Treść opublikowana przez nobile
-
[B5 AFN] Problem z zaślepieniem EGR.
Jak zaślepiłem w Z1 w miejscu 2 (bo egr chlapał olejem przy przygazówce) to nadal rzucało olejem, dopiero zaślepienie w miejscu 1 pomogło (są teraz dwie blaszki zaślepiające)
-
[ALL B5] Montaż anteny CB na klapie
Ten najbardziej popularny nie zmieści się.. u mnie nawet dobry kabel CB nie przechodzi przez szczelinę klapy. Powinien się zmieścić na krawędzi klapy od strony szyby (miałem tak w pasacie B5) ale antena będzie opierała o szybę przy otwieraniu (moja lekko pękła od tego), Poza tym ten uchwyt "wwierca" się w blachę i nie zbyt estetycznie potem to wygląda. Wole magnes chociaż tez nie jest to zbyt wygodne bo żeby zdjąć to trzeba przekładać antenę koło szyby bo tylko tamtędy kabel przechodzi a ja mam spory magnes. PS. na uchwycie stałym będziesz musiał często wykręcać antenę (mi jedna zarąbali) a ona od tego się niszczy i nie jest to zbyt wygodne.
-
[ALL] Odgrzybianie klimatyzacji - preparat z allegro
Po jakim czasie środek do odgrzybiania zaczyna działać? Kupiłem Wurth-a najpierw polowe wypsiukałem przez wentylator i następnego dnia dalej czuć smród, dziś wykręciłem wentylator i zlałem rzeszą środka parownik i wpuściłem go do kanałów (tylko tych do których zmieściła się rurka) no i tak 30-60 min po zastosowaniu śmierdzi klimą 3x tak jak wcześniej. Po jakim czasie u was przestawało śmierdzieć? pod spodem fotki przed i po odgrzybianiu (słaba jakość bo telefonem ale widać białą pleśń w niektórych miejscach) Jest tam gdzieś odprowadzenie wody? bo jak ten środek nie zadziała to chyba jaką dużo ilością środka chemicznego ze zwykłego spryskiwacza zleje ten parownik aż się ten smród tam utopi. PRZED PO ODGRZYBIANIU ok 1h (dalej widać syf)
-
[ALL] Odgrzybianie klimatyzacji - preparat z allegro
Jak byś dbał o klime to byś do niego nie przyjechał, chyba po to się jedzie do warsztatu żeby usunąć problem.
-
[B5 AFN] Prośba o analize logów(dużo sadzy)
Może ktoś wcześniej wgrał (za parę groszy) ściągnięty z neta od innego auta i dlatego są problemy.
-
[B6 AVF] Przepalają się postojówki
Jak byś zamontował LED-a też pewnie był by dożywotnio.
-
[ALL B5] Dziwne zachowanie podświetlenia liczników ??
Domyślam się ze to jest potencjometr który bezpośrednio ściemnia żaróweczki /diody i powinno pomóc wyjęcie go, otworzenie i psykniecie "kontaktem" (do potencjometrów) http://allegro.pl/kontakt-pr-do-czyszczenia-potencjometrow-60ml-i1490097613.html (dostępny w każdym elektronicznym i większości elektrycznych pewnie też).
-
[B5 ADP] Moja czarna audiczka
Dla mnie ta naklejka na klapce jest trochę żenująca skoro audi jest własnością VW.. taką wlepe to może ktoś sobie nakleić ale na jakimś oplu astrze I. Poza tym (pomijając lusterka) audiczka bardzo ładnie się prezentuje pomimo że przed liftowa, w niektórych te dzielone lampy jakoś tak dziwnie spasowane są a w twojej dobrze się prezentują.
-
[ALL B5] Klimatronic-dziwne działanie siły nawiewu
Ile bym dał żeby mieć tak jak ty.. może jest jednak jakaś możliwość tego ustawienia, trochę denerwuje mnie jak robi mi wichurę w aucie, wolał bym żeby wolniej się nagrzewał.
