Treść opublikowana przez Lukasz_mk2
-
Światło mijania nie dziala
Miałem to samo w jednej lampę w b6. Musisz pościskać bardziej konektory które "wchodzą" na żarówkę. U siebie olewałem sprawę trochę czasu, aż w końcu musiałem wymienić całe kostki bo się popaliły. Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
-
Oświetlenie tablicy rej. nie dziala
Jak nie świecą nawet zwykłe żarówki to pewnie nie ma prądu, więc sprawdz przejście kabli między budą a klapą (harmonijkę) - pewnie się jakoś kabel złamał Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
-
Prośba o pomoc w kupnie drzwi
Dzięki za zainteresowanie, ale drzwi już kupiłem. Niestety na odległość i to co zrobił z nimi Kurier to inna sprawa, ale jakoś to ogarnąłem Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
-
Wskazowka temperatury silnika. A4 B6 1.9 tdi awx
To ja może widocznie źle trafiłem, bo też kiedyś miałem verneta i działał może tydzień, po czym oddałem go do sklepu, bo wskazówka nie chciała iść wyżej niż 70*C, od tego czasu mam ori i dział już chyba ze dwa lata. Choć może warto zaryzykować i wydać tylko 25zł - może u mnie to tylko ten jeden z niewielu wadliwych, zwłaszcza że wymiana czujnika to minuta roboty. Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
-
Brak poziomowania lamp.
To jak nie ma silników w lampach to co jest - dziura?? Lampy Ci parują?? Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
-
Wskazowka temperatury silnika. A4 B6 1.9 tdi awx
tak
-
Wskazowka temperatury silnika. A4 B6 1.9 tdi awx
najlepiej podłącz vaga i sprawdź jakie wartości mają czujniki g2/g62 oraz zrób test licznika. Jak wartości odczytane z czujnika(ów) - bo jest to jeden czujnik tylko z 4 pinami tzw. 2 w 1 - będą do siebie zbliżone to czujnik jest ok, jeśli się mocno różnią to czujnik do wymiany. Jakby to był czujnik to radzę kupić oryginalny w ASO, nie jest wcale drogi (kosztuje koło 100zł), bo zamienniki często są już zepsute na półce sklepowej.
-
Lampka bagażnika
coś jest nie tak z zamkiem, mam podobnie u siebie. Jak podniosę klapę to nie zawsze świeci ta lampka co oświetla przestrzeń bagażową, przy czym fis pokazuje otwartą klapę - jak walnę ręką w zamek to lampka się zapala - sądzę, że w zamku klapy jest podobnie jak w zamku drzwi, tzn. są tam dwa mikrostyki; jeden odpowiada za informacje na fisie, a drugi za lampkę w suficie. Sprawdź czy u Ciebie metoda siłowa (walnięcie w zamek ręką) zadziała i daj znać.
-
Brak poziomowania lamp.
modułów jest pełno: https://allegro.pl/listing?string=4Z7907357&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-aut-1-3-1003 wiązkę zamówiłem u kolegi z forum, a czujników poziomowania też jest pełno na allegro, bądź czasem na forum też ktoś sprzedaje. Co do silniczków do lamp to jeżeli nie masz pokrętła do regulacji wysokości świateł w kabinie to pewnie silniczki pod samopoziom masz już w lampach - jeśli nie, to takie silniczki ostatnio ktoś sprzedawał na forum chyba po 30zł/szt.. Napisz ile kabli wychodzi Ci z lamp - jak 10 to masz już instalację i pewnie czujniki też już są zainstalowane, jak 9 to musisz instalację dołożyć.
-
Brak poziomowania lamp.
Roboty trochę jest, ale jak kupisz czujniki i moduł oraz gotową wiąże to nie jest to takie straszne. Ja się za to zabieram po nowym roku, bo czekam jeszcze na wiązkę, która ma do mnie przyjść właśnie po nowym roku. Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
-
Brak poziomowania lamp.
założyć się da:
-
Zmiana wtyczek lamp
docelowo podłączasz to do kabli, które w tej chwili podłączone są do oryginalnej lampy. Podłączając pod akumulator sprawdzasz tylko który kabel w nowych lampach odpowiada za poszczególne światła/żarówki. Patrząc na tą plątaninę kabli i izolację to lepiej, żebyś to zrobił porządnie, bo szkoda by było wywołać jakiś pożar. Jak już będziesz wiedział co gdzie podłączyć to użyj do tego lutownicy, a później dopiero to izoluj.
-
Zmiana wtyczek lamp
z tego co widać to kable "za wtyczką" są czarne i czerwone. Więc do kabla czarnego podajesz "masę" ("-" z akumulatora), a do czerwonego podajesz zasilanie czyli "+" z akumulatora i lecisz tak po kolei.
