Treść opublikowana przez JawoR36
-
Skradzione
Gdyby miało być tak jak mówisz, czyli wyłączność handlu częściami na kilkunastu/dziesięciu firm w Polsce to: A) Nie jeździłbyś Audi, bo nie było by do tego części Nawet jakbyś już dostał część, to zapłaciłbyś za nią horrendalną kwotę C) Zero części typu "Moduł pod kierownicę multi" czy "Kluczyk z literką Q", bo ludzie, którzy zajmują się wszystkimi na raz markami nie mają pojęcia co to i jak to sprzedać. D) Firmy istniejące w Polsce by tego nie ogarnęły. E) A co to kradzionych nie rozbiorą na stacji demontażu? F) Zabiłbyś jeden z większych handlów w Polsce, czyt. mniej podatków, mniej firm, większe bezrobocie. G) Nawet nie wyobrażasz sobie ile jest kontroli na giełdach, np Lubin, pod kątem kradzionych aut, na których to zresztą nigdy nie stoi złodziej, tylko handlarz który wie lub nie koniecznie, że ma części kradzione. H) Pomyśl o tych, którzy prowadzą np firmy transportowe i efekt, który by nastąpił po braku dostępności części, wysokich cenach itp. Wszystkie ceny idą do góry. I) Skoro handel częściami na wyłączność, to może handel częściami do laptopów także na wyłączność stacji utylizacji elektroniki? Może wyłączność sprzedaży psów tylko przez FCI? Ha! A może handel używanymi autami tylko przez dealerów danej marki? Wszystkie rynki na wyłączność! Mógłbym alfabet na tym skończyć, ale podejrzewam że i tak dłużej myślałem nad skutkami tego co wymyśliłeś, niż Ty spędziłeś nad myśleniem co bredzisz. Masz zapędy na bycie politykiem w Polsce, podobny schemat. A jeśli historia powyżej by się sprawdziła i by wyglądała tak, że części brak, wysokie ceny, handel na wyłączność, zamknięty rynek.. to wiesz co bym zrobił? Poszedł do złodzieja i kupił od niego całe auto, żeby mieć części lub złożył zamówienie na "zderzak". Pewno dużo ludzi by tak zrobiło, zamykając jeden rynek, otworzyłbyś drugi.
-
Skradzione
To chyba jakiś kretyn. Jestem pewny że ta A6 stawała tam regularnie, na tyle często by złodziej miał pewność, że właściciel się nie pojawi przy aucie przy kradzieży, np w tym czasie jest w pracy. Co do zabezpieczeń, najprostsze najlepsze.. np Na co komu gniazdo OBD pod kierownicą? Przenieś je np pod fotel a w gnieździe zostaw starą kostkę. Dołożyć do tego odcięcie zasilania dla pompy paliwowej, mikrostyk gdzieś pod ręka, żeby nie było widać, że za każdym razem gdy zostawiasz auto że go przyciskasz. Złodzieje też mają mózgi, jak zobaczą, że za każdym razem gdy wychodzisz z auta do pracy wciskasz jakiś przycisk pod lusterkiem, to zaczai o co chodzi. Brak OBD + brak zasilania na pompie to już coś, OBD raczej nie będzie szukać, bo za dużo czasu mu to zajmie, a żeby ożywić pompę musiałby jej podać prąd na krótko, czyli np podnieść kanapę, odkręcić trzy śrubki i podać prąd.. ale to wszystko trwa. Osobiście objechałbym jeszcze te śruby, by nie odkręcił. Bez OBD i pompy nie odjedzie. Pozostaje tylko rwanie na lawetę "na żywca", to utrudnia zaparkowanie auta np bokiem do ściany + np skręcone na maxa koła. Ale z drugiej strony, jak będą chcieli ukraść to i tak znajdą sposób.
-
Skradzione
Nie kradnie się aut z "marszu", to nie Polonez że przy użyciu widelca i sznurka ukradniesz. Nawet jeśli nie stał tam często to musieli jakiś czas go śledzić/obserwować.
-
Bukowina Tatrzańska 2016 - przygotowania :)
Właśnie tak myślałem, oglądając np standard łazienek czy pokojów. Bez porównania do starego
-
Bukowina Tatrzańska 2016 - przygotowania :)
Właśnie, co do hotelu, to ten sam co w zeszłym roku tylko po remoncie czy to jakiś nowy?