-
[B5 AEB] Nowy ja I moja nowa Audiczka ;) 1.8T
Lustro! Nieźle przypolerowana, jakby wczoraj z salonu wyjechała. Fotki małej rozdzielczości ale robi wrażenie zadbanej, oby technicznie było tak samo. Fakt że lampy po II lifcie by ją jeszcze bardziej odmłodziły ale przy tak ładnym egzemplarzu nie jest to koniecznością, osobiście trzymał bym się oryginału i pilnował aby wszystko działało jak w zegarku Ogólnie prezentuje się rewelacyjnie, na tych ori 15 też ma swój urok wygląda jak z folderu reklamowego Audi w 98r (mam takie same na zimę) Nic o tym nie napisałeś... dużą różnicę odczuwasz między swoim "starym" autem a Audiczką? PS.Współczuje pierwszych parkingowych rys na tym pięknym lakierze, mi też sprzedawca lekko przypolerował autko i teraz każdą nową rysę się zauważa, ale co poradzisz na jakiś patałachów co jeździć nie umieją. ..........bardzo przyjemnie się patrzy na twoje Audi
-
[ALL B5] Światła wewnętrzne- problem z gaszeniem
Aha, no to rzeczywiście masz problem.
-
[ALL B5] Światła wewnętrzne- problem z gaszeniem
Koledze nie chodzi chyba o to ze lampka nie gaśnie od razu po zamknięciu drzwi jak nie jest włączony zapłon, a gaśnie przy przekręconym zapłonie? (tak tylko dla pewności pytam ;] )
-
[ALL] Clarion DXZ558RMP jak podłączyć mp3?
Bardzo wyraźne to zdjęcie przodu.... Zapewne będzie ci potrzebny kabel mały Jack <-> RCA (Cinch)
-
[ALL] Dywaniki welurowe - orginał, a zamienniki
Jakie macie ceny gumowych ori. dywaników u siebie w salonie? Bo u mnie albo bardzo niekompetentna osoba tam była albo sobie jaja robią (ok 300zl), chętnie bym kupił gdyby u kogoś były po normalnych cenach i mógł by mi je wysłać. Oczywiście za przesyłkę zapłacę i za fatygę ale to już zależy jaka cena dywaników będzie.
-
[ALL B5] Niedziałające silniczki
już to zrobiłem kilka dni temu.. grabson ma racje winny był panel klimatronika bo nie podawał zasilania na silniczki. Jak bede mial chwile czasu to spróbuję go naprawić bo kupiłem inny sprawny okazyjnie za 100zł. Po podmianie bez żadnej adaptacji wszystko działa tak jak należy 0 błędów
-
[ALL B5] MOja skromna lecz wciaz nieodkryta niunia
Moim zdaniem te chromowane paski na grill-u w tym modelu nie wyglądają ciekawie. Nie ma wyraźnego zdjęcia ale ten kasciak sony jak ma obsługę zmieniarki to ma zmianę koloru podświetlania na pomarańczowy które bardziej pasuje do czerwonego moim zdaniem.
-
[ALL B5] Brak podświetlenia przycisków sterownika klimatyzacji \ climatronica
Ja bym rozkręcił i sprawdził czy jest napięcie na diodach podświetlających, jak jest to się popaliły. Jak byś chciał to też mam cały klimatronik (nie podaje napięcia na silniczki, ale przedni panel sprawny i cała reszta działa)
-
[ALL B5] Klimatronik świeci się po wyjęciu kluczyka
Czy wentylator pracuje cały czas? Przyczyną może być duża wilgoć w nagrzewnicy, miałem tak w ręcznie sterowanej że po odgrzybianiu pianką nawet po wyłączeniu wszystkiego i zamknięciu auta wentylator cały czas pracował aż wysuszył kanały. Od kiedy zaczęło się tak dziać?
