Treść opublikowana przez Tommy Gun
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Mam takie pytanie do was obecnie jeżdżę na Liqui Moly Diesel Synthoil 5w40, nie mogę powiedzieć złego słowa (w porównaniu do Castrola 10w40 z którym kupiłem auto). Najbardziej jednak drażni mnie fakt że LM nie ma w ofercie 4 litrowych baniek, u mnie wchodzi ok, 3.6 litra i trzeba brac 5 litrowe... Za 5l bańkę płaci się ponad 215zł, litrowych nie opłaca się kupować bo stoją ponad 50zł. Myślałem nad przejściem na Mobila 0w40 New Life Turbo Diesel gdyż ma 4l opakowanie. Moje 1.9 nie bierze więcej jak 0,5 litra oleju na 10 tysięcy, większość uszczelek i uszczelnień mam wymienionych (były jak z kamienia - w końcu 18 rok auta idzie), a nie chce składować zapasu tego oleju bo to bez sensu. Co sądzicie o tym zabiegu, zostać przy LM czy skusić się na tego Mobila ?? Widziałem też dwie wersje tego oleju Mobila - na jednym jest Fully Synthetic a na drugim Super Syn Technology, czy ten pierwszy to faktyczny 100% syntetyk jak LM czy Motul ????
-
Spoty Tarnobrzeskie 2016 sobota godz 15.00
Organizowałem mini spot w Tarnobrzegu, kilka tygodni wcześniej w ramach Audipodkarpacie, z A4-klub przyjechał tylko Kondri. Jeżeli są jacyś chętni to dajcie znać, dogramy to jakoś żeby większa ekipa przyjechała :-)
-
Nietypowe zamulenie - zero błędów na Vagu
Ok, akurat kolega ma też 1z to zrobimy podmianę, choć na przykład znajomy (dreamer z Audi 80 forum) ma identyczny problem, wymienił zaworek, tydzień spokoju i problem wrócił... No i ten przepływomierz który przedwczoraj wogóle nie mierzył, auto postało przez noc i nagle zaczął jeździć.... Nie mniej dzięki Przemik za podpowiedź :-)
-
Spoty Kolbuszowskie godzina 16.00
Łukasz ten twój znajomy dalej ma graty z tej A4 na sprzedaż ??
-
Nietypowe zamulenie - zero błędów na Vagu
A więc niedługo nacieszyłem się spokojem. Dzisiaj odpaliłem auto po nocy, pojeździłem, co najmniej 2 razy był gaszony po czym muł. Udało mi się podpiąć Vaga w momencie trwania tego problemu. Pierwsza rzecz czyli odczyt błędu - pokazało błąd G70 Mass Air Flow. Z góry przepraszam że odczyty z marca i kwietnia nałożyły się... A więc oto kilka pomiarów grupy 003. W pewnym momencie zatrzymałem się na poboczu i odłączyłem wtyczkę (widać to w logach, auto zaczęło troszkę lepiej jechać ale bez rewelacji) ---> http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80818.html Dynamiczny 000 - auto muł z wciśniętym pedałem gazu do samego końca --> http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80819.html Dynamiczny 011 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80820.html Dzisiaj wieczorem powtórzę jeszcze logi dynamiczne (w tym blok 008 i 010), jeżeli w tej chwili tak to można nazwać... Układu wtryskowego nie diagnozowałem ponieważ co do pompy i wtrysków nie ma żadnych zastrzeżeń (testy w serwisie Boscha na stole ok). Bardzo was proszę o pomoc w diagnozie. Mam się szykować na wymianę przepływomierza ?? ---------- Post dopisany 15-04-2012 at 10:26 ---------- Poprzedni post napisany 14-04-2012 at 13:59 ---------- Dzisiaj ponownie zrobiłem logi, auto zaczęło normalnie jeździć czego nie można powiedzieć o dniu wczorajszym (logi w poście wyżej): Statyczne: 001 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80950.html 003 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80948.html 004 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80949.html 007 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80955.html 008 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80951.html 010 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80954.html 011 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80952.html 013 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80953.html BS: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80958.html 003 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80960.html 004 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80959.html 011 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80957.html Dynamiczne: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80961.html 003 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80962.html 008 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80965.html 010 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80963.html 011 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80964.html Ręce opadają, 5 razy jedzie super, czasem kilka dni, nagle łapie muła bagiennego i można zapomnieć o normalnej jeździe... Nie pomaga gaszenie auta na chwilę, nie ma żadnych błędów oprócz tego G70 który pokazał się raz, kontrolka świec żarowych nie miga... ---------- Post dopisany 16-04-2012 at 06:41 ---------- Poprzedni post napisany 15-04-2012 at 10:26 ---------- Pomoże ktoś ??
-
Brak klaksonu
Taśma i styki do sprawdzenia, chyba że wogóle nie masz go podłączonego z racji tego iż ktoś przerabiał kierę...
