Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

powaguspisz

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez powaguspisz

  1. powaguspisz odpowiedział(a) na Chemik21 temat w Audi
    w Ruville będzie siedziała za pewne INA. A z reguły jest tak że jak biorę z półki INA i EVR RUVILLE to korzystniej cenowo wychodzi INA a więc po co przepłacać. Po za tym co wymieniłeś to jeszcze ewentualnie CONTITECH Tylko w tym modelu występowały dwa rodzaje rozrządów, z układem hydraulicznym bądź bez. Jak coś mam w ofercie zapraszam.
  2. Mam u siebie w całym mieszkaniu pozakładane Ledy w salonie mam dwie opcje, czyli goście jaśniej a jak sam sobie to po bokach ciemniej. Pozostałe pomieszczenia również pozakładane 6W dodatkowo wymiana pralki, oraz nowej lodówki , spadek energii z 80 zł na 50 zł. Jestem przeszczęśliwy z zakupu żarówek ledowych, polecam bo warto. Tylko ciężko wydać od razu na całą chatkę kilka złociszy by wszędzie osadzić led.
  3. powaguspisz odpowiedział(a) na cygaro temat w 3.0
    Ja nie laik komputerowy dałem radę, a więc i ty dasz radę posiedz poczytaj a na pewno sam zrobisz, ja zrobiłem i jest ok chasa jak ta lala
  4. powaguspisz odpowiedział(a) na Mithrindil temat w 3.0
    Kiedyś w jakimś magazynie motoryzacyjnym wpadło mi w oko zestawienie trwałości wielu silników i choć nie było w nim 3.0 220KM, to jego poprzednik, 2.8 193KM, miał żywotność (resurs) obliczoną na bodaj 580 albo 650kkm (jedna z tych dwóch liczb, bardziej ta druga mi się kojarzy...), podobnie jak legendarne 1.9TDI Jako ciekawostka 1.4 TFSI 160KM miał resurs wyliczony na zaledwie 200kkm ! Resurs - tj. próg zachowania fabrycznych parametrów, po którym kompresja, moc i moment zaczynają gwałtownie spadać (jednocześnie biorąc coraz więcej oleju) i wymagany jest kapitalny remont silnika. Oczywiście pod warunkiem regularnego dbania o jednostkę (płyny, filtry, rozrząd). To była prasa MOTOR, również kupuję tę gazetkę, co jest fajnego to jest co nie to nie wiedomo, ale ten artykół widziałem ipotwierdzam to było mowa o silniku 2.8 V6 a 1.4 wszelkie wynalazki niestety 200 i amen, albo naprawy wykończą właściciela.
  5. powaguspisz odpowiedział(a) na Mithrindil temat w 3.0
    I jesli zadbasz to taka opinie będziesz potrzymywał i do 300 tyś km,. tak jak ja osobiście
  6. powaguspisz odpowiedział(a) na Kranczer temat w 3.0
    Po czym poznać ..... oj oj oj Najlepiej jak masz na to potwierdzenie i papiery. Jeśłi nie masz to sa dwie opcje Jedna to tak że jedziesz do Serwisu, i mówisz że chciałbys zrobić przegląd auta, i znac koszta naprawy tylko że nie wiesz czy był robiony rozrząd i czy maja wpis bo rzekomo był srrwisowany i niby miał robiny. że chcesz serwisowąć, i czy widza że rozrząd robiony czy nie, powiedza ci itp i ok nikt ci więcej nie każe nic robić tak zrobił znajomy ze mną osobiście i powiedzieli okazało się ze był robiony mieli odnotowane w serwisie naprawę, tak więc luzik a przy okazji pani/pan powie Ci przy jakim przebiegu u kolegi wyszło że 60 tyś cofneli, a więc widzisz da się tylko trzeba jechać. A inna opcja to bez zastanawiania wymiana. I mieć z bani jeśłi nie ma wpisu itp , bo jak coś było nie zmienione i pierdyknie to będzie mniej wesoło. Drgania mogą byc związane z cewkami, jeszcze nie padają, jeszcze nie pokazują wypadania zapłonu, ale już po woli nie domagają i może kuleć delikatnie silnik.
  7. powaguspisz odpowiedział(a) na cygaro temat w 3.0
    Na chomikuj masz pełno map do DX na rok 2014 a więc pobierz, zainstaluj dobie deamon tools, zrób obraz płyty ściągnij sobie ccd profile ( a jak nie daj meila to Ci podeślę) montujesz obraz w deamon, bierzesz profil odpowiedni i hejda, płyta nagrana To samo robisz ze spolszczeniem systemu. U siebie tez robiłem, tez mam ze Szwajcari a więc znam temat. Kłopotu nie ma żadnego z opiwywanych na forum, bynajmniej mnie one nie dotyczyły.
