Treść opublikowana przez marekg
-
A propos nerwów na drodze
Wszystkim drogowym nerwusom i tym, którym strasznie nerwy puszczają na zablokowany lewy pas, brak kierunkowskazów i tak dalej polecam ten oraz całą serię podobnych filmików. Widziałem, żyłem i przeżyłem - polecam, nabiera się dystansu to tego co psuje krew w polskim grajdole.
-
i znowu BMW
No i za takie cos łapie się mandat. Tacy zawsze byli, są i będą a wkurzanie się nie ma sensu bo człowiek wkurzony popełnia błędy.
-
moja Kobieta jak Lwica broni marki Audi :brawo:
U mnie było tak, ze najpierw to samochód był wrogiem żony bo za dużo się nim intwresowałem. A teraz to żona broni auta przede mną żebym na co innego nie zamienił.
-
telefonik do 1000 zł
Ja kupiłem żonie iPhone 4s całkiem niedawno trochę tez z ciekawości. Fajny zgrabny telefonik estetyką i jakością wykonania robiacy ogromne wrażenie pomimo małych rozmiarów. Korzystając z netu rzeczywiście trzeba się liczyć z codziennym ładowaniem baterii. Ale jakość samego wyświetlacza , zdjęcia jakie robi aparat i praca systemu są na duży plus tego telefonu. Na pewno nie jest idealny, ma swoje wady i jest wiele mocniejszych a tańszych aparatów. Ale z drugiej strony... Audi tez ani nie jest najlepsze ani najtańsze, można kupić dużo lepsze i praktyczniejsze auta za niższa cenę a jednak są ludzie na tym forum (i nie tylko) którzy nie widza poza tym świata
-
i znowu BMW
zalecam badania u psychologa jeśli nerwy puszczają za kierownicą tylko dlatego, że ktoś za długo siedzi na lewym pasie.
-
Literatura dla mechanikow
ha! d*pa! Nieprawda. Owszem do pewnych rzeczy trzeba mieć smykałkę ale smykałka i wrodzone predyspozycje nie zrobią z ciebie dobrego mechanika czy specjalisty w czymkolwiek. Trzeba jeszcze wiedzy i doświadczenia. Oddasz swój samochód urodzonemu mechanikowi, który wszystko co się da to połamie ucząc się co i jak zdemontować w samochodzie i jak potem poskładać? Chyba, że mechanik rodzi się z manualem w głowie to wtedy przepraszam. Przeczytanie ze zrozumieniem plus wrodzone predyspozycje to wtedy jest szansa. Szczególnie dzisiaj gdzie nawet dobry mechanik ogarniający temat musi znać zasady obsługi konkretnego pojazdu i chodzić z manualem w ręku żeby nie popierdzielić kolejności montażu/demontażu, numeracji części ,wartości momentów dla śrub itd itp.
-
i znowu BMW
Ja wiem czy to tylko Polacy tak jeżdżą? To co my w Polsce wytykamy palcami i się denerwujemy na niektóre zachowania to jest żałośnie śmieszne w stosunku do tego co ja mam na codzień z makaroniarzami. I okazuje się, że da się jeździć bez żadnych zasad, bez kierunkowskazów i wszystko się kręci. Zmiany pasów bez sygnalizowania, wpieprzanie się między samochody, zajeżdżanie drogi i tak dalej. Norma. No więc czy jest sens się wkurzać i akurat Polakom umniejszać? Ta Honda to jest pikuś, a już na pewno z tego co widać na filmie wiele nie wynika co tam się działo wcześniej. Ot można powiedzieć typowy zapominalski jak wielu na dowolnej drodze w dowolnym miejscu na świecie. A może to ludzie, którzy skrupulatnie trzymają się przepisów mają problemy natury emocjonalnej, że punktują każde drobne przewinienie innych i gotowi ich pozbawić prawa jazdy albo życia? O debilach, którzy postanawiają dać na miejscu szybką lekcję to już nie wspomnę nawet.
-
Potrzebna instrukcja jak zdemontować kiere
szukaj w dziale zrób to sam w tematach dotyczących montażu tempomatu, manetki FIS albo zmiany poduchy na multi. Chyba, że masz jakąś wyjątkową kierownicę skoro prosisz konkretnie o instrukcję do twojej...ale to napierw napisz jaką masz
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Jak nie ma normy 505.01 to nie lej. Po temacie.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Jak ma normę to raz można wlać żeby nie wyrzucać. Jeden cykl na tym oleju nic nie narobi.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Masz całkowitą rację i to jest juz drugi wątek, w którym dochodzimy do tej samej konkluzji. Wielowahacz jest po prostu drozszym w utrzymaniu rozwiązaniem i z tym trzeba się liczyć niezależnie od tego czy kupuje się nowe a4 czy może pełnoletnie. Dlatego zawsze będę podważał sens kupowania na sile audi a potem pakowania byle jakich części bo to nie wychodzi tanio i satysfakcja tez średnia z takiego auta. Ale weź to w Polsce tłumacz...
