Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Lukasz_mk2

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Lukasz_mk2

  1. zamieniałem cullmana na BT i do radia w zasadzie prowadziłem tylko CAN (CAN-L, CAN-H, K-bus) czyli wychodzi na to, że muszę w oryginalnej kostce chorusa (przed przejściówką do RNSe) przełożyć piny, tylko które?? tel mute -> pin D11 tel+ -> pin C12 -NF (tylko który??) -> pin C6 ?????
  2. Jestem w trakcie montażu rnsa - zmieniłem też wzmacniacz antenowy (stary miał tylko antenę w lewej szybie) - lutowanie do szyb nowych anten nie jest takie straszne jak mi się wydawało. Jestem pod wielkim wrażeniem odbioru radia z trzema antenami - auto w zamkniętym garażu, a radio gra super czysto. Mam natomiast problem z BT - jak dzwonie do kogoś to rozmówca mnie słyszy, a ja rozmówcy nie (nie ma też charakterystycznego "gang" po podłączeniu tel z BT). Miałem wcześniej małą nawi i z tego co wyczytałem parę postów wcześniej należy wypiąć napęd nawi, a w kostce wchodzącej do nawi połączyć przewody: - zielony z zielonym (tel+), - czarny z czarnym (tel-) - szary z szarym (tel mute) Niestety mimo tego zabiegu nic dalej nie słyszę. Moje auto fabrycznie wyjechało z małą navi, z zestawem cullman (nokia 6310) i radiem chorus, później zmieniłem cullman'a na moduł BT (oryginalny - wersja high) - wszystko było ok, między czasie zmieniłem radio na concert i z nim też było wszystko git. Moduł BT podłączyłem tak jak na załączonym obrazku: Aha do podłączenia rnsa użyłem przejściówki z allegro. Oprócz tego jestem w trakcie montażu kamer P+T, ale z tym mam większe jaja - napiszę co i jak sobie z tym poradzę
  3. nie będzie problemu z przełożeniem pinów. Nie zaszkodzi na pewno przedzwonić do ASO, ale raczej radziłbym kupić taką kostkę używaną, bo w ASO za piny i kostki wołają chorą kasę.
  4. w miejscu zaznaczonym na czerwono winna być na pewno zawleczka. Po jej wysunięciu, czymś cienkim naciskasz na blokadę (na rys zaznaczyłem to kolorem zielonym) na pinie i pin wychodzi
  5. bez odczytania błędów ze sterowników to wróżenie z fusów
  6. Witam, Poszukuję numeru wzmacniacza antenowego diversy, znajdującego się po prawej stronie w bagażniku (avant), w elsie oznaczonego jako -R109-
  7. Mały update!! po około tygodniu pracy płyta główna się wysypała! Najpierw przestała działać karta sieciowa (LAN) potem co chwile wyskakiwały jakieś głupie bluescreen'y. Płytę oddałem na gwarancję 2 stycznia, a wróciła dopiero 27 stycznia - płyta została wymieniona na nową. Generalnie nie gram w gry (sporadycznie w CS2), ale w związku z zakupem procesora ryzen 9 dostałem kupon na grę Avatar: Frontiers of Pandora, więc ją zainstalowałem - gra chodzi w najwyższych możliwych ustawieniach i to w rozdzielczości 2560x1440 - wygląda przepięknie. Nie pisałem o tym chyba wcześniej, ale do całego zestawu wleciał RTX 4070 i monitor LG 32gp850-b (jest trochę za duży)
  8. z b6 będą pasować zamiennie - u siebie mam czujniki z b7, ale one trochę inaczej wyglądają z zewnątrz. B6: B7:
  9. Co to znaczy z szyby?? Są tam jakieś gniazda?? Czy trzeba coś lutować??
  10. I to znowu ja, przeczytałem większość tematu i nic nie znalazłem na temat zmiany zwykłego wzmacniacza antenowego na wzmacniać z diversy. Niestety u mnie muszę go założyć. Co muszę dokupić oprócz samego wzmacniacza?? Przeszukałem pół internetu i wszędzie tematy kończą się na zapytaniu jak to zrobić, a nigdzie nie ma odpowiedzi. Kabel zakończony wtyczką fakra z jednej strony podłączam do wzmacniacza, a z drugiej do rnsa, ale muszę wziąć gdzieś ten sygnał przez drugi kabel od wzmacniacza do jakiejś anteny diversy. Gdzie ją znajdę, bo nie znalazłem żadnych ofert na allegro z taką anteną. Na elektrodzie znalazłem taki fajny rysunek w temacie gdzie gość pyta o to samo, ale też zero odpowiedzi. Znalazłem taki wzmacniacz z Seata exeo, więc w miarę "nowy", będzie ok?? https://allegro.pl/oferta/seat-exeo-wzmacniacz-anteny-8e9035225p-14729564340
