Treść opublikowana przez zegarmistrz
-
[B5 ABC] Problem po wymianie magla
Witam, po wymianie magla pojechałem na zbierzność (wczoraj). Po zbierzności wszystko ok. Wczoraj wieczorm poszedłem pocieszyć się z jazdy a tu co - jak jade prosto raz kierownica jest ustawiona na wprost, a raz przesunieta delikatnie w prawo, lub delikatnie w lewo. Oczywiście jak puszcze fajere to samochód jedzie prosto - myśle że coś nie tak z maglem. Ale co to może być??
-
[B5 AFN] Wymiana przekładni kierowniczej (maglownicy) - fotostory
W moim przypadku (silnik ABC) sprawa nie była prosta. Walczyłem wczoraj kulka godzin z tą śrubą którą się odkręca od dołu. Niestety u mniej jej od dołu nie widać (kolektor wydechowy). Gimnastykowałem się od storny lewego przedniego koła - i jakoś się udało (szkoda że moja ręka nie ma jednej osi zgięcia więcej - bo było by prościej). Torchę gimnastyki jest też z odkręceniem (jak i przykręceniem) węży olejowych - trzeba je odkręcić z tego samego miejsca co tą nieszczęsną śrubę (od lewego koła). Oczywiście zaomniałem dodać ostatniej najistotniejszej rzeczy - żeby dostać się od strony lewego koła do przekładni (śruby i węży olejowych) - trzbea wyciągnąć amortyzarot ze spręzyną (3 śruby na górze i jedna w dolnym wahaczu, do tego dwa gówne wahacze trzeba uwolnić od strony zwrotnicy (ja musiałem je wymienić więc i tak musiałem je odkręcić).. Cała operacja - wymiania magla plus 2 wahaczy górnych - 8,5 godziny (ze względu na tą nieszczęsna śrubę odkręcaną w rzędowych silnikach od dołu).
-
[B5 ABC] Drgania sprzęgła i problemy z ruszaniem
Miałem podobną sytuację (tylko że automat).. z początku powyżej 3 tyś. obrotów zaczynało ostro trzęść i było słuchać.. później działo się tak nawet na luzie.. pojechałem do mechanika i co się okazało - silnik i skrzynia był← przesunięte na poduchach..
-
Spoty Olsztyńskie
Ja jednak tez odpadam..
-
Polecam w Olsztynie
Polecam gorąco warsztat Adama.. początkowa analiza była że tak powiem nie za bardzo, ale dzisiaj wstawiłem autko do - niego. Po 5 godzinach telefon - autko gotowe. I znowu mam banana na twarzy i radość z jazdy. Cena - nie spodziewałem się aż tak niskiej. Jeszcze raz polecam.
-
Spoty Olsztyńskie
Ja niestety na razie nie mam swojej "czwóreczki" ale postaram się być.
-
GPW NC SUROWCE
JA grywam przez xtb.pl
-
Polecam w Olsztynie
Teraz ja mam problem i nie wiem gdzie w Olsztynie z nim udeżyć.. Czuję że automat mój kończy żywot.. jakieś sugestie?? I nie pytam o tanio ale o dobrze (ASO odpada).
-
[ALL B5] Wymiana opon. Ktore z nich ? Ankieta
Odnośnie Fuldy ja już kiedyś się wypowiadałem.. -> nigdy w życiu i najgorszemu wrogowi nie polecam.. na tych sp sportach jeżdzę i sobie chwalę.. za tą cene którą kosztuje są naprawde dobre..
-
Spoty Olsztyńskie
Fajnie by było.. tylko że ja mam narazie soboty pracujące.. ale jak się coś zmieni to hętnie wpadne..
-
[INNE] Gaśnie silnik przy ostrym skręcaniu
ODnośnie wspomagania - sprawdzałeś płyn w zbioniczku???? Miałem to samo. Jak poziom płynu - z niewiadomych względów spadł ostro ponad minimum to też gasł i wspomaganie raz chodziło raz nie.. ale ja bardzo szybko dolałem ..
