Treść opublikowana przez Tommy Gun
-
Ceny paliwa marzec 2026
Macie może informacje do jakiej temperatury funkcjonuje ON Ekodiesel z Orlenu ?? Bo jak chciałem ostatnio tankować, to "nalewacz" usilnie chciał mi polecić Vervę ,że niby do -32 ma odporność. Widełka pod Rzeszowem ON Ekodiesel 5.76 l
-
[B5 AFN] Jakie świece żarowe
Wszystkie nowe Beru się przepaliły ??
-
[ALL] Mokra wykładzina
Z farelką to bym nie ryzykował. Niedawno jak ją podłączyłem zaczęło syczeć gniazdko po czym się zapaliło. Dobrze że wyjechałem z garażu. Tutaj trzeba zachować ostrożność lub przynajmniej być na miejscu. Ku przestrodze
-
[ALL TDI] Sprzęgło alternatora - jakie objawy uszkodzenia?
Napinacz mogli wymienić przez odsunięcie pasa przedniego. U mnie przez wyrobione koło alternatora napinacz tak się pochylił, że w każdej chwili mogło strzelić. Dołożyłem sprzęgiełko & napinacz z Ruville + pasek Conti i mam święty spokój już prawie 2 rok. Niestety ale alternator w TDI dosyć często się psuje i trzeba zwracać uwagę na jego pracę i niepokojące dźwięki.
-
[B6 AKE] Mało mocy - jaka przyczyna?
Standardowo będziesz musiał zrobić pomiary we wszystkich blokach. To wszystko pozwoli wyeliminować pewne podejrzenia. Może być też tak, że przyciera się przestawiacz kąta wtrysku ale to wszystko jest do ustalenia za pomocą logów. Chyba że wolisz jeździć i w nieskończoność podpinać się pod kompa u mechaników za 50,100 zł każdorazowo. Tutaj masz doskonałą lekturkę od A do Z ---> http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=18478.0
-
[ALL TDI] Sprzęgło alternatora - jakie objawy uszkodzenia?
Rolki nie pracowały w jednej linii przez wyrobione sprzęgiełko.
-
Pierszweństwo na parkingu (np. tesco) - pieszy czy auto?
Dobrze wiedzieć taką pierdółkę. Miałem przypadek na parkingu podziemnym, jechałem wolno a babka mi wychodzi pod samochód i jeszcze odgraża co ty k...a robisz. Oczywiście moja odpowiedź była adekwatna do jej W żadnym wypadku nie było tam pasów.
-
[ALL TDI] Sprzęgło alternatora - jakie objawy uszkodzenia?
Weź 2 osobę, podnieś machę obserwuj altka. Jeżeli po zgaszeniu sprzęgiełko w środku będzie się chwilę obracało to jest ok. Drugi sposób to zdemontować altka, zakręć rolką po czym szybko ją zatrzymaj. Sprzęgiełko powinno się chwilę obracać. Jak elektryk wymieniał u mnie mostek to tak właśnie sprawdził.
-
[B5 AFN] Jakie świece żarowe
Beru zdecydowanie, mam założone w 2 autach i spisują się rewelacyjnie.
-
Za co lubię/nie lubię forum A4
+ baardzo dużo materiałów, bez tego połowy rzeczy bym nie zmienił w aucie + jest ład i porządek + szybka pomoc w nagłych przypadkach + zdecydowanie więcej życzliwych użytkowników aniżeli ...... + dużo gratów na sprzedaż po okazyjnych cenach + ogólnie przyjazna atmosfera + nawracanie nowych userów z agrotuningu na właściwe tory - czasami bezczelne i aroganckie zachowanie jednostek - znam już przypadki: mam ramki klubowe albo wlepkę to jestem od razu lepszy i to ty masz mi się pierwszy kłaniać
-
[B5 AHH] Po wymianie tarcz i klocków grzeje się prawe koło
Może dalej prowadnica nie odbija jak należy ??
-
[B5 AFB] Jak długo chodzi wam na "ssaniu"
Tak ok 2 do 4 minut.
-
[B5 AFN] Problem ze skrzynią, jedynka i dwójka
Na myśl przyszedł mi jeszcze wysprzęglik.
-
[B5 AFN] Problem ze skrzynią, jedynka i dwójka
Zadam Ci kilka pytań - jaki jest realny przebieg w aucie - czy auto jest używane bardziej po trasie czy po mieście - czy sprawdzałeś kiedykolwiek poziom oleju w skrzyni - czy sprzęgło się nie ślizga i czy w ostatnim czasie nie było tak że obroty szły w górę a prędkość nie bardzo - czy sprawdziłeś świece żarowe żeby wyeliminować rzucanie auta - w jakim stanie są poduszki pod silnikiem - czy podczas jazdy jak gwałtownie odpuścisz lub dodasz gazu pojawiają się niemiłe szarpnięcia - czy przy gaszeniu auta pojawia się charakterystyczny dźwięk jakby upadającej dachówki - czy lewarek od zmiany biegów stoi w miejscu czy raczej mocno drga i wchodzi w wibracje Odpowiedź na tych kilka prostych pytań ułatwi rozwiązanie zagadki
-
[ALL B5] Eibach pro kit -30 a amortyzatory
Opis tyczy się drugiego, tdi na 15-tkach w wersji 1BA.
-
[ALL B5] Eibach pro kit -30 a amortyzatory
Odświeżę trochę kotleta gdyż nie mogłem wyciągnąć jednoznacznych wniosków. U mnie jest obecnie 1BA ze sprawnością amorków z przodu 67/68 i tył 77/78(tutaj też nowe odboje). Koza niesamowita a jak zawieje mocniej na 15-tkach w zimie robi się nieciekawie. Doradźcie czy: 1) Uzbierać całą sumę i władować komplet 4 nowe amorki + komplet sprężyn 2) Dać tylko na przód nowe amorki, tył jest w miarę nowy z odbojami i osłonami i tak go zostawić 3) Zostawić obecne amorki i zakładać sprężyny
-
[ALL] Jazda na nie rozrobionym koncentracie g12
Dobra decyzja . Jak będziesz miał kiedyś trochę czasu to zainwestuj w taki próbnik który pokazuje temperaturę zamarzania.
-
[B7 BPW] Problem po wymianie płynu wspomagania
Spróbuj jeszcze raz odpowietrzyć ale na lekko podniesionych kołach. Na dobrą sprawę nic nie powinno się stać przy takiej operacji. Teraz pytanie czy nie kręciłeś za bardzo po odessaniu tego 0,5 litra płynu. I czy odbywało się to na podnośniku czy na podłożu ?
-
[INNE] A6 C5 AFB dlaczego nie spala paliwa?
Sprawa została rozwiązana. W bardzo prosty sposób aczkolwiek zachęcam do lektury. Po ściągnięciu głowic i dokładnym obejrzeniu tulei, okazało się że mają masakryczne progi. Koszt naprawy po małym rozeznaniu wręcz masakryczny... Ale teraz najlepsza część. Na bloku silnika po dokładnym odczyszczeniu ukazał się symbol AKE. Pierwsza reakcja szok !!! Zawsze gdy byłem w serwisie po numerze Vin wypluwało AFB tak zresztą jest na wlepce w bagażniku i pod maską. Pompa wtryskowa, turbo, głowice były od AFB a cały dół silnika + wtryskiwacze od AKE. Na tłokach - Mahle 2000r. Kuzyn który remontuje silniki stwierdził, że jeszcze chwila a stary "składaniec" by się rozkraczył. Nie wiele myśląc zrobiliśmy małe rozeznanie --> allegro silnik AFB w naszym rejonie. Oszczędzam szczegółów, same cenowe porażki, silnik sam, pompa osobno w innym brakowało wtryskiwaczy. Pojechaliśmy 60km do miejscowości Lubzina między Dębicą a Tarnowem, gdzie mieści się firma rozbierająca na części auta. Dosłownie jest tam wszystko. Od 3 lat stał tam silnik 2.5 TDI z rozbitej A4 (według relacji strzał w bok i naruszona konstrukcja) silnik nawet nie tknięty. Cena 3 tys.zł oryginalny przebieg 177 tys, zalany olejem, płynem i nawet paliwem. Oczywiście był to AFB w turbiną, pompą, wtryskami i gwarancją na 30 dni. Słuchajcie jak ściągnęliśmy pokrywy zaworów --> zero wytarcia wałków, wszystko wręcz idealnie. Nawet rozrząd był świeżo przed tym zdarzeniem wymieniony. Nie mniej daliśmy nowe paski i 2 nowe rolki ponieważ gwarancja tego nie obejmowała. Zamontowaliśmy silnik, trzeba było przełożyć parę rzeczy od starego --> wszystko pasowało na tip top oprócz tej wielkiej rury przed kolektorami. Ponadto przełożyliśmy zregenerowany dwumas + komplet sprzęgła bo oczywiście tego nie było. Pomiar kompresji wykazał prawie na wszystkich cylindrach wartość 30 atmosfer (wartości max to 33). Po tych 3 latach silnik odpalił bez żadnego problemu, chodzi jak żyleta. Po odkręceniu korka wlewu oleju na zapalonym silniku, leży on sobie i nawet nie drgnie Dzisiaj po odebraniu auta i przejechaniu przypomniałem sobie jak potrafi zap....ć 2.5 TDI... Nie ma żadnego dymienia, gryzącego smrodu spalin. No i przede wszystkim auto odpala na dotyk zarówno zimne jak i ciepłe. Nie ma żadnej potrzeby wypinania czujnika ani temu podobnych. Na pewno nie mogę polecić metody "wymiany silnika" jako rozwiązania problemu ciężkiego odpalania na ciepłym i braku spalania. My byliśmy do tego jednak zmuszeni. W każdym razie auto chodzi, nie kopci, przyśpiesza jak rakieta i co najważniejsze odpala. Zagadka rozwiązana, teraz trzeba odzyskać pieniądze za sprawne części z poprzedniego silnika. A jest ich kilka, chociażby prawie nowe wałki z ASO, turbo, wtryski z nowymi końcówkami od AKE... Dziękuję wszystkim za porady i zainteresowanie tematem. Dostaliśmy srogą lekcję przez to auto, nie mniej dodając trochę ironii stwierdziłem że może na miejsce wrócił oryginalny silnik :>?? Teraz jest banan na gębie, cegła na gaz aa tylko trzeba wymienić łożysko w przednim kole w najbliższym czasie. Wszakże czym jest takie łożysko przy pewnym silniku
-
[ALL] Jazda na nie rozrobionym koncentracie g12
Odciągnij przez zbiornik wyrównawczy 0,5 litra koncentratu i w to miejsce zalej wody destylowanej. Będzie idealnie
-
[A4 B5] Szkiełkowanie felg, na czym polega ?
Dzięki za podpowiedź Czekam obecnie na wycenę, mam rozumieć że szkiełkowanie jest skuteczniejsze od piaskowania ?
-
[A4 B5] Szkiełkowanie felg, na czym polega ?
Witam, mam okazję odnowić podjechane ori alusy. Nie za bardzo wiem tylko o co chodzi ze szkiełkowaniem ?? Czy jest to jakaś nowa metoda, tańsza/droższa, lepsza/gorsza od innych ?? Czekam na wasze podpowiedzi.
-
[B5 1Z] Ile powinna ważyć jednomasa z silnika 1Z?
A na co to wiedzieć jeśli można spytać ?? Grunt żeby pasowało i zgadzały się w miarę numery
-
[B5 1Z] Wymiana wtrysków na AFN, a przyrost mocy
Ja wiem czy ładny, jakiś czas jeździłem okazyjnie 1.9 tdi ATJ ,w serii miał kapitalną kulturę pracy i jakoś bardziej to mi grało. Największa wada zeciora to turbo. A z tą trakcją to masz rację, trzeba się pilnować. Choć jak sucha nawierzchnia i dobre opony
-
[B5 1Z] Wymiana wtrysków na AFN, a przyrost mocy
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=47aefc22b25a9edf W moim starym zeciorze jest coś takiego, ciekawe czy będzie poprawa po zamontowaniu kolektora od AWX. Dół jest w porządku ale przy wyższych tak jak ktoś wspomniał mogłoby być lepiej. Program + wtryski AFN.