nie jest podawany na magistrale CAN, jednakże jest pewne obejscie z którego wszyscy korzystają. Po wbiciu wstecznego pojawia sie na CAN informacja o zapalonej żarówce. Informacja pojawia się tylko jak masz MCE w wersji high - kontrola spalonych żarówek
-
[B6 AWX] Czarny sedan, work ongoing
Byłeś dziś w starogardzie? Bo widziałem srebrna b6 na tablicach GCH;)
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Cześć, Kolejna osoba ze Starogardu;) Jakim autem jeździsz?
-
[AWX] cieknie między kolektorem dol. a "przepustnicą"
Cieknie, bo w dolocie masz za dużo oleju. Wyczyśc EGR i sprawdz czy turbo nie puszcza oleju.
-
Zgasl fis data i przebieg
Troche małe napiecie przed odpaleniem. Jeżeli masz akumulator w słabej kondycji, to podczas odpalania napiecie siada poniżej 9V i licznik przygasa.
-
Zgasl fis data i przebieg
Naładuj aku:) typowe objawy spadku napiecia podczas odpalania
-
Zgasl fis data i przebieg
Jakie napięcie jest po odpaleniu? Może aku masz słabe
-
Zachowanie się układu chłodzenia przy temp. -15 st C
Może opisze jak to u mnie wygląda: - normalna spokojna jazda, soft ori, EGR nie zaslepiony - dochodzi do 90 stopni po okolo 10km w temp -10. - szybka jazda - zero problemów z utrzymaniem 90;) - jazda na eco chipie(zmieniony początek wtrysku(mniejsze EGT, więcej tlenków NOx itd), EGR działa tylko do temp 60stopni) - problem z nagrzewaniem sie - 90 stopni łapie nawet po 30km - plus tego jest taki, że mam małe spalanie- ~5.2 Mam sterownik silnika z możliwością przepinania map podczas jazdy, więc obserwuje jak mapa ma wpływ na spalanie i temp. Generalnie jeżeli soft jest ori i EGR nie zaslepiony to szybko powinien złapać 90 stopni.
-
Problem z odpalaniem AVF
Soft w sterowniku ori?
-
[B6 AWX] Czarny sedan, work ongoing
Na jakis czas przestaje sie bawić - Przprowadzka do nowego mieszkania, będę urzadzać mały warsztat od zera.
-
[B6 AWX] Czarny sedan, work ongoing
Zrobić jestem wstanie. Ale obecnie jestem na etapie pozbywania się zapasów elektroniki, i robie tylko z tego co mi zostało. Mam tylko płytki do przepinania map w silnikach 1.9 TDI - przepinanie map w sterowniku silnika I z 1-2 zestawy pod składane lustra.
-
[B6 AWX] Czarny sedan, work ongoing
Niestety nie mam modułów na sprzedaż . Jeden mam odłożony dla kolegi. Cena była 169zł.
-
[B6 AWX] Czarny sedan, work ongoing
Tak, to jest open ceremony. Wskazówki jadą do końca skali i wracają
-
[B6 AWX] Czarny sedan, work ongoing
W pierwszej wersji był błąd " brak komunikacji z modułem webasta". Ostatnio to sobie poprawiałem i teraz już nie ma błędów. Ale niestety czeka mnie chyba wymiana piecyka, bo zaczyna mocno kopcic
-
[B6 AWX] Czarny sedan, work ongoing
W wolnych chwilach nad tym siedze. Mam zrobione open ceremony, po przekręceniu klucza.