Treść opublikowana przez Tommy Gun
-
Urwane koło pasowe w czasie jazdy.. co wymieniac???
Pasek od klimy jeśli dobrze widzę trochę dostał. Jeszcze jedna sprawa, pasek wielorowkowy jest bardzo blisko osłony rozrządu, nie wciera się w nią przypadkiem ?? Jak będą zmieniać to koło to niech osadzą przynajmniej 2 śruby na kleju.
-
Urwane koło pasowe w czasie jazdy.. co wymieniac???
A nie urwało się poprzez odkręcenie śrub ??
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Do czasu, jednej osobie z mojej rodziny w serwisie Boscha wlewali do passata 1.9 tdi ATJ Castrola Magnateca 10w40... Nie wiedział o normie 505.01, mechanicy zaaplikowali ten swoisty smar do zawiasów 3 razy. Efekt - po każdym podpięciu Vaga wywala błędy 3 pompek i jak robi się zimniej to występuje problem z rozruchem. Nawet jak rozrząd robili to o filtrze paliwa też zapomnieli. Co najlepsze, jak pojechał do tych baranów to byli oburzeni że wogóle można im coś powiedzieć i wyjechali z tekstem: "A skąd ja mam wiedzieć czy Pan nie kazał mi wlewać takiego oleju). Jak wół na pokrywie silnika pisze o normie w instrukcji i przy znaczku TDI a ostatnie literki są czerwone...
-
Analiza logów - słabo się zbiera na trzecim biegu - przepływka ?
Zwiększ sobie dawkę paliwa na okolice 3.6 - 3.8. Druga sprawa w ciepłe dni niestety ale nasze padaki bez fmic słabną... załóż sobie nadkole od s4 to zrobi się mały przeciąg dla icka i będzie dostawał powietrze o kilka stopni chłodniejsze
-
Czym jezdziłeś, zanim kupiłeś Audi?
TurboDymoMan ma zaporożca o połowę bardziej
-
A4 B5 - moje skromne wozidło
A dziękuję, staram się jak mogę, choć daleko jeszcze do doskonałości. Nie mniej autko jest oczkiem w głowie, ostatnio zafundowałem A4:2x mycie, glinkowanie, przejechalem środkiem Poorboy's World na zadrapania i na koniec zmordowałem woskowanie. 6 godzin przeleciało jak nic. Co do fisu to kolega musi poszukać tematu w odpowiednim dziale, tam wszystko jest wyjaśnione.
-
Audi A4 B5 1.8ADR "Perła"
Kominy konkretne widzę :-D Jeżeli potrzebujesz ładnie zatuszować rysy i zadrapania to polecam na początek kosmetyki Poorboy's World. Paski i inne rutynowe rzeczy zrobione po zakupie ? Ładne autko i powodzenia w modach.
-
Drgania układu wydechowego na biegu jałowym w Audi A4 B5 1.9 TDI
Słuchajcie a czy możliwe jest coś takiego. W sobotę zmieniałem olej w 2.5 tdi i przy okazji zauważyłem że układ wydechowy drży. Sprawdziłem plecionkę z zewnątrz wygląda na twardą, czy może być uszkodzona wewnątrz ??
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Wczoraj zalałem płukankę gdyż zbliżała się pierwsza wymiana po kupnie nowego silnika 2.5 tdi. Po zakupie dodam, był zalany Mobilem 0w40. Wlałem płukankę Liqui Moly Engine Flush i jaki syf wypłynął to aż się sam zdziwiłem. Filtr oleju wyłapał jakieś małe kawałki czegoś i przyznam że przy kolejnej zmianie oleju też zrobię płukankę. Po wszystkim zalany Liqui Moly Diesel Synthoil 5w40 i będę uparcie twierdził że to najlepszy syntetyk dla normy 505.00. Wiem że wszyscy chwalą Motula ale kultura pracy na LM i wogóle to poezja... Za to w 1.9 tdi po trzeciej zmianie pełnego syntetyka (przed pierwszą zrobiłem także płukankę) na wspomniany powyżej, olej po niecałych 2 tysiącach kilometrów zrobił się dopiero czarny. Wniosek --> porządny, markowy, syntetyczny olej utrzymuje silnik w czystości i to co widać na obrazku powyżej nie ma prawa się stać.
-
Pompa Vp44
I spalić sterownik lub zatrzeć przestawiacz...
