Treść opublikowana przez kkam
-
Kontrolka esp i swiec żarowych, demontaż kompa.
Co tego co piszesz to chcesz się dostać do sterownika silnika. Znajduje się on od strony komory silnika, po stronie kierowcy w plastikowej obudowie przy podszybiu. Aby odkrecić plastikowa osłonę musisz zdjąć lewą wycieraczkę(strona kierowcy) - jedna z śrub jest z tyłu i bez zdjęcia wycieraczki ciężko sie dostać. Ten układ zamontowany na dwóch śrubach to moduł centralnej elektryki. Z czym masz dokładnie problem? Bo mrugający ESP i swierca zarowa może też oznaczac uszkodzony np czujnik hamulca.
-
wnętrze i panel klimatyzacji
Panele z nowszych roczników np z b7 mają już inną farbę i się tak mocno nie wycierają. Niekiedy na allegro trafiają się okazje w cenie do 150zł, ale to musisz trochę poczekać i poszukać. Możesz też zregenerować, tylko efekt nie zawsze jest jak ori.
-
wnętrze i panel klimatyzacji
Kup panel z a4 b7 w dobrym stanie I po klopocie. (elektronike zostawiasz swoja, panel bierzesz nowy)
-
Błędy przy hamowaniu, kontrolki ABS i ESP
objawy wskazuja na padajacy czujnik pedala hamulca.
-
Twardy hamulec
Chodziło mi o króciec, który wychodzi z pompy vacum. W pompach LUKa jest on zaciskany i potrafi się luzować po latach. U mnie przy "miękkiej" gumie w grodzi były takie objawy, że: na biegu jałowym pierwsze hamowanie miekkie, kolejne coraz twardsze. Przy gwałtownym hamowaniu np ze 100km/h pedał był miękki, ale po sekundzie robił się twardy.Było takie wrażenie, że im dłużej trzymam pedał hamulca tym słabsze mam hamulce. Wystarczyło odpuścić pedał hamulca na 2-3s i znowu był miękki.
-
Twardy hamulec
Do sprawdzenia gumowy przepust w grodzi. Guma z wiekiem staje sie miekka i nastepuje efekt zasysania jej do srodka pod wplywem podcisnienia - zmniejsza sie srednica i sa slabsze hamulce/ twardy pedal. Temat szerzej jest opisany w jednym z watkow. Mozna wymienic przepust na nowy(koszt do 50zl) lub wlozyc w niego plastikowy pierscien, ktory zapobiegnie zmniejszaniu srednicy.
-
B6 DIVISION
Przy 1BA powinno byc 68cm
-
[ALL B6 AVF] Individual Avant by józek726 :) s-line plus | LZ5F | webasto ---> projekt full opcja:)
ogień, :jerk:
-
Brak sygnalizacji spalonej żarówki w B7 i podłączanie instalacji haka "na krótko"
wylaczyc nie dasz rady, mozesz dodac rownolegle rezystor, aby oszukac sterownik
-
Trzeba trzymać przycisk aby otworzyła się szyba.
W każdym przełączniku masz 4 styki (opuszczanie/podnoszenie manualne, opuszczanie podnoszenie/ automatyczne). Jeżeli jeden z nich jest zaśniedziały/brudny to nie działa Ci dana funkcjonalność. Jeżeli masz np zaśniedziały styk od podnoszenia automatycznego to tylko to nie będzie działać, reszta będzie chodzić
-
Trzeba trzymać przycisk aby otworzyła się szyba.
Przeczyść styki w przyciskach, ewentualnie wymień na nowe
-
Dziwne zachowanie zamka centralnego
Mogą być, bo one powstają głownie od drgań. Jak masz lupe to obejrzyj dokładnie, albo podjedz do jakiegos elektronika niech zerknie.
-
Dziwny problem z lakierem
Opisz process mycia, bo samochod wyglada na nie umyty, badz myty na sloncu. Sprobuj umyc samochod w cieniu, stosujac zasade 2 wiader(w 1 woda z plynem, 2 wiadro do plukania rekawicy/gabki.) Samochod splukuj bierzaca woda, z weza/myjki. Do wycierania nie stosuj irchy, kup sobie specjalny recznik np http://showcarshine.pl/osuszanie/174-showcarshine-fluffy-dryer-90x60cm-struktura-pluszu-jak-blue-ripper-.html
-
Jakie są ceny lakierowania samochodu.
Co do lakierowania to w moich okolicach biora 400zl za element(w tej cenie jest juz lakier). Sprawdzenie geometri to okolo 120zl, Przelozenie to koszt 400-600zl pod warunkiem ze nic nie masz do prostowania. Ceny sa troche zawyzone, ale moze tak sobie cenia w wa-wie
-
[ALL B6 AVF] Individual Avant by józek726 :) s-line plus | LZ5F | webasto ---> projekt full opcja:)
ladnie, jeszcze tylko jedno miejsce do adaptacji. Moze przycisk S?
-
Dziwne zachowanie zamka centralnego
Do weryfikacji masz zamek I modul w drzwiach. Masz objawy zimnych lutow. W szczegolnosci sprawdz dokladnie modul zamka.
-
Emblemat S line w przedniej grillu - gdzie wpiąć?
Dokladnie, nie bylo znaczka. Jednakze jak masz zderzak przod I tyl sline, listwy drzwiowe s-line to znaczek mozesz wsadzic w miejscu gdzie montowane sa znaczki Quattro. Jak nie masz pakietu s-line to nie zakladaj samego znaczka
-
Proszę o analizę logów A4 B6 1,9 tDi AVX
Sprawdzales poduszki pod silnikiem? Czy jak wcisniesz sprzeglo to jest roznica, czy bez zmian?
-
Proszę o analizę logów A4 B6 1,9 tDi AVX
zrob jeszcze dynamiczne. Szarpie Ci silnikiem na biegu jalowym? Nie ma sie do czego przyczepic, tylko te skoki obrotow sa dziwne
-
Twardy hamulec
Sprawdź przewód ,który idzie od pompy vacum do serwa, w szczególności zwróć uwagę na gumowy przepust w grodzi. Sprawdź też czy krociec w pompie sie nie rusza.
-
Długość Świateł
masz ksenon czy bix? w bixach z b6 szybko wypala sie odblysnik i swiatla staja sie slabsze. Jezeli masz zwykly xenon to wyczysc soczewke, ustaw swiata i wszystko bedzie dobrze;)
-
B6 felgi od B7 s-line podejdą?
wszystko bedzie pasowac
-
po wymianie zarników Ksenony nie świecą
Jeżeli wstawiłeś podrobione żarniki, albo ori w bardzo dobrej cenie to prawdopodobnie masz spalone przetwornice. Niestety przetwornice valeo szybko padają od chinskich zarników.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
wyrobione jarzmo? I klocek stuka
-
przełącznik awaryjnych. świecący czy nie ?
Włącznik awaryjnych świeci jeszcze chwilę po zamknięciu auta. Jeżeli po dłuższym czasie nie zgaśnie to prawdopodobnie moduł komfortu nie przechodzi w stan uśpienia.