Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

JawoR36

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez JawoR36

  1. JawoR36 odpowiedział(a) na pre_pl temat w Lifestyle i Hydepark
    Gdyby miało być tak jak mówisz, czyli wyłączność handlu częściami na kilkunastu/dziesięciu firm w Polsce to: A) Nie jeździłbyś Audi, bo nie było by do tego części Nawet jakbyś już dostał część, to zapłaciłbyś za nią horrendalną kwotę C) Zero części typu "Moduł pod kierownicę multi" czy "Kluczyk z literką Q", bo ludzie, którzy zajmują się wszystkimi na raz markami nie mają pojęcia co to i jak to sprzedać. D) Firmy istniejące w Polsce by tego nie ogarnęły. E) A co to kradzionych nie rozbiorą na stacji demontażu? F) Zabiłbyś jeden z większych handlów w Polsce, czyt. mniej podatków, mniej firm, większe bezrobocie. G) Nawet nie wyobrażasz sobie ile jest kontroli na giełdach, np Lubin, pod kątem kradzionych aut, na których to zresztą nigdy nie stoi złodziej, tylko handlarz który wie lub nie koniecznie, że ma części kradzione. H) Pomyśl o tych, którzy prowadzą np firmy transportowe i efekt, który by nastąpił po braku dostępności części, wysokich cenach itp. Wszystkie ceny idą do góry. I) Skoro handel częściami na wyłączność, to może handel częściami do laptopów także na wyłączność stacji utylizacji elektroniki? Może wyłączność sprzedaży psów tylko przez FCI? Ha! A może handel używanymi autami tylko przez dealerów danej marki? Wszystkie rynki na wyłączność! Mógłbym alfabet na tym skończyć, ale podejrzewam że i tak dłużej myślałem nad skutkami tego co wymyśliłeś, niż Ty spędziłeś nad myśleniem co bredzisz. Masz zapędy na bycie politykiem w Polsce, podobny schemat. A jeśli historia powyżej by się sprawdziła i by wyglądała tak, że części brak, wysokie ceny, handel na wyłączność, zamknięty rynek.. to wiesz co bym zrobił? Poszedł do złodzieja i kupił od niego całe auto, żeby mieć części lub złożył zamówienie na "zderzak". Pewno dużo ludzi by tak zrobiło, zamykając jeden rynek, otworzyłbyś drugi.
  2. JawoR36 odpowiedział(a) na pre_pl temat w Lifestyle i Hydepark
    To chyba jakiś kretyn. Jestem pewny że ta A6 stawała tam regularnie, na tyle często by złodziej miał pewność, że właściciel się nie pojawi przy aucie przy kradzieży, np w tym czasie jest w pracy. Co do zabezpieczeń, najprostsze najlepsze.. np Na co komu gniazdo OBD pod kierownicą? Przenieś je np pod fotel a w gnieździe zostaw starą kostkę. Dołożyć do tego odcięcie zasilania dla pompy paliwowej, mikrostyk gdzieś pod ręka, żeby nie było widać, że za każdym razem gdy zostawiasz auto że go przyciskasz. Złodzieje też mają mózgi, jak zobaczą, że za każdym razem gdy wychodzisz z auta do pracy wciskasz jakiś przycisk pod lusterkiem, to zaczai o co chodzi. Brak OBD + brak zasilania na pompie to już coś, OBD raczej nie będzie szukać, bo za dużo czasu mu to zajmie, a żeby ożywić pompę musiałby jej podać prąd na krótko, czyli np podnieść kanapę, odkręcić trzy śrubki i podać prąd.. ale to wszystko trwa. Osobiście objechałbym jeszcze te śruby, by nie odkręcił. Bez OBD i pompy nie odjedzie. Pozostaje tylko rwanie na lawetę "na żywca", to utrudnia zaparkowanie auta np bokiem do ściany + np skręcone na maxa koła. Ale z drugiej strony, jak będą chcieli ukraść to i tak znajdą sposób.
  3. JawoR36 odpowiedział(a) na pre_pl temat w Lifestyle i Hydepark
    Nie kradnie się aut z "marszu", to nie Polonez że przy użyciu widelca i sznurka ukradniesz. Nawet jeśli nie stał tam często to musieli jakiś czas go śledzić/obserwować.
  4. Właśnie tak myślałem, oglądając np standard łazienek czy pokojów. Bez porównania do starego
  5. Właśnie, co do hotelu, to ten sam co w zeszłym roku tylko po remoncie czy to jakiś nowy?
  6. JawoR36 odpowiedział(a) na pre_pl temat w Lifestyle i Hydepark
    Cholera gdzieś widziałem to auto bo zwróciłem uwagę na rejestrację tylko teraz nie pamiętam gdzie, ale ostatnio kręciłem się w okolicach Rybnika. A mojego nikt nie chce ukraść a mam dobrze ubezpieczone lepiej bym wyszedł niż sprzedając Zostaw na noc we Wrocławiu Tym, którym ukradli auta, polecam kilku znajomym dać "misję", która polega na szukaniu "na gwałt" konkretnych części, które by odpowiadały tym, ze skradzionego auta. Rozpytać wśród dużych i małych mechaników, handlarzy częściami, handlarzy samochodów (tych można pytać o całe auta, a co głupszych wprost o ciepłe tematy), w ten sposób znajomy znalazł swoje auto, tydzień po kradzieży, po drugiej stronie giełdy, niż on sam stał z towarem.
