Treść opublikowana przez machina
-
Vacum pompa
Gdy przy silniku jest króciec z trzema świecami żarowymi czyli tzw podgrzewacz płynu założenie pompy boscha już nie jest takie proste ale jest możliwe:wink: Tam jest bardzo mało miejsca a odkręcenie dolnej śruby mocującej pompę jest bardzo trudne bez demontowanie króćca płynu. W silnikach montowanych poprzecznie wymiana tej pompy to bajka a nam przyszło się mocno gimnastykować
-
[AJM] Bulgotanie w nagrzewnicy
Test robiłem już dwukrotnie i nic nie wykazał. Nie wiem czy wiesz ale żeby w dieslu wynik testu wyszedł pozytywny to przedmuch musi być już nie mały. Przy początkach upg nic nie pokaże
-
Po wymianie wężyków podciśnienia dalej zamulony silnik. Log 011
Ecu ma problem z wysterowaniem doładowania, najczęstszy powód to zapieczone kierownice. Masz inny pomysł to szukaj. Komplet logów powinien być.
-
Po wymianie wężyków podciśnienia dalej zamulony silnik. Log 011
Z tego co wkleiłeś można wywnioskować że turbina do czyszczenia.
-
Problem z klimą niedochodzi napięcie.
Normalne:wink:
-
Kodowanie immo do nowego kluczyka
A w jakim formacie wpisujesz kod?Pamiętasz by wpisać 0 na początku?
-
Kodowanie immo do nowego kluczyka
Przecież dostałeś informację jak to zrobić. Kup czystą pastylkę i po problemie:wink:
-
Ubywa płynu chłodniczego w Audi A4 B6/B7
A nie jechałeś przypadkiem na włączonej klimie? prawdopodobnie to właśnie z klimatyzacji ten szum słyszałeś i jest to normalne że chwile po zgaszeniu auta go słychać-wyrównuje się ciśnienie.
-
Proszę o ocene logów Turbo zbyt późno wstaje
Tak, tam gdzie przez grodź przechodzi podciśnienie do serwa masz wpięty cienki węzyk, wypnij go i zamiast niego daj długio wężyk do turbiny i zrób loga dynamicznego, turbo powinno być w maksymalnym doładowaniu czyli gruszka zassana:wink:
-
Proszę o ocene logów Turbo zbyt późno wstaje
To jedyne co mi przychodzi do głowy to problem z samą turbiną. Podłącz do niej jakimś wężykiem podciśnienie prosto z grodzi i zrób 011 dynamiczny tak do 3400obr/min.
-
Proszę o ocene logów Turbo zbyt późno wstaje
Turbina jest nowa z nowym srodeczkiem korasem załorzona w Marcu. Podczas jazdy samochodem slychać sycznie cos w stylu odrzutowca. obok IC Wyeliminowałeś już to syczenie? Zamieniałes zaworki?
-
Vacum pompa
Zobacz, jak dasz rade to lepiej nie ściągać bo po demontażu pompy lepiej wymienić uszczelki
-
taki srebrny avant
Fajny Avancik:wink: A co robi ten zamek na kluczyk w prawych drzwiach?
-
Brak mocy do 2 tys.Wytarty wałek oraz poychacze
Wszytko kwestia jak auto było serwisowane, nie sądzę że przy oleju long life i wymianach co 30tys wałek wytrzyma 500tys. Ale jak to mówią wyjątki od reguły są możliwe:wink: Mogą jeszcze broki wcześniej wyskoczyć i pozamiatane
-
Vacum pompa
Jak nie leci ropa z pod dekielka pompy do możesz próbować zaklepać króciec. Natomiast jeżeli wąż wody pod pompą jest napuchnięty i wilgotny od ropy to daruj sobie uszczelnianie króćca i dekielka tylko wymień pompę na nową lub używaną sprawną
-
[AJM] Bulgotanie w nagrzewnicy
Ma dokładnie tak samo, części do wymiany UPG czekają już w garażu i będę jeździł aż objawy się zaostrzą. Nie mam złudzeń i wiem że uszczelka zaczyna powoli puszczać
-
[AJM] Bulgotanie w nagrzewnicy
Termostat masz ok, odpowietrzyć się powinien sam. Podmień korek od kogoś tylko ori i jak nie pomoże to oby to nie było UPG. Bulgocze w nagrzewnicy?
-
Słaby od dołu proszę o ocene logów
Patrząc na logi BS 003 i 011 ewidentnie problem ze sterowaniem egrem (no chyba że zaślepiony) i turbiną. Nie ma zmian ciśnienia w przewodzie dolotowym jak i zmian masy powietrza zasysanego. Sprawdź jeszcze raz czy podczas BS 003 w rurce podciśnienia do egra pojawia się i znika podciśnienie i tak samo przy gruszcze turbiny przy BS 011. Poczekaj na wypowiedzi innych, może będą trafniejsze:wink:
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ilość postów w tym wątku nie jednego odstrasza przed wymiana licznika:decayed:
-
Ubywa płynu chłodniczego w Audi A4 B6/B7
Nie, może świadczyc co najwyżej o odparowywaniu wody z wydechu.
-
Słaby od dołu proszę o ocene logów
W logu nie widać zmiany ciśnienia w BS więć coś jest nie tak. Miałeś węże dolotu poskładane? Zrób dynamiczny
-
Słaby od dołu proszę o ocene logów
Nie jest ok, brak sterowania turbiną przez ecu, podpiąłeś dobrze wężyki podciśnienia? czy jest podciśnienie w wężyku do gruszki turbiny? Jak zrobisz z tym porządek to zrób dynamicznego 011 i 003
-
Tryb serwisowy 180-190km/h
Ja tak kiedys miałem i w logach było widac lekkie niedoładowanie, okazało się że wąż od intercoolera był dziurawy. Po wymianie jest dobrze juz ponad rok. Zrób logi i sprawa powinna się wyjasnić
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Przecież to żaden problem zmienić czas ręcznie dwa razy w roku:decayed: Ja nie wyobrażam sobie teraz powrotu do 1/2 fis:grin: FIS rządzi, a białe zegary to cos pięknego no i 6 gajgerków:wink:
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Ale gdyby miało zwykłego mcpersona to nie było by tyle przyjemności z prowadzenia naszych aczwórek:decayed: