Treść opublikowana przez marekg
-
[ALL B6] Oświetlenie tylnej popielniczki
Czy występuje podświetlana zapalniczka tylna? Patrzę na posiadaną niepodświetlaną i jest zaślepka i mogłaby w tym miejscu być jakaś lampka zamontowana, istnieje taka lampka osobno albo w komplecie z popielniczką?
-
Montaż elementów pakietu oświetlenie w Audi A4 B6/B7
No niby zamówiłem ale facet z ASO już mi więcej nie odpowiedział i nie wiem teraz czy da znać dopiero jak części będą czy mnie olał. Jutro może zadzwonię i się przypomnę jak nie odpisze z rana. Napisałem mu, że zależy mi na tej końcówce od stony instalacji samochodu bo w podłokietniku to mam wtyk z wystającymi pinami. Jak już dłubie to jeszcze mi ta popielniczka głowę zawróciła i w życiu tego nie dokończę A już mam w głowie montaż czujnika od sprysków i przekładkę manetki pod komputer no i kratki oświetlone ale to już będize rezanko z diodami bo ładnie jednemu koledze wyszło. Jak będę miał jakiekolwiek części w ręku to dam znać. A i złączki od szufladki i uchwytu kubka jest takie samo jak do kratek [br]Dopisany: 05 Styczeń 2010, 20:54_________________________________________________Z oświetleniem podłokietnika to dokładnie tak jak piszesz, mam zamiar wbić się w kabelek od podświetlenia popielniczki przedniej a na drugim końcu tylko wtyk do połącznia z tym który już jest z podłokietnika wyprowadzony. Nie wiem jak jest podpięte zasilanie zapalniczki bo niby ona się nie podświetla na światłach w pozycji 0 ale jak ją wcisnąć to grzeje czyli jakieś zasilanie mieć musi na stałe - nie chciałbym żeby w podłokietniku cały czas się świeciło. Wydaje mi się że prościej będzie od razu do światełka popielniczki
-
Montaż elementów pakietu oświetlenie w Audi A4 B6/B7
Ja pisałem maila do serwisu w poniedziałek w sprawie tych samych końcówek - i facet podał mi ceny tychże końcówek bez pinów oraz z pinami. oto fragment mojego maila i odpowiedzi "1. wtyczka umozliwiajaca podlaczenie zasilania do podswietlanego podlokietnika (numer 893 971 632 ? ) - podlokietnik ma wyprowadzenie zasilania zakonczone wtykiem, potrzebuje gniazdo do którego te wtyczke mozna podlaczyc 893971632 - 10zl plus piny 15zl ---- kosta przeciwna 4B0971992 6zl plus piny 15zl"
-
Montaż elementów pakietu oświetlenie w Audi A4 B6/B7
ha! żebym widział to bym nie pytał Przyszło mi do głowy to poswietlenie bo czemuś ta zaślepka musi służyć Może ktoś kto ma dostęp do ETKI będzie w stanie sprawdzić czy jest tu coś na rzeczy
-
Montaż elementów pakietu oświetlenie w Audi A4 B6/B7
A teraz jeszcze jedno fajne pytanko - właśnie wydłubywałem ostatnie grosze przed wypłatą z popielniczki tylnej i w rękach została mi prostokątna zaślepka ... czyżby można tam było zapakować jakieś podświetlenie? Jest jakaś ori lampka do zamontowania???
-
[B6 AWX] Problem z odpaleniem rano po wymianie filtra
przesmarować ropą uszczelniacze tuż przed założeniem zaworka i wchodzi bardzo ładnie, nie trzeba na siłę. Na sucho faktycznie wbijać by trzebabyło
-
[B6 AWX] Pytanie w sprawie rozrządu
Też tak myślałem, żeby przynajmniej rozrząd zrobić a ASO żeby mieć spokój ale... żeby utrzymać gwarancję trzeba jechać co 15 tys. km na przegląd a mając na uwadze ceny przeglądów w ASO zupełnie się nie kalkuluje. Już miałem małe spięcie z ASO bo mi wcisnę li uszkodzony zaworek na filtr paliwa no ale nie mam możliwości go reklamować...podstawą reklamacji jest wykonanie diagnostyki u nich na miejscu a po drugie nie oni montowali ten zaworek więc... jestem na szczęście tylko 100 w plecy. Z takim podejściem obawiam się, że w razie problemów po wymianie rozrządu zrobią wszystko żeby wymigać sie od jakiejkolwiek odpowiedzialności. Jedyne co pozostaje to spora szansa, że wymianę zrobią porządnie.
