Treść opublikowana przez machina
-
Osłonki tłoczków hamulcowych - tył
Ja wymieniałem osłonki tłoczka bez jego demontażu i nic się nie zapowietrzyło:wink: ale zabawy na każde koło ok 30min. Nie było łatwo, ale wolałem to niż zapowietrzone zaciski:decayed:
-
Szarpanie przy 3400rpm, logi
Nie pomoże, ewidentnie sterowanie kierownicami nie wyrabia, trzeba czyścić turbo:wink: Jak przegonisz auto na odcinku minimum 100km z prędkością ok 140km/h to problem zniknie ale na krótko.
-
Preparat czyszczący układ paliwowy.Forté Advanced Diesel
Zapewne po zastosowaniu będzie strach wciskać gaz:decayed: a tak na poważnie to czekam na opinie:wink:
-
Porady przygotowania samochodu do Zimy :) Zima Zima Zima...idzie zima...
Tą czynnośc robie co ok 2 mc silikonem w areozolu aby nie trzeszczały:wink:
-
Porady przygotowania samochodu do Zimy :) Zima Zima Zima...idzie zima...
Standardowo przed zimą wypada mi wymiana oleju, przy okacji nowe filtry w tym paliwa, zakładam opony zimowe, zalewam zimowy płyn do spryskiwaczy, do schowka wrzucam skrobak do szyb i śmigam:wink: auto daje radę
-
[AJM] Bulgotanie w nagrzewnicy
Ale ja nic nie odpowietrzałem, samo się odpowietrzyło i nic nie bulgocze:wink: Nie szukam na siłem problemów, śmigam i nie narzekam:decayed: A może są różne rodzaje tych świec i tylko niektóre tworzą pęcherzyki powietrza w płynie?
-
[AJM] Bulgotanie w nagrzewnicy
W AJM tych świec nie ma Potwierdzam co kolega wyżej napisał, świeczki są i robią robotę ---------- Post dopisany at 16:25 ---------- Poprzedni post napisany at 16:18 ---------- Jeżeli uważasz że to z winy świec to powiedz dlaczego nie w każdą zimę było słychać ten dzwięk? Ja na chwile obecną przystanę przy tym że w moim przypadku powodem był nieszczelny zbiorniczek/korek. Po wymianie oringu w korku i uszczelnieniu tej cienkiej rurki na zbiorniczku bulgotanie ustało. Przyjdzie zima to się zobaczy co będzie:decayed: grunt że uszczelka trzyma, płynu nie ubywa i weże nie sa twarde.
-
Czarny nalot w zbiorniczku wyrównawczym
W tysiaku, to coś tanio:decayed: same części tj. uszczelka głowicy, uszczelka tandem pompy, nowe śruby głowicy, śruby pompowtryskiwaczy, zestaw uszczelek pompowtryskiwaczy, olej, płyn być może również rozrząd lub chociaż sam pasek rozrządu to już jest kwota ok 1000zł
-
Czarny nalot w zbiorniczku wyrównawczym
Jest jeszcze jedna opcja, aczkolwiek mniej prawdopodobna; uszkodzona chodniczka oleju ta w podstawie filtra oleju:wink:
-
Coś się dzieje z amortyzatorami
Wynik badania jest również uzależniony od cisnienia w ogumieniu, koniecznie przed badaniem należy sprawdzić wartości ciśnień i ewentualnie skorygować.
-
Lekkość skręcania W B5
Zielony Mineralny Febi nie uszkodzi pompy i magla, Wymieniałem osobiście 1,5 roku temu i wszytsk ojak działało tak i dalej dobrze działa:wink:
-
[AJM] Bulgotanie w nagrzewnicy
Ciekawa teoria i może cos w tym być. Możeto jeden z czynników który miał wpływ na zastosowanie w modelu B6 nagrzewnicy elektrycznej która i powietrze lepiej ogrzewa
-
Czarny nalot w zbiorniczku wyrównawczym
Tak, ale spaliny w teście nie zawsze wychodzą nawet gdy są. Rozgrzej przed testem dobrze silnik.
-
Czarny nalot w zbiorniczku wyrównawczym
To wygląda na osad z oleju. Zrób test na obecność spalin.