-
Radio + Bluetooth rozmowa tel.
no jak zrobisz wszystko wg schematu to będziesz miał BT w aucie.
-
Radio + Bluetooth rozmowa tel.
kolego więc mam coś takiego: u mnie siedziało wtedy radio Audi Chorus II (kaseciak), ale jak u Ciebie siedzi inne radio to na pewno jak je wyciągniesz to na obudowie będziesz miał naklejką z opisem pinów w radiu to sobie ją porównasz z moim rysunkiem. Teraz po prostu kupujesz moduł BT wraz z pudełkiem, anteną i kostką i przekładasz piny z modułu cullmana do modułu BT wg powyższego schematu, tzn., np. pin 1 z modułu cullmana - przekładasz do pinu 2 modułu BT, pin 4 z modułu cullmana - przekładasz do pinu 16 modułu BT itd. Dodatkowo z kostki od modułu BT wyprowadzasz trzy dodatkowe kable i prowadzisz je do radia (piny 15, 17 i 18 w kostce BT) PS. małe sprostowanie: mając moduł cullmana masz już pudełko na moduł BT brakuje ci odpowiedniego styropianu by umieścić go w tym pudełku (żeby moduł nie latał w nim jak Żyd po pustym sklepie) i dodatkowa informacja: Moduł cullmana znajduje się w plastikowym pudełku pod fotelem pasażera (trzeba zdemontować fotel, schowek oraz listwę progową by się do niego dostać), w jego miejsce wkładamy moduł BT w specjalnym styropianie. tak wygląda ten styropian:
-
Radio + Bluetooth rozmowa tel.
z tego co można wyczytać z twojego profilu to masz auto z 2001r., czyli jesteś w takiej samej sytuacji jak ja byłem parę lat temu, tzn. siedział u mnie taki sam "uchwyt" jak obecnie u Ciebie i przerabiałem go pod instalację Bluetooth. Jak będę w domu i znajdę gdzieś w prehistorycznych plikach to podeśle Ci schemat jakie zmiany należy wykonać w instalacji, aby przejść z modułu cullman (tak nazywa się ten uchwyt, który masz w aucie) na moduł bluetooth - tak naprawdę nie ma z tym wielkiej filozofii bo większość potrzebnych kabli siedzi już u Ciebie w aucie - brakuje tylko modułu bluetooth wraz z anteną i pudełkiem do którego ten moduł należy wsadzić
-
B6 DIVISION
kolego czy przez to co napisałeś mogę mniemać, że stosując takie adaptery: https://www.olx.pl/oferta/adaptery-na-soczewki-audi-a4-b8-bixenon-b6-bi-xenon-CID5-IDk3yER.html#64519f3a2b nie trzeba niczego wycinać w lampie?? Bo z tego co czytałem o przeróbkach biksów na soczewki B8 to ludzie piszą, że lampy trzeba tak czy tak podcinać (mimo stosowania adapterów). Pytam dlatego, że właśnie idą do mnie soczewki B8 + adaptery i bym miał miły prezent na święta, jakby to co piszesz było prawdą
- B6 DIVISION
-
B6 DIVISION
Kolego a masz może same soczewki + adaptery, żeby to samemu do biksów B6 założyć?? Lub dysponował byś czasem koło styczna, aby ewentualnie pomóc w ich montażu - mam do Ciebie tylko 100km
-
B6 na części?
a co konkretnie potrzebujesz??? Kumpel przywiózł b6 sedan anglik, bo potrzebował silnik 2.5tdi do A6, a resztę ma na sprzedaż. Napisz mi PW.
-
Nie grzeje lewe lusterko. Podejrzenie - moduł drzwi. Jaki ?
jeśli chodzi o moduł to można sprawdzić vag'iem (łącząc się z modułem komfortu widać jakie masz moduły w drzwiach) jaki aktualnie siedzi w aucie, ale chyba każdy moduły ma opcję grzania - ale niech to jeszcze ktoś potwierdzi
-
Szukam dekorów 1nk popielniczki i osłona na lewarek manual
Kolego i myślisz, że ten dział jest odpowiedni do twojego pytania??
-
KUPIE TUNEL ŚRODKOWY PEŁNY !!
Kolego chyba pomyliłeś działy - szanujmy się i nie róbmy dziadostwa na forum
-
Parowanie lamp Bi Xenon rozwiązanie
Witam, może ktoś podać, a raczej wytłumaczyć o co chodzi z wymiarami oringu jaki trzeba zastosować. W temacie jest opisany oring fi5x2mm, ale 5mm to jest średnica zewnętrzna, a 2mm to średnica wewnętrzna, czy grubość?? Najlepiej jak by ktoś miał jakieś zdjęcie tego oringa. Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
potrzebujesz jeszcze coś z tej elsy??? Jak by co to wyślij mi PW