Treść opublikowana przez kkam
-
[ALL B6] Kolorowy FIS - wyświetlanie "swoich" danych
FISa mam kolorowego. A co do sprzętu i programowania to to ogarnę, zresztą na codzień robię takie rzeczy. Kiedyś na studiach na laborkach mieliśmy nasłuchiwanie CANa. Mieliśmy atrapę samochodu zbudowana na bazie deski od VW passata. Tylko, że tam naszym zadaniem było zapalanie i gaszenie kierunkowskazów w określonej sekwencji, czyli praktycznie wysyłanie tylko 2 ramek w odpowiedniej kolejności
-
[ALL B6] Kolorowy FIS - wyświetlanie "swoich" danych
dzięki za link. Najpierw bym zaczął od odczytywania danych przesyłanych przez radio, w 2 górnych wierszach wyświetlana jest m.in. nazwa stacji radiowej. mam u siebie w samochodzie telematic, wypisuje on komunikaty w środkowym polu(tam gdzie jest spalanie itp.) Kolejna kwestia to taka czy komunikaty są zapisane na sztywno i wysyłana jest tylko informacja który komunikat ma się wyświetlić...nie sądzę żeby tak było, bo mając mała navi wyświetlane są nazwy ulic itp. Musze kupić/zrobić urządzenie do podsłuchiwania magistrali a potem zacznę śledzić ramki, teraz to tylko gdybanie, bez nasłuchu nie da się nic zrobić.
-
[ALL B6] Kolorowy FIS - wyświetlanie "swoich" danych
jedyny problem i trudność to komunikacja po CAN, ale nie od strony technicznej, bo HW jest prosty, Problemem jest SW, bo nie znamy struktury ramek. Potrzebny jest sniffer którym będzie można przechwycić ramki i potem metodą prób i błędów będzie trzeba to rozkodować
-
[ALL B6] Kolorowy FIS - wyświetlanie "swoich" danych
Na klej tzn? miałes problem z brakującymi liniami na wyświetlaczu?
-
[ALL B6] Kolorowy FIS - wyświetlanie "swoich" danych
ciekawy temat. A czy ktoś dysponuje schematem licznika? interesuje mnie na jakim scalaku zrealizowana jest obsługa wyświetlacza. Może łatwiej będzie sprawdzić jak jest realizowana obsługa wyświetlacza.(chodzi mi konkretnie np o zapalanie piksela itp) i wpiąć się w liczniku bezpośrednio przed wyświetlaczem. Będziemy mieli wtedy dostęp do całego wyświetlacza, niestety wadą takiego rozwiązania jest rzeżba licznika. Czy ktoś ma zdjęcia wnętrza licznika? bo na schemat elektryczny niema co liczyć. Ale po oznaczeniach na scalacha da sie juz dużo zobaczyć.
-
[ALL B6] czy ta felga 16 wejdzie na hamulce 320??
mam heble 320 mm z a4 b7 3.0tdi i wszystko pasuje.
-
[ALL B6] czy ta felga 16 wejdzie na hamulce 320??
wejdzie, mam takie same u siebie
-
[B5 AHH] I,9 TDI Odwadnianie filtra paliwa
jeżeli filtr ma kilkanaście lat to nie lepiej przed zima wymienić na nowy?
-
[ALL B6] OC i wypłata kasy
a tak w ogolę to samochód w jakim stanie?
-
[ALL B6] OC i wypłata kasy
to ciekawa sprawa... Ktoś wie jak to wygląda jak jest wypadek nieprzerejestrowanym samochodem? długo można jeździć na czyjeś OC?
-
[ALL B6] OC i wypłata kasy
No dokładnie tak to wygląda. Koleś będzie miał naprawione z Twojego OC. Tobie zostaną zabrane zniżki na OC. Samochód możesz naprawić ze swojego AC albo zapłacić z własnej kieszeni. A druga sprawa to taka, ze pewnie jakbyś zadzwonił do tego kolesia to sie wyprze wszystkiego i potwierdzi to co policja
-
[ALL B6] OC i wypłata kasy
wydaje mi się ze skoro policja stwierdziła, że to Twoja wina to ubezpieczalnia "tego drugiego" nie wypłaci Ci kasy. Bo niby dlaczego?na jakiej podstawie. Skoro to on jest poszkodowany? I sprawa winowajstwa jest już przyklepana
-
[B6 AWX] Zepsuty wzmacniacz antenowy- zakup nowej anteny
oddaj wzmacniacz do elektronika z Twojej okolicy, przelatuje elementy i wzmacniacz będzie jak nowy. Ja swój tez naprawiałem, podgrzałem gumę którą jest zalana płytka, przelutowałem elementy, było dużo zimnych lutów i wzmacniacz działa jak nowy:)
-
Uwaga!!! Firma GETem oszustem!!!
