Treść opublikowana przez PAWEL69
-
[B6 AVF] Prośba o analizę, coś nie tak z turbo. [UPDATE BS11]
Logi nie czytelne Z tego "haosu" widać że turbina nieżle jebła powietrza,to bardzo niezdrowe Wężyki które odłączyłeś domniemywam że są od zaworu EGR.... Zaślepiłeś je po odłączeniu? Generalnie po zaślepieniu EGR nie ma potrzeby odłączania wężyków P.S. popraw te logi bo polecą do kosza,generalnie zrób na początek BS 011,tylko porządnie .
-
[INNE AVB] Ocena logów
dawek jeszcze nie tnie...a jak tam filtr powietrza troszke wariuje ciśnienie,ale powinno się rozjeżdzić...zrób jeszcze raz dyn 003,008 010,011 po wymianie filtra pow.
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
Kąt wtrysku nie jest OK. dużo za póżno .... do poprawy ku....a jedż do normalnego mecha...niech obluka temat VAG w głowie to ....................................................sam dopowiedz...
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
Ja w swojej niewiedzy o pseudo programie też czepiałem się 004, ale sądziłem że to wina mechaniora od wymiany pompy[rozrząd] Podejrzewam że "oszuści" skopali soft w sterowniku[nie wgrali ale próbowali] stąd te anomalie w dyn. 004 wymagany "0" to co najmniej dziwne 004 BS też wygląda nieciekawie P.S. Arek sprawdzałeś ustawienie rozrządu?
-
[B5 AJM] Logi do oceny
przede wszystkim ...a nawet tylko A co sądzisz o 023... dla mnie trochę dziwnawe Na początkun loga jest tragicznie,pod koniec jest lepiej...
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
Na początek jedż do tego mechaniora,niech poprawi ustawienie rozrząd [kąt wtrysku wartość w 000BS niech ustawi na OK 55 ]... góra[wałek rozrządu blokada z tyłu wałka] wał korbowy[znak] na kole zamachowym blokada na kółku zębatym z przodu pojazdu] pompa wtryskowa [blokada na kole pompy] Przypilnuj też żeby koniecznie sprawdżił klin na wale. Co do logów dynamicznych,prawdopodobnie zapieczone kierownice w turbinie lub problem z podciśnieniem,stąd tryb awaryjny[przeładowanie] Bardo dziwnie wyglądają korekcje w 013 napewno zapisałeś dobrze? P.S. napisz jakie masz kodowanie sterownika silnika, zrób screna z zakładki ENGINE
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
Przede wszystkim brak temp. roboczej czyli min.80*C prawidłowo 90*C Poważny problem ze stabilizacją obrotów, dawką paliwa , prawdobodobnie nastawnik kończy żywot...lub pompa lub N109 lub....itp. Były jakieś błędy w sterowniku silnika???? Kiedy robiony rozrząd [do sprawdzenia ] Dynamicznych narazie nie rób, nagrzej motor i zrób stat.000 001 004 oraz 000BS 004 BS
-
[B5 AJM] Logi do oceny
no dobrze,ale BIP-y na 1 cylinderku są poza zakresem tolerancji...choć pod koniec loga widać poprawę można sprawdzić złącze pompek [wtyczkę] wyczyścić,ewentualnie podociśkać konektory przy samych pompkach[wymagane zdjęcie pokrywy zaworów] po tym zabiegu zlogujcie jeszcze raz 023 stat oraz dynamiczne. Poproszę jeszcze 018 stat. Pozdrawiam Paweł
-
[B5 AJM] Logi do oceny