  8. powaguspisz odpowiedział(a) na Paweł_R temat w 3.0
    Cześć mam takie samo Audi.Przymierzam się do wymiany filtrów i oleju jaki zalałeś i jakie filtry? Ja mam pozakładane BOSCHA i jest wszystko OK. I nie kombinuję A więc. Miałem takikiedyś kłopot, sprawdziłem ciśnienie na pompie, sprawdziłem samoa pompę, smok itp zmieniłem czujnik który siedzi w misie, i jest do dnia dzisiejszego spokój, a więc nie ma co tu sięczarować, sprawdzić parametry podstawowe z tym co zawarte jest w Auto Dacie i tyle, jesli pokrywa się, to nic innego byc nie może jak czujnik. Ten silnik to wielka zagadka, wiele razu już mnie zaskoczył, ale jak na razie ja wygrywam
  9. powaguspisz odpowiedział(a) na Paweł_R temat w 3.0
    Ogólnie nic ci nie stanie się na silniku przy oleju 10W, ale wczesniej zostało pisane, jaka jest różnica np, temperatura w jakiej pracuje olej itp... dwa olej 10 W zwłaszcza zimą jest gęstszy niż syntetyk a co skutkuje wolniejszym smarowaniem silnika, skutki wiadomo w dłużym użytkowaniu auto ( choć nie mówię że tak musi się stać) I olej proponuję zmieniać co 10 tyś jeśli robisz krótkie przebiegi, chyba że ganiasz po autostradach itp to 15 max . Płukanka i 5w40 będziesz napewno zadowolony a i silnik Ci się odwdzięczy
  10. powaguspisz odpowiedział(a) na Paweł_R temat w 3.0
    Nie męcz silnika na 10W40 !! Tylko i wyłącznie syntetyk i albo 5w30/ albo 5w40
  11. Standardowa sprawa to zawór N75 czyli od sterowania turbiny potrafi się przywieśić, i dlatego traci moc, nie ma ciagu. skoro na postoju nie dymi, nie kopci nie syczy itp to za pewne to będzie zaworek. Jak by było coś z np. rurą od interculera to by syczał, albo 1/2 tez byś czuł że coś nie tak. Tak więc sprawdzić zaworek, może podciśnienie gdzies spadło Jak coś zapraszam mam takie zabawki w ofercie.
  12. powaguspisz odpowiedział(a) na kacperski123 temat w 2.5TDI
    Dokładnie, a to co spotkało 2,5, można również by było powiedzieć o wspaniałym 2.0 TDI gdzie pękały głowice, itp. itd. długo by wymieniać. O wszystko jak zadbasz, to tak masz.
  13. Zmieniałem u siebie, i nie spotkałem się i nie widziałem takowego urządzenia które to ma niby poprawnie ustawić kąty. Z tego co mi się wydaje dół masz mocowany w B6 na widełkach góra normalnie w obsadzie, i tam nic nie ustawia się.
  14. powaguspisz odpowiedział(a) na kacperski123 temat w 2.5TDI
    Niestety jak się dba, tak się ma
  15. powaguspisz odpowiedział(a) na kacperski123 temat w 2.5TDI
    Krzysztofie ale tam nie ma co syfu czyścić, bo auto leje z wtrysków kolega Kacper napisał, a więc już i tak jest po nich i są albo do wymiany, albo do regeneracji.
  16. powaguspisz odpowiedział(a) na kilwap temat w 3.0
    Ale to nie wydaje się dziwne ?? że skoro źle by był ustawiony rozrząd, to te rzeczy działy by się od razu a nie po 200-300 km, nie ma takiej opcji by po jakimś czasie tak.... A więc przyczyna musi być gdzieś indziem skoro. Jedno tylko mogę powiedzieć że prze prawie 4 lata jak mam ten motor, to dużo się o nim dowiedziałem i nauczyłem i wiele rzeczy w tym silniku jest tak dziwnie poplątane i połączone ze sobą, że czasem ciężko nakierować się na konkretną robotę. Masz widzę informację o BANK 1/2 a więc coś dzieje się z katalizatorami, inna kwestia na to naprowadza że dzieje się to jak się nagrzeje i to jak najbardziej będzie ze sobą powiązane, bo katy nie spełniają do końca swojej funkcji jak są zimne ( nie rozgrzane) dopiero po jakiś kilku km. jak osiągną temp. a więc może być gdzieś zapchane skoro buczy. Czy wszystkie cewki masz sprawne, ?? - przykład u mnie nie zapalał się jeszcze check jechałem na LPG i czułem słyszałem bardziej że jak by klepie jak by coś nie tak jest z autem, a nie było błędy cewki, postanowiłem że wymienię, - inne auto inna kultura pracy cisza fajnie słychać dzwięc pracy przy przyśpieszaniu. Ciśnienie oleju tu możesz mieć uszkodzony czujnik ciśnienia który jest w misie, i za razem odczytuje on temp. oleju / miałem to samo smok byl czysty, ciśnienie oleju wyższe niż auto data wskazywała, ( nie że znacznie w normie ale wyżesze) zmieniłem czujnik i do dzisiaj cisza i spokój.