-
[ALL B6/B7] Odczepiona/zerwana linka maski - awaryjne otwieranie
No to mi się fuksnęło - chodziło opornie od jakiegoś czasu ale gdzies już na forum było w podobnym temacie więc kapnąłem na zamek tu i ówdzie oleju maszynowego i działa jak nowe !
-
Montaż elementów pakietu oświetlenie w Audi A4 B6/B7
A mnie dręczą takie oto pytanka: 1. Czy oświetlenie kratek powinno być zależne od natężenia oświetlenia zegarów? z opisu na początku wynika, że kratka podpięta pod włącznik świateł właśnie tak powinna się zachowywać. W tym miejscu nie wiem jak zachowają sie pozostałe kratki podpięte pod przycisk ESP, czy tam również natężenie oświetlenia będzie się zmieniać? Szczerze mówiąc nie zobserwowałem aby podczas regulacji oświetlenia zegarów inne oświetlenia również reagowały, może nie zwróciłem uwagi? 2. Planując podpłączenie nie tylko kratek ale również szufladki i uchwytu na napoje wydaje mi sie należałoby tak zaplanować zasilanie aby nie ciągnąć tylko z jednego źródła czyli np. kratki pociągnąć od włącznika a szufle i schowek od ESP? 3. Ktoś wie jak to jest podpięte ORI?
-
[B6 AWX] Problem z uruchomieniem silnika
Ja też byłem zaskoczony, kilku mechaników nienajgorszych nawet próbowało diagnozować to auto. A to pompe paliwa podejrzewali, potem sprawdzali wszystkie parametry pracy układu wtryskowego, pracę czujnika położenia wałka i kilka pomniejszych rzeczy. W końcu wypięli nawet alarm i ciągle nic. Na koniec już chyba w warsztacie który swego czasu miał autoryzację Audi i VW po kilku dniach wpadli na pomysł i podmienili włącznik z innego samochodu - i problem znikł... Jeśli chodzi o pracę samego włącznika to właśnie nic się nie działo, wszystkie światła włączały się prawidłowo tyle że sam był już trochę sfatygowany i w porównaniu teraz do nowego to jakoś tak dziwnie (lekko) przełączało się między poszczególnymi pozycjami. Nie wiem co tam się mogło pochrzanić ale znam skutek czyli po wymianie auto pali.
-
[B6 AWX] Problem z uruchomieniem silnika
No to sorki, pierwszy dzień w pracy po dwóch tygodniach to i z czytaniem problem... Zawsze można sprawdzić drugą teorię... Może jeszcze komuś coś przyjdzie do głowy
-
[B6 AWX] Problem z uruchomieniem silnika
A tam szkoda. Sprawdź więcej razy żeby próba była wiarygodna. Jeśli zawsze na światłach będzie dobrze to mamy dwie teorie - jedna dotycząca kończącego się akumulatora (to wyniuchali forumowi koledzy w niektórych autkach i wymiana aku pomogła). Druga teoria to ta która sprawdziła się w moim przypadku czyli zwalony włącznik świateł. Po wymianie nie ma problemu z rozruchem.
-
Po jakim czasie od zrobienia foty na radarze, przychodzi wezwanie do płacenia?
Mają czas do 30 dni. Potem jakos przez sąd to załatwiają ale tu już szczegółów nie znam. Mnie kiedyś wezwali telefonicznie na komendę dokładnie w 30-tym dniu od wykroczenia i chyba zależy im na dotrzymaniu tego terminu. Jeśli po miesiącu nic ci nie przyjdzie to istnieje spora szansa, że dadzą ci spokój
-
[B6 AWX] Problem z uruchomieniem silnika
A sprawdzałeś jak sprawa wygląda gdy będziesz próbował zapalać na włączonych światłach?
-
[ALL B6] Koszt podłokietnika.
Poluj na allegro ale znajdź dokładne oznaczenie koloru/nazwę i dopytuj sprzedających. Mnie się udało upolować w bardzo dobrym stanie za 250 z oświetleniem.
