Treść opublikowana przez flex78
-
Problem z temperatura
A nie podskoczyło ci spalanie? U mnie przed wymianą ssał ponad 8 l/100
-
Problem z temperatura
Nie wiem co to za firma, ja osobiście polecam Wahlera. Napisz do kolegi z forum o nicku TOM77, on handluje częściami i zapytaj go o termostat i jego cenę Nie baw się w tandetne zamienniki, bo będziesz płacił za to 2 razy
-
Problem z temperatura
Miałem to samo, na 1000% termostat, kup Wahlera i będziesz zadowolony (jeżdżę na nim już 2 lata i wsio jest OK) Czujnik masz ok.
-
Polecane opony zimowe
Panowie wielka promocja opon zimowych w tym rozmiarze - chyba się opłaca Zakupy grupowe Groupon - ogromne zniżki na zakupy i usługi
-
Luz w maglownicy czy na drążkach?
Najlepiej sprawdź samemu Połóż rękę kolejno na przegubach wahaczy, na przegubie końcówki drążka kierowniczego a druga osoba niech rusza szybko kierownicą w prawo i w lewo (krótkie szybkie ruchy). Jak wyczujesz luz to będziesz wiedział co wymienić. Najlepsza i sprawdzona metoda pozdro
-
Dziwny dzwiek
Nagraj ten dźwięk i wrzuć na forum
-
Które przewody od krańcówek drzwi
Sorry, że pytam, ale może zmieniałeś licznik na licznik z A6? Ja wymieniałem licznik z A6 (półfis) i niestety licznik nie informuje o otwartych drzwiach Czasami zdarzało się tak, że podczas jazdy zapalił mi się symbol samochodu i migał bagażnik (może jakiś błąd to spowodował) Nie wiem czy jest na to jakaś rada pozdro
-
[B5 AJM] Luzy w tylnych kołach
Smaru nigdy dosyć, napełnij cały dekiel. Co do luzu kół, to minimalny luz musi być. Też wymieniałem łożyska, dokręciłem do oporu, obracając koło uderzałem ręką w oponę (dość mocno) w różne miejsca w celu "ułożenia się" łożyska, po czym sprawdziłem czy jest luz, odkręciłem nakrętkę o 1/3 obrotu i koniec tematu.
-
Głośny pasek?
Jaką pompę miałeś poprzednio i jaki pasek założyłeś?
-
Głośny pasek?
Nagraj ten dźwięk i wrzuć link, zobaczymy co tak hałasuje
-
Spadający poziom płynu chłodniczego
Przypuszczam, że wszystko OK, po prostu w układzie panuje ciśnienie i gumowe węże się rozprężają, ale 1 cm w zbiorniczku to trochę dużo. Jeżeli nie ubywa to jest OK
-
Zbierzność kąt pochylenia koła - proszę o opinię
Też robiłem zbieżność i mam całkowicie inne dane i tolerancje odnośnie ustawień tych wszystkich wartości. T tego co widać na wydruku to gość wybrał dane do A4 B6, a ty zapewne masz A4 B5 i rodzaj zawieszenia 1BA. Wg moich danych na wydruku kąt pochylenia jest 0,58 +/-0,42 stopnia. Pomiar robiony na maszynie PROGEO 838 pozdro
-
[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy
Pany, czy zaślepienie EGR-a w silniku AJM jest bezpieczną operacją? CZy ktoś z Was ma w twkim motorze zaślepiony EGR. Też mi trochę pluje z tego wynalazku i planuję coś z tym zrobić, ale nie wiem czy to nie zaszkodzi silnikowi pozdro
-
Temperatura płynu na blacie i kanale 49 klimatronika
A jak sprawa wygląda na kanale 49 klimatrona?
-
Temperatura płynu na blacie i kanale 49 klimatronika
Twój AJM powinien się rozgrzać do 80 stopni po ok 6 - 8 km w obecnych warunkach, jeżeli piszesz że max 73 -75 to na bank termostat Kup termostat Wahlera - mam go od 2 lat i dobrze trzyma temperaturę (87 - 88 stopni)
-
Temperatura płynu na blacie i kanale 49 klimatronika
Najprawdopodobniej termostat lub czujnik. Temperatura na blacie pojawia się 90 stopni w momencie jak silnik osiągnie min 80 stopni. Wyleć na trasę, zapnij 110 km/h i zobacz jaki będzie efekt na blacie i kanale 49. Jeżeli na klimatroniku będzie w granicach 70 - 78 stopni i pokryje się to z blatem to na 100% termostat. Też miałem walnięty termostat i maxymalnie rozgrzewałem silnik do 75 stopni
-
Nie migają kierunki przy otwieraniu auta ( centralny )
Zobacz czy masz domkniętą przednią klapę. U mnie jest tak, jak nie jest domknięta przednia klapa - kierunki nie migają
-
Pierscien abs
Wymieniałem z tyłu tarcze i bez problemu wybiłem stare pierścienia od strony otworów na śruby bez jakichkolwiek problemów. Póżniej je przeczyściłem szczotką drucianą i nabiłem na nowe tarcze. wszystko działa jak należy. Po co wydawać kasę.
-
Drgajace wskazowki poziomu paliwa i tepmeratury w Audi A4-wielki problem
Małem podobnie jak opisujesz (tylko z temperaturą), potem wskazówki zaczęły latać jak szalone. Te liczniki typu JEAGER maja to do siebie ,że padają w nich procesory i efektem są tego typu rzeczy. Drogi ten twój magik od liczników. Proponuję kupić inny licznik.
-
Wyciek oleju, z czego i dlaczego?
Ten element, który ci się poci to zawór EGR, jest to standard, u mnie jest to samo, i przestałem się tym przejmować. Nie jest to duży wyciek więc się nie przejmuj JAk chcesz możesz go wymienić ale trochę ten zawór kosztuje. Ilej wydobywa się z takich małych otworków pod tym widocznym na foto "talerzem"
-
Ciśnienie w oponach
otwórz klapkę wlewu paliwa a oczom twoim ukaże się naklejka z tą informacją
-
Dziwne zachowanie się zamka centralnego
Zobacz czy masz domkniętą przednią klapę
-
Wymiana rozrządu
U mnie 0,5 litra to nawet na 10 000 km nie weźmie, coś masz nie tak
-
Zawieszenie przód LEMFORDER
Polecam kolegę z forum - TOM77
-
Czym jezdziłeś, zanim kupiłeś Audi?
Moje pierwsze auto to Audi Avant B4 1.9 Tdi Moje drugie - obecne auto to Audi Avant A4 1,9 Tdi Moje trzecie auto to OOOOczywiście będzie pozdro