-
Pisk po włączeniu klimy, luźny pasek i kilka pytań
Witam, zwracam się do was z prośba o pomoc, z racji tego że ostatnio coś zaczęło dolegać klimie. Ale do rzeczy. Klima ładnie chłodzi i tak dalej, nie mniej ostatnio po jej włączeniu coś zaczyna przeraźliwie piszczeć. Wczoraj wymieniałem olej, ściągam osłonę i postanowiłem sprawdzić pasek. Tu wielki zonk - jest luźno naciągnięty i dosłownie daje się obrócić o 180 stopni. Czy ten skrzek/pisk jest konsekwencją słabo naciągniętego paska czy też zawodzi sama sprężarka ?? Chcę w najbliższym czasie odstawić auto na warsztat który zajmuje się klimą, wpierw jednak podpowiedzcie mi co w takim przypadku kwalifikuje się do wymiany. Czy całość ogranicza się do paska klimatyzacji i jego napinacza czy są jeszcze jakieś rolki bądź elementy. Kolejne pytanie czy jest możliwość zrobienia tego bez zrzucania przodu, jedynie odciągając pas przedni ?? Kolejna kwestia to to, że ponad rok temu rurki klimatyzacji były uszkodzone i układ nie był szczelny (cały gaz uciekł). Pytam ponieważ nie widzę skraplającej się wody pod autem od jakiegoś czasu (z nastawieniem na LO i prawie max nadmuch) i czy w tej sytuacji serwisant powinien zajrzeć do osuszacza lub go wymienić ?? Na koniec, podobno wymianie podlega taki element jak dławik ? duży jest koszt czegoś takiego i czy warto to zmienić przy okazji ??? Z góry dziękuję za podpowiedzi.
-
Zardzewiale tylne tarcze od wewnetrznej strony
Może być tak że klocek odsunął się od tarczy i tak został. Dobrze przy tego typu pracach jest po pierwsze nasmarować prowadnice a dwa posmarować miejsce osadzenia klocków
-
Mocno szarpie na 1 biegu po odpaleniu
Witam i proszę o poradę. Silnik 1.9 tdi 1z ze zwykłym kołem zamachowym. Od kilku dni zauważyłem w aucie niepokojącą rzecz. Przedstawię dokładny opis co jest na rzeczy: Jak odpalam rano auto do pracy, wyjeżdzam najpierw na wstecznym, skręcam kołami w prawo. Po tym zapinam jedynkę i odbijam w lewo. Wszystkie fajnie tylko podczas ruszania do przodu auto niemiłosiernie szarpie. Dawałem dużo gazu ale auto szarpało jak wściekłe. Przez pewien kawałek drogi również. Później to wszystko ustaje. Co to za ustrojstwo może być ?? Vag - żadnych błędów, wtryskiwacze były niedawno sprawdzane na maszynie są ok, była także uszczelniana pompa + czyszczony nastawnik. Mam też takie odczucie że po uszczelnieniu pompy i czyszczeniu nastawnika silnik po rozruchu (tylko wtedy) trochę nierówno pracuje. Kąt wtrysku i ogólnie zapłon jest ustawiony prawidłowo tak samo jak i dawka paliwa. O co chodzi w tym bajzlu ?? Czyżby sprzęgło odmawiało posłuszeństwa ?? Tak 2 miesiące wstecz raz jeden jedyny ślizgało mi się na 4 biegu. Czasami też po rozruchu zmiana z 1 na 2 pozostawia wiele do życzenia. Ostatnio jak robiłem z ojcem logi dynamiczne z cegłą na gaz po powrocie czuć było smród sprzęgła. Na łączeniu skrzyni i silnika są ślady oleju, w żadnym miejscu nie cieknie tylko tam. Czy możliwa jest teoria że olej z puszczającego uszczelniacza na wale chlapie na tarczę sprzęgła i przy okazji wyrąbany jest docisk ??? Jeśli ktoś miał podobny problem to poproszę o sugestie.
-
Gumowy łącznik kolektora ssącego z IC-gdzie dostanę?
FMIC - Największa oferta części tuningowych: łączniki silikonowe, intercoolery, zawory blow off, wastegate, MBC, Ecumaster oraz innych
-
Światła dzienne Hella Daylight - notorycznie przepalające się żarówki
A sprawdzałeś kiedyś alternator dokładniej ?? Mój jak zaczął wariować to mi 2 raz popalił żarówki. Teraz dokładnie rok jeżdzę na H7 philipsa w światłach mijania, postójowki Cool Blue coś tam, na długich H7 jakiś chińczyk i nic się nie przepala.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
No dobra jest to zdecydowanie rzadki olej ale czy jego film jest w stanie wytrzymać ostrą i agresywną jazdę ??
-
A4 B5 - moje skromne wozidło
Już się przygotowałem psychicznie na forumowe ćwiartowanie także nie jest źle W sumie to jeżdżę na różne zloty i rameczki zostały. Co najlepsze jak kiedyś pewien małolat przywalił mi w zderzak i pogiął tablicę rejestracyjną z całym mocowaniem to o dziwo ramka została nietknięta.