-
Nietypowe zamulenie - zero błędów na Vagu
A więc tak, poczyniłem pewne kroki na dzień dzisiejszy. Oddałem auto na kompletne uszczelnienie pompy i ocenę jej stanu. Co się okazało, jedna ze sprężyn przy głowicy pompy (chyba tak to się nazywa) była pęknięta w dwóch miejscach. Pompiarz mi powiedział że jeszcze chwila i przez tą sprężynę miałbym po pompie. Nastawnik zaś był zasyfiony całkowicie. Przy okazji sprawdziłem wtryskiwacze na maszynie, wszystkie przeszły test pozytywnie z tym, że jeden zdradza powoli konieczność wymiany końcówki... Przemik nie złość się o te logi, nie chciałem gnieść auta bo ewidentnie działo się coś niepokojącego. Do tych zamuleń doszły też sporadyczne gwałtowne szarpnięcia. Pojeżdżę teraz trochę i jeżeli problem powróci to zamieszczę komplet logów. Póki co auto ładnie się zbiera, nie szarpie i nie zamula.
-
[B5 AEB] Wariujące wskaźniki obotów i prędkości, złe zliczanie kilometrów - film!
Ja bym to wrzucił do strefy śmiechu Niezły cyrk Ale najważniejsze że jest już ok i Fis wleciał
-
Dwumas wyjęty , jak go sprawdzić?
Teoretycznie dwumas wytrzymuje ok.200 tys ale na przykład jeżeli 75% tego przebiegu było zrobione na autostradzie to gdzie on miał się popsuć... z tym zrobieniem jednomasu to nie tak do końca, ma on spełniać jakąś rolę, podobno tarcza sprzęgła w autach z dwumasem jest inna i jeżeli koło pada to uszkadza w jakimś stopniu sprzęgło... W moim 2.5 tdi tak było, dwumas nie pracował, wibrowało lewarkiem od zmiany biegów tak, że wysrał się mechanizm zmiany biegów, działały tylko 3 i 4 bieg, jak przyjechałem do domu to spaliła się tarcza sprzęgła...
-
Dwumas wyjęty , jak go sprawdzić?
W 2.5 tdi jak wyciągneliśmy dwumas to też prawie wogóle nie chodził. wysłałem do regeneracji i okazało się że jakieś łożysko było zatarte. po odesłaniu wszystko elegancko pracowało ale widzisz to dopiero można ocenić po rozebraniu na czynniki pierwsze...
-
[A4 B5] Ukryte kontrolki w liczniku przedlift
Uruchomiłem tą kontrolkę pasów, wtyczki lekko osadziłem i przed przekręceniem kluczyka niebieska się wypięła. Po tym zaczął wyskakiwać błąd air-bagu który gaśnie po minucie... Nie będzie on raczej związany z tą kontrolką pasów ??
-
[A4 B5] Ukryte kontrolki w liczniku przedlift
Od jakiegoś czasu zastanawia mnie pewna kwestia. Chodzi o martwe kontrolki w liczniku przedliftowym TDI. Wiadomo że jak uruchamiamy auto to pokazuje się: - immobiliser - hamulec ręczny jeżeli jest zaciągnięty - ładowanie - ABS - świece żarowe Jak podświetlimy tarczę obrotomierza, choćby latarką od tyłu, to pokazują nam się symbole: - silnik z błyskawicą na żółtym tle - ASR na żółtym tle - znaczek takich jakby 2 kierunkowskazów na zielono - kontrolka świateł mijania na zielonym tle Natomiast na tarczy prędkościomierza znajdują się ukryte: - ikonka CAT na czerwonym tle - ikonka sygnalizująca pasy W tych dwóch ostatnich przypadkach pod zaślepką jest możliwość wkręcenia żarówki z połączeniem. Zostaje pytanie czy gdyby do ikonki pasów dać żarówkę będzie ona gasła po chwili czy będzie świecić cały czas ?? Pytam bo to może być fajny przypominacz zapięcia pasów :-) Nie rozumiem dlaczego część z tych ukrytych ikonek jest nie podłączona, chociażby od świateł mijania (czasami w lecie można się zapomnieć ponieważ nie widać podświetlenia licznika). Tak samo ikonka silnika z błyskawicą, przecież to czemuś ma służyć a nie stać puste. A z tym CAT to już wogóle nie wiem o co chodzi. Jakieś sugestie :-) ??
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Wisienką do przysłowiowego tortu było dzisiaj podłączenie czujnika temperatury oleju. Po przeciągnięciu kabelka przez ścianę grodziową, rozdziewiczyłem lekko osłonę ECU z boku, kabel do czujnika i dziurka na silikon. Czujnik firmy EPS jakby ktoś potrzebował info który wybrać, elegancko pokazuje temperaturę nie mając styczności z olejem - nie przewiercałem miejsca w chłodniczce oleju - 90 stopni. Jako wtyczki do licznika użyłem małej kostki od komputera - zawsze można szybko przełożyć jak się okaże że potrzebujemy 1 pina ale na odwrót. Mała rada - przed wkręceniem czujnika, jak już jest okabelkowany podgrzejcie go sobie zapalniczką. Pokaże wam od razu czy wtyczka jest dobrze wpięta.