-
Skradzione
Cholera gdzieś widziałem to auto bo zwróciłem uwagę na rejestrację tylko teraz nie pamiętam gdzie, ale ostatnio kręciłem się w okolicach Rybnika. A mojego nikt nie chce ukraść a mam dobrze ubezpieczone lepiej bym wyszedł niż sprzedając Zostaw na noc we Wrocławiu Tym, którym ukradli auta, polecam kilku znajomym dać "misję", która polega na szukaniu "na gwałt" konkretnych części, które by odpowiadały tym, ze skradzionego auta. Rozpytać wśród dużych i małych mechaników, handlarzy częściami, handlarzy samochodów (tych można pytać o całe auta, a co głupszych wprost o ciepłe tematy), w ten sposób znajomy znalazł swoje auto, tydzień po kradzieży, po drugiej stronie giełdy, niż on sam stał z towarem.
-
[B7 BFB] urwany łańcuch rozrządu...
Ej, dobra, chłopaki.. niech sobie zrobi ten łańcuch, kapnie się, że głowica do wymiany, a potem płacz i zgrzytanie zębami, bo do BFB głowicy nie ma, a jak jest to cena kosmos. Na końcu napisz tylko ile Cię kosztowały te całe podchody i próby naprawy silnika, porównamy do ceny całego słupka dla potomnych. Mi w S4 4.2 przeskoczył łańcuch tylko o JEDEN ząbek i głowica do śmietnika z biegu, a Tobie się ZERWAŁ łańcuch i ma być cała? JEDEN ząbek, a ZERWANY łańcuch to ogromna przepaść. Pozostaje żyć nadzieją Jedyny przypadek, gdzie nie koniecznie zerwany rozrząd/łańcuch oznacza koniec dla głowic to 2.5TDI, tam jak poleci pasek to przemieli krzywki, powylatują filterki i w najgorszym przypadku wałki do wymiany I ogień dalej, znajomy już tak dwa razy auto załatwił, 3 godziny roboty, parę krzywek z wygrzebanych z dna wiaderka i bangla A skończy się to tak, zamówi części, zapłaci krocie, poskłada do kupy, wyjdzie uwalona głowica, a że częsci kupione nie do zwrotu, to szkoda wyrzucić, więc zamiast słupka będzie szukał głowcicy, za głowicę zapłaci ze dwa kapcie (gdzie cały silnik np 2,7tyś) + do tego koszty poskładania zerwanego łańcucha + robota i wyjdzie drożej niż jakby od razu silnik wymienił
-
[B7 BFB] urwany łańcuch rozrządu...
Obstawiam - zawory, przynajmniej na jednym tłoku :-)
-
[B7 BFB] urwany łańcuch rozrządu...
A nie lepiej już ją zdjąć?
-
[B7 BFB] urwany łańcuch rozrządu...
I jak tam, silnik już wymieniłeś czy dalej się łudzisz, że głowica cała?
-
Skradzione
Na szczęście mam wybór czym jeździć do Wrocławia, zamiast A4 na RNS-E jeżdżę specjalnie, rozklekotaną B5 w dieslu. Przynajmniej w nocy można spać spokojnie. To pewnie te małe krasnale tak szachrają. A może faktycznie mają coś z tym wspólnego? Wrocław pod względem ..urw i złodziei pierwsza klasa, jak nawigacje kradną, to obudowy radia w Passacie wyjmakami wyciągali co by nie połamać, pełna kulturka, brakowało tylko, żeby zbitą szybę odkurzyli, a tak to buty w tramwaju ukradli, koszulka na siłowni, barman za ladą szac**je pijących na 50zł, bo przecież są pijani, a na wejściu do baru dostajesz w ryja od ochrony za złotą bransoletkę, bo do biednych studentów nie pasujesz, a wszystko to w przeciągu 2 miesięcy. Polecam, Wrocław - Miasto spotkań :-) Wiem, wiem, znalazł się łeb, co we Wrocławiu nie mieszka i obraża ów Wrocław, ale ja u siebie stojących na ulicy pod domem samochodów z kluczykami w środku w ciągu dnia nie zamykam, klucze od chaty nawet nie wiem gdzie są, a bramy na podwórze zamykane są od święta co by ładnie wyglądały. Tutaj nawet jak już coś zniknie, to nim wyjdzie z łupem z podwórka już wszyscy wiedzą kto, a taki tam atut wsi zabitej dechami.
