Treść opublikowana przez andrewsc
-
Dziwne "skrzypienie" zawieszenia tył
U mnie skrzypi tylna osłona tarczy na przykład i tylko jak ktoś z tyłu siedzi albo jak podnoszę auto na lewarku, tylko z lewej strony
-
Stuka, skrzypi, puka..
czemu nie pojedziesz na stacje kontroli pojazdów i nie dasz auta na trzepaki, sprawdzili by Ci dokładnie który wahacz pada albo co tam jest nie halo
-
Lewe przednie koło skrzypi.
jak skrzypi to zapewne sie kończy pojedź sobie na trzepaki do jakiejś stacji kontroli pojazdów i będziesz wszystko wiedział co gdzie itp itd
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Polecam MS-y jak ktoś ma taniego mechanika, albo sam wymienia to idealne rozwiązanie. Końcówki drążka mimo opinii tandetnych też mi sie dobrze trzymają. Podstawą jest wymieniać wahacze parami i powinno być git wole dać 550za MS z gwarancją niż 500 za no name albo 1500za lema
-
Montaż klimatyzacji czy się opłaca?
Klima manual do ogarnięcia dużo gratów trzeba pozmieniać, poinstalować czujniki, itp , pas przedni zmienić i inne. Pewnie bardziej sie opłaca sprzedać auto dołożyć te 2 tysie i kupić młodsze z klimą
-
Jakie kino kupić? Budżet 3000 zł
kupiłeś już to kino? Jak chcesz to napisz na pw doradzę Ci Trochę siedzę w tej branży Do 3000zł Złożysz z używanym fajnym amplitunerem
-
Szukam fajny gadźet elektroniczny dla 18nastolatki :)
odkurzacz - niech sie uczy za młodu
-
Nierówne zużycie klocków lewa-prawa strona?
tak jak Ci kolega pisał wcześniej a nie pływa Ci przy hamowaniu? Ja ja tam miałem to jedna strona mi łapała z opóźnieniem. Musiałem wymienić cały tłoczek bo stary był skorodowany
-
[ALL B7] Defekty po malowaniu
Teraz suszenie Ci da niewiele zapewne na niedoschniętą baze nałożono bezbarwny i dlatego takie rzeczy. 2 miesiące to kupe czasu lakier po tym czasie powinien być w 100% wyschnięty i można element malować na nowo bez obawy że si np zważy
-
[ALL] Czym umyć skutecznie felgi?
tempo fajnie wyczyścisz wszystko a nic nie uszkodzisz, albo pastą tempo podobną
-
Rdza na błotnikach przednich w Audi A4 B7
Nic Wam nie dadzą brunoxy przy tym. Taki element trzeba idealnie wyczyścić z obu stron. Syf sie zbiera od środka, od strony plastikowego nadkola. W b5 robiłem 2x błotniki i pęcherze dalej wyskakiwały. Wymieniłem blachy i od wewnętrznej strony było tyle syfu za nadkolem ze nie dało się tego dobrze zrobić. Lakiernik tylko pobieżnie usunie takie rzeczy.
-
[ALL B5] Tarcze wentylowane zamiast pełnych
moim zdaniem do Twojego silnika fabryczne hamulce w 100% wystarczają. Ja mam 288 w 1.9 tdi i hamują bardzo dobrze jak na to auto, dlatego pewnie takie same są w a6 c5 z silnikami v6
-
[ALL B6] Chrobotanie/trykotanie przy ruszaniu i cofaniu (przy skręconej kierownicy)
jak sie przegub rozleci to nie ruszysz auta ;] wahacze mogą stukać przy ruszaniu lub hamowaniu wtedy gdy nie są dokręcone lub na maxa wybite na wyprostowanych kołach. Przy skręcie to na 99& przegub i proponuję jak najszybciej wymienić
-
[ALL B5] Sprężyny sportowe H&R 29451 VA (F) - warto ?
Ja mam takie w połączeniu z tyłem ori 1be. Chcesz to Ci zapodam foto. Wymieniam wszystko na -30 eibacha. Dla mnie H&R bardzo twarde i za niskie. Mogę odsprzedać jak wymienię
-
[B5 AJM] Sposób na rozruszanie sztangi "gruchy" turbiny.
W 011 bs widzi sie w jakim zakresie pracuje grucha. Nie rusza jej komputer tylko podciśnienie sterowane przez komputer. Jak macie wyrobione rowki w turbinie przez zmienną geometrię to żadne "rozruszanie" nie pomoże. Jak ktoś łapie notlauf to jedynym tanim ratunkiem jest czyszczenie turbo z osadu i nagaru. Jak są wyżłobione rowki w muszli to albo splanowanie albo regeneracja. Ruszanie sztangą przy notlaufie to jak branie witaminy C przy grypie. w 110 konnych rzadko pada n75 i w 90% jest syf w turbinie który blokuje zmienną geometrię. w 90konnych pierwsze co to sprawdzić trzeba n75 bo tam nie ma zmiennej geometrii
-
[ALL B5] Demontaż zderzaka przód
Skręć kierownicą żebyś miał miejsce i dokręć zderzak spaxami do nadkola. Miałem ten sam ból a po takim zabiegu wypięło mi dokładkę zamiast urywać zderzak
-
[ALL B7] Zamarzający zamek klapy bagażnika
to samo mam w b5. i nic nie pomaga, wd40, odmrażacz itp. jak zamarznie to nie mogę wcisnąć wgl
-
[ALL B5] "Lifting" srebrnego avanta
Kompletuj powoli. Mi sie np. lakierowane dokładki w ogóle nie podobają wręcz przeciwnie. Czasami trafi sie jakiś zderzak od esy na allegro za drobną kase do podreperowania. Albo krycha miał za 1000zł z zaślepkami zamiast sprysków, swój sprzedasz za 500 i nie ma tragedii. Przód robi największe wrażenie. Jak sobie przygotujesz pod lakierowanie, oddasz nie założony itp to tez masz szanse prysnąć za 250-300zł taki zderzak
-
gdzie można dostać turbine 1.9 110KM uzywke w miare tanio??? proszę o pomoc.
Jak sam wyciągniesz z fury itp to za regeneracje skasują ok 700- 800zł myślę. Za używaną w niewiadomym stanie zapłacisz około 500-600
-
[ALL B5] Przedni zderzak Proszę o pomoc
używka do polifta to 250-350zł bez kratek itp. pewnie uda sie jeszcze trafić w kolorze. Ja bym sie nie zastanawiał nawet o ile nie chcesz poliftowego.
-
[ALL B5] Co się opłaca , Przerabianie na polifta
Rób jak CI koledzy radzą, największy efekt dają lampy i ewentualnie zderzak przedni. stare części sprzedaj i tragedii nie będzie. ładnie wygląda jeszcze gril z polifta i kierownica w środku. Lampy z wtyczkami, silniczkami itp to ok 500zł zderzak drugie tyle + ślizgi ok 70zł. Jak Cie stać to kup polifta i nie będziesz sie musiał bawić
-
[ALL] Czym wyczyścić smar z felgi?
benzyna ekstrakcyjna
-
[B5 AFN] Malowanie całego auta VS. oklejenie folią
Oklejenie auta w profesjonalnej firmie to kwota ok 4000zł rzekomo jak ktoś zarysuje folie to bez szkody dla lakieru, ściągasz folie i nie ma śladu. Ja tam jestem zwolennikiem zadbanego lakieru bez folii itp.
-
Siłownia
są rozstępy są postępy jak ktoś dłużej ćwiczy to i tak wyjdą zakwasy z czasem same przejdą i mięsień sie przyzwyczai
-
[B5 1Z] Wymiana paska klimy
Powinieneś dac rade od dołu. Na pewno dużo łatwiej będzie ze ściągnięciem pasa przedniego. Wymieniałem wczoraj z napinaczem. Jak coś to pisz pw.