Treść opublikowana przez lukaszr
-
[B5 AKN] Blaupunkt Hamburg MP57 vs. Alpine CDE 9871.
Tak by było najlepiej, ale pamiętaj, że "środowisko", w którym będzie grało radio ma duże znaczenie. To że odsłuchasz w półce w markecie da Tobie tylko ogólny pogląd na dźwięk, albo nawet nie i nic więcej. Niestety to jest car-audio i nie ma tak jak ze sprzętem domowym, ze można pożyczyć i posłuchać
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Ale nic nie dostałem, więc na co miałem odpowiedzieć ??
-
[B5 AKN] Blaupunkt Hamburg MP57 vs. Alpine CDE 9871.
Jesteś w błędzie - to nie jest reguła, że tak trzeba robić. Głośniki Alpine wcale nie są znowu takie dobre. Lepiej poszukaj coś innego - poszukaj jakiegoś forum car-audio i tam wszystkiego się dowiesz.
-
[B5 AFN] Gdzie można sprawdzić kąt wtrysku w Olsztynie
Zajrzyj i zapytaj tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,7607.0.html Może ktoś z Olsztyna ma VAGa i wie jak to sprawdzić. Jeżeli nie wie, to tu jest opis: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,18478.0.html
-
[B5 AKN] Blaupunkt Hamburg MP57 vs. Alpine CDE 9871.
Alpine to zdecydowanie lepsza marka zarówno pod względem niezawodności jak i dźwięku, który ma naprawdę bardzo dobry. Tylko pamiętaj, że jak zmienisz radio to warto też rzucić okiem na głośniki jakie są zamontowane i okablowanie.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
I czego ściągasz ode mnie ???
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Do 22 max, bo później nas wyganiają
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witamy i zapraszamy do czynnego użytkowania forum
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów
Trochę za mało logów do oceny stanu motorka. Poza tym zapraszam do fajnej lekturki przed snem, która wyjaśni co miałem na myśli : http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,18478.0.html
-
[B6 ASN] 3,0 V6 wzrost spalania
Temperatura płynu chłodniczego ma być około 90 stopni =/- 1-2 stopnie. Olej nie może być powyżej max - sprawdzasz poziom w taki sposób, że po jeździe stawiasz auto na prostym i czekasz jakieś 15 minut. Potem sprawdzasz - na miarce poziom oleju powinien być tak mniej więcej o 1/2 do 3/4 miarki - jeżeli jest powyżej max to niedobrze i natychmiast trzeba go ściągnąć trochę, bo ciśnienie może wywalić uszczelki.
-
Wycieczka do Polski, czy musze martwic sie o swiatla?
Chyba temat wyczerpany. Zamykam.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Dziękuję Gratki Tosik :th:
-
[ALL] Wybór anteny do CB-Radia
Kupiłem dokładnie taką samą - fajnie pracuje i naprawdę widzę, że się będzie sprawdzać. W Warszawie na razie testuję, ale to duże miasto i jest dużo userów, którzy nakładają się na siebie i niestety robi się kocioł.
-
[ALL] Gdzie podłaczyc "+"
Zgadza się. Tylko zauważyłem, że niektórzy po prostu nie wiedząc o co chodzi walą kable o średnicy xxx do instalacji gdzie jest wzmacniacz 2x50W, a kable tak jakby było 2x1000W Poza tym nie kable zasilające są aż tak ważne, ale sygnałowe i głośnikowe - tu tkwi cała zagadka (jestem audiofilem z zamiłowania i z dodatkowego zawodu ).
-
[ALL] Gdzie podłaczyc "+"
Cóż, znowu muszę niestety się z Tobą zgodzić :>
-
[ALL] Gdzie podłaczyc "+"
Do zwykłej instalacji - zdecydowanie za dużo. Ale do całkiem innych instalacji, a nie tam gdzie jest jeden malutki wzmacniaczyk. I o to cały czas mi chodzi. Ale ja na Twoim miejscu bym nie zmieniał na większy - powiedz szczerze - co Tobie dała ta zmiana ??
-
[B6 AVF] Duże spalanie
Już poprawiłem posta - tam chyba nie trzeba się logować z tego pamiętam. Trzeba to sprawdzić
-
[B5 AKN] W imieniu kolegi Laicki proszę o analizę logów.
Wkleiłeś to samo, czyli nic więcej to nie pomogło, tylko straciłeś czas Skoro do wymiany to na co czekasz - wymień ten filtr, bo szkoda - wtedy ponowisz logi tylko wg tego schematu co wkleiłem wcześniej, czyli: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,18478.0.html Takich rzeczy się nie robi w mieście, bo zagrażasz sobie i innym. Znajdź miejsce gdzie będziesz mógł to zrobić na spokojnie, a najlepiej późnym wieczorem. Dlatego, że są te niedokładności logi są do poprawienia, bo nic one nie dają oprócz tego co napisałem we wcześniejszym poście. Ewentualnie niech inni się wypowiedzą, ale ja wolałbym się wypowiedzieć jak logi będą kompletne i będzie można spokojnie na nie popatrzeć mając wszystko do dyspozycji
-
[ALL] Gdzie podłaczyc "+"
Wymądrzyłeś się cholera no :> Poprawiłem posta, bo mnie kolega w pracy zagadał. Rezystancje, impedancje, admitancje, reaktancje, konduktancje, susceptancje i inne pierdoły ... wiem wiem wiem - tego nie musisz mnie uczyć - liczyłem te bzdury do znudzenia na studiach - nawet mi o tym nie przypominaj . Wiadomo, że kabel wytrzymuje nie napięcie tylko prąd - może być i 50V o natężeniu XXX A i będzie to zabójstwo dla kabla, bo nie wytrzyma. Chodzi mi o to po krótce (bo nie chce mi się już pisać), że takie przewody są za***iście grube w porównaniu do tego co przez nie płynie. Zgadzam się, dlatego nie ma co przeginać, a kabel o tym przekroju mógłby działać w liniach WN.
-
[B6 AVF] Duże spalanie
No dobra, powiem, ale tylko ze względu na to, że tak ładnie tańczyłeś w sobotę :polew: Wchodzisz w 17 - INSTRUMENTS, logujesz się (chyba, bo nie pamiętam - najpierw spróbuj bez logowania - powinno zadziałać), wybierasz ADAPTATION i kanał 3 Domyślnie masz wartość 100 i można ją zmieniać co 5 czyli 85,90,95,100,105,110,115 itp np. przy wpisanej wartości 100: spala Tobie 8l/100km, a FIS pokazuje 7,2l/100km to: x= 100*8/7,2 x=111.1 to wpisujesz w kanał 3 wartość 110 i testujesz. Wartość na wskazaniu FISa zmienia się o około 0,4L o każde podniesienie/obniżenie liczby 100 o wartość 5. W miarę zrozumiałe to jest ???
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Jedna wielka, kochająca się rodzinka - pięknie Może przy okazji utrze się w Plsce nowy model rodziny
-
Jakiś patent na przeskakujące nowe wycieraczki?
Ja kiedyś jeździłem na MOTGUMach - super wycieraczki - tylko już nie mam do nich dostępu, a i teraz nie mają tego co potrzebuję. Teraz w mam inne mocowania i muszę zamocować albo ORI albo VALEO, które robi wycieraczki pod ORI mocowania. VALEO naprawdę robi fajne wycieraczki. Jeżeli masz zwykłe mocowania to masz spory wybór - z tych najtańszych jedyne słuszne to MOTGUM (tam jest około 10 zł/szt.)
- [B6 AVF] Duże spalanie
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
O kurde, może wyjść ciekawa kombinacja - tym bardziej, że Poziek był taki brutalny A Wiciu będzie Dziadkiem
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Oj Aneczka, nic mi nie siada. Jeżeli chodzi o przechodzenie to na chwilkę tak, ale ...