Treść opublikowana przez yanosho
-
[B5 ABC] Jaki silnik diesla wybrać?
porównywanie kultury pracy AFN-a do np. AJM-a to dla mnie nieporozumienie PD zawsze będzie ciszej i bardziej miękko pracował
-
[B5 AJM] Czy termostat ma wpływ na zwiększenie spalania??
polecam termostat firmy wahler w kilku autach sprawdzony i zero problemów
-
[B5 ABC] Jaki silnik diesla wybrać?
a to ciekawe od kiedy to silniki VP chodzą ciszej od PD :>
-
[B5 AFN] Po czym poznać ze poducha pod silnikiem poszła
spróbuj tak zaciągnij ręczny jedynka i delikatnie popuszczaj na sprzęgle a druga osoba niech patrzy pod maską czy silnik podrywa do góry z którejś strony bardziej tam gdzie będzie go podrywało poduszka do wymiany
-
[B5 ABC] Jaki silnik diesla wybrać?
AFN/AVG mają mniejsze spalanie względem AJM/ATJ AJM/ATJ lepsza kultura pracy w porównaniu do AFN/AVG
-
[B6 AWX] Uszczelki do egr ?
po wymianie tej uszczelki można liczyć na koniec sączenia się z egr?
-
[B5 1Z] Drgania przy 110km/h
przeguby wewnętrzne chyba dawały by dodatkowy łomot jak by siadły być może to właśnie ta najprostsza przyczyna zle wywazone koła lub lipne opony bądź krzywe felgi
-
[B5 AJM] Uszczelka pokrywy zaworów ?
ja tu widzę oprócz uszczelki jeszcze silikon chyba coś nie spasowało
-
[B5 AHU] Uszczelki ori czy zamienniki?
uszczelniacz walu tylko i wyłącznie ORI tak samo zrobiłbym z uszczelka miski natomiast pokrywę zaworów dobry zamiennik i musi być dobrze
-
[B7 BRD] AWARIA
ale kotleta odgrzałeś :polew:"22 Styczeń ostatnia wypowiedź w temacie" a przy okazji dla potomnych wracając do problemu wkładałbym od razu BKD
-
[B5 AFN] Porady w sprawie turbiny - sprawa delikatna.
luz góra dół o takim jak mówisz jest jak najbardziej w normie i nie martw się tym wcale jeśli miałbyś wzdłużny ponad 1mm to można było by gdybać o długości jej żywota a co do syczenia jedne turbiny VNT syczą mniej drugie bardziej ale być może nie masz kata i bardziej jest to odczuwalne niemniej jednak warto poprzeć po kanalizacji czy nie ma nalotu olejowego na złączkach lub rurach turbo>IC i doładowanie ucieka na nieszczelności
-
[B6 BKE] Felerne paliwo / problemy z turbiną
na moje to zbieg okoliczności w momencie gdy turbo nadawało się do czyszczenia i przekodowywać zaczęło lub zwyczajnie się skończyło ale to tylko moje zdanie
-
[B7 BKE] Obroty silnika
może natrafi na temat ktoś kto zna przyczynę tych objawów
-
[B7 BLB] Koszt wymiany turbiny w ASO?
chyba wygląda na stałą bolączkę BLB czyli felerny imbusik i wałki wyrównoważające wspołczucia
-
[B7 BKE] Obroty silnika
powiem ci ze czasami zauważam podobne objawy u siebie i nie mam pojęcia z czym jest to związane najczęściej na ostrym do-hamowaniu i wciśnięciu sprzęgła gdy obroty raptownie spadają
-
[B5 AJM] Braki mocy Proszę o ocenę logów
kolego mirex76 nie masz błędu przeładowania? mi to wygląda na turbinkę do czyszczenia
-
[B6 AVF] Mody AVF na 200+ konia
to zależy do czego kolega szuka auta bo taki AVF 230 km to już nie będzie oszczędny diesel a jakieś extra wyścigówki z tego nie zrobisz przy takiej mocy zazwyczaj duże turbo nie daje już takiej przyjemnej jazdy w dolnych partiach obrotów bo zwyczajnie ma laga chyba, że wstawisz turbo z 2,7-3,0 TDI podobno dosyć fajnie jada dołem i górę maja mocną a jak chcesz okolice 200 to wstawiaj bezproblemowo BRD i po robocie Ja mimo to uważam, moce powyżej 210 km w AVF za powolną taktykę do destrukcji motorowni
-
[B5 AFN] Po czyszczeniu turbiny nieszczelność metalowego wężyka olejowego
O właśnie. Zanim wymienisz spróbuj go do kręcić. Ja miałem tak samo po czyszczeniu turbo, leciało jak głupie a dokręciłem ledwo ćwierć obrotu i po dziś dzień (ponad rok) jest sucho. Po prostu jak skręcałem nie chciałem tak mocno dokręcać i taki był efekt. Umyj benzyną, dokręć, obserwuj. dokładnie bez pochopnych decyzji mialem podobnym motyw gdy w 1Z założyłem BRD i zaczęło się sączyć później zauważyłem, że gniazdo do stożka przewodu zasilania oleju w BRD jest delikatnie inne ale na szczęście mocne dokręcenie pomogło
-
[B6 AWX] Po wyjęciu bagnetu oleju leci dymek....
to przestań nabijać bezsensowne posty do setki, aby móc umieścić ogłoszenia jak ktos pyta odpowiadam panie pseudo moderatorze
-
[B5 AFN] Nowiutka Turbina- a moc nie wróciła.
jak kolegę stać to czemu nie naprawiać taka B5-tkę w ASO heheh ale może w końcu będzie furka latała jak trzeba tylko jakim kosztem w wawie masz co najmniej kilku kumatych z rozsądnymi cenami fach-majstrów od TDI
-
[B5 1Z] Obroty silnika
wypnij wtyczkę od czujnika i zobacz z czy będzie różnica przy odpaleniu silnika?
-
[B5 1Z] Wężyk od czujnika ciśnienia w komputerze
jak miałem zetora to nie miałem żadnej objemki tylko był naciągnięty
-
[B5 AJM] Czarny osad spalin w zbiorniczku wyrównawczym.
uszczelka pod czapka do wymiany polecam kupić coś droższego to będziesz miał spokój na dłużej
-
[B5 AFN] Jaki wtrysk używany do mojego auta
od 1,9 ALH golf/leon/skoda też powinien pod-pasować
-
[B6 AKE] Brak mocy, mocne drgania, biały dym z wydechu,wyciek oleju z pod wlewu
nom ciekawe objawy czekamy na relacje poszkodowanego