-
Stuki z przedniego zawieszenia....
Zmagam się z tym samym i zostają nam albo amorki albo poduszki amorków. Lub ewentualnie gumy stabilizatora.
-
Klocki hamulcowe
Jeżeli masz tarcze pełne to potrzebujesz klocków do tarczy 280 mm i do zacisków Lucasa z tłoczkiem 54mm. 2 typy to raczej na tył ale do przodu ?? Dziwne...
-
Jaki olej po wymianie silnika ?
Ja kupiłem silnik 2.5 tdi który stał 3 lata i zalałem go Mobilem 0w40. Mineralnym to niech sobie ten mechanik deskę klozetową przesmaruje. Daj przynajmniej półsyntetyk i po kilku tysiakach przejdź na pełny.
-
Poci sie. Zostawia krople oleju... fotki do wglądu.
http://allegro.pl/uszczelka-chlodnicy-oleju-passat-ibiza-a3-a4-oryg-i2220613422.html --> oto cały zestaw :-) W razie czego jedź do aso od ręki powinni mieć.
-
Poci sie. Zostawia krople oleju... fotki do wglądu.
I później przez takie gówienko, za parę złoty, biorą się mity i biadolenie o rozszczelnieniu silnika. Mi już tak chlapał że chciałem wymieniać uszczelkę miski olejowej bo wszystko na to wskazywało, no ale uciszyło się, żadnych kropli. Daj znać po czasie czy pomogła ta wymiana.
-
Jak poprawić światla mijania??
Wszystko fajnie z zenonami tylko na przykład w Rzeszowie, panowie wręcz polują na takie auta. Musi być samopoziom, spryski, homologacje i nawet zaglądają czy nic nie wystaje. Patologia...
-
Jak poprawić światla mijania??
Większość narzeka na te światła zespolone, zwłaszcza po przeróbce. Osobiście jak porównam to jest inna bajka na tych aniżeli przedliftowych. Żarówki dałem philips +30 coś tam, świecą prawie rok i przynajmniej wszystko widać na drodze i poboczu. Druga rzecz to kwestia właściwego ustawienia. Nie zmienia to faktu że na deszczu jest porażka.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Dołączam do grona szczęśliwych posiadaczy FIS-u. Dołożenie tej pierdółki do auta to jeden z ciekawszych modów. Na dystansie 90 kilometrów, średnie spalanie wyszło mi 4,8 litra. Dziękuję wszystkim za porady i pomocne informacje.
-
Nierówna praca i sporadyczne dławienie się silnika na wysokich obrotach
Zapomniałeś jednego zera na końcu ;-) Bez logów dynamicznych się nie obejdzie. Jak również przyczyna może tkwić w samym nurniku (np. zabrudzenie tego elementu). Sorry ale wiem o co pytałem w serwisie Boscha. Czyszczenie nastawnika to nie regeneracja pompy... Masz dla przykładu: demontaż/ ocena elementów/czyszczenie/sprawdzenie elementów/wymiana uszczelnień/montaż i ustawienie zapłonu itp. łącznie 680zł w tym 130 za nastawnik.
-
Nierówna praca i sporadyczne dławienie się silnika na wysokich obrotach
W serwisie Boscha taka usługa kosztuje 130 zł. Nie sugeruj się do końca moją wypowiedzą bo i tak trzeba zrobić diagnostykę. Nie mniej jednak, tutaj objawy bardzo wyraźnie na to wskazują. Filtr paliwa kiedy był wymieniany ??
-
Poci sie. Zostawia krople oleju... fotki do wglądu.
Słuchaj miałem do niedawna identyczną sytuację w tym samym silniku. Pełno oleju na łączeniu skrzyni biegów i z tyłu miski olejowej. Co się okazało, uszczelka chłodniczki oleju z takimi specjalnymi uchwytami przeciwko przemieszczaniu była jak z kamienia. Jak ją zgiąłem po demontażu to pękła. To chlapanie było o tyle zdradliwe że leciało właśnie w to miejsce jak u Ciebie. Jeżdżę nawet bez osłony silnika i już nie zostawia żadnych plam. Wymiana tej uszczelki jest banalna, koszt niewielki i co najważniejsze święty spokój. Raz jak pytałem w ASO to serwisant od razu mi o tym powiedział. Tak jak pisze A4-Tomek troche puszcza filtr oleju, więc dobrze to połączyć z jego wymianą.
-
Nierówna praca i sporadyczne dławienie się silnika na wysokich obrotach
Obstawiam na zabrudzony nastawnik.