  11. Jak zmienisz sam moduł to wtyczki są te same, układ pinów też
  12. Rozpiska modułów jest na pierwszej stronie tego tematu
  13. Napisz jakie masz wyposażenie i z którego roku jest auto
  14. Nie można bo AH obsługuje tylko szyby w prądzie. Poza tym żaden moduł nie jest p&p bo każdy "nowy" trzeba kodować vcdsem oraz dodać do niego kluczyki
  15. mam jeszcze kolejne pytanie czy jak mam obecnie kierownice MF z B6 to ona będzie działać z rns, czy będę musiał ją zmienić na kierownicę MF z B7??
  16. Lukasz_mk2 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    jak dojdziesz do czegoś to daj znać - mam u siebie podobnie tzn. przy zamykaniu auta brak sygnalizacji kierunków, a wszystkie drzwi się zamykają, na fis też wszystko ładnie wyświetla (wszystkie drzwi i klapę) z tym wyjątkiem, że u mnie mam błąd w MK dotyczący silniczka drzwi kierowcy, ale mam go od zawsze - jak kierunki działały to błąd również występował. Najlepsze jest to, że przy otwieraniu sygnalizacja kierunkami działa normalnie. Miałem się za to zabierać ale przyszły mrozy i mi się odechciało Teraz mam motywację bo będę zakładał rns'a i kamerę cofania, więc może chęci wrócą koło wiosny
  17. Witam, kupiłem popielniczkę 2DIN i okazała się być podświetlana, brakuje mi do niej wtyczki. Byłbym wdzięczny za podanie numeru wtyczki oraz numeru pinów/konektorów do niej.
  18. podbijam - też mnie to interesuje! Interesują mnie też numery pinów w kostce wchodzącej do modułu komfortu
  19. A co to za strona rns jeśli to nie tajemnica.
  20. z uwagi, że mapy są już nieaktualne to idzie je gdzieś znaleźć na necie? Czy trzeba je kupić?? Zależy mi tylko na mapach nie na zmianie soft'u
  21. Udało mi się uruchomić rns'a z wykorzystaniem zasilacza i jestem mega zadowolony z zakupu patrząc na jego stan (na zdjęciach to słabo widać, bo są robione z lampą błyskową, ale ekran albo jest po odświeżeniu, albo po prostu w super stanie. Reszta też jest loox - jedyny mankament to mały defekt powłoki na przycisku "car"): Mam tylko pytanie, czy jak radio jest podłączone tylko do zasilania to podczas kręcenia gałką głośności powinna się pojawić jakaś informacja na temat zmiany głośności, bo u mnie przy kręceniu gałką nic się nie dzieje
  22. Panowie wertuje powoli cały temat, ale trochę tego jest. czy ma ktoś zdjęcia z pierwszej strony, z pierwszego posta?? Dodatkowe pytanie czy jak podłączę rnsa na stole w taki sposób: To powinien się odpalić, czy coś popsuje?? W aucie miałem chorusa (obecnie concert 1DIN, podstawę na telefon cullman (obecnie moduł BT) oraz małą navi, czy będę miał zainstalowaną antenę diversy, czy raczej nie i muszę szukać modułu?? Będę montował rns'a nie posiadając garażu, a na zewnątrz jest jak jest (obecnie u mnie -10'C) i nie chcę rozmontowywać połowy auta, aby się dowiedzieć, że mi jakiejś części braknie.
  23. Panowie czy rns-e o numerach 3R0..192/193+litera wszystkie obsłużą kamerę??
  24. Nic nie robiłem, bo już mi się nie chciało ? a po testach wyszło że chyba nie jest źle ?
  25. A więc przez kilka wieczorów "pomęczyłem" kompa w blenderze (program do 3D) i podczas renderowania obrazka, podczas gdy procesor działa na 100% mocy przez jakieś 5 min non-stop jego temperatura waha się w granicach od 45*C do 65*C, karta graficzna ma ok 65*C (podczas renderingu używana jest karta oraz procesor na 100% mocy non stop). Tak więc temperatura jest raczej ok. Co o tym myślicie??

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.