ja na początku wakacji zamawiałem u nich kratki i inne pierdoły za około 400zł, wszystko było ok, ale ostatnio chciałem zamówić śruby to w ogolę tel nie odbierają;/
-
[ALL] Regenerowane zimowe- opinie od użytkowników
większość opinii osób które tylko słyszało...a nigdy nie jeździło na nalewkach. Jeżeli nalewki są dobrze zrobione, to mają parametry niegorsze od opon klasy budżetowej. Na zachodzie jest coraz więcej opon "zielonych" czyli nalewki. Chodzi o ochronę środowiska...recykling opon. Jeżeli opona jest dobrze zrobiona to nie będzie problemów. gorzej jest jeżeli dla firmy robiącej nalewki liczy się zysk, jak najwięcej, jak najniższym kosztem...wtedy mogą być poważne problemy z oponami. Osobiście jeździłem jedną zimę(około 10 tyś km) na nalewkach, kupiłem je koło olsztyna.. firma gold-gum(cos w ten deseń). Opony dobrze się wyważyły, nie było z nimi problemu. Jeżeli miałbym kupić opony nie dysponując dużą ilością kasy to kupiłbym nalewki z całym nowym bieżnikiem, niż opony z 4mm sprowadzane z niemiec. W ogóle zastanawiacie się skąd są brane opony zimowe na sprzedaż? te młode używane? są to wyeksploatowane opony z zachodu. W oponie zimowej liczy się głębokość bieżnika i ilość lamelek. Więc np w błocie śniegowym lepsza będzie nalewka.
-
[ALL B7] Wariuje czujnik samopoziomowania xenonów
takie są objawy jak wchodzi wilgoć, jak już wejdzie na dobre to błąd pojawi sie na dłużej. Najlepiej sprawdzić wtyczkę ewentualnie sprawdzić jak wygląda czujnik w środu
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
gdzie najlepiej w 3miescie kupić śruby spinające górne wahacze? u Gajosa? Czy polecacie inne miejsce?
-
[ALL B6] Klocki + tarcze przod 1.9 TDI
stalówki nie wejdą. ja mam stalówki 16 et 42 i wchodzą z dystansem 20 mm
-
[B5 ADR] Zaciśnęte klocki
odkręcasz odpowietrznik w zacisku i cofasz tłoczek:)
-
[ALL B6] Pakiet połysk: podmiana osłony słupka B i blendy szyby na wariant z połyskiem
wątpie ze wszyscy co maja błyszczące to mają powypadkowe. Może dawali to wczesniej. Ja jestem pewien bezwypadkowości a mam błyszczące trójkąty... tylko moze byc tak że ktoś wcześniej juz robił takiego moda...
-
Montaż układu spryskiwaczy reflektorów
jest jedna pompka na 2 spryskiwacze świateł
-
[ALL B6] Pakiet połysk: podmiana osłony słupka B i blendy szyby na wariant z połyskiem
ja mam z 2001 czerwiec i u mnie tez to jest, trójkąty w drzwiach też błyszczące
-
[ALL] Raporty kradzieżowe policji
bo mając malucha(lub inny malo wartościowy pojazd) to łatwiej porzcić w lesie i zglosić kradzież niż utylizować i płacić za utylizacje
-
[ALL B6] Czy to możliwe aby xenony nie miały samopoziomowania?
może ktoś dołożył sobie xenony i samopoziomowanie... bo piszesz ze po przekreceniu kluczyka swiatła sie samopoziomują...Powinny sie najpierw opuscic a potem podnieść. Jeżeli tak robią to znaczy ze masz modul samopoziomowania. Natmiast jeżeli nie masz z lewej strony z przodu i tuły na wahaczu czujnika to moze swiadczyć o tym ze ktos podłączył moduł na "krótko". Zamiast czujnika wystarczy podpiąc 2 rezystorki, tworzące dzielnik napięciowy. Sterownik będzie "widział" te rezystory jako czujniki.... po odpaleniu będzie charakterystyczne opuszczenie swiatel, jednakże moduł nie będzie reagować na obciązenie samochodu. Najlepiej podłączyć vaga i sprawdzić czy połączysz się z modułem samopoziomowania.
-
[ALL B8] W trakcie ruszania, stuk odczuwalny na pedałach i przedniej osi
a to nie jest przypadkiem test pompy abs? był już podobny temat o tym , tylko ze w b6