spokojnie EGR pracuje prawidłowo Na jakiej podstawie tak sądzisz Moim zdaniem OK Z tym się zgodzę,lub niedogrzana motorownia...najlepiej zrobić 007[prawidłowo przekonwertować ] zaraz po dynamicznych. zastrzeżenia co do rozrządu [kiedy robiony] -kąt synchronizacji do poprawy niepodoba Mi się praca pompki na pierwszym garnku... proponuje powtórzyć log 023 013 brak 018 co do turbiny to wariuje troszkę ciśnienie doładowania,proponuje pojeździć dynamicznie zrobić pięć razy 011 dyn. wstawić pierwszy i ostatni zobaczymy czy się rozjeździ można wymienić filtr powietrza Pozdrawiam Paweł
-
[B5 AFN] Problem z kodem centralki
Ależ proszę bardzo ano bywa, a sekcje ocalały czy wymienili całość? Bardzo często się zdarza że jak pęknie sprężyna lecą też sekcje
-
[B6 AVF] Logi dynamiczne jak zrobić
Tym programem logów nie zrobisz Musisz kupić Program VAG COM.... Uprzedzając pytanie http://www.a4-klub.pl/smf/all_vagcom_jaki_kupic-t4810.0.html Całe 82 strony lektury
-
[B5 AFN] Problem z kodem centralki
Pewnie bawiłeś się kodowaniem Spróbuj przekodować silnik na 00002, jeśli masz ręczną skrzynie,jeżeli automat 00001 Pozdrawiam
-
[B5 1Z] Wymiana napinacza wieloklinowego
Akto powieedział że lewy ....jest to normalny prawy gwint i odkręca się go w lewo
-
[B5 1Z] Proszę o pomoc 1Z brak mocy-objawy
bardzo słusznie... zostaw przepływke w spokoju najpierw trzeba doprowadzić ciśnienie doładowania do porządku potem po przeanalizowaniu logów powiemy Ci co dalej
-
[B5 1Z] Proszę o pomoc 1Z brak mocy-objawy
Witaj tak to normalne,jest dość ciężko[turbo na zaworze upustowym] co do to prawdopodobnie żle ustawiony kąt początku wtrysku Zrób porządnie logi wstaw do działu http://www.a4-klub.pl/smf/diagnostyka_vag-b24.0/ Co do porządnie zrobionych logów lektura http://www.a4-klub.pl/smf/diagnostyka_vag/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html No raczej nie powinno się kręcić [regulować] cięgna zaworu upustowego na PAŁĘ Zrób porządne logi ..... to tyle Błąd 0575 może świadczyć o przeładowaniu lub braku wymaganego ciśnienia doładowania generowanego przez turbosprężarke Pozdrawiam Paweł
-
[B5 AFN] Diagnostyka interfejsem vag
można go uzdrowić niepotrzebnie wymiana dwóch tranzystorków wyleczy twojego fejsa tego nauczą się jak uwalą pare sztuk
-
[B5 AKN] Prośba o sprawdzenie kąta wtrysku...
AKN tak ma .... jest dobrze zrób log grupy 004 BS na rozgrzanym motorze
-
[B5 ADR] Adaptacja przepustnicy
ad.1 tak to bardzo prawidłowy objaw ad.2 na vagu np.grupa 001 na jałowym będzie 960 co też jest OK
-
Spoty Olsztyńskie
Bardziej wiarygodie wyglądają te z pierwszego linku... najlepiej zadzwoń...pamiętaj że ma być z literką R na końcu A dlaczego się piekli :gwizdanie: zapalił się check czy tak dla świętego spokoju
-
Spoty Olsztyńskie
- Spoty Olsztyńskie
Marku taką uszczelke kupiłem w Inter Parts dzisiaj za 6 pln. :> Serdecznie gratuluję, no to przybył nam nowy Klubowicz- Spoty Olsztyńskie
- Spoty Olsztyńskie
Myślę że wystarczy 499 pln. damu Mu promocję [br]Dopisany: 01 Luty 2010, 19:58_________________________________________________ Ja nie piję wódki... Prawda Grześ Znowu Ktoś nam zdjęcia zrobi- Spoty Olsztyńskie
Taki to pożyje :gwizdanie: Dobra Ja spadam , mam jeszcze coś do załatwienia w technicznym Zajrze jeszcze- Spoty Olsztyńskie
I zabraknie na naprawe AUDI - Spoty Olsztyńskie