Treść opublikowana przez Lukasz_mk2
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Witam, mam u siebie dziwny przypadek. Lusterko fotochrom, CLH oraz włącznik od świateł AUTO ( włącznik z B7 + przełożony odpowiedni pin tak by to działało w B6) założyłem u siebie już ze dwa lata temu. Co jakiś czas się wkurzałem, że światła mijania co jakiś czas muszę podnosić do góry (imbusem w lampie) - myślałem, pewnie lamy stare i co jakiś czas coś się w nich samoczynnie przestawia, ale wczoraj jadąc w nocy przez ciemną d....pę widziałem tylko to co metr przede mną i nie dawało mi to spokoju. Gdy zajechałem pod dom i stanąłem przed ścianą jakie było moje zdziwienie, że gdy przełączyłem włącznik świateł z pozycji AUTO (tak jechałem całą drogę) na pozycje świateł mijania lampy się same podniosły do góry (włącznik od regulacji świateł non stop w pozycji "0"), przełączając znowu na AUTO lampy idą samoczynnie w dół, wtf?? Przeglądając schematy nie widzę żadnych zależności włącznika z poziomem ustawienia świateł OCB?? Wiązkę od CLH i fotochromu oraz do włącznika AUTO zakupiłem już gotową tu na forum. Czy ma ktoś jakiś pomysł co z tym mogę zrobić??
-
Pytanie bardzo szybkie
Zderzak który chcesz założyć jest od diesla, który ma zagięta końcówkę rury do dołu. Aby założyć ten zderzak musiał byś skrócić swoją końcówkę i dospawać do niej końcówkę skrzywioną jak w dieslu
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
jak zamienisz moduł bez kodowania kluczyków to nie będzie działać centralny z przycisku na kluczyku, jak w swoim aucie masz inne wyposażenie niż w aucie z którego kupisz MK to wyskoczy pewnie trochę błędów, ale świat się od tego nie zawali i autem będziesz mógł jeździć. Co do kodowania to najlepiej byłoby podjechać na spota regionalnego i na pewno któryś z kolegów Ci to zakoduje za dobre słowo albo jakieś piwo czy flaszkę
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Będzie ktoś dzisiaj??
-
fotele
zielona kostka jest od ogrzewania, żółta od airbag'a, a czerwona od elektryki, z tym, że jak widać na załączonych zdjęciach w kostce czerwonej jest tylko masa (gruby brązowy kabel), więc potrzeba jeszcze do niej podpiąć zasilanie (do "lędźwi"), ale wszystko jest opisane na forum i można to zrobić samemu (ja u siebie to ogarnąłem we własnym zakresie - bez pomocy elektryka) jak zerkniesz na czerwoną kostkę przy "nowych fotelach" to zobaczysz jakiego kabla brakuje Ci w aucie - zasilanie do lędźwi trzeba podpiąć przez dodatkowy bezpiecznik
-
Regeneracja zawieszenia A4 B6 !
ile cię kosztowała taka impreza??
-
Problem z odpalaniem Audi A4 b6 1.9 tdi Avf
jak masz dostęp do VCDS to sprawdź jakie wartości podaje czujnik temperatury G62 - na forum znajdziesz która to grupa w 01-Silnik
-
Wycieraczki przód
jak wycieraczki chodzą wolno to wypadało by zdemontować silnik i uruchomić go "poza" mechanizmem wycieraczek. Jak będzie działał OK tzn. że mechanizm jest zatarty - jest to dosyć częsta usterka - nawet jest gdzieś opis na forum jak to naprawić. Na jakiej podstawie elektryk stwierdził, że silnik jest do wymiany - postawił diagnozę przez telefon czy rzeczywiście go "badał"??
-
Centralny Zamek drzwi prawych tył
w pierwszej kolejności sprawdź kable w gumowej przelotce między drzwiami a słupkiem, pewnie się połamały
-
Licznik kolorowy FIS
miałem identyczna sytuację z kolorowym fisem i też najpierw sam grzebałem w liczniku (generalnie chodzi o problemy dotyczące łączności na styku taśma wyświetlacza a płyta główna) w końcu oddałem licznik na wymianę fisa (kosztowało mnie to chyba coś koło 200zł) i od tej pory parę ładnych lat już chodzi bez problemów - podzielam zdanie kolegi @Banan , szkoda kasy na cały licznik oraz jego kodowanie (imo)
-
[B6 AVF] Telepie silnikiem
Kolego sprawdzałeś stan krzywek na wałku rozrządu?? U mnie występowały dokładnie takie same objawy - przyczyną był wytarty wałek
-
Problem z centralnym zamkiem
wypadało by przypisać klucz do MK od nowa (na forum znajdziesz co i jak) 00956 - Ross-Tech Wiki WIKI.ROSS-TECH.COM co do 01562: 01562 - Ross-Tech Wiki WIKI.ROSS-TECH.COM co do 1366 to pewnie wtyczka od modułu airbag'a nie łączy: 01366 - Ross-Tech Wiki WIKI.ROSS-TECH.COM
-
Problem z centralnym zamkiem
jakieś błędy w module komfortu??
-
Audi A4 B5 czy Audi A4 B6
b6 za 7,5kzł to będzie niezły gruz
-
Zalana elektryka
odpływy masz w podszybiu (pod akumulatorem; koło serwa oraz po skrajnych bokach)
-
Brak połączenia z can
adoptowałeś każdą szybę oddzielnie?? co to znaczy, że: ???
-
Uwalony MCE F?
Żółta lampka na fisie oznacza spaloną żarówkę. A co do błędu to tu kolega miał podobny przypadek:
-
Dziwny przypadek
kiedyś napisałem DIY na temat dokładania składanych lusterek, które też wymagają zmiany modułu komfortu - poczytaj, tam wszystko znajdziesz na temat zamiany modułu komfortu
-
Dziwny przypadek
no właśnie centralny z pilota nie działa bo trzeba przypisać nowe piloty do modułu komfortu. Jaki masz kabel??
-
Dziwny przypadek
moduł komfortu wymaga kodowania nawet jak wkładasz moduł o tym samym oznaczeniu. Takie pytanie, po zmianie modułu działa ci centralny z pilota??
-
OBD2 nie mogę połączyć się z żadnym programem
szukaj takiego kabla na aliexpress
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Póki co to nie ma nikogo ;(
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Wybiera się ktoś dzisiaj wybiera na spota??
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
dziadek ma mój głos
-
Brak łączności z większościa modułów A4 B7 1.8T
W concercie wygląda tak: sprawdź może jak sytuacja z linia K występuje w radiu