Treść opublikowana przez kkam
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego najlepszego w Nowym Roku
-
[ALL] Ładowanie , alternator , jakby szum ,pisk na zimnym
sprzęgło alternatora to rolka na alternatorze. W jedna strone kreci wirnik a w druga nie
-
[ALL] Ładowanie , alternator , jakby szum ,pisk na zimnym
pasek łatwo sprawdzić, wystarczy go polać odrobina wody, jeżeli przestanie piszczeć to wina paska, jeżeli nie to przyczyna leży gdzie indziej. Wtedy najlepiej zdjać pasek i kręcić osobno każdym kołem i sprawdzić co piszczy
-
[ALL TDI] Dziwne coś od czoła wiskozy , jakiś mikro pręcik pod gumką
sprawdź czy na zimnym silniku ze wzrostem obrotów silnika wiskoza zaczyna sie krecic szybciej. (jezeli jest dobra to nie powinna sie krecic szybciej). Nastepnie po nagrzaniu silnika sprobój zatrzymac wiatrak, np patykiem, tylko zrób to z wyczuciem albo wyłącz nagrzany silnik i sprawdz czy wiatrak stawia opór. Ogolnie zasada jest taka: zimny silnik mały opór -> łatwo zatrzymac wiatrak, ciepły silnik- większy opór
-
[ALL TDI] Dziwne coś od czoła wiskozy , jakiś mikro pręcik pod gumką
jezeli nadal działa to nie ma problemu, zasprzegla jak silnik jest nagrzany?
-
[ALL TDI] Dziwne coś od czoła wiskozy , jakiś mikro pręcik pod gumką
jest to zaworek, blaszka to bimetal, w zależności od temperatury sie wygina i wciska bardziej lub mniej precik. Pręcik ma za zadanie kontrolować przepływ oleju wewnątrz wiskozy. Tak w skrócie: wyższa temperatura, pręcik bardziej wysunięty -> większa ilośc oleju na sprzęgle -> wiatrak szybciej sie kręci
-
[B6 AKE] Co zmienić tuning optyczny
zderzak przód s-line, podwójny wydech, dokładki w kolor, listwy boczne s4
-
[ALL] Bieżnikowane opony
w tirach sie nacina opony, w osobówkach sa nadlewane, wszystko zalezy od jakosci wykonania. Jako zimówki, do jazdy głownie po miescie sie nadają, mają nowy, głęboki bieżnik, wiec są lepsze niz kilkuletnie opony z bieznikiem 5mm. Co do letnich to nei polecam, przy wysokiej tem moga sie rozklejać Polecam http://www.gold-gum.pl/, mialem w poprzednim samochodzie opony tej firmy, zimówki były ok. wiadomo ze sa w tyle za oryginalnymi oponami, ale to dobra alternatywa dla osób jezdzacych głownie po miescie, z niezaduzymi predkosciami(120km/h)
-
[B5 AFN] Rzężący alternator
jeżeli szybko pada Ci napinacz to może być uszkodzona rolka alternatora. Sprzęgielko w rolce działa w ten sposób ze w jedna stronę kreci wirnik alternatora a w druga nie. Najłatwiej to sprawdzić zdejmując pasek, potem blokujesz wirnik w alternatorze, np malum śrubokrętem i starasz się kręcić rolka. Jeżeli w obie strony masz opór to sprzęgiełko do wymiany. A co do samej naprawy alternatora to robią ją na miejscu, jeżeli przyjedziesz z już wymontowanym alternatorem to wymienią łożyska i szczotki w około godzinę.
-
[B5 AFN] Rzężący alternator
nie lepiej oddać alternator do naprawy? w moich okolicach wymiana łożysk i szczotek to koszt 50zł + częsci. jeszcze warto sprawdzić sprzegielko na alternatorze
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
wszystko zależy od szczęścia i niewiedzy sprzedającego, ja kupiłem używany komplet po małym przebiegu za 1000zł (hamulce przód 320mm i tył 288mm, do tego tarcze i prawie nowe klocki)
-
[B6 AVF] Problem z wycieraczkami
a co do temperatury to może masz walnięty termostat, albo wiskoza kreci sie cały czas(tzn jest zapieczona)
-
[a4b6 2,5 tdi s-line] jakie felgi na zimę
jakie masz hamulce? jezeli z przodu masz tarcze 320mm to nie wejda stalowe 16. Wejda alusy od 16 w góre... minimalne ET 42
-
[B6 AWX] Jakie amorki?
ja mam zawieszenie 1BA. Numerów nie pamiętam, kupowałem je ze sklepu od użytkownika dzik, Jeżeli podasz dane samochodu to dobierze Ci amortyzatory.
