Treść opublikowana przez aron
-
[B6 AKE] Problem z elektryką
hmm. :mysli:kuszaca cena i tyle problemow z elektryka. a moze twoja perelka byla podtopiona?
-
[B5 ADR] Pasek wieloklinowy
to chyba napinacz
-
[ALL B5] Dziwny przypadek z olejem
Coś podobnego przytrafiło się mnie. Przy wymianie oleju (na zimnym silniku), mechanik wlał do połowy wskaźnika BAGNETU. Po paru dniach chciałem sprawdzić poziom - a tu pokazuje,że jest równo na MAXA. Po wymianie oleju, już przejechałem ponad 2 tys km, a tu cały czas mi pokazuje MAX, nawet po ciepłym silniku. Myślałem, że może silnik wciąga do układu olejowego paliwo, ale skoro tak, to ten poziom musiałby cały czas się podnosić. Od czego to może być?
-
[B5 ADR] Spalanie na poziomie 13L/100km
mpg84 ma racje.zdaniem producenta adr pali 12,1l(miasto).ale oni mierza metodem testowym-na rolkach,imitujac jazde miejska(bez ogrzewania,swiatkl,klimy i innych odbiornikow). a realna jazda jest inaczej i nawet w tych nowsych modelach jest wiecej-do kolo 1l.moj adr(opony 195/65r15,fwd) zima (non stop ogrzewanie,swiatla mijania,40-50% na krotkich dystansach,co 100m-swiatelka,korki) pali 13,4-13,8l PB,a latem 12,8l(swiatla,20%klyma,radio,srednie dynam. jazda) i to moim zdaniem jest normalnie.a jak macie 1.8t+ Q i pali 10l w podobnych warunkach-to moje gratulacje -macie super silniki.
-
[B5 AFB] Stuki w okolicy skrzyni biegów
kolo dwumasowe?
-
[B5 AAH] Chwilowe spadki obrotów
może silnik łapie lewe powietrze. sprawdź szczelność dolotu, odme,wszystkie rurki gumowe między dolot-serwo- kolektor.
-
[B5 ADR] Pytanie do posiadaczy ADR-ów
odnosnie 1) pytania watka-regulator cisnienia paliwa jest podlaczony do kolektora-blizko przepustnicy
-
[B5 ADR] Buczenie silnika przy obrotach 1200 - 1600
moze wydech?
-
[B5 ADP] Silnik zgasł w czasie jazdy i nie zapala
a moze sterownik silnika?
-
[B5 ADP] Silnik zgasł w czasie jazdy i nie zapala
a co bylo z glowica?
-
[B5 AHL] Koszt części i wymiany rozrządu
ile kosztuje napinacz poska klinowego-adr 1.8?
-
[B5 ADP] Silnik zgasł w czasie jazdy i nie zapala
sprawdz jeszcze raz kompresje,jak masz slaby napinacz, moze po naglym zmianie obciazenia pasek przeskoczyl nie jeden zab....tez nie chce byc zlym prorokiem. napisz, jak ustalysz przyczyne
-
[B5 ADP] Silnik zgasł w czasie jazdy i nie zapala
Jak mógł zalać silnik na luzie?Przecież czujnik położenia klapki w nastawniku przepustnicy od razu odcina dawkę paliwa.;/
-
[B5 ADR] Wyciek oleju przez bagnet
a napewno olej leci z gniazda bagnetu? :mysli:moze od peknietej odmy?-jest blizko
-
[B5 AHL] NIeszczelna odma, jakie mogą być konsekwencje?
silnik napewno dostaje lewe powietrze, no to-skaczace obroty,zamulona dynamika,w zaleznosci od wielkosci pekniecia. w ASO ten wezik kosztuje 64zl.
-
[B5 ADR] Podwozie całe w oleju
dokladnie
-
[B5 ANA] Za co odpowiedzialna jest ta część 06B133619B ?
na spadek obrotow ta czesc nie ma winy.przyczyne szukaj gdzieindziej
-
[B5 ADR] Podwozie całe w oleju
sprawdz uklad odma-dolot, w moim przypadku to bylo przyczyna zabrudzenia olejem
-
[B5 ADR] Za krótkie przełożenia skrzyni biegów
Czy Wasze ADRy też mają nr. DDU450B ? chodzi o skrzynie
-
[B5 ADR] Za krótkie przełożenia skrzyni biegów
210km\h? :shocked:fabryka daje max-205
-
[B5 ADR] Olej w dolocie,popękana rurka
sorki kierowniku do sprawdzenia oddam twojej mamie, bo nie jestem polish.[br]Dopisany: 06 Październik 2009, 00:58_________________________________________________w [szukaj] pod haslem [odma] wszysko jest,dzieki
-
[B5 ADR] Olej w dolocie,popękana rurka
witam koledzy. :)falowanie na luzie,troche zamulone przyszpiesienie.po wyczyszczeniu prszeplyw-ra,wymianie filtrow, adaptacji przepustnicy-to samo.swiece i kable wymienilem 10000km temu.dzisiaj zdecydowalemsie na czyszczenie przepustnicy.przed przepustnicy,na grubym i krutkim plastykowym rurce dolotowym sa dwa krucca .do cienkiego-podlaczony jest wezyk od wegla aktywnego, a do grubego-wezyk chyba od odmy.(nie wiem czy to akurat jest odma.ale chyba odma jest plastykowa-pod kolektorem).ten wezyk ma srednice okolo 3cm (nr-058103 221 PXO)-przy opasku do dolotu jest pekany. a wewnetrz dolotu,przepustnica-zaolejone.przewody okolo niego tez zaolejone.czy ta gomowa peknieta rorka(dlug.-kolo 16cm) moze byc prziczyna tych objawow? dokont idzie ten wezyk,i ma zwiazek z odma?bylo juz ciemno,nie sciagnolem przepustnice.dla czego wokolo tak duzo oleju? jutro dopadnie do przepust-cy,wyczysce,umyje(ale paskudna robota).szukalem na forum -nie znalazlem.prosze o pomoc
-
[B5 ADR] Falowanie obrotów na benzynie i na gazie
trueOgre-jak mozno czyscic nastawnik przepustnicy(to samo-silnik krokowy)? czy ten element przepustnicy mozno rozebrac?
-
[B5 ACK] Falujące, zbyt niskie obroty;przepływka...
mam identyczny problem-jak na wolnych obrotach(tylko goracy silnik) mam 830, po lekkim dodaniu gazu obroty przes jakies 8-10 sek. foluja od 400 do 1000ob\min ale w koncu sie uspokojaja.wymenilem filtr powietrza,czyscilem przewplywke,adaptowalem przepusnice(bez vagu)-nadal to samo. czyszczenie przepustnicy zostawilem na koncu :> ale to chyba wina nastawnika przepustnic.a ten element nie dasie wymienic-tylko cala przepustnica koledzy czy moze byc temu wina slaby akumulator? bo mam 45a\h pojemnosci i od dnia zakupu auta(3lata) nie wymienilem. moze napiecie signala od komputera jest zanizki , a nastawnik troche sie meczy, dopuki uspokaja obroty
-
[B5 ADR] Sprzęgło dwumasowe-kilka niejasności
bylem dzis w ASO,podalem numer VIN -jednak moj adr 1.8 ma dwumasa kolo3000zl ale u naszych szanownych klubowicuw mozno zalatwizc taniej! (dzial RABATY,PROMOCJE)