-
[ALL B5] Język w komputerze
Robiłem dosłownie 10 minut temu jak pisze spanky.. niestety.. nie działa
-
[B5 ABC] Duże spalanie
Norma.. ja sprawdzałem błędy (i sprawdzam je dość często - nie ma żadnych).. i mi też tyle spala ( nie ważne czy korki czy nie)... i też mam automat... w trasie natomiast spala od 11 do 13 litrów (w zależności od stylu jazdy)..
-
Spoty Olsztyńskie
A jak sie z nim skontaktowac? :-) No i pytanko kto jest zainteresowany grupowym wirusowaniem z Olsztyna lub okolic? Przez forum No to kontaktuje sie z Toba chcialem przez gg, ale jeszcze sie wstrzymalem, w srode jade do Gdanska to moze uda mi sie u mojego dobrego kumpla zlogowac silniczek, ale w razie gdyby sie nie udalo to oczywiscie jestem chetny na ten zabieg u Ciebie zegarmistrzu :-) Jak by co to wal na priv...
-
Wypoczynek w Bułgarii - gdzie najlepiej?
W zeszłym roku jechałem przez Rumunie do Bułgarii (i później dalej na południe do Grecji)... Nie polecam. Przez serbie a później do Macedoni i wtedy do byłgari. Pzez Serbie tranzyt (autostrada) - zapłaciłęm chyba w sumie za autostrady w Serbi jakieś 30 Euro. W Macedoni 10 Euro. NIe zapomnij o zeilonej karcie (bo ja zapomnieałem i musiałem jechać przez Rumunie w tamtą stronę..) Rumuni nie polecam bo ... pierwsze 100 km spoko.. droga od strony europy piękna jak stół.. ale później astfalt się skończył i przez 100 km go nie było. Moją audiczką te 100 km jechałem prawie 5 godzin. Szybciej jak 30 się nie dało jechać. Straciłęm szybe (przez kanień spod tira)... po powrocie jeszcze 2 wachacze do wymiany (przed wyjazdem robiłem wszyskite...).. Rumunia to maskara i nigdy więcej.. Co do połączenia pomiędzy Rumunią a Bułgarią - prom 20 Euro + 6 euro za osobe.. W Bułgari natomiast drogi dobre..
-
Spoty Olsztyńskie
A jak sie z nim skontaktowac? :-) No i pytanko kto jest zainteresowany grupowym wirusowaniem z Olsztyna lub okolic? Przez forum
-
Spoty Olsztyńskie
Ja mam weekend wolny.. więc chętnie..
-
Spoty Olsztyńskie
TO jednak chyba nici.. ja się nie rusze z domu bo mam 39 stopni temperatury..
-
Spoty Olsztyńskie
A więc?? ktoś będzie??? BO jak nie to ja się ruszał z domu nie będe (bo chory jestem)..
-
Spoty Olsztyńskie
to co sobota (19.01) o 17???
-
Spoty Olsztyńskie
Jestem już olsztynie na dłuższy czas.. może jakiś spocik??
-
Fotoradary - kolejny pomysł
Zamiast wymyślać i wymyślać porobili by normlne drogi... skzoda gadać..
-
[BMW E-39 e39 520D 2000 rok] problem z odpalaniem po wymianie VP44
Witam, proponuje poszukać na http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/ . Kiedyś też miałem auto tej "firmy" i na tym forum o tym czytałem.. tylko teraz nie mogę znaleźdz..
-
[B5 AFN] klimatronik brak regulacji nawiewów i zamist stopni C. to F.
Zmiana z Frarenhajtów na CElcjsze jest prosta.. przytrzymujesz przycisk od zmiany na wewnętrzny obieg powietrza, po czym naciskasz + lub - (nie pamiętam) temperatury..
-
[ALL B6] Jaki smar do wymiany świec żarowych ?
Małe sprostowanie.. kleje do gwintów służa do tego aby śruba się nie wykręcała przy drganiach.. Pomocne przy gwintach które trzeba później wykręcić (a działąją przy dużych temperaturach są. między innymi wymienione wcześniej smary (miedziany i teflonowy - stosuje się też grafitowy)).. natomiast świec się nie powinno smarować - drgania silnika mogą spowodować ich "wykręcenie się".. PS.. co do wytrzymałości termiczenej Loctite`u - 200 stopni - nie więcej.