-
A4 B5 - moje skromne wozidło
Wyposażenie: ---> silnik 1.9 tdi 1Z w trakcie małej przeróbki ---> wspomaganie kierownicy ---> ABS ---> klimatyzacja typu pokrętłotronic ---> elektryka szyb przód, tył korbotronic ---> el. lusterek + podgrzewanie ---> składane tylne siedzenia ---> immo + alarm + centralny ---> jasiek kierowcy Przelot, poprzedni licznik pokazywał 241 tys. na obecnym zmalał do 204 tys. aczkolwiek 400 tysiaków jest jak najbardziej realne. Auto nie bierze oleju, przy każdej okazji pali z pół obrotu i nigdy nie było z nim większych problemów - i niech podtrzymuje tą tradycję Standardowy standard, ale najważniejsza rzecz to TDI, czyli podstawa do dobrej zabawy A tą dobrą zabawę umożliwia niskie spalanie, średnio 5,4 - 5.6l. W aucie wszystko wymieniane na czas a nie na ostatnią chwilę. Auto nie bite i nie malowane. A teraz do rzeczy czyli opis modyfikacji dokonanych przez poprzedniego właściciela i przeze mnie: ---> dołożona półka z głośnikami i trzecim światłem stop ---> w liczniku termometr temp. zewnętrznej ---> centralny zamek wraz z domykaniem szyb z pilota i alarmem ---> zamontowany podłokietnik ---> Radio Audi Concert wraz z podświetleniem i jego regulacją ---> lampy tylne poliftowe ori (I lift) ---> białe kierunki na błotnikach ---> lusterka i klamki psiknięte w kolorze nadwozia ---> nowe oponki Continental Premium Contact 2 205/55/R16 ---> lampki zespolone Depo II lift - efekt koks :mrgreen: ---> grill po II lifcie ---> zaciski + jarzma przód 288 + tarcze wentylowane/klocki ATE ---> zakonserwowane podwozie,progi,nadkola, układ wydechowy oraz drobne poprawki lakiernicze, kratki wlotu na zderzaku w czarny mat ---> kierownica trójramienna S4 ---> kolektor dolotowy wraz z flanszą od AWX ---> całkowite usunięcie EGR ---> nowy skórzany mieszek od zmiany biegow --->: licznik z pełnym Fisem i dodatkowymi zegarami ---> była wolna odma ale od dłuższego czasu jej nie ma Plany na przyszłość: ---> delikatne ulepszenie silnika ---> niżej, zdecydowanie niżej bo obecnie auto przypomina wóz drabiniasty ---> podsufitka zwątpiła i całkowicie obwisła, do wymiany ---> największym marzeniem byłoby ustylizowanie auta na S4, wraz z felami, kto wie może kiedyś, kiedyś... ---> alu 17 od B6 Sline Resztę czas pokaże mimo to staram się iść w ori kierunku, żadne lotki, neony, Lexusy czy inne dzikie węże nie zagoszczą nigdy w aucie Dokonane naprawy: ---> 2x regulator napięcia + nowe koło pasowe + sprzęgiełko + nowy mostek ---> wymieniony przegub + osłony ---> komplet świec żarowych ---> wymiana termostatu na ori z ASO i płynu chłodniczego g12, płynu wspomagania 2x raz ---> stare tarcze tylne poleciały na złom, obecnie Lucas i klocki TRW + łożyska ---> wymiana wahaczy górnych z obu stron - Lemforder ---> wymienione drążki kierownicze wraz z końcówkami Lemforder ---> nowe odbojniki amortyzatorów tył Sachs ---> wymiana oleju w skrzyni biegów (Castrol Taf-X 75w90) ---> przejście z Castrola 10w40 :roll: na Liqui Moly Diesel Synthoil 5w40 ---> totalny przegląd układu hamulcowego ---> wymieniony kompletny rozrząd ---> czujnik temperatury ---> wymiana uszczelki pokrywy zaworów, uszczelek pod kolektorem wydechowym, uszczelka pod kolektor dolotowy, wymienione simmeringi wału przód i wałka głównego, uszczelka chłodnicy oleju, uszczelki śrub do pokrywy zaworów. Większość z nich była jak kamień :-/ ---> uszczelnienie pompy + czyszczenie nastawnika Na częściach nie oszczędzam, wszystko robione na czas, zarówno płyny jak i filtry + cała reszta. To był wiosenny prezencik, kiedyś kiedyś... Nowe fotki 05.06.2011 Lampki zespolone Depo, grill po II lifcie, klamki i lusterka w kolor 15.06.2011 Mały prezencik dla Aczwóreczki :-D zaciski + jarzma przód 288 + tarcze wentylowane/klocki ATE :mrgreen: Niestety zimówki na 15-tkach wykluczyły 312-tki 08.07.2011 Kolejny prezencik dla Aczwóreczki 31.07.2011 W logach dynamicznych wyszło że jest mała nieszczelność w dolocie. Postanowiłem rozwiązać ten problem jednorazowo i skutecznie :mrgreen: 2x łączniki silikonowe w poczwórnym oplocie znoszące ciśnienie do 10 barów :mrgreen: 4x wzmacniane obejmy o twardości 