Treść opublikowana przez prezesik18
-
Poszukiwane prospekty Audi A4 B5
mam katalog a4 b5 110stron, jak się uda to go zaraz puszczę w sieć.
-
zakupiłem zestaw el-comp 6 i pytanie czy instalować zwrotnicę skoro oryginalnie tweet
Kolego, wofery i tweetery podłącza się do zwrotnicy, tak samo jak sygnal z radia. Również na dniach ma do mnie wpaść ten sam zestaw ---------- Post dopisany at 20:31 ---------- Poprzedni post napisany at 20:31 ---------- Zaraz napiszę ci jak ma być. ---------- Post dopisany at 20:39 ---------- Poprzedni post napisany at 20:31 ---------- in+ in- do tych podłączas sygnał głośnikowy radia (+ do +, - do -) wf+ wf- do tych podłączasz przewody od wofera tw+ tw- do tych przewody z tweeterów Wszędzie muszą być + do + a - do -.
-
Montaż uniwersalnego komputera pokładowego
Hmmm, ciekawa opcja, przeoczyłem ją czytając zmiany No nic, zagłębię się w temacie bo mi też nie chce się samemu wklepywać danych do komputerka, tylko ja mam 2 zbiorniki
-
Montaż uniwersalnego komputera pokładowego
w zależności od tego jaką wersję software masz wgraną do UKP: 2.5.8 grudzień 2013 (REVELTRONICS) - dodano możliwość aktualizacji urządzenia z poziomu aplikacji UKP uwaga: również starsze wersje (2.0.x do 2.0.6, 2.5.x do 2.5.8) - dodano możliwość kalibracji wskazań zegarka, - dodano obsługę impulsowego sygnału do pomiaru zużycia paliwa (dotychczas tylko PWM) - w praktyce są to sygnały występujące np. niektórych silnikach dTi, dCi, TDDI... oraz w przepływomierzach impulsowych. - dodano w aplikacji możliwość importu/eksportu ustawień UKP z/do zewnętrznego pliku. 2.5.7 marzec 2013 (REVELTRONICS) - możliwość włączenia opcji autościemniania wyświetlacza po włączeniu świateł (tzw. "dimmer") - możliwe jest własne zdefiniowanie poziomów jasności dla obu trybów, - możliwość całkowitego autowygaszania wyświetlacza po zadanym czasie bezczynności (opcja ustawienia tego czasu), - dodano pomiar RPM (w ograniczonym zakresie - tylko dla niektórych silników - pomiar na podstawie sygnału z wtrysku), - rozbudowano inspekcje - od teraz istnieje możliwość zdefiniowania maksymalnie 4 różnych inspekcji z opcją ustawienia indywidualnej nazwy dla każdej z nich oraz okresu występowania, - rozbudowano alerty - od teraz jest możliwość ustawienia alertów dla temperatur oraz napięcia z pełną konfiguracją. Można ustawić własne progi załączania alarmu (dolny oraz górny), tryb występowania (na dolny próg, na górny próg, lub na oba progi), zakres histerezy oraz typ sygnalizacji (wizualna, dźwiękowa lub wizualno-dźwiękowa). Praktyczne przykłady zastosowania to m.in. ostrzeganie o gołoledzi, o wysokiej temperaturze silnika, zbyt niskim napięciu ładowania itd. - dodano w programie silniki 1-, 2- i 12-cylindrowe, - możliwość mierzenia poziomu paliwa PB/ON na podstawie sygnału 0-5V (zaimplementowana opcja skalowania czujnika, tj. ustawienia napięć dla pustego/pełnego zbiornika), - dodano pomiar EGT na podstawie sygnału z przetwornika czujnika 0-5V (zaimplementowana opcja skalowania przetwornika),
-
Montaż uniwersalnego komputera pokładowego
Ostatnio wyszła aktualizacja sprzętu. Jest nowy program który daje nam możliwość samemu aktualizowania software UKP bez wysyłania sprzętu do producenta
-
[ALL B5] Audi custom FIS
Panowie zapraszam do tego tematu: http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/montaz-uniwersalnego-komputera-pokladowego-267858/ Od razu dodam że jest nowa wersja programu.
-
A4 B5 Jakie pierwsze modyfikacje?
Z lampami to jest trochę roboty. Ale pod względem elektryki to ucinasz stare wtyczki, kable dolutowujesz do nowych i wszystko ok. Zakładając hidy to praktycznie robota plug&play bez kombinowania. Sam mam u siebie hidy, nic nie mryga, zakłóceń żadnych w radiu nie mam, a zaglądając pod maskę nie wystają żadne kable czy przetwornica, wszystko ładnie ukryte.
-
A4 B5 Jakie pierwsze modyfikacje?
