Treść opublikowana przez danielom
-
chip silnika 1z
Duzo zabawy ze zrobieniem sterowania do turbo innego niz 1z. Levis, wtryski asv maja cisnienia 220/300 a afn 190/300. nie tylko tym sie róznią, napisze tylko ,że z afn-a są wydajniejsze ---------- Post dopisany at 15:37 ---------- Poprzedni post napisany at 15:36 ---------- ps : mam kompy z ahu ( 16bit ) po chip-ie jak ktos chetny to na pw Ekspert ze swoja oferta wszedzie sie wciśnie Wydajniejsze bo?
-
prośba o ocenę logów turbiny
n 18 z tylu plastikowej rury z dolotu, wyglada identycznie.
-
prośba o ocenę logów turbiny
jak grucha chodzi plynni tak jak z filmu to nie ma co czyscic. n18 z n75 praktycznie tak, a napewno wystarczy zeby zdiagnozowac
-
Prośba o sprawdzenie kompletu logów
Jedz na program, niech wylaczaa przeplywke i po temacie
-
Prośba o sprawdzenie kompletu logów
sprawdz vagiem temp podczas normalnej jazdy i bedzie jasne
-
prośba o ocenę logów turbiny
W drugim logu widac, ze kierownice stoja. Jak juz raz chwycily, to malo kiedy same puszcza ale podmien jeszcze n75 z n18, wtedy wykluczysz bledne sterowanie. W dodatku sprawdz jak dziala gruszka, daj 011 w basic settings i obserwuj rami gruszki jak pracuje, powinno tak:
-
Prośba o sprawdzenie kompletu logów
Jak dla mnie wszystko ok, turbo wstaje dobrze, trzyma cisnienie, wtryski maja dobre korekcje, jedynie ta przeplywka zadaje od razu wysoko, to juz musi ocenic ktos bardziej w temacie. Co do temperatury, jesli faktycznie te 70' bylo po ostudzeniu a nie przed jazda czyli na niepelnym zagrzaniu to warto sie termostatowi przyjrzec, bo te 85' przy logach jest ok. ---------- Post dopisany at 17:29 ---------- Poprzedni post napisany at 17:29 ---------- Kat wtrysku mozna by lekko skorygowac na 49-51 ale to juz kosmetyka
-
Prośba o sprawdzenie kompletu logów
To cos podpada mi jej pomiar. Takich fachowcow jak ww tutaj Krzysztof to nie sluchaj, tylko poczekaj, az ktoś kto sie tym zajmuje na codzień oceni
-
Prośba o sprawdzenie kompletu logów
85' to za malo ? Vip, przeplywka wylaczona programowo?
-
chip silnika 1z
Duzo zabawy ze zrobieniem sterowania do turbo innego niz 1z. Levis, wtryski asv maja cisnienia 220/300 a afn 190/300.
-
wysoka temp 1.9TDI AVF szybko spada, dziwny problem
On sie opiera kołnierzem wiec raczej nie ma to wplywu. Najlepsze odpowietrzenie jest zagrzac i zsunac lekko wąz powrotny z nagrzewnicy , tam jest taki otworek, wtedy dopiero stuprocentowo odpowietrzysz.
-
wysoka temp 1.9TDI AVF szybko spada, dziwny problem
Uklad dobrze odpowietrzony?
-
Spoty Katowice i okolice
ja Tam znowu będzie więcej przyjezdnych jak tych z SZO Trudno zeby nie, ja jest nas calych 2 Lepiej powiedz, co tam naj-biu sie dzieje w tym temacie
-
[B5 AFN] Vulkanschwarz Avant (GWINT,17',SOFT,216',t.AVF,POLIFT)
Powiem Ci, ze ja juz też nie wkladam Siadam do, i czuje sie wygodnie i dobrze, wiec po co ladowac kasiore Aaa sorry, musze kupic zarowki 12v21/5w
-
[B5 AFN] Vulkanschwarz Avant (GWINT,17',SOFT,216',t.AVF,POLIFT)
pękniecie dlugosci 2cm to nie taka glowka szpilki Nie, to wtedy chodzilo, o lacznik miedzy ssacym a ori plastikiem dolotowym, teraz jest zupelnie inaczej. Od kiedy jest nowe turbo trzeba bylo zmienic czujnik g71 bo stary wychodizl poza zakres ( ori afn/ajm mierzy do 1,55 bara) a prz ydoladowaniu rzedu 1,45 niewielki pik i koniec zakresu. Dlatego tez udalo mi sie trafic po taniosci g71 ale z poprzeczniaka, a tam jest inne gniazdo i stary plastik wypadl, a po odpowiednim dociecu siedzi ten z poprzeczniaka stad tyle kolanek i laczen niestety, nie mieli tego w czerni wiec musi byc ozywione niebieskim Pozytywna strona jest taka, ze juz mam wszystko do montazu FMIC'a, tylko potrzebuje tanio pospawac nierdzewke
-
[B5 AFN] Vulkanschwarz Avant (GWINT,17',SOFT,216',t.AVF,POLIFT)
Nie wiem co chcesz powiedzieć, ale zdaje sie, że nie masz pojecia co i dla czego jest zrobione
-
[B5 AFN] Vulkanschwarz Avant (GWINT,17',SOFT,216',t.AVF,POLIFT)
Kolorowo musi byc, bo ceny ori wezy zabijaja
-
[B5 AFN] Vulkanschwarz Avant (GWINT,17',SOFT,216',t.AVF,POLIFT)
No u mnie FMIC coraz blizej, na razie mam łączniki i opaski :grin::grin:
-
Spoty Bielska Białej i okolic. Każda środa godz.18-ta Nałęże przy grillu
Rzuc linkiem, bo nie korzystam z tego
-
[B5 AFN] Vulkanschwarz Avant (GWINT,17',SOFT,216',t.AVF,POLIFT)
Tak dokładnie, chcialem, zeby moment był wyżej, bo wsadzilem nowy dwumas i sprzeglo, wiec tak profilaktycznie zostalo to bardziej rozciagniete. ---------- Post dopisany 01-05-2013 at 22:57 ---------- Poprzedni post napisany 09-04-2013 at 15:09 ---------- Przegladajac forum KA oraz watek Gracjana uznalem, ze warto by bylo ogarnac troche kurz pod maska. Szalu nie ma, ale widzialem gorsze :grin:
-
Spoty Bielska Białej i okolic. Każda środa godz.18-ta Nałęże przy grillu
Mhm Mysle, ze warto sie zaglebic w temat tuningu 2.5 TDI
-
Spoty Bielska Białej i okolic. Każda środa godz.18-ta Nałęże przy grillu
A co ma do tego naped :eusathink:
-
Drgania na wolnych obrotach
Plecionka wlasnie tak sie u mnie objawiala, tyralo lewarkiem jak bylo goraco i auto dostalo w palnik.
-
Przegób wewnetrzny do wymiany????
uzywki kupiles?
-
Przegób wewnetrzny do wymiany????
Jest numer nabity, ale nawet po wpisaniu do Etki, wystepuje jako z półosią.