Treść opublikowana przez Tommy Gun
-
Zimny odpala, ciepły kręci
Albo zmiana mapy albo nowy aku + regeneracja rozrusznika.
-
Zimny odpala, ciepły kręci
Do swojego afn kupowałem Vartę Silver 85 Ah i 800A. Po nocy palił od strzała (w lecie) a na ciepłym kręcił. Wymiana aku pogoniła problem.
-
Rura kolektorowa z przepustnicą zamiana
Witam, zwracam się do was z prośbą o poradę. Otóż w naszej A6 2.5 tdi zmienialiśmy silnik. Pierwotnie siedział tam AFB z 1998r. gdzie rura kolektorowa pozbawiona była przepustnicy. Nowy silnik to AFB z 2002r. gdzie rura kolektorowa posiadała już przepustnicę. Słyszałem że "ta" przepustnica odpowiada za łagodniejsze gaszenie silnika. Chciałbym ją spróbować podłączyć tylko pytanie czy jest to możliwe. Z przepustnicy wychodzi "cycek" na podciśnienie - czy jest on sterowany przez zaworek n18 ?? W naszym aucie zaworki n75 i n18 są koło siebie, przy filtrze paliwa. Niedawno u kolegi w silniku AKN widziałem, że jeden zaworek był w okolicach zbiorniczka płynu do wspomagania i wychodził z niego wężyk do przepustnicy. Czy zmierzam dobrym tropem z tym działaniem czy nie będzie to takie proste ? Bardzo dziękuję za ewentualne porady i wskazówki.
-
[B5 AFN] Głośne cykanie
Dawka wg serwisu Boscha 3,6.
-
Pomyłka mechanika ze świecami
Vauxhall a wiesz że dzisiaj jest prima aprilis
-
Pomyłka mechanika ze świecami
Witam, ostatnio kolega poprosił mnie o sprawdzenie świeć żarowych w jego aucie. Powód - auto nie odpalało najlepiej przy ujemnych temperaturach. Cały dostęp do świec był przykryty naderwaną gąbką od osłony silnika, tak żeby nic nie było widać. Po zdjęciu kapturków zwątpiliśmy - zamiast świec żarowych siedziały tam świece zapłonowe, wkręcone na chama. Jak to możliwe ?? Czy mogło to spowodować jakąś usterkę ??
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Ja również dołączam Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych w gronie rodziny i najbliższych oraz miłego wypoczynku od pracy i obowiązków
-
Strefa Śmiechu
Policja Poznań 27-03-2013 - Porsche Cayman S i Carrera 911 - YouTube Jak się nazywa chór archidiecezji poznańskiej ?? - Paetz shop boys. Lekarz przychodzi do pacjenta po ciężkim wypadku: - Mam dla Pana dobra i złą nowinę. Którą pierwszą? - Niech będzie zła - odpowiada pacjent. - Musimy amputować Panu obie nogi. - A ta dobra? - Pacjent z sąsiedniego łóżka, chce kupić Pańskie kapcie... Spotykają się w barze Polak z papugą na ramieniu i Arab z wężem przewieszonym na szyi. - Czy jesteś w stanie wypić szklankę spirytusu? - pyta z zainteresowaniem Arab Polaka. - Jak mi ktoś postawi to wypiję - odpowiedział Polak. Arab postawił, a Polak gul, gul..., wypił do dna. - Niesłychane. A jak ci postawię drugą szklankę to też wypijesz? - Jak mi postawisz, to czemu nie - odpowiedział bez zająknięcia Polak. Arab postawił mu kolejkę, a Polak ...gul, gul... - A jak ci postawię jeszcze jedną kolejkę, to co? Na co odzywa się papuga: - I trzecią i czwartą i ci tego robala zeżremy i wp***dol dostaniesz.
-
[B5 1z] prawdopodobnie najlepiej wyposażony przedlift A4 B5 w pl
Dropsone wyluzuj, zawsze może być gorzej Na pocieszenie dodam, że piękne to Twoje OOOO. Opis tematu jak najbardziej na miejscu
-
[B7 BKN] S-LINE 3.0 tdi quattro, 6 manual, bose, RNS-E
Ambitnie poszukuję elementów zewnętrznego S-line W okolicach sezonu wakacyjnego, planuję wizytę na hamowni i dorzucić troszkę do pieca (może przy okazji poleci DPF). Na sezon, który (mam nadzieję) niebawem się zacznie, lecą 17-tki s-line, aczkolwiek poszukiwanie 18-tek będzie trwało.
-
[B7 BKN] S-LINE 3.0 tdi quattro, 6 manual, bose, RNS-E
Dzisiaj wszyscy narzekają na zimę a podkarpacie jest cholernie zasypane. W związku z tym wziąłem autko na przejażdżkę po mieście. Nie wiem co mi odwaliło ale zacząłem bokiem jeździć po 3 rondach i gdzie się dało... Pocieszam się, że mój przypadek nie jest odosobniony Zakochałem się w quattro. Wyszło także że muszę zmienić 2 lewe czujniki cofania i świecę żarową, tą najbliżej grodzi od strony kierowcy. Złośliwość rzeczy martwych...
-
Spoty Tarnobrzeskie 2016 sobota godz 15.00
Kto kręci po Tarnobrzegu ładną A4 B5 szary metalik z ramkami i wlepką klubową ?? Wczoraj wymijaliśmy się na Wisłostradzie a dzisiaj widziałem autko na mieście.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Tu nie chodzi o kwestię wyznania, ale są i takie przypadki. Niedawno rozmawiałem z posiadaczem 2.5 tdi, cieszył się że auto na 15 tys nie bierze grama oleju. Później się okazało dlaczego
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Może Twoje wtryski tak leją że nie ubywa oleju
-
Strefa Śmiechu
Do spowiedzi poszedł facet, który strasznie przeklinał - Wyznaj swoje grzechy synu... - Ojcze moim największym grzechem jest to że strasznie przeklinam. - Cokolwiek bym nie robił, z kimkolwiek bym nie rozmawiał - ciągle przeklinam - Ksiądz wysłuchał, zadał pokutę i zaczął udzielać rozgrzeszenia - Na koniec tradycyjnie zapukał w konfesjonał 3 razy... - O k**wa ale mnie ksiądz wystraszył !!! Dlaczego sołtys Wąchocka poleciał na księżyc? - Szuka majtek dla sołtysowej, bo ma d*pę nie z tej ziemi.
-
Strefa Śmiechu
Pablo ten filmik wywołuje podobne uczucia jak ten ze słoikiem...
-
Proszę o Analazię Logów / po wymianie Turba?
Mam pewien pomysł na diagnozę, może nieco druciarski ale gdyby podłączyć podciśnienie z mojej a4 i spróbować wykonać logi bs. Wężyka jest 1,5 metra. Czy wtedy próba bs 011 i 003 ujawni ewentualną niesprawność ??
-
Świece żarowe - dziwna sytuacja
No widzisz tutaj kompresja jest bardzo dobra, wtryski z nowymi końcówkami , wszystkie świece sprawdzone. Dzisiaj z kolei podgrzałem świece 3 razy i znowu była poprawa. Nie wiem czy któraś z tych 3 świec nie miała przypadkiem zwarcia.
-
Swap hebli z A6 2.5 TDI do 1z
Tak jak i passat b5 - zacisk ATE z tłoczkiem 57, 288/25.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Ściągnij pokrywę zaworów to będziesz wiedział poniekąd. Jak będą gluty albo szlam to wtedy możesz zastosować, a jak jest czysto to nie ma sensu.
-
Proszę o Analazię Logów / po wymianie Turba?
Tobike a jak wytłumaczysz że po podłączeniu gruchy do grodzi auto w ogóle nie jechało ?? Przecież w ten sposób pomijasz całą drogę podciśnienia , zarówno przez n18 jak i n75 ??
-
Zamarnięta wódka ? - podróbka ? FAKE ?
Devastation czy aby tylko w ręce ??
-
Proszę o Analazię Logów / po wymianie Turba?
Też się zastanawiałem nad vacum pompą. Bartek pisał do mnie później smsa że auto zaczęło normalnie jechać. Ciekawe czy może mieć to związek z wywalaniem błędu podczas włączenia 011 bs.
-
[B7 BKN] kombi By Patrox
Nie sądziłem że 3.0 tdi ma taki potencjał.... masakra
-
Proszę o Analazię Logów / po wymianie Turba?
Zamieszczam dzisiejsze zmagania: Statyczne: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 001 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 005 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 007 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 013 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 018 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 021 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 023 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM BS: 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM - nie wiem dlaczego wyskakiwał błąd 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Próba dynamiczna przed nagrzaniem: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 010 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM pierwszy log po ściągnięciu wężyka z gruszki turbo Próba dynamiczna po nagrzaniu: 001 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 008 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Odczyt temperatury po nagrzaniu z bloku 007 stat i 003 Instruments: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 007 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Próba dynamiczna z wężykiem podciśnienia podłączonym bezpośrednio od gruszki turbo do grodzi: 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Moje spostrzeżenia są następujące: - nie działa sterowanie EGR - z podpiętym podciśnieniem auto praktycznie nie jedzie, komp żąda 1,2 bara a turbo ledwie dmucha 0,6, brak reakcji na żądania n75 - przejechaliśmy się kilka razy z odłączoną gruszką i wtedy auto jechało najlepiej - po podpięciu gruszki turbo bezpośrednio do grodzi auto stało w miejscu - auto bardzo długo się nagrzewa i odczyt z bloku instruments pokazuje 60 kilka stopni. Po krótkiej przejażdżce, z podpiętym podciśnieniem notorycznie powracał błąd - 17964. Dopiero po ściągnięciu wężyka z gruszki z turbo błąd przestał się pojawiać i później już nie wrócił. Przemik, spanky, ciahciah - odprawiajcie swoje czary