-
Spot Leszno
537 450 313 - naklep ktoś smsa jakby gdyby co
-
[B6 AVF] Szara myszka powoli rezana - RNS-E, RS6, 1BA -> 1BE, ambiente a'la a6 c6, bix B8, pakiet s4
No właśnie ciagle sie zastanawiam czy robić s-line czy s4. W przypadku s4 dyfuzor tylnego zderzaka moze sie zlewać z lakierem, natomiast przy czarnym, s-linowym dyfuzorze moze wyglądać to lepiej. Ale to odległy temat, priorytetem jest obniżenie auta zeby jakos wyglądało na tych felgach Wysłane z jabłka Dyfuzor S4 i listwy S4 w tym kodzie lakieru wyglądają co najmniej do niczego. Ewentualnie jakbyś go przemalował.. ale to już nie będzie to. Na mojej byłej listwy S4 były założone może przez 3 min i zdjąłem
-
Skradzione
:facepalm: można się załamać ...... Które osiedle?? Niestety znam ten ból.... Nadmorski Dwór. W hali stały porschaki, bmw, merce, bentley, maserati, A6ki, A8… przyszli po skromniutkie A4. Widocznie za śliczne było. Jak widzicie to pierwsze zdjęcia mojej perełki, stąd o moim nie wyczytali na forum. A spróbuj sprzedać Maserati czy Bentley'a i zostać anonimowym ;-) B8 buchną, "przebiją numery" i kosztem ok 15tyś, auto idzie dalej za 30tyś od ręki miedzy "swoich" czy też jako okazja wśród znajomych, co by na allegro nie wystawiać.
-
Spot Leszno
Zabieracie się do tego spotu jak pies do jeża
-
2.5TDI BDG Tryb Awaryjny błędy : 00575 16486 01117
Witam, w silniku 2.5TDI BDG podczas przyśpieszania 80-140 samochód wchodzi w tryb awaryjny i zwalnia, nie reagując na gaz. Zauważyłem, że potrafi przy stałej prędkości też delikatnie przyszarpać, a gdy jedziemy 120-140 przed włączeniem się trybu awaryjnego, nadchodzi moment, podczas którego czuć jakby "opór w przyśpieszaniu", jak odpuścimy przyśpieszanie, to tryb awaryjny się nie włączy, ale gdy dodamy gazu od razu błąd. Po chwili podczas przyśpieszania znowu przytrzymanie mocy i znów wybór, odpuszczamy czy tryb awaryjny. Ogólnie nie wiem od czego zacząć, przepływka, przepustnica? Dodam też, że na niskich obrotach, tak do 2,5-3tyś samochód zachowuje się jak 1.2 benzyna, mimo 193KM. 00575 Czujnik ciśnienia w rurze rozgałęźnej 01117 Sygnał ładowania generatora terminala DF 16486 P0102 Masa lub poziom obwodu przepływu powietrza – niskie wejście A
-
Skradzione
Szukam forumowicza, któremu ukradziono i odzyskano samochód, stoi na aukcji ubezpieczalni PZU. Chciałbym się skontaktować z właścicielem. Srebrna A4 B6 Kombi, 1.9TDI. PS. Uważajcie na ten zasrany Wrocław, wśród moich znajomych 3 sztuki Audi w ciągu miesiąca zwinęli. Znalezione przy pomocy zostawionego telefonu + namierzanie.
-
1.8 T 170 KM USA Roznice
Nie widzę sensu w tworzeniu wersji 150KM, skoro 190KM pali tyle samo, a nawet mniej, ze względu na 6tkę skrzynię. Lepsza elastyczność, moc, spalanie. Awaryjność ta sama, osprzęt ten sam, więc na cholerę tworzyć wersje słabsze? Aaa.. no już wiem, ludzie się boją dużych mocy silnikowych. I przez to panuje jakiś zasrany trend 1.0Turbosrurbo w Fordzie np.
-
Swap Silnika BFB na BEX 1.8T
B7 to inna bajka, mowa o B6, gdzie szóstka była wyjątkiem
-
Swap Silnika BFB na BEX 1.8T
Tylko 2004 i w opcji.
-
1.8 T 170 KM USA Roznice
Moim zdaniem jest różnica w głowicy, co prawda osobiście tego nie sprawdzałem, ale klient który brał głowicę do AMB od AVJ nie był w stanie jej zamontować. Zapraszam, pozwolę popatrzeć i zrobić pamiątkowe foto
-
remont 1.8t bfb
Dojdą Ci panewki, przytarty wał i nie wiadomo co jeszcze, to przestanie się opłacać. Lepiej kupić drugi sprawny, sprawdzić stan panewek i reszty na stole, i dopiero wtedy montować. Ja tylko podpowiadam, to nie ja ładuję w te auto kasę, tylko Ty.
-
Swap Silnika BFB na BEX 1.8T
Chyba nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi - powiedziałem to z przekąsem Do monitora mów ile chcesz, ale przekąsów raczej na klawiaturę nie przelejesz.
-
remont 1.8t bfb
Do odkręcnia miski trzeba popuścić sanki. Moim zdaniem nie ma sensu remontować tego silnika, bo oprócz wymiany pierścieni dojdą Ci pewno panewki, jak to zwykle w 1.8t bywa i koszty polecą do góry,
-
1.8 T 170 KM USA Roznice
A spróbujcie znaleźć motor do tego auta z oznaczeniem AMB