-
[AJM] Bulgotanie w nagrzewnicy
To zależy co jest uszkodzone, u mojego teścia w A4ce zardzewiał ten metalowy pierścień co jest w zbiorniczku na którym układa się oring z korka. Czasami wystarczy go przeszlifować i założyć nowy oring od jakiegoś taniego korka. Jak chcesz wymieniać korek to tylko ori, podróbki nie trzymają ciśnienia i gubią płyn:wink:
-
[AJM] Bulgotanie w nagrzewnicy
To gitara:decayed: jak nie będzie obywać płynu to zapomnisz o problemie. Sprawdź jeszcze czy korek dobrze trzyma bo na rozgrzanym silniku musi być wyższe ciśnienie w układzie chłodzenia, to ciśnieniowy układ chłodzenia a wszystko w celu podniesienia temperatury wrzenia:wink: Jeżeli nie masz tam absolutnie żadnego ciśnienia po nagrzaniu silnika to musi gdzieś uciekać i najczęściej to właśnie przez korek np. przez skorodowany ten metalowy pierścień w zbiorniczku lub zawór w korku.
-
[AJM] Bulgotanie w nagrzewnicy
Ja mam, ale przestało samo bulgotać a świece sprawne:wink: Tak mi się jeszcze przypomniało, pocił się lekko wężyk ten cienki co wchodzi do zbiorniczka wyrównawczego, po wymianie opaski przestał, może to miało jakiś związek z bulgotaniem, sam nie wiem.
-
Kąt synchronizacji wałka (Synchro Angle) - Mity czy fakty ?
No to pojechałeś z tym ustawieniem. Zapewne masz pewność że jazda z taką rozjechaną synchronizacją nie ma na dłuższą metę negatywnego wpływu na silnik ??? Trzeb apamiętac że nastaw na 0 producent zaleca nie bo ma takie widzimisie:wink:
-
[AJM] Bulgotanie w nagrzewnicy
zrobiłem juz na tym ok 30tys i jest ok. Korka juz wcale nie odkrecam i nic nie bulgocze i nie robie dolewek. Nie wiem co miało na to wpływ ale jest ok. Jezeli w zimę zacznie to nie bede sie tym przejmował
-
[AJM] Bulgotanie w nagrzewnicy
Ja na chwilę obecną śmigam i nic nie bulgocze i płynu nie ubywa:grin: Właśnie wróciłem z trasy gdzie przegoniłem konkretnie auto na odcinku 130km i nic sie nie wydarzyło, węże ok płynu nic nie ubywa, oby tak dalej:wink:
-
Olej na silniku
Może to byc uszczelka pokrywy, a może pompa tandem. Również w tym miejscu mam troszkę nalotu z oleju ale to tak mała ilość że nie zawraca sobie głowy:wink: Sprawdź czy wąż wody który wychodzi z głowicy i idzie pod pompa tandem nie jest napuchnięty, jeżeli tak to do wymiany:decayed:
-
uszczelnienie pompowtrysków
Jak wałek sie zużywa to zazwyczaj silnik coraz gorzej/głośniej pracuje, słychac dudnienie w dolocie etc. Nie ma to wpływu na odpalanie i dymienie przy tym.
-
uszczelnienie pompowtrysków
Na tych logach wszystko zupełnie inaczej się przedstawia w porównaniu do poprzednich, i moja teoria z uszkodzoną świeca żarową na 3 cylindrze legła w gruzach:kwasny: nie wiem o co kaman:shock3:
-
uszczelnienie pompowtrysków
Po uruchomieniu silnika świece grzeją ok 2 minut w celu lepszego spalania mieszanki co skutkuje równą praca silnika. Może byc tak że właśnie jedną świecę masz padniętą i na tym cylindrze są gorsze warunki spalania przez co ecu podlewa wiecej oleju napędowego by wyrównac obroty a to akurat w logu widać u Ciebie:wink: Gdy przekroczysz 2500rpm to słychac jak przekaźnik odłącza świece.
-
uszczelnienie pompowtrysków
Na świecy żarowej nie zbankrutuje:decayed: