Treść opublikowana przez lukaszr
-
[C4 AAT Audi 100] Mułowaty silnik
Spoko, nie było sprawy :> Nauczysz się i rzeczywiście lepiej skończmy te małe OT, bo zaraz nas Admini pogonią Na pewno jakieś nowe doświadczenie i informacje, które może komuś się przydadzą. Rób logi i wrzucaj je do przeanalizowania, ale do działu DIAGNOSTYKA VAG.
-
[B6 AKE] Wyciek oleju,
Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem temat - ten wyciek jak rozumiem z miski olejowej ?? Jeżeli tak to żadne uszczelnianie tylko wymiana uszczelki(ek) i tyle. Chwilowe uszczelnianie nie ma sensu.
-
[B6 AVF] Zwykłe lampy-->xenon-pytanie
Skoro jesteś taki cwany to życzę Tobie obyś czasem kiedyś czytając coś co jest oczywiste nie odpisał komuś: "użyj wyszukiwarki". W tym przypadku jak nie na naszym forum, to na AKP albo www.google.pl znajdziesz odpowiedzi na podane pytanie. Może za krótko jesteś na forum, ale z biegiem czasu zaczną Ciebie irytować pytania non-stop powtarzające się i na odpowiedzi które można znaleźć full rzeczy na forum używając tylko wyszukiwarki. Trzeba tylko umieć dobrze sformułować zapytanie. A co ma do tego moderator ??????? Jak miałem status klubowicza to takie same odpowiedzi czasami pisałem, bo nudne stało się czytanie tych samych pytań. Więc proszę nie wyskakuj tutaj ze statusem, który nie ma nic do znaczenia. Jestem takim samym użytkownikiem na tym forum jak i Ty z tą różnicą, że trochę dłużej na nim jestem - nic więcej. Dochodzimy do takich postów, bo jest mnóstwo takich samych pytań i takich samych odpowiedzi tylko inaczej sformułowanych przez co jest zawalone całe forum i ciężko później coś znaleźć. Przepraszam za małe OT.
-
[C4 AAT Audi 100] Mułowaty silnik
Po prostu Łukasz - nie lubię tego rodzaju zwrotów. To tak jakby ktoś ciągle do mnie mówił "Kolego mgr inż". Małe niedopatrzenie - zadowolony ??
-
[B5 1Z] Doprowadzenie Autka Do Porządku: Analiza Logów STAT + DYN
Wskazania na wskaźniku w autku zawsze jest zawyżone i powyżej temperatury bodajże 82-84 stopni na wskaźnikach będzie się wyświetlać 90 stopni - tak jest i tyle. Najlepiej będzie jak wszystko sprawdzać będziesz w VAGu grupa 007 lub na panelu klimy w kanale 49 lub 51. Ale termostat wymieniaj czym prędzej - szkoda autka.
-
[B6 AVB] Wymiana paska wielorowkowego
Nie ma z tym żadnego problemu tylko narysuj sobie rozkład paska na poszczególnych rolkach, bo można zapamiętać, ale z tym jest różnie więc lepiej jak zakładając będziesz miał schemat ułożenia paska przed sobą. Wątek zamykam.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witamy na forum i zapraszamy do czynnego udziału. Mały OT: B6 AVF Quattro - już zacznij szukać, bo złapać AVF w Q jest spory problem.
-
[B5 AFB] Prośba o analizę logów.
Nie zgodzę się z Tobą, że będzie lepiej zapalał. Zacznijmy od tego, że to w 000BS pomijamy - zapomniałem z tego wszystkiego, że to jest 2,5TDI. Dla 2.5TDI kąt sprawdzamy na 004BS, a tych logów tutaj nie ma - ma być 2*ATDC na Late przy 100% wysterowaniu nastawnika. Audi dopuszcza tolerancję +/-2*, co daje efektywny dopuszczalny zakres 0* - 4* ATDC - cokolwiek poza tym zakresem jest do poprawienia. Przepływka w tym silniku powinna mierzyć >750 mg/R - rzeczywiście ciężko uzyskać 850 mg/R (AKE i nast. [lmm Hitachi] mierzą już ok. 850mg/H). Tutaj niestety logi są do powtórki, bo za mało jest próbek i jakoś tak "pofalowane" są te pomiary, ale przepływkę i tak profilaktycznie bym przeczyścił.
-
[C4 AAT Audi 100] Mułowaty silnik
Zgadzam się - na wykonaną pracę i części powinieneś mieć gwarancję i jeżeli coś jest nie tak to ten ktoś powinien zrobić to w ramach gwarancji. Ale niekoniecznie te objawy co opisałeś muszą być spowodowane wadliwym wykonaniem pracy przez tego mechanika. Moja rada - zrób pełne logi i daj do przejrzenia w dziale DIAGNOSTYKA. Tylko wykonaj je proszę zgodnie z tym opisem co podałem parę postów wyżej.
-
[B5 ADR] Prosba o analize logow
Zgadza się, ale na to co masz nie za bardzo jest wpływ. Poza tym jeżeli coś możesz zmienić to warto to zrobić i w tym przypadku NGK jest to strzał w 10.
-
[B5 AFB] przykazania diesel ?
Ja jeżdżę na EKO DIESEL i jest dobrze. Raz na 15 tankowań naleję VERVY i też jest dobrze, bo trochę przeczyści układ paliwowy. Można zalać też raz na 15 tankowań jakiegoś dodatku do ON celem właśńie przeczyszczenia układu, bo jak wiadomo ON u nas w Polsce nie jest za najlepszej jakości. Bo szkoda wszystkiego nie tylko silnika - dostaje silnik, turbina i reszta, która pracuje na zimnym oleju. A jak długo ciągnie się ten biały dym ?? Biały dym z dwururki tuz po ciężkim odpaleniu na zimnym to na 90 % przestawiony kat wtrysku ... podpinaj pod VAG'a i sprawdź blok 000 (Basic Settings). Poza tym użyj SZUKAJ i na forum jest sporo na ten temat.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witamy i zapraszamy do czynnego "działania" na forum
-
[B5 1Z] Doprowadzenie Autka Do Porządku: Analiza Logów STAT + DYN
Też jest taka możliwość - nie jest to wykluczone. Sprawdziłbym właśnie ten rejon między turbiną a IC. Działaj, bo musisz doprowadzić przed zimą autko do stanu normalności.
-
[B5 ADR] Prosba o analize logow
Przemas, NGK robi bardzo dobre sondy lambda - BOSCH przeszedł już do lamusa - odwalają niezłą kichę, nie to co kilka lat temu. Jak kiedyś miałem Opla to Boschowska sonda szybko padła, a na NGK przejechałem dużo więcej i wiem, że następny właściciel po mnie do tej pory nie zmienił tej sondy (a minęło już sporo czasu). Uważam, że jak firma robi wycieraczki, lodówki, pralki, elektronarzędzia, części do samochodów i pełno innych rzeczy to nie może być dobra w jednej specjalizacji (tak jak to robi NGK - mają 4 rzeczy w ofercie) - prędzej czy później zaczną jechać na ilość, a opinia pozostanie - tak jak w przypadku BOSCHA, tylko tutaj opinia się już zaczyna sypać. Mój kolega ma firmę transportową - używał świec (żarowych i zapłonowych), sond lambda i przewodów WN Boscha - ciągle się coś pierdzieliło, zamienił wszystko na NGK i ma spokój i nic się nie dzieje. Także tutaj w przypadku gizmexa wstawiłbym ori NGK (tylko nie jakieś z allegro) - ja mu załatwię z Inter Carsu jak będzie chciał za mniejszą kwotę niż jest - normalnie kosztuje 400 zł, załatwię mu sporo taniej.
-
[B5 AFB] Prośba o analizę logów.
I tak te logi to nie jest wszystko co powinno być zrobione. Uważam, że powinieneś je powtórzyć tym bardziej, że pedał gazu nie był wciśnięty do oporu. Z tego co tu widać to: 1. kiedy wymieniałeś filtr powietrza ?? - przepływka do czyszczenia lub wymiany, bo kiepsko działa 2. jeżeli log 13 i 14 był robiony STATYCZNIE to masz jakieś dziwne korekcje wtrysków - coś się niedobrego dzieje, bo takich wahań jeszcze nie widziałem - ile to auto ma przebiegu ?? Filtr paliwa kiedy wymieniałeś ?? Resztę da się stwierdzić jak zrobisz pełne logi: DYNAMICZNE: 000, 001, 003, 004, 008, 010, 011 STATYCZNE 000, 001, 003, 004, 007, 013/014, 018 BASIC SETTINGS: 000, 003, 004, 011: Każdą z tych grup robisz oddzielnie, a nie tak jak teraz po 3 w jednym pomiarze. Wtedy jest większe ratio i jest więcej wyników pomiarów.
-
[B5 1Z] Doprowadzenie Autka Do Porządku: Analiza Logów STAT + DYN
Na bank termostat. Wymieniaj i działaj dalej.
-
[B5 AFB] Prośba o analizę logów.
1. wrzuciłeś te logi tak, że są nieczytelne - można dostać wariacji 2. przeczytaj to i zrób te logi porządnie: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,18478.0.html 3. masz źle ustawiony statyczny kąt wtrysku (przyspieszony - wartość 73 jest za duża) i od tego pewnie kiepsko pali.
-
[B5 AJM] Temperatura silnika
Temat był wałkowany tyle razy, że nawet wolę nie myśleć. Masz najprawdopodobniej albo padnięty termostat albo coś z czujnikiem temperatury (G2/G62). Użyj opcji szukaj (np. po frazie: "padnięty termostat" itp). Zamykam wątek.
-
[C4 AAT Audi 100] Mułowaty silnik
Może masz jakieś mechaniczne zabezpieczenie na OBD ??
-
[B5 ADR] Prosba o analize logow
16518 P0134 Obwód czujnika O2 – nie wykryto aktywności (bank 1 czujnik 1) No Activity czyli albo padła sonda całkowicie, albo może jakiś kabelek się przetarł. Spróbuj zobaczyć co się dzieje z sondą (przeczyść wtyki, obejrzyj dokładnie) A jak nie pomoże to podejrzewam sonda do wymiany - ale tylko na oryginalną (żadnego badziewia z allegro). Poza tym log chyba (nie pamiętam dokładnie) 007 - sonda Lambda - pomoże zobaczyć czy wszystko jest ok.
-
[B5 1Z] Doprowadzenie Autka Do Porządku: Analiza Logów STAT + DYN
Jak nie możesz edytować ?? Bierzesz MODYFIKUJ i zmieniasz. Nie wprowadzaj kolejnego zamieszania Ja już nie mam do Ciebie siły. Czytałeś ten artykuł o logach ?? Jest tam wyraźnie napisane: logujemy przy temperaturze 90 stopni - popatrz sobie w 007 statyczny 4 kolumna: ile jest tam stopni ??????????? 76 stopni !!!!!! Albo nie dogrzałeś silnika, albo masz walnięty termostat - logi do powtórki po zmianie termostatu.
-
[C4 AAT Audi 100] Mułowaty silnik
Spróbuj zrobić pełne logi autka i wrzucić je na forum w dziale DIAGNOSTYKA VAG. Powinno to dać spory pogląd co się z nim dzieje. Tutaj masz wyjaśnione co i jakie logi po kolei zrobić: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,18478.0.html
-
jakie różnice w praktyce między żarówkami
H1, H2, H3 – żarówki halogenowe jednowłóknowe H4 – żarówki halogenowe dwuwłóknowe H7 – udoskonalona wersja żarówki H1 stosowana w nowoczesnych systemach reflektorowych HB3 – żarówki halogenowe jednowłóknowe (światła dalekosiężne) HB4 – żarówki halogenowe jednowłóknowe (światła mijania) H1+30/50, H4+30/50 – udoskonalone wersje żarówki H1 lub H4 z wypełnieniem gazem ochronnym. W tych typach żarówek żarnik jest cieńszy, dlatego może być eksploatowany w wyższej temperaturze. Dzięki wyższej temperaturze luminacja jest większa i odbłyśnik może przesłać więcej światła w obszary ważne dla bezpieczeństwa jazdy. Takie żarówki można stosować w miejsce żarówek dotychczasowych - mają one certyfikat dopuszczenia do eksploatacji.
-
[B5 AFN] Gdzie można sprawdzić kąt wtrysku w Olsztynie
Dlatego te 60 jest za dużo i mechanikowi najwyraźniej nie chciało się dokładnie ustawiać więc ustawił 60 i tyle, zamiast coś około 50. Wracaj do niego jak najszybciej i niech zrobi to jeszcze raz. Nie wiem jak to się sprawdza akurat KTS'em także nie wypowiem się. Zakres dla Twojego to jest 2,2-9 mg/H, ale optymalne ustawienie to 3,0 mg/H.
-
[ALL] Pytanie dot. hamowania z ABS
Powiem tylko tyle przed zamknięciem wątku - tak ma być i tak działa ABS.