-
[ALL B5] Niedziałające silniczki
Nie działają mi silniczki w klimatroniku, wykręciłem jeden od ustawiania temperatury i sprawdziłem, okazuje się że jest sprawny. Zrobiłem adaptacje VAG-iem (kodowanie takie jak było 00043) podczas adaptacji wyświetliło aktualne położenia silniczków ale nie zmieniały się (silniczki nie pracowały) dopiero po zakończeniu od razu wyskoczyły wartości 0,0,0,0. Również jak przeprowadzam test klimatronika to silniczki nie reagują. Może ktoś zaproponować co może być przyczyną ten awarii. Po zakończonej adaptacji odczytałem takie błędy: PL (google tłumacz): ------------------------------------------ 00603 - nogi / odszraniacz Flap Positioning Motor (V85) 41-10 - Zablokowane lub brak napięcia - Przerywany 01272 - Motor Pozycjonowanie Central Flap (V70) 41-10 - Zablokowane lub brak napięcia - Przerywany 01271 - Motor Pozycjonowanie Klapka temperatury (V68) 41-00 - Zablokowane lub brak napięcia 01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71) 41-00 - Zablokowane lub brak napięcia 00602 - potencjometru silnika Pozycjonowanie nogi / odszraniacz Flap (G114) 09-00 - Limit Dostosowanie przekroczyła 00601 - potencjometr na Motor Pozycjonowanie Central Flap (G112) 09-00 - Limit Dostosowanie przekroczyła 00600 - potencjometru silnika Pozycjonowanie Klapka temperatury (G92) 09-00 - Limit Dostosowanie przekroczyła 00604 - Positioning Motor Regulator Flap Przepływ powietrza (G113) 09-00 - Limit Dostosowanie przekroczyła ----------------------------------------- ORYGINALNA WERSJA: Control Module Part Number: 8D0 820 043 M Component and/or Version: A4 KLIMAAUTOMAT D54 Software Coding: 00043 Work Shop Code: WSC 06335 8 Faults Found: 00603 - Footwell/defroster Flap Positioning Motor (V85) 41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent 01272 - Positioning Motor for Central Flap (V70) 41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent 01271 - Positioning Motor for Temperature Flap (V68) 41-00 - Blocked or No Voltage 01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71) 41-00 - Blocked or No Voltage 00602 - Potentiometer On Positioning Motor for Footwell/Defroster Flap (G114) 09-00 - Adaptation Limit Surpassed 00601 - Potentiometer On Positioning Motor for Central Flap (G112) 09-00 - Adaptation Limit Surpassed 00600 - Potentiometer On Positioning Motor for Temperature Flap (G92) 09-00 - Adaptation Limit Surpassed 00604 - Potentiometer Positioning Motor for Air Flow Flap (G113) 09-00 - Adaptation Limit Surpassed [br]Dopisany: 25 Październik 2010, 18:43_________________________________________________odświeżam bo jeszcze tego nie zrobiłem a może ktoś ma jakiś pomysł żeby nie szukać na ślepo.
-
Polecane opony zimowe
aha.. dzięki, myślałem ze produkowane są w Niemczech ale chyba też we Francji.
-
Polecane opony zimowe
Może ktoś sprawdzić jakiej produkcji ma Continental Winter Contact T830? Czy Continental produkuje je również we Francji?
-
[B5 AAH] Licznik padł - Pomocy !
Sam sie nie popsuł.. Po co go wyjmowałeś? Podświetlanie zmieniałeś?
-
[ALL B5] Liczniki w B5 - modele / producenci
Moje audi jest takie jak twoje i licznik jest VDO
-
[ALL B7] Gdzie najlepiej zamontować Cb radio
Ja zawsze montuje radio przy nogach pasażera pod schowkiem przyczepiając je do tunelu środkowego w pionie. Nie przeszkadza i nie rzuca się w oczy. Uruchamia się po przekręceniu stacyjki.
-
[B5 1Z] Nawiew tylko na nogi i szybę - nagranie z pracy silniczka
W ogóle nie możesz się połączyć (odczytać błędów) czy nie możesz zrobić adaptacji silniczków? Jak to drugie to wina programu i można temu zaradzić.