  17. powaguspisz odpowiedział(a) na kacperski123 temat w 2.5TDI
    Zostaw te 2.5 TDI, masz możliwość sciągania z angli to nawet się nie zastanawiaj bierz 1.9 całego i tyle. Skoro leje z wtrysków to już masz koszta, dwa, wspominasz o uszczalkach pod głowice, czyli plus inne rzeczy wtedy dochodzą przy demontażu oraz robocizna, planowanie itp. Pewnie dojdzie rozrząd tu też nie mały wydatek. Skrzynia szarpie i ma błędy ojciec dał jej dobrze w kość skoro 2 toni ładował i szedł masakra Zostaw to bo Cię zrujnują koszta to co wpakujesz w tą, pewnie kupisz drugą angola i będziesz się grzebał. A co sprzedaż to będzie na inne rzeczy.
  18. Witam. A więc dobrze trafiłeś, tu na pewno znajdziesz pomocną dłoń.
  19. To jest bardziej robione dla setupu , wiedzy, mozliwości takiego silnika i możliwości suszarki. Wiecej nie bedziemy tam robic na bank bo to ni jak sie nie przekłada na sens i logike w aucie typowo streetowym FWD. Ma być wynik bardziej niz dobry i setup który wytrzyma nie 5000km tylko chociaż ze 100000km. to nie jest żadna wojna na kreski czy wyniki "mam pół konia więcej" tylko typowy fan i zabawa te autko ma słuzyć generalnie do leczenia cwaniaków i kozaków w furach za +100000PLN i do jazdy na codzień. Nam chodzi wogóle inny projekt po głowie taki typowy killer, ale to narazie plany. Za 100000 tyś ?? a jaka to fura za sto tysięcy złotych ?? chyba że zera się pomyliły i miało być milion Choć osobiścię wolę mieć brykę za 1 milion zł.
  20. Nie powiem nazwy firmy, ale ja u siebie przejechałem na LEDach prawie 1rok 6 miesięcy, a więc wynik uznaje za zadawalający , dzisiaj padła, zajechałem kupiłem dwie i jutro montaż.
  21. Wpływ świateł w/g mnie ma znaczenie ale dlatego że jak na nich stoisz, a później ruszasz to spalanie chwilowe rośnie, depiesz i idzie np. w trakcie ruszania do 25 L, stabilizując jazdę spada ci stopniowo i stabilizuje powiedzmy na 10 L, a na koniec pod pracą ci wychodzi 11. Natomiast jak jedziesz ale przez światła przelatujesz, miniesz je nawet spokojnie dotaczając się , ale nie depczesz że by ruszyć to spalanie masz stabilniejsze i mniej wychodzi. Zerkam na fis, i widać jak dojeżdzam do świateł, to nawet ma znaczenie jak wcześniej ruszyłem, jeśli dynamiczniej to do kolejnych nie ustabilizowałem sobie spalania, i pokazuje mi 17-20, a jak spokojniej przejadę, to nawet fis pokazuje na światłach 3.2L w danej chwili. W.G mnie ma tu tylko i wyłącznie znaczenie styl jazdy.
  22. dzis na Auchan Białystok 4,23
  23. Witam Panowie Odgrzewam temacik. Chcę u siebie przyciemnić szybki w Avancie tylne, bez przednich bocznych. Kogoś polecićie z Podlaskiego, Białystok okolice, ewentualnie gdzieś nie daleko jechać że by za dzień to zrobić w jakiejśc w miarę sensownej cenie.
  24. Z tego co pamiętam jest taki sam, i mam w ofercie.
  25. powaguspisz opublikował(a) temat w 2.5TDI
    Witam Panowie Pilna sprawa Pacjent to B6 2,5 TDI BDG 163 ps Sprawa Walów - bo nie wiem co robić Katalogi podają wg np. kolbenschmidt / czy EVR ruvilla takie numer strona dolotowa i numer 50 006 300 ( przykładowo ) rozchodzi się o koło na samym wałku. Na samochodzie są wałki gdzie koło na wałku ma uzębienie na wprost a wszelkie zamienniki są z uzębieniem ukośnie. Czy to zamienić się da ?? czy niestety są to całkiem inne wałki, a może zmiana koła rozrządu jest konieczna. PILNE OK temat rozwiązany. Wałki używka 250 zł około albo OEM 1600 zł sztuka

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.