  7. Ej, dobra, chłopaki.. niech sobie zrobi ten łańcuch, kapnie się, że głowica do wymiany, a potem płacz i zgrzytanie zębami, bo do BFB głowicy nie ma, a jak jest to cena kosmos. Na końcu napisz tylko ile Cię kosztowały te całe podchody i próby naprawy silnika, porównamy do ceny całego słupka dla potomnych. Mi w S4 4.2 przeskoczył łańcuch tylko o JEDEN ząbek i głowica do śmietnika z biegu, a Tobie się ZERWAŁ łańcuch i ma być cała? JEDEN ząbek, a ZERWANY łańcuch to ogromna przepaść. Pozostaje żyć nadzieją Jedyny przypadek, gdzie nie koniecznie zerwany rozrząd/łańcuch oznacza koniec dla głowic to 2.5TDI, tam jak poleci pasek to przemieli krzywki, powylatują filterki i w najgorszym przypadku wałki do wymiany I ogień dalej, znajomy już tak dwa razy auto załatwił, 3 godziny roboty, parę krzywek z wygrzebanych z dna wiaderka i bangla A skończy się to tak, zamówi części, zapłaci krocie, poskłada do kupy, wyjdzie uwalona głowica, a że częsci kupione nie do zwrotu, to szkoda wyrzucić, więc zamiast słupka będzie szukał głowcicy, za głowicę zapłaci ze dwa kapcie (gdzie cały silnik np 2,7tyś) + do tego koszty poskładania zerwanego łańcucha + robota i wyjdzie drożej niż jakby od razu silnik wymienił
  8. Obstawiam - zawory, przynajmniej na jednym tłoku :-)
  9. A nie lepiej już ją zdjąć?
  10. I jak tam, silnik już wymieniłeś czy dalej się łudzisz, że głowica cała?
  11. JawoR36 odpowiedział(a) na pre_pl temat w Lifestyle i Hydepark
    Na szczęście mam wybór czym jeździć do Wrocławia, zamiast A4 na RNS-E jeżdżę specjalnie, rozklekotaną B5 w dieslu. Przynajmniej w nocy można spać spokojnie. To pewnie te małe krasnale tak szachrają. A może faktycznie mają coś z tym wspólnego? Wrocław pod względem ..urw i złodziei pierwsza klasa, jak nawigacje kradną, to obudowy radia w Passacie wyjmakami wyciągali co by nie połamać, pełna kulturka, brakowało tylko, żeby zbitą szybę odkurzyli, a tak to buty w tramwaju ukradli, koszulka na siłowni, barman za ladą szac**je pijących na 50zł, bo przecież są pijani, a na wejściu do baru dostajesz w ryja od ochrony za złotą bransoletkę, bo do biednych studentów nie pasujesz, a wszystko to w przeciągu 2 miesięcy. Polecam, Wrocław - Miasto spotkań :-) Wiem, wiem, znalazł się łeb, co we Wrocławiu nie mieszka i obraża ów Wrocław, ale ja u siebie stojących na ulicy pod domem samochodów z kluczykami w środku w ciągu dnia nie zamykam, klucze od chaty nawet nie wiem gdzie są, a bramy na podwórze zamykane są od święta co by ładnie wyglądały. Tutaj nawet jak już coś zniknie, to nim wyjdzie z łupem z podwórka już wszyscy wiedzą kto, a taki tam atut wsi zabitej dechami.
  12. JawoR36 odpowiedział(a) na diabolum temat w Wielkopolskie
    537 450 313 - naklep ktoś smsa jakby gdyby co
  13. No właśnie ciagle sie zastanawiam czy robić s-line czy s4. W przypadku s4 dyfuzor tylnego zderzaka moze sie zlewać z lakierem, natomiast przy czarnym, s-linowym dyfuzorze moze wyglądać to lepiej. Ale to odległy temat, priorytetem jest obniżenie auta zeby jakos wyglądało na tych felgach Wysłane z jabłka Dyfuzor S4 i listwy S4 w tym kodzie lakieru wyglądają co najmniej do niczego. Ewentualnie jakbyś go przemalował.. ale to już nie będzie to. Na mojej byłej listwy S4 były założone może przez 3 min i zdjąłem
  14. JawoR36 odpowiedział(a) na pre_pl temat w Lifestyle i Hydepark
    :facepalm: można się załamać ...... Które osiedle?? Niestety znam ten ból.... Nadmorski Dwór. W hali stały porschaki, bmw, merce, bentley, maserati, A6ki, A8… przyszli po skromniutkie A4. Widocznie za śliczne było. Jak widzicie to pierwsze zdjęcia mojej perełki, stąd o moim nie wyczytali na forum. A spróbuj sprzedać Maserati czy Bentley'a i zostać anonimowym ;-) B8 buchną, "przebiją numery" i kosztem ok 15tyś, auto idzie dalej za 30tyś od ręki miedzy "swoich" czy też jako okazja wśród znajomych, co by na allegro nie wystawiać.
  15. JawoR36 odpowiedział(a) na diabolum temat w Wielkopolskie
    Zabieracie się do tego spotu jak