8.8 na klucz 13 3x silikonowe wężyki podciśnienia - 3,4 i 5 mm (część do A4, część do A6) 31.07.2011 Wreszcie udało się wyrwać za normalne pieniądze taśmę i obudowę kolumny kierowniczej pod kierę esową. Ehh te przedlifty... zawsze musi być coś do zrobienia :mrgreen: 01.08.2011 Wymieniłem podejrzane wężyki podciśnienia (ktoś powie w 1z akurat masz podciśnienie :mrgreen: ), logi mówiły prawdę. Stare były sparciałe i kruche a przy turbo i n75 to już całkiem. Obejmy na dolot też były liche, a teraz nastał spokój na wieki wieków :jump: Kilka pierdół na polepszenie humoru :mrgreen: Kolektorek od AWX + flansza na miejsce po EGR (w drodze) Kolektorek Brudny kolektorek Kolektorek pucowanko Gdyby nie płyn do czyszczenia kominków to wyrzuciłbym go za okno :anger: Niech sobie oddycha świeżym powietrzem Wysłany: 2012-04-03, 22:19 -------------------------------------------------------------------------------- Szczęśliwie po wielu bojach, licznik z Fisem i dodatkowymi zegarami zagościł na stałe. Podczas montażu okazało się że nowa manetka ze sterowaniem ma uszkodzony jeden pręcik, trzeba było więc przełożyć samą wajchę i kostkę do starej manetki. Kolejna kwestia to sygnał spalania, rozpiska pinów do ECU swoje, auto swoje a rzeczywistość swoje. Na szczęście sygnał już podpięty, od teraz mogę się cieszyć: - średnim spalaniem - spalaniem chwilowym - czasem jazdy - jaki dystans pokona auto - średnią prędkością Było tak: A teraz jest tak: Podłączony czujnik temperatury oleju, pokazuje idealnie. Temat fisu- zamknięty, dodam tylko że dla osób które nie miały od początku licznika z komputerem pokładowym jest to bajka... Teraz czas wymyślić kolejne mody :-D Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i forumowiczki, niebawem na auto wpadnie wlepka klubowa (będzie Audipodkarpacie, A4 Club Polska i A4-Klub a co ) także ćwiartowanie czas zacząć :mrgreen:
-
Tdi. Jak się nazywa ta część i ile kosztuje?
Toż to łodma
-
kto z okolicy może podpiąć mojego diesla pod VAG-a
Jeśli masz czas to możemy w sobotę zrobić diagnostykę - na tyle ile będę potrafił to pomogę, kabelek i program jest. W Tarnobrzegu OFC :-)
-
Problem z ładowaniem
Nic nie przebije mojej awarii regulatora. Jak zdechł to altek zaczął ładować 16.4. Szczęście w nieszczęściu że niedawno założyłem FIS i mi wyświetlił kontrolkę. Bo czerwona zapala się tylko jak nie ma ładowania. Na początku nie wiedziałem co i jak i po minucie z prawie nowego aku zaczął się sączyć elektrolit. Radzę nie bagatelizować usterek regulatora, i założyć coś co będzie miało przynajmniej napis Made In Germany.
-
Wymiana rozrządu, uszczelki głowicy, pierścieni tłoków i miski olejowej
Kapitalna robota, gratuluję umiejętności <spoko>. Przy kolejnej wymianie rozrządu również bedę zrzucał głowicę i oddawał ją do regeneracji i temu podobne (choć silnik pracuje bez zarzutów). No i jak jest okazja to trzeba zajrzeć w głąb silnika bo potem zrzucać wszystko 2 raz to troszkę ch... robota.
-
Prośba o analizę kompletu logów
vauxhall, a coś więcej w tej kwestii ?? jakiś element nie wyrabia czy jeszcze co innego ??
-
Prośba o analizę kompletu logów
Dynamiczne: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 001 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 008 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 010 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Statyczne: Grupy: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 001 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 007 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 013 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM BS: Grupy: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 001 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
-
Czy rozszczelni mi się silnik?
Wymień uszczelki i wlewaj porządny olej. Wszystko ma prawo się zużyć a niestety uszczelki z wiekiem robią się jak z kamienia. Rozszczelnienie to nic innego jak stan, gdzie w zimie przy niskich temperaturach dobry olej zachowuje swoją płynność i cieknie przez kamienne uszczelki. No ale jak kiepski olej przy -15 przypomina masło to trudno żeby wyciekał.