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Ja póki co jestem zadowolony, pierwsza robota przy wahaczach po 13-tu latach eksploatacji na polskich drogach to moim zdaniem wyczyn, o którym nie jeden McPherson może pomarzyć. Dolny tylni wahacz poszedł do wymiany i nie dlatego, ze pukał ale przy okazji wizyty z poduchami silnika został po prostu przyłapany,że ma już luz. Poszedł wiec do wymiany na nowy ori. Zobaczymy jak długo będzie spokoj , jedyne co mnie niepokoi to fakt, ze teraz juz poleci powoli wszystko naokoło. Ale nic w tym nienormalnego.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
A poskladales tak, ze za moment znowu wymieniales?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Ale to nie tyle o końcowe wtryskiwacza pd chodzi ale o jego część mechaniczną podlegającą ogromnym obciążeniom i smarowaną właśnie olejem. Dla pd ważny jest pewien dodatek, którego niestety teraz nie kojarze.
-
Urwało mi wahacz !
Dobrze byloby jednak pamiętać o tym, ze nie ma sensu bawic się w delikatne i drogie zawieszenia na autostrady jeśli będziemy się poruszać po polnych drogach. Dostosowac rozwiązania do potrzeb oraz budżetu i zaraz zniknie 3/4 problemów tego forum.
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Z innej beczki... Większość gotowych projektów jest bez podpiwniczenia. Mam upatrzony jeden z takich projektów ale mocno się zastanawiam czy jednak nie zrobić z podpiwniczeniem. Czy takie zmiany robi się na etapie adaptacji gotowego projektu? jest to możliwe dołożyć podpiwniczenie? Czy lepiej szukać gotowego projektu z piwnicą albo robić projekt indywidualny. Druga sprawa - domek ok 100-110 metrów z poddaszem użytkowym trzeba jakoś ogrzać a póki co na gaz nie mogę liczyć. Jakaś sensowna opcja? dzięki z góry...
-
Zakup transoprtera T3 Westfalia
Stylowe czy klasyczne? Bo jeśli ma to być klasyk to zapomnij o użytkowaniu o jakim mówisz. Stare auta się do codziennej eksploatacji nie nadają. Raz ze względu, ze swoje juz przeszły a po drugie po prostu ich szkoda.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Ale na wszystko ten vidaron? Nie ma pan nic innego?...
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
A to ja nie pytam do czego to ale co to jest;)
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
A co to za magiczna mieszanka?
-
Korozja błotników w Audi A4 B8
Nikomu sie nie oplaci - ani klienom ani producentom. Wiecznych samochodów nikt po prostu nie potrzebuje. Co więcej nie mają racji bytu ze wzgledu na rosnące wymagania techniczne, ekologiczne, ekonomiczne oraz oczekiwania klientów. Byłaby to sztuka dla sztuki a to jak wszyscy powinni wiedzieć zawsze kosztuje. Rzeczy robione na wyrost są zawsze drogie a świat od dawna ucieka od tego bo nikt na tym nie korzysta. Nikt.
-
Urwało mi wahacz !
Zmartwie cie, moj samochód zrobił tylko na polskich drogach 200 tysięcy i zajęło mu to jakieś 10. Teraz przy 260 poszedł do wymiany pierwszy wahacz. Wiem, ze to b6 ale ciągle wielowahacz. ---------- Post dopisany at 20:46 ---------- Poprzedni post napisany at 20:45 ---------- Ale wniosek jest jeden, jak ktoś potrzebuje auta taniego w utrzymaniu i na słabe drogi to nie powinien audi kupować.
-
Urwało mi wahacz !
Otóż właśnie to, kto powiedział ze każdy polski wieśniak musi miec audi i wozic nim na zmianę kartofle ze swiniakami? Auto trzeba wybierać również pod kątem tego jak będzie się je eksploatować. Czemu nie narzekacie na słabe zawieszenie bolidów F1? Przecież jak pojedzie z kartoflami to raz moment przez wieś nie da rady... O właśnie, po co kupować auta o których wiadomo, ze to na dobre drogi, autostrady żeby potem nimi się po dziurach tłuc? Ani to wygodne, ani tanie ani tez jak widać bezpieczne. Samochodu wina, ze powstał na zachodnie autostrady a nie polskie wichury? Śmiejecie się wszyscy z tanich samochodów a one dają radę i nie robią dziury w portfelu i nie rozpadają się z powodu braku należytej troski o przedwcześnie zuzywqjace się zawieszenie.
-
Wymiana przycisków klimatronica
wyjmujesz panel, odkręcasz kilka śrubek żeby zdjać front i można swobodnie wymieniać przyciski. Bez wyjęcia samego panelu nie da rady.
-
Urwało mi wahacz !
Konstruktorzy Audi powinni ci teraz odpisać - " Za brak regularnych przeglądów pojazdu, za nieprawidłową eksploatację, stosowanie części zamiennych niewiadomego pochodzenia oraz ich skutki odpowiedzialny jest użytkownik pojazdu. Rozwiązania zastosowane w naszej konstrukcji są bezpieczne pod warunkiem stosowania oryginalnych części zamiennych i wykonywania regularnych przeglądów przez autoryzowane stacje obsługi, które jako jedyne są w stanie zapewnić obsługę zgodną z zaleceniami producenta". I to jest w zasadzie kwintesencja problemu.