Treść opublikowana przez Rabbi
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
W jakiej kwocie się naprawa zamknęła? (Może być na pw)
-
A4 B6 1.8T by Tomek98
na pierwszy ogień micha w dół i czyszczenie smoka pompy oleju
-
Silnik zgasł i nie odpala - prawdopodobnie panewka ?
dokładnie.wrzucaj cały "nowy" motor wraz z głowicą,wyjdzie taniej. oczywiście profilaktycznie wyczyść przedtem smok
-
Jakiej firmy szyba przednia?
jaki koszt takiej sztuki?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
tak,napinacz szybciej dostanie olej(jak i cała góra motoru) i czas pracy "na sucho" skraca się do minimum,co ma szczególne znaczenie przy jeździe miejskiej na krótkich odcinkach
-
Silnik zgasł i nie odpala - prawdopodobnie panewka ?
no to fajnie że motor żyje .jak widać czyszczenie smoka powinno być pierwszą czynnością serwisową po zakupie. Dobrze pisałem że 10W40 do Poloneza się nadaje
-
Silnik zgasł i nie odpala - prawdopodobnie panewka ?
przy takim interwale to nawet 10W40 nie powinien mu zaszkodzić ciekawe w takim razie jak wygląda smok pompy oleju chyba że był u poprzedników notorycznie pałowany.......
-
Silnik zgasł i nie odpala - prawdopodobnie panewka ?
co jeszcze mogło miec ? Zapchany smok , pałowanie na zimnym , lpg ? zapchany smok i pałowanie na zimnym jak najbardziej szczególnie gdy jest 10w ale bez przesady gdyby spokojniej jechał w fazie rozgrzewania to i na 10w nic by mu się nei stało Wysilonymi jeżdzą na 10w60 czy nawet 15w60 i co panewki obracają ? on to jest dopiero gęsty. Jak ktoś ma głowę na karku a nie głupi łeb to nic mu nie zrobi i na 10w40 Jak dla mnie najlepsza oliwa do 1.8t to 5w50 do tych lekko zmodzonych Swoim poprzednim autem z 2.6 ABC jeździłem od wymiany do wymiany grama nie brał a silnik miał w lutym 20-lecie. Oliwa była Motul 10W40 . Wiem że to inna parafia ale ten co mi padł to pewnie w palnik nie raz na zimnym dostał , to 10W40 może celowo zalane co by go wyciszyć. Przez te kilka miesięcy przestrzegałem zasad dla motoru z turbo rozgrzewanie , wychładzanie , kontrola poziomu. oleju , ogarnąłem LPG , DV , świece , itp a tu sru i masz.... oliwe właśnie miałem wymienić wg plakietki za pare km a pamiętasz jaki był interwał wymiany oleju u poprzednich właścicieli(la) auta?
-
Lexus IS-F 5.0 V8 423KM
jaki wóz następny? a już widzę.znów bmka
-
[B6 BCZ] Kolejna Audi w moim posiadaniu :)
Najpierw sprawdź czy sygnalizuje otwarcie drzwi na FISie,bo jeśli nie to mikrostyk padł w drzwiach.To jest najczęstsza przyczyna braku świecenia lampek w drzwiach
-
Silnik zgasł i nie odpala - prawdopodobnie panewka ?
przelicz koszta i jak nie będzie dużej różnicy w to wrzucaj słupek.oryginał to oryginał i oczywiście zanim wrzucisz nowy słupek to czyszczenie smoka
-
Silnik zgasł i nie odpala - prawdopodobnie panewka ?
10w40 za 300 km miala byc wymiana i czyszczenie smoka to już masz odpowiedź .......10w40 nadaje się do przysłowiowego poloneza. jedź do jakiegoś ogarniętego mechaniora niech obada czy przytarłeś motor czy nie.jeśli smok masz zabity na amen to mogło się tak stać bo nie było smarowania a Ty go pocisnąłeś do odcinki przy logach
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
sprawdź czy nie pęknięta rurka odmy w kształcie fajki bo one lubią pruchnieć i tamtędy trochę cieknie,ale nie aż 2 l/5tyś km.szukaj nieszczelności motoru..... a olej nie za rzadki . ja jeżdżę na motul x-max 0w40 wcześniej 5w30 i przez 10 tyś nie dolewam nic
-
Silnik zgasł i nie odpala - prawdopodobnie panewka ?
1.na jakim oleju jeździsz? 2.czyściłeś kiedykolwiek smok pompy oleju?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Zrób czyszczenie smoka dla świętego spokoju i zalej przy następnej wymianie Motul X-max 0W40 lub Valvoline Synpower 0W40
-
[BPW] Wyrzuca olej przez bagnet
najpewniej odma zapchana
-
Czarny AVF w rodzinnym kombi, H&R -35mm, RS6 18'
nie pierz podsufitki bo może Ci się odkleić. ja tak zmieniałem czarną dwa razy bo po praniu pierwsza się odkleiła,kolega też miał ten problem w jasnej.
-
[A4 B6] Moja odświeżona córeczka :)
wywal tego kondoma z kierownicy,gałkę biegów załóż oryginalną bo szpecą auto błotnik też wypadałoby naprawić bo też psuje wygląd. bezawaryjności życzę
-
zapach spalin i dym pod maska 1.8t BFB
kolanko wymienione ,musialem zdjąć kolektor bo nie było innej opcji ale sie udało da się bez zdejmowania kolektora.u mnie tak było wymieniane w B6
-
GŁOSNA PRACA ,BUCZENIE Z TYŁU ? BFB 1.8 T 163 km
pompa,miałem kiedyś to samo. dopóki filtr był stary była cisza.po wymianie filtra zaczęła wyć.
-
Problemy z ciśneiniem? Rano grzechocze łańcuszek
Czyszczenie smoka i miski powinieneś zrobić dla swojego spokoju gdyż często się zaklejają nagarem olejowym. Przy następnej wymianie zalej motul x-max 0w40 i będzie ciszej.
-
metaliczny odgłos z silnika przy mrugającej lampce ciśnienia oleju 1.8T BFB
każde 1.8T powinno "z urzędu" mieć czyszczoną michę i smok zaraz po zakupie
-
B7 BLB By Akjam S-Line/S4...RECARO S4B7, KIERA TTS, CARBON RS4, HEBLE S4, ISPIRI ISR8, DETAILING/KWARC/FOTKI! AIR RIDE CZESŁAW CUSTOMIZER!/ str.132
racja
-
Moje pierwsze Audi 1.8t BEX KUATRO ;)
ładnie się prezentuje i to najważniejsze pomyśl o czyszczeniu michy i smoka pompy oleju
-
Moje pierwsze Audi 1.8t BEX KUATRO ;)
ładniej dla oka wyglądało by KŁATRO