Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

powaguspisz

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez powaguspisz

  1. Mówisz o takich poduszkach z gwintem M6 tak ?? OEM cena widzę 32 zł a mam Romix 6 zł. I mam
  2. A czy jest ktoś, kto zrobił by regenerację lamp ?? ktoś na forum tym się zajmuje ?? Ewentualnie ma gotowe w zamian za stare do regeneracji + dopłata ??
  3. powaguspisz odpowiedział(a) na BF10 temat w Audi A4 B5
    BF nie wiem czy o tym Ci pisałem, tak się zastanawiałem czy będziesz tym zainteresowany bo również mam taki w ofercie, to przelotowy dedykowany tłumiczek który zastępuje kata ale jest wzachowanej formie jak OEM
  4. Można powiedzieć że bardzo podobny
  5. Ja zmieniam co 10 tyś serwis filtr fazy lotnej i ciekłej
  6. Od razu Ci mówię zmień Mechanika skoro mówi takie bzdety i każ mu zalać u siebie 15W40 niech jeździ. Mechanik ( edzio , czy Heniek) z czasów komuny i PRL Aż trzęsie jak tak mówią, stary nie szczelny to lac 15W !!! mam 12 letnią B6 z przebiegiem 300 tyś i mam 5w30 zalany i cieknący olej nie ma nic do tego !!! jeśli uszczelki i uszczelniacze poleciały to i jak nalejesz tawotu to pocieknie !!! Nie wchodząc w koszta zalej sobie 10w już minimum, albo ogarniaj wyieki, i kwestia stau silnika robić płókankę i zalewac 5w40 Jak się trzęsie to tak jak wcześniej pisałem zerknij czy po zmianie przewodów itp jest na pewn ok, ( czasem nowe przewody też mogą być wadliwe) nawet tej najlepszej półki, być może cewka ma przebicie, może odma uszkodzona lapie lewe powietrze, od razu lecisz na LPG czy masz sekwencję ? jak od razu to zbyt zimny motor i na LPG tez może kuleć bo za zimny płyn jest. Tak więc małe szukanie,
  7. Tak czy tak wydawanie na rozrząd kasy rzędu około 5 tys zł, ( pod warunkiem że nic nie puściło gdzies jeszcze) do tego wyjęcie motorowni, bo inaczej nie dobierzesz się do tego nie koniecznie się uśmiecha. 3.0 TDI hmm nie wiem kto liczył że na 200 są, ale za to 1,4 TFSI na pewno:P
  8. Cały pakiet oświetlenia wskażników i przyżądów jest czerwony a wskazówki robić na niebiesko eeee nie nawet jak by to ładnie wyglądało no ale to rzecz gustu
  9. Pozbywaj sie tego 15W40 - wiem że jest masa ludzi co mówi zalej to bo ma duży przebieg itp, ale co to za pacany za przeproszeniem !!! Maź tak jak kolega wyżej wspomina to tylko i wyłącznie wina którkich przebiegów, i bez depania, że by sie tego pozbyć musiał byś rozgrząć dobrze silnik jaka trasa 500 km, bez odpoczynku i dac w rurę. Szapranie jeśli nie ma podejżenia z układem zapłonowym, cewka jest ok przewody nie mają bicia ( niby nowe ) ale tez różnie bywa mogły mieć wade jakaś to sprawdz jak sie ma przepustnica m.in może być zawalona nagarem ( czyszczenie) napis - nigdy nie świadczy o wymianie obecnego oleju - po prostu inspekcja czyli wymieniony olej ale zrobiony dystans i nie wykasowana isnpekcja Wymieniłeś jedną tarcze hamulcową - a kontrolka czerwona może byc m.in od niskiego stanu płynu hamulcowego w układzie, ewentualnie coś nie łączy na czujniku przy dzwigni ręcznego. A kontrolka oczywiście że będzie ci się zapalac ABS bo ABS nie działa, na tym kole gdzie nie ma pierścienia nie ma jak zczytac obrotów z koła i nie działa,. OJ OJ OJ
  10. Kto dzisiaj regeneruje amorki !! Masz auto z 2007 roku i jeśli to są jeszcze OEM to nie ma najmniejszego sensu tym bardziej.
  11. TRW w/g mnie za***iście przereklamowany produkt, który nie sięga do Zimermann a cena często jest równa bądź wyższa
  12. Czujnik Lewy i prawy jest taki sam, jest w słupku miejwięcej po środku nr.OEM 8E0-959-643D aktualna cena OEM 436 zł.
  13. Kod silnika: APT Kod silnika: ARG Kod silnika: AVV Miejsce zabudowy: os tylna strona lewa od roku prod.: 08/1998 do roku prod.: 10/2000 Produkt podlegający wymianie przy zakupie nowego, żr. tłoka cyl.: 38 mm, Szer. wewn.: 45 mm w/g BOSCH -0-986-474-830
  14. W/G Zimmermann, nawet bym sie nie zastanawiał.
  15. powaguspisz odpowiedział(a) na lukisz temat w 3.0
    To trzeba się podzielić informacją dla innych, i wkleić taką isntrukcje opis,. ktoś temat przyklei i ludzie będa kożystali.
  16. powaguspisz odpowiedział(a) na CzarnyAudiA4 temat w 3.0
    Nic Ci się nie przestawi, ale napinacz musisz zdjąć, bo inaczje paska nie zdejmiesz
  17. Troszkę późno, ale lepiej późno niż wcale To zawieszenia 1BV ETKA na przód mówi tak : 8E0-413-031CN i takie amortyzatory miał bym z TRW. A na tył w/g ETKA 8E0-513-033N
