Treść opublikowana przez Lukasz_mk2
-
[B6 AWX] Duże spalanie
U mnie 65% to jazda po zakorkowanym Krakowie. Choć muszę przyznać, że zauważyłem wzrost spalania po wymianę wytartego walka rozrządu, kiedyś te spalanie chyba miałem niższe.
-
[B6 AWX] Duże spalanie
Mi AWX spala średnio 8,5l/100km - spalanie policzone na podstawie tankowań z ostatnich 55000km (pięćdziesiąt pięć tysięcy km), nigdy nie udało mi się zejść do poziomu 6l/100km
-
Świecą się kontrolki ABS i ESP w Audi A4 B6
a co świecące kontrolki na liczniku mają do przeglądu?? jak wjedziesz na rolki i hamulec będzie działał to przegląd przejdziesz, mimo tego że kontrolki świecą na blacie. Na przeglądzie nikt nie sprawdza sprawności ABS/EDS zwłaszcza, że nie wszystkie stare samochody mają takie systemy, a przeglądy przechodzą.
-
Problem z ogrzewaniem
należałoby podłączyć auto pod vcds'a i odczytać błędy z klimy oraz temperatury z czujnika. Być może wystarczy tylko wykonać nastawy podstawowe klap, ale bez podłączenia pod komputer ciężko wróżyć ze złotej kuli
-
Nowe lampy przednie.
Mi ta robota zajęła może dwie godziny, bo nie wiedziałem jak się do tego zabrać żeby za bardzo nie uszkodzić lampy przy jej "piłowaniu".
-
Nowe lampy przednie.
przestudiuj poniższy temat: na pewno osiągniesz lepszy efekt niż na nowych lampach z B6 - sam mam i polecam. Poniżej zdjęcie prezentujące moje "światło" po wymianie soczewki - stary żarnik, nie ustawione lampy.
-
Światła dzienne z wykorzystaniem świateł drogowych
u siebie po przeczytaniu o tym problemie przykładałem ucho do lampy i nie słychać kompletnie nic. Być może ten moduł jest OK
-
słabe hamowanie
miałem podobny problem przy tarczach 320 - na początku wszystko było ok, po około pół roku zaczęły bić przy hamowaniu z wyższych prędkości (być może zgrzałem je na autostradzie w deszczowy dzień). Po pomiarach wyszło, że jedna tarcza ma bicie 0,09mm, druga 0,06mm - oddałem tarcze do przetoczenia i teraz jest OK.
-
Światła dzienne z wykorzystaniem świateł drogowych
mam dokładnie ten moduł w b6 Bix i wszystko jest ok z przysłonami - z tym, że ja mam założone całe soczewki z B8 lift. Z tego co czytałem to właśnie dzięki tej zmianie soczewek nie mam problemu z przysłonami, na soczewkach z B6 problem ten podobno występuje w większości przypadków
-
Drzwi nie otwierają swoich szyb
z tego co kojarzę to jak dokładałem szyby do tyłu to jak nie podłączyłem wszystkich drzwi to żadne szyby nie działały - robiłem to na raty jedne drzwi w piątek drugie w sobotę - po podłączeniu jednych żadne nie działały, dopiero po spięciu drugich szyby zaczęły działać. Więc jak u ciebie któreś są źle podłączone to reszta nie będzie działać
-
bardzo słabo świecące reflektory
Słabe światła to raczej wina odblaśnika
-
Błąd
masz lampy led czy żarówki?? Żarówki led nie nadają się do b7 bo generują błędy spalonych żarówek i pojawiają się takie problemy jak u ciebie. Albo wymiana na zwykłe żarówki, które tam oryginalnie siedziały albo diody z dobranymi rezystorami
-
Czy to wina modułu komfortu?
Jak planujesz tym autem jeździć dłużej to warto kupić sobie taki kabel i wszystko robić samemu Więcej możesz znaleźć tu: https://a4-klub.pl/topic/340884-interfejsy-do-diagnostyki-a4-b6-b7/
-
Srebrny A4 B6 AWX - zew. S-line/CLH/DRL/BiXenon/PDC P+T/kier. MF/skł. lustra/RNSE + Cam. P+T inne..
odświeżam temat - wszystkie zmiany w pierwszym poście, więcej zdjęć dodam jak umyje auto
-
Czy to wina modułu komfortu?
przypisanie pilotów do modułu komfortu zajmuje może 3 minuty jak robisz to po raz pierwszy lepszym i tańszym rozwiązaniem byłoby podjechać na lokalnego spota, każdy kto ma VCDS'a ci to ogranie
-
Czy to wina modułu komfortu?
tak to są dwie odrębne sprawy Co do pilotów to trzeba się podłączyć kompem pod moduł komfortu i przebrnąć przez tą procedurę:
-
Czy to wina modułu komfortu?
VCDS to program do diagnostyki aut z grupy VAG. co do błędu: co do potencjometrów o których piszą w powyższym temacie to można je kupić np. na allegro, ja kupowałem je na tej aukcji (niestety już zakończona): KOMPLET 5szt. !!!! Potencjometr klimy PIHER 4.7k 8932655000 - Allegro.pl ALLEGRO.PL Kup teraz na Allegro.pl za 40 zł - KOMPLET 5szt. !!!! Potencjometr klimy PIHER 4.7k (8932655000). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!
-
Czy to wina modułu komfortu?
a próbowałeś zakodować piloty za pomocą VCDS'a?? co do klapy to by trzeba zrobić testy poprzez VCDS'a i wykonać nastawy podstawowe klap
-
Czy to wina modułu komfortu?
na jakie sposoby próbowałeś zakodować kluczyki?? jaki był dokładny błąd klapek od klimy?? Moduł komfortu nie ma raczej nic wspólnego z klimą i klapami - za to odpowiada moduł w panelu klimatyzacji.
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
frekwencja na spotach coraz lepsza - ludzie co się z wami dzieje ??????????
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Będzie ktoś dziś w GK??
-
Centralny zamek
podłączyć auto pod VCDS i w module komfortu sprawdzić czy moduł widzi piloty dodatkowo jak centralny nie chodzi nawet z zamka to trzeba by sprawdzić przelotki między drzwiami a budą - pewnie kable w nich są połamane
-
Przerobienie z xenon na h7 - regulacja wysokości świateł.
Wsadzenie zwykłych lamp zamiast biksenonu p&p raczej się nie uda - trzeba będzie coś podziałać z kablami
-
Przerobienie z xenon na h7 - regulacja wysokości świateł.
Raczej zamiennika dobrego nie znajdziesz, kup to co było i będzie ok.
-
problem z klapą bagażnika otwiera się tylko z kluczyka
Zajrzyj lepiej w przelotkę między klapą a budą, pewnie wiązka się przetarła i nie dochodzi sygnał