Na szybkie odmłodzenie b5 przedlifta dobre jest: -lampy używki przód polift (koszt ok 400zł) -lampy polift tył I lub II lift (ok 150-200zł) -grill lift (100zł, ewentualnie S4 lub RS4) -halogeny w przedni zderzak (ok 200zł) Skoro chcesz mieć też lepszą jakość oświetlenia drogi, możesz zamontować HIDy w lampach, koszt ok 120zł. Tymi modami auto odmłodnieje i upodobni się do A4 z 2000 rocznika W środku możesz kierownicę zmienić i już inaczej wnętrze wygląda. Na dobrą sprawę jak posiedzisz i poczytasz forum, wątki z autami użytkowników to się przekonasz ile opcji jest na poprawienie wyglądu auta. Zobacz sobię również dział warsztat, jest tam dużo ciekawych poradników co i jak zrobić. pozdro.
-
Strefa Śmiechu
https://www.youtube.com/watch?v=tlPodS854Yk
-
[ALL B5] Black Hole Avant by Kriss
Kolego takie radyjko ma takie opcje że nie wyobrażasz sobię. Mam tu na myśli jakość dźwięku jakie z niego się wydobywa i ilość regulacji brzmienia dźwięku. Radyjko stworzone do prawdziwego car audio Taki "klocek" kosztuję ponad 0,5k
-
[A4 B5] Gwint Ta-Technix
Mam gwint MTS to się wypowiem. Jest to pierwsze zawieszenie gwintowane jakie mam/miałem i jeździłem i jest zdecydowanie za miękkie. Przy kołach 18" i gumach 225/40 z przodu w zakrętach bardzo często szurało o nadkola i to wcale nie wina bardzo niskiego zawieszenia tylko jego twardości, problemów z tyłem także się nie ustrzegłem, musiałem zamontować klipsy nad oryg odbojami bo bardzo często dobijały. Kupując drugi raz szukałbym firmowej używki z regulacją twardości.
-
[ALL B5] Srebna A4 B5 - Koniec. Sprzedana :(
żeby przód jeszcze poprawić wrzuć grila z polifta
-
Życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne 2013/14
Również wszystkim życzę Wesołych Świąt
-
Wysokość zawieszenia standardowego/obniżonego
Elo, jako że ciekawi mnie na jakich "glebach" toczycie swoje A4 założyłem ten temat. Chciałbym również dowiedzieć się jak wysokie jest standardowe zawieszenie 1BA. Myślę, że najrozsądniejszym sposobem pomiaru będzie mierzenie wysokości tak jak zaznaczyłem na zdjęciu: Fajnie byłoby gdybyście jeszcze pisali rodzaj zawieszenia, rozmiar opon i wielkość felg. Podam pomiary właśnie z tej fotki przykładowej Opony 225/40/18 przód 62cm tył 63cm zawieszenie gwintowane MTS po zmianie na 15" 195/65/15 nie regulując zawieszenia ciągle gdzieś szuram, dlatego chcę wiedzieć jak nisko mam skręcony gwint w porównaniu do 1BA.
-
[ALL B5] Srebna A4 B5 - Koniec. Sprzedana :(
Sprawdź multimetrem czy przewód nie ma przebicia do masy, może robić zwarcie.
-
Filtr paliwa - gdzie się znajduje?
Tak, dokładnie w tamtym miejscu znajduję się filtr paliwa. Pewnie nie miałeś jeszcze go zmienianego. Ja swój rok temu zmieniałem bo mój był od nowości
-
[ALL B5] Srebna A4 B5 - Koniec. Sprzedana :(
musisz wyrzucić ten dolny klakson który przeszkadza w montażu
-
[B5 1.9 TDI AFN] Audi A4 by Murdzi *** 200 000km za nami! STR. 8 ***
Myślałem że już w A6 chciałeś wskoczyć
-
Przelany olej silnikowy. Jakie konsekwencje?
Najczęściej właśnie uszczelniacze w takich przypadkach padają
-
[ALL B5] Srebna A4 B5 - Koniec. Sprzedana :(
Ja odkręciłem 1 klakson bez ściągania zderzaka i tez jest OK
-
[B5 1.9 TDI AFN] Audi A4 by Murdzi *** 200 000km za nami! STR. 8 ***
a co to się stało że A4 sprzedajesz?
-
Jak przeprowadzić kabel z kabiny pod maskę ?
Taki przewód bez problemu tamtędy przejdzie. Co zrobić? Pod maską ściągasz podszybię(chyba że uda ci się dostać od śrubek porywy ECU) i masz już na widoku otwory. We wnętrzu odkręcasz jedynie plastik na nogami kierowcy.
-
kratki przedniego zderzaka które będą lepsze wzór "S" czy "RS"
jak dla mnie ładniejszy wzór RS
-
Jak przeprowadzić kabel z kabiny pod maskę ?
Jakiej grubości przewód? Jeżeli średnica nie jest zbyt wielka to możesz go wypuścić puszką od ECU silnika.
-
A4 B5 AEB-Gwint H:R
Na zewnątrz coś z autem zmieniło się? Bardzo ładny kolor masz auta także auto ma potencjał