-
[B6 AWX] Jakie amorki?
ja mam na monroe reflex zrobione już 10kkm i zero problemów
-
[ALL B5] Xenony- jeden świeci mocniej drugi mniej
może być tez brudna soczewka, ale raczej odbłysnik wypalony
-
[ALL B6] Telematik
też swego czasu sie z tym meczyłem, nie udało sie ogarnąc kodowania, jedyne rozwiazanie jakie znalazlem to odciecie plusa po stacyjce od telematica. ale wtedy pojawia sie bledy o braku komunikacji
-
[B6 AWX] ABS I TRAKCJA
jak rozbierzesz czujnik hamulca to zobaczysz ze w srodku sa tak wlasciwie 2 czujniki(2 obwody). Czyli czujnik nie jest odpowiedzialny tylko za zapalanie swiatel. (czujnik to za wiele, w srodku są blaszki, które sie rozwieraja jak naciskasz pedał hamulca) Czujnik hamulca nie jest odpowiedzialny tylko za swiatła, wył on tez tempomat, informuje system abs i esp ze hamujesz, itp. wiecej systemów z niego korzysta. Mogą być mixy, albo uszkodzi Ci sie w czujniku jeden obwód, drugi, albo oba naraz. Wiec mozesz miec różne objawy, raz np same kontrolki na desce, innym razem brak swiatel. czujnik kosztuje okolo 50zł. jezeli chcesz miec 100% pewność to podjedz do serwisu albo do kogos kto ma Vaga. W 99% po Twoich objawach mogę stwierdzić ze to wina czujnika. Ale jezeli masz jakies obawy przed wymiana, to podjedz do kogos, zrobicie logi i bedziesz mial pewność. Koledzy dobrze Ci radzą, nie obawiaj się że ktoś Ci źle podpowie.
-
[B6 AWX] ABS I TRAKCJA
1K2945511 - czujnik pod pedałem hamulca
-
[B6 ASN] Parują reflektory
odpowietrznik jest pod lampa, taki biały plastik, można go wyjąć. Woreczki często są dołączane do elektroniki, butów itp można też kupić w sklepach, ale sa w większych woreczkach, a Ty potrzebujesz małe. Jeżeli dobrze wysuszysz lampe to nie potrzeba pochłaniacza wilgoci
-
[ALL B5] Plandeka - jaki rozmiar?
jeżeli będziesz mial brudny lakier i bedzie spory wiatr to moze Ci porysować
-
[B6 ASN] Parują reflektory
po pierwsze sprawdź odpowietrzniki, weź lampę do domu i porządnie wysusz np. kolo kaloryfera. Potem sprawdź czy nie masz pęknięć. Jeżeli znajdziesz pęknięcia to zaklej je sylikonem. Jeżeli lampa będzie wysuszona, ewentualne pęknięcia zaklejone, to do dekielków zakrywających zarówki przyklej małe woreczki pochłaniające wilgoć(wyciągniesz je po tygodniu.) Zamontuj lampy w samochodzie i sprawdź czy nie parują. Jeżeli przestały parować to po kilku dniach usuń z lamp woreczki z pochłaniaczem wilgoci.
-
Zamienniki listw drzwiowych S4 S LINE
robi sie mały offtopic. znamy opinię wszystkich na temat laminatu. Jednakże w macie są one dobra alternatywa dla ori listewek. Tymbardziej, że czarny mat pasuje ładnie do niektórych kolorów. w połysk nie da sie zrobić laminatu, bedzie widac fale
-
[B6 AVF] Avant 2004 czy ma DPF?
- [B6 AVF] Avant 2004 czy ma DPF?
w AWX/AVF DPF znajduje się za katalizatorem. (turbina -> kat -> DPF.) Jest to dosyć duża puszka. Aby ja zobaczyć trzeba wejsc pod samochód, z góry od silnika tego nie zobaczysz. DPF w b6 jest dodawany tylko mechanicznie, nie było ingerencji w sterownik. Aby się pozbyć wystarczy go wciąć, a własciwie wykrecić i wstawic oryginalna rure. Jezeli chcesz to wieczorem moge sie wyslac zdjecie, bo mam u siebie dokladany dpf - [B6 AVF] Avant 2004 czy ma DPF?