Treść opublikowana przez kkam
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
moi rodzice mają audi 80 B4. Ma oryginalny przebieg 215tyś. Więc jakoś da się mieć niski przebieg w wiekowym aucie. Ale prawda jest tez taka, że prawie nie jeżdżą. Stoi nawoskowana w garażu i się kurzy.
-
Mandat z 10.2011 przysłany 25.01.2012r.
musisz do nich napisać, cokolwiek, bo jeżeli nie napiszesz to będą się czepiać ze jako właściciel pojazdu nie dopełniłeś obowiązku i nie odp na ich zapytanie. Właściciel ma obowiązek powiedzieć kto kierował pojazdem, ale za to nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji osób kierujących. Czyli jeżeli napiszesz, ze w tym czasie mogło jechać kilka osób, bo np się zmienialiście, podasz ich dane to będzie ok. Jeżeli nie podasz żadnego wytłumaczenia to będą chcieli sprawę kierować do sądu. Jeżeli wiesz, ze Ty jechałeś to podajesz swoje dane. To co dostałeś to nie mandat tylko zapytanie.[br]Dopisany: 02 Luty 2012, 09:59_________________________________________________dowiedz się jeszcze kiedy ujawniono wykroczenie. Bo w zeszłym roku był przepis ze muszą zapytać się w przeciągu 30 dni od ujawnienia. Ważne jest sformułowanie ujawnienie wykroczenia, a nie popełnienie. Ujawnienie - zczytanie zdjęć z fotoradaru i ich obróbka.
-
[ALL B7] Demontaż akumulatora
Jest różnica. Najpierw odkręca się masę, a to dlatego żeby nie zrobić zwarcia podczas odkręcania klemy +. (Podczas odkręcania + istnieje możliwość dotknięcia kluczem do maski lub innej metalowej części i zrobienie zwarcia jeżeli klema - jest podłączona)
-
[B6 AWX] zabezpieczenie(spinka)
1J0127250 - zatrzask sprężysty 7.5zł w ASO
-
[ALL B6] Brak hamowania
hamulce w ogóle nie działają czy nie masz tylko wspomagania?
-
[ALL B6] Elektrycznie otwierany bagażnik
do avanta nie było takiej opcji, w etce nic nie ma
-
[ALL B6] Jak odłączyć ori hak ?
W PL jeszcze za to nie dają mandatów, ale np w DE jeżeli policja zobaczy ze masz odczepiany hak i nie ciągniesz przyczepki to dają mandat.
-
[B5 AFF] Padający napinacz alternatora
na alternatorze jest sprzęgiełko, jeżeli padnie to szybko może uszkodzić się napinacz paska. Zablokuj wirnik w alternatorze i sprawdź czy w jedna stronę rolka się blokuje, a w druga puszcza. Jeżeli w obie strony blokuje to sprzęgiełko do wymiany
-
[ALL B6] Elektrycznie otwierany bagażnik
tak wszystko po 2 razy. Dochodzą jeszcze plastikowe osłonki, ale nie są niezbędne. Ciekawe czy konieczna jest zmiana siłowników, niestety nie znalazłem info o ile są mocniejsze od seryjnych tutaj nasi sąsiedzi dokładają zawiasy w b7 www.audi-club.ru/forum/showthread.php?t=240314
-
Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
Czyli poduszka z b7 nie może być w b6. Bo jeżeli odpalony będzie tylko jeden ładunek to nie będzie spełniać swojej roli w 100% Gdzie znalazłeś te info o czasach opóźnienia? Masz może info jaki jest długi impuls detonacji i napięcie?
-
[ALL B6] Światła stop święcą non stop ;) do czasu odłączenia aku, błąd 16955
na 99% uszkodzony czujnik pod pedałem hamulca, koszt nowego w ASO ~50zł
-
[ALL B6] Elektrycznie otwierany bagażnik
wystarczy wymienić tylko zawiasy(maja one specjalne zaczepy do sprężyny) i amortyzatory. Klapa pozostaje bez zmian 8E5827301H zawias 130zł 8E5827302H 4F5827665A sprężyna 75 zl 8E5827552K siłownik 140 zł
-
[ALL B6] Elektrycznie otwierany bagażnik
wystarczy dać zawiasy ze sprężynami z rs4. Wszystko pasuje, koszt około 500zł w aso
-
Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
Sterownik w zależności od siły uderzenia i kierunku decyduje czy odpali 1 ładunek czy 2. Przy niewielkim uderzeniu nie jest potrzebna poduszka "napompowana" w całości i wystarczy tylko jeden ładunek. napompowana dałem w cudzysłowie bo to duże uogólnienie... Jeżeli odpalony będzie tylko jeden ładunek to poduszka rozwinie się wolniej i będzie miększa, bo będzie w niej mniej gazu.
-
[B5 AJM] Czy to problem z aku, a może coś innego?
jeżeli masz amperomierz to podłącz go szeregowo z akumulatorem i zobaczysz jaki jest pobór prądu, Tylko nie odpalaj jak będziesz miał podłączony amperomierz bo możesz go uszkodzić jeżeli nie jest przystosowany do dużych prądów
-
[ALL B6] Jak odłączyć ori hak ?
jeżeli chcesz sprzedać komplet to musisz wykręcić mocowanie. Dlaczego sprzedajesz? hak zawsze się przyda, a kasy wielkiej za niego nie dostaniesz.
-
[INNE] Ciężko pali Octavia na zimnym
ustawiasz miernik na pomiar rezystancji. Jeden kabel przykładasz do masy, np silnik, klema - itp. drugi kabel od miernika przykładasz do każdej świecy i mierzysz rezystancje
-
[ALL B7] Biegi ciężko wchodzą
Sprawdzałeś stan poduszek pod skrzynią?
-
[ALL B6] Jak odłączyć ori hak ?
w moim haku dodatkowo trzeba pociągnąć pokrętło i przekręcić, wtedy hak wypada z mocowania
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
ja też, bo mam +5 w garażu :gwizdanie:
-
[B5 AWX] Przy dużych mrozach nie chce zapalić
Sprawdź świece, jeżeli są uszkodzone to wymień.(są 4 świece, najlepiej wymieniać komplet) Ile km masz zrobione na tym filtrze? Jaki stan akumulatora? Jeżeli jeździsz na krótkich odcinkach to warto podładować.
-
[B6 AWX] NIska temperatura a warunki pracy zimnego silnika.
a od czego jest głośna praca silnika w niskiej temperaturze? złe smarowanie?
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
z tego co wiem to raczej się nie da, ale może inni mają na to jakieś patenty. Ale jak będziesz zakładał jakikolwiek alarm to możesz tak podłączyć go, że będzie domykał Ci szyby.
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
a czy w starej a4 nie miałeś przypadkiem alarmu z opcją domykania szyb?
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
dokładnie, przytrzymujesz dłużej przycisk zamykania to szyby zamykają się, a jak przytrzymasz dłużej przycisk otwierania to się otwierają.