Treść opublikowana przez machina
-
Opilki w czesci ssacej
Świecę dogrzewające płyn w B5, Nagrzewnice elektryczne w B6. Tyle w temacie:wink:
-
Dławi się i szarpie..
Nie robi się BS 004
-
Opilki w czesci ssacej
Nie wiem, ale nic nie zaszkodzi wyjąć i przeczyścić dolot. Zawsze to jakieś ryzyko jest że porysuje gładź cylindrów
-
Stary licznik, nowy problem.
Szkoda kasy w inwestowanie w wadliwe Jaegery. Wymień na VDO z wymienionym wyświetlaczem fis i zapomnisz o kłopotach z zegarami na kilka lat.
-
Opilki w czesci ssacej
To w takim razie może są to ślady po wcześniejszej awarii turbo...
-
Pompowtryski a pompa paliwowa w TDI
Z tym poszarpywaniem to równie dobrze problem mógł być tylko z wtyczką na pompkach. W zadbanych egzemplarzach 500tys to nie problem dla pompek. A powyżej może być konieczna wymiana oringów i dalej śmiga. Zgodzę się z opinią że największy wró Twojego auta to poprzedni właściciel:decayed:
-
Opilki w czesci ssacej
Nie są niczym normalnym, świadczą o zbliżającej się awarii turbiny i na Twoim miejscu przyjrzał bym sie temu z bliska. Co do świec to są inne świece - inna średnica, długość itd.
-
Dławi się i szarpie..
Widzisz, problem jest taki że to wróżenie z fusów bez logów. Może problem z turbo, może z egr, może nieszczelny dolot etc. Logi i będziemy doradzać
-
Dławi się i szarpie..
To niech nie pisze zapłonowe. Kable od świec żarowych nie mają nic do szarpania silnika już po odpaleniu i odczekaniu minimum 1 minuty.
-
Dławi się i szarpie..
Przewody zapłonowe w dieslu:facepalm: Logi na forum i sprawa się wyjaśni:wink:
-
Przygasajace światla
Jeżeli sprzęgło alternatora działa, sam alternator obraca się bez oporów na zdjętym pasku, napinacz jest sprawny bez luzów i pasek jest mocno napięty to zostaje tylko wymiana paska na nowy.
-
Obroty silnika zbyt wolno opadają
Już pisałem, w pierwszej kolejności czujnik do sprawdzenia, to najtańsza i najbardziej prawdopodobna przyczyna:wink: Wymiana na nowy i po problemie:decayed:
-
Tylna wycieraczka A4 B5 AVANT
Nie wiem, ja miałem tylko trochę rdzawego osadu na trybach i stykach. Elektronika była cała.
-
Tylna wycieraczka A4 B5 AVANT
Ja zrobiłem tak, rozwierciłem i oczyściłem środek ze starej rurki, nowa dorobiłem z kawałka anteny teleskopowej (dobrałem rurke o tej samej średnicy) i przylutowałem do pozostałego kawałka miedzianej, wystarczy zeszlifować ten nikiel z rurki od anteny i ładnie się lutuje. Dorobioną rurke posmarowałem smarem miedzianym. Cały mechanizm wyczyściłem i nasmarowałem i już pół roku śmiga jak należy. Spryskiwacz ładnie na środek szyby daje.
-
Obroty silnika zbyt wolno opadają
Czujnik przy pedale sprzęgła w pierwszej kolejności do sprawdzenia. Najłatwiej vagiem:wink:
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
W prawym słupku kable brązowo-białe (jest cztery, a potrzebne są trzy, jednego nie ruszamy) idą od krańcówek drzwi. Trzeba przecinać i podłączać do zegarów tylko te od strony kostki. Odcięte izolujemy i zostawiamy. Ogólnie to z dorezaniem wiązki i podłączeniem w słupku zeszło się 1,5 godziny ale oko cieszy:wink:
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Za kabel 100 trzeba dać, program to wiadomo:decayed:
-
Turbina hybrydowa w AJM
Zrób loga dynamicznego i wrzuć na forum. Po analizie zobaczymy co dalej. Na chwilę obecną nie wiadomo czy z doładowaniem jest wszystko ok.
-
Wskaźnik paliwa działa i przestaję
Swoją droga dobry mechanik, dobrze mówi:decayed: Wymień zegary na VDO z pełnym fisiem jak kolega Bartek sugeruje:wink:
-
Ciągle świecąca kontrolka tankowania - dystrybutor jak wyłączyć
Jest dwa wyjścia; 1. Nie jeździć na rezerwie 2. Wymienić zegary na VDO z całym fisem, tam jest większy wyświetlacz który ma oddzielny segment dla rezerwy i nie znika temperatura podczas wyświetlania rezerwy. Za jakiś czas w upalne dni i tak nic na tym wyświetlacz nie będzie widać. To nieuniknione:wink:
-
Wskaznik temp. silnika
Być może wskazówka źle ustawiona, tak bardzo Ci to przeszkadza? A logując się na zegary jaką temperaturę odczytałeś na rozgrzanym? Wstaw zdjęcie jak to wygląda.
-
Jakiego specjaliste od liczników wybrac???
Ja z tego samego źródła zakupiłem zegary z całym fisem plus manetka z wiązką, minął rok i jestem zadowolony. Wyszło drożej niż wymiana procka ale nie żałuje:decayed: Wymiana plus przypisanie kluczy to 30 minut roboty:wink:
-
Przygasajace światla
Ale normalne to jest tylko delikatne przygasanie, prawie niezauważalne. Jeżeli u Ciebie mocno przygasają to nie jest dobrze.
-
Jakiego specjaliste od liczników wybrac???
Sam vag nie wystarczy. Vagiem to możesz co najwyżej kluczyki dograć i to tylko w przypadku posiadania pinu do nowych zegarów i pod warunkiem że będa miały immo2, przy immo3 konieczna może być wymiana pestek w kluczykach. Pozostaje jeszcze wymiana manetki i wiązka do niej. Wskaźnik od oleju i napięcia powinny działać przy odrobinie szczęścia:grin: Dużo by pisać o tym wszystkim, poświęć czas i przeczytaj ten wątek http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b5-efekt-wymiany-licznika-fis-6227/ wszytsko już było w nim opisane. Powodzenia:decayed:
-
Przygasajace światla
Elektromagnesy w bloku ABS, ESP, ASR są prądożerne, tak samo silniczki do szyb gdy szyba zamknięta a wciśniesz by zamknąć to również przez sekundę jest duży pobór prądu. To normalne objawy.