Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

JawoR36

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez JawoR36

  1. Pociągnij za drut kombinerkami.
  2. JawoR36 odpowiedział(a) na Adriancabb temat w Audi A4 B8
    Nie.
  3. JawoR36 odpowiedział(a) na przemoqw temat w 1.9TDI
    Zapytać mechanika, który będzie wymieniał turbinę o powód uszkodzenia się starej.
  4. Osłony plastikowe szyn Torx 20 lub 25, 4 śruby fotela Spline nr 10, spinka od pasa, wyjmujesz fotel i patrzysz. Na forum powinno się szukać wiedzy, a nie wróżbitów. Jeśli do tej pory nie wywnioskujesz co jest nie tak, to jak już popatrzysz, to zrób zdjęcie owego pręta, skąd co dokąd na co i wtedy może ktoś pomóc. Skąd ktoś ma wiedzieć, który akurat z kilkudziesięciu prętów z którego składa się stelaż postanowił się pokazać?
  5. A w czym problem? Nawet do 1.6 tez sie Quattro wsadzi jak ktos sie uprze.
  6. JawoR36 odpowiedział(a) na mat18b temat w 2.0TDI
    Wina mechanika. Nie ma takiej opcji żeby wtrysk za długo leżał i szlag go trafił. Ja trzymam miesiącami wtryski i po wsadzeniu do auta chodzą od strzała. Zresztą to tyko wymiana słupka, nic się nie mogło samo uszkodzić.
  7. Coś tam znajde
  8. Crafter 2018. Już samo 875kg na sztukę daje 3.5t co mnie urządza, ale nie mogę znaleźć nawet z taką nośnością nic poza jednym kompletem 16tek. Na zime mam stal, a na lato by sie przydalo jakieś alu co by wstydu nie robić
  9. Witam, spotkał się ktoś z felgami 17 - 18 cali o nośności powyżej 875kg na sztukę? Rozstaw 5x120. Gdzie mogę poszukać takowych. Używki, nówki, cena nie gra roli. I nie, nie jest to oferta "kupię", szukam informacji o modelu, firmie, sklepie itp gdzie takowych szukać.
  10. I właśnie o tym wspominałem na samym początku. Po temacie. Szukaj części do A4 i składaj, szkoda czasu na sądy.
  11. Wymuszenie i tyle. Szkoda, że facet próbował się ratować, powinien Ci zapikować w tył i nie było by żadnej dyskusji
  12. Loteria, to co mu się chce, to pokazuje, magia A4 B5. Realnie pali 0,5 do 2 litrów, na kompie Ci pokaże 30l
  13. Wymusiłeś pierwszeństwo nie oceniając prawidłowo odległości samochodu w lusterku i tyle. Nie udowodnisz mu ile jechał, a nawet jakby jechał szybciej to nie powód byś ty nie umiał ocenić prędkości i przypisać mu winę. Wyjechałeś, wymusiłeś, nie ma tematu.
  14. Nie chce mi się szukać orzeczenia wobec motocyklisty, który wyprzedzał na linii ciagłej i przyłożył w ciągnik, bo nie o tym jest temat. Wystarczy zeznanie kierowcy, że kierunkowskaz nie został włączony i całe Twoje "orzeczenie" leży i kwiczy. Temat jest o tym, że ktoś włączając się do ruchu wymusił na kierowcy ominięcie wyjeżdżającego samochodu celem uniknięcia zderzenia. A przynajmniej tak zeznał. Nie udowodnisz w żaden sposób, czy ten kierowca chciał go faktycznie ominąć, bo mu wyjechał, czy złamać przepis i go wyprzedzić. Bardziej prawdopodobna jest pierwsza opcja, bo druga wymagałaby od pacjenta zignorowania kierunkowskazu, auta stojącego z nim, linie ciągłą i dwa PRZECIWNE pasy ruchu, a przy okazji niedawno mijane samochody, które Audi podobno przepuszczało. Jak dla mnie zła ocena odległości/prędkości jadącego prawidłowo + władowanie się na pas ruchu przez Audi. Edit: Jest opcja udowodnienia, ale tylko i wyłącznie po uszkodzeniach pojazdu. Jeśli masz uszkodzony lewy tylny błonik, wzdłuż, w kierunku jazdy, to było najechanie, a jak dostałeś w bok, to znaczy, że już byłeś w trakcie manewru i tak dalej i tak dalej, od tego są już biegli.
  15. Prawidłowo stwierdzili. Bez nagrania, zeznań świadków itd będzie Twoja wina nie do podważenia, szczególnie, że jasno powiedziałeś, że chciałeś skręcić w lewo zaraz po wyjechaniu. Gdybyś udawał durnia i nie powiedział, że dopiero wyjechałeś z miejsca gdzie stałeś, to może wygrał byś kilka pierwszych spraw sądzie, ale ostatecznie i tak by wyszło na to, że skręcając w lewo nie upewniłeś się, że np nikt cię nie wyprzedza. Wiem wiem, linia ciągła, on by tam nie mógł i tak dalej, ale czytałem kilka orzeczeń sądowych wobec motorów, które wyprzedzały na zakazach i koniec końców motocyklista dostawał mandat, bo popełnił wykroczenie, a wina była samochodu, bo nie ustąpił pierwszeństwa, a to wyższa "ranga" niż wymuszenie. Brzmi głupio, ale tak jest. A co gdyby jechała karetka, a ty byś się nie upewnił? Na miejscu tego co by mi wyjechał, władował się przed maskę, po to, by zaraz po tym stanąć i przepuszczać dwa pasy, tylko dlatego, że zachciało mu się zawrócić, zamiast np pojechać prosto i znaleźć bardziej dogodne miejsce powiedziałbym, że wyskoczyłeś mi przed samą maskę i chcąc uniknąć najechania na tył ucieknąłem, narażając SWOJE ŻYCIE! na przeciwny pas ruchu. A nie, czekaj, on tak właśnie powiedział.. hmm.. pozamiatane Strasznie mnie irytują ludzie, którzy władują się tylko po to, wymuszając np moje hamowanie, a tym bardziej stawanie i czekanie, by przejechać parę metrów i skręcić. Poczekać, aż sobie przejadą wszyscy i dopiero sobie wyjeżdżaj.
  16. JawoR36 odpowiedział(a) na Mumin304 temat w 2.0TDI
    Sorki, miałem na myśli 1,5tyś
  17. JawoR36 odpowiedział(a) na Mumin304 temat w 2.0TDI
    Rozrząd ok 2,5tyś w dobrym serwisie, oleje ok 350zł w tym Motul 5W30, a reszty nie wiem. Rozrząd ori starcza na 180k, nie wiem jak później zmieniany, ale na pewno nie na 60 czy 80k.
  18. W przypadku zakupu od osoby prywatnej to właściciel paczki, czyli Ty, powinieneś spisać protokół i próbować uzyskać odszkodowanie. Sprzedający w momencie sprzedaży zbywa się praw do tego towaru i nie jego w interesie leży protokół czy odszkodowanie. Inaczej sprawy się mają w przypadku zakupu od firmy, wtedy bawienie się kupującego w protokoły to tylko dobra wola, bo ostatecznie to sprzedawca ma obowiązek ubiegać się o odszkodowanie.
  19. Przy sprzedaży się to wyrówna, więc tylko kwestia chęci zamrożenia paru złotych więcej na te 3-5 lat.
  20. Zaczepy od strony wewnętrznej zderzaka
  21. JawoR36 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Ty przeżyłeś za dzieciaka bez tabletu to i Twoje przeżyją, naprawdę, dadzą radę
  22. Kupujesz 3 uzywane, dobre poduszki za 100 i sprawdzasz.
  23. Gdybym ja miał wsiadać do tego auta razem z pracownikiem, to nie kupiłbym byle czego, byle jeździło. Jeśli chodzi o awaryjność 3 cylindrów, wykupujesz za np 2tyś zł gwarancję w VW na kolejne 36miesięcy (czyli łącznie 5lat) gwarację i masz z głowy myśli o tym, czy ten silnik przeżyje czy też nie. Jak brałem Craftera w 2.0BiTDI to też straszyli, że 4l oleju dolali na 5 tyś km, że to że tamto, wziąłem gwarancję do 5 lat i co mnie obchodzą wady tego silnika, skoro zostaną one naprawione bez kosztów? Rozleci ci się silnik po 100kk, wymienią cały zespół napędowy. Wczoraj na targach siedziałem np w Polo nowym. Mi auto bardzo odpowiada, do tego 1.6TDI i naprawdę fajnie by się jeździło.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.