-
[B6 AWX] Gaśnięcie silnika przy ruszaniu
130 KM to nie był najsłabszy diesel w B6 - jest jeszcze motorek stukonny i nie powiem żeby sobie nie radził z tym samochodem a juz tym bardziej żeby gasł przy ruszaniu ...
-
[ALL B6] Instalowanie podłokietnika
Z tego co widziałem to do podłokietnika wchodzą na wtyczce dwa przewody - więc wydaje mi się, że trzeba wpiąc się po prostu do dwóch kabelków od podświetlenia popielniczki i po problemie, nieprawdaż? Nie widzę potrzeby kombionowania z masą itd. W tym układzie nie ma też chyba znaczenia który kabelek jest "+" a który "-"
-
[B6 AWX] Pytanie w sprawie rozrządu
Przy okazji zdradź szczegóły w jaki sposób sprawdziłeś ten przebieg - może się okazac że ta twoja okazja ma nalatane sporo więcej a więc kolejne miny takie jak ten pasek tylko czekają... U mnie po 4 latach od wymiany i 70 tysiącach km pasek tak nie wygląda...
-
[ALL B6] Uszy w bagażniku do mocowania siatki
No o czym ja mówie :gwizdanie: ? Cały ten wkład też trzeba gdzieś umocowac i w tym jest cały problem
-
[ALL B6] Uszy w bagażniku do mocowania siatki
noo na to to wpadłem i bez forum Może moje pytanie było za trudne więc zapytam inaczej, czy w samochdzie , który fabrycznie nie miał tych uszu da sie je zamontować? jakoś nie widzę w bagazniku miejsc gdzie możnaby je zamontować. Tak jakby nie było wystarczająco głębokich przetłoczeń blachy pod te uszy. Podnieś wykładzinę a w miejscach, gdzie normalnie powinny być "uszy" powinny być specjalne przetłoczenia w których montuje się uchwyty. Daj znać jaki jest efekt- będzie dla potomnych. Są bardzo delikatne te przetłoczenia, moim zdaniem za małe żeby cokolwiek w nich się zmieściło. Jak będę miał okazję to zrobię fotki.
-
[ALL B6] Instalowanie podłokietnika
http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_wyciagniecie_zapalniczki-t108011.0.html;msg1257953#new Może to ułatwi zadanie. Oprócz zapalniczki pozostaje jeszcze podświetlenie popielniczki
-
[ALL B6] Concert II vs Symphony II
Szybkie pytanko, czy Symphony II wymaga tak samo jak Concert II wzmacniacza na tylne głośniki ? Zamykamy, już znalazłem odpowiedź. Sory za zamieszanie[br]Dopisany: 11 Grudzień 2009, 13:49_________________________________________________Witam ponownie w tym wątku. Jakiś czas temu myślałem o Concert II ale w tej chwili widzę (patrząc po cenach), że to kompletnie nie ma sensu. Coraz badziej "widzi" mi się Symphony II. Nawet jeśli doliczyć koszt panelu klimy oraz kosza 2DIN to brzmi to rozsądnie. Pomijajac fakt iż nawet nowego Symphony można dostać taniej niż Concert to ten pierwszy ma przecież zabudowaną zmieniarkę... Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć bo może nie rozumiem gdzie jest myk, dlaczego kompletnie nic nie oferujący Concert II jest taki drogi? Być może jest jakiś szczegół przy zmianie na 2DIN, który mi umknął?
-
[ALL B6] Uszy w bagażniku do mocowania siatki
noo na to to wpadłem i bez forum Może moje pytanie było za trudne więc zapytam inaczej, czy w samochdzie , który fabrycznie nie miał tych uszu da sie je zamontować? jakoś nie widzę w bagazniku miejsc gdzie możnaby je zamontować. Tak jakby nie było wystarczająco głębokich przetłoczeń blachy pod te uszy.
-
[ALL B6] Uszy w bagażniku do mocowania siatki
Koledzy, ostatnio jestem na fali dozbrajania mojej a4 i tym razem padło na uszy w bagażniku. Chodzi dokładnie o te 4 uszy do mocowania siatki trzymającej drobne przedmioty. Wiem, że są na allegro ale nie mam pojęcia czy da się to zamontować w samochodzie gdzie nie byly przewidziane?
-
[ALL B6] Wyciągnięcie zapalniczki
Dzięki, już widzę że bez demontażu tunelu jej nie wyciągnie. Ale może uda się do kabli dostać od strony mieszka