  18. A więc Zielono Białe mogą być po jednym pasku barwnym, może być 1 biały dwa zielone i 1 biały 3 zielone w każdym bądź razie te oznaczenie mówi o tym iż masz zawieszenie standardowe czyli 1BA. Skoro jeździłeś wcześniej u kogoś B7 i komfort był inny to za pewne ktoś miał zawieszenie 1BE a więc - 20 od standartu sprężyna i amortyzaroty są bardziej sztywne,nie buja nie pływa tak, zdecydowanie jak by pewniej się prowadzi. Zachowanie jakie opisujesz że buja np. na progach jak by podskakuje to jest właśnie efekt standardowego zawieszenia jest miękke i dlatego tak się dzieje bardziej pływa. To jakie zawieszenie winno byc u Ciebie możesz sprawdzić to we wlepce, która to może być pod siedziskiem tylnym w bagażniku koło koła zapasowego bądz wklejona do książki serwisowej.I sprawdz jakie masz kodowanie 1BA czy np 1BE wtedy będzie jasne.
  19. Racja, jest taka zaślepka jeszcze jak szwagier miał w B5 ten motor 2.4 V6 165 ps, to taka sytuajca była i zamawiałem mu z OEM uszczelniacz bo wszelkiej maści zamienniki są źle wykonanei potrafią same wypaść. Fak jest tam z tyłu taki uszczelniacz na wałkach średnicy może 3 -4 cm i to on często jest przyczyną cieknięcia na kolektor.
  20. powaguspisz odpowiedział(a) na pcmirek temat w 1.6
    A u ciebie w 1.6 przypadkiem nie jest jedna cewka ?? bo tez tak mogło być. Jeśli masz poszczególne na cylinder to jest taka sama jak w 1.8T np. w 150 ps. BERU ZSE 043
  21. powaguspisz odpowiedział(a) na CzarnyAudiA4 temat w 3.0
    Tak, tam jest taki śmieszny napinacz wygląda jak pajac na sprężynie Ale niestety samej rolki nie ma bynajmniej jak u siebie wymieniałem rozrząd 3 lata wstecz to wówczas u mnie w hurtowni tego nie było, a robiłem od razu za jednym zamachem że by nie było iż będę musiał bawić się później jeszcze raz. Nie wiem niby da się przód odsunąć jakoś w tryb serwisowy, ale nie potwierdzę bo nie wiem. Ewentualnie jakiś skromny mechanik co ma rączki jak panienka może da radę ogarnąć.
  22. Nie ma że ładują śmietnik, ja wychodzę z załorzenia że jeśli mi się rozrząd nie podoba, to dzwonie do klienta i mu mówię, i weryfikujemy tak by wydać coś lepszego niech to będzie 50 zł drożej ale ma byś ok. Zdarzało się tak że INA na obudowe opisane LITENS INA a na gumce od rolki w środku gdzieś MADE IN CHINA ( zawsze sprawdzam,) a potwierdzić też muszę że EVR pompy bardzo dobrze wręcz najlepiej mi się sprzedają i nie mam z nimi żadnego kłopotu, nie miałem żadnej reklamacji, jedna jedyna z DOLZ ale to wina producenta wałek był źle zaprasowany co spowodowało się jego wysunięcie. Po za tym nic. Ale niestety jest tak że np. allegro ktoś wystawia rozrząd INA a pompa niby EVR rysunek, a przychodzi nie wiadomo co długo pracuje w motoryzacji widzę to na co dzień, są tacy co przyniosą i pokażą jaki szit przyjechał a ktoś to reklamował jak że INA itp ... niestety brutalna prawda
  23. powaguspisz odpowiedział(a) na sasna temat w 1.8T
    Daję 100% że masz padnięty czujnik tem. To on jest odpowiedzialny za takie zjawisko że pada albo skacze sobie to raz do zera, to raz na 90.
  24. Rozrząd robi się raz na jakiś czas, a więc warto zainwestować te 120-150 zł więcej i mieć z głowy zwłasza że jeśli poprzedni właściciel nie zmieniał to pompa może mieć juz 10 lat i nawet nie musi cieknąć po zmianie rozrządu, ale już sama w sobie jest wypracowana, pojawią się luzy na wałku, czy też kółko w środku może już się sypać jeśli jest plastikowe. Ogólnie powiem tak uważać na zestawy nie ważne czy to Ina czy Evr czy Conti, niestety pojawiały się MADE IN CHINA i niby na rolkach wybite LITENS ( INA) to na dole gdzieś schowane MADE IN CHINA ( co przekłada się na tańszą i o wiele lepszą ofertę) Zawsze sprawdzam przed wysłaniem towaru dla klientów i jeśli sa jakieś niesnaski to dzwonię informuję że coś jest nie tak Ale Paski daje w przewadze 85 % CONTI i rolki z INA Pompa albo DOLZ, albo EVR i mimo że są opinie o EVR jakieś dziwne, że to SZIT, to muszę powiedzieć że EVR przechodzi wielką zmianę, zmienają się pompy pojawiają się nowe zamienione, i ewidentnie wyglądają lepiej. Ja dotychczas reklamacji nie miałem. Dolz-a osobiście montowałem w dwuch autach i było za każdym razem ok. Odnośnie OEM uważam że jeśli nie zakłada się tego w serwisie nie ma sensu, bo po co przepłacać za to samo ?? Oni też mają INA OEM , to samo co w zamiennikach. A napewno będzie 2 krotnie droższy niż w tradycyjnej hurtowni. Co innego jak się stawia auto do serwisu ma się odnotowane wpisy itp wtedy jak najbardziej zakładał bym OEM.
  25. powaguspisz odpowiedział(a) na sławek85 temat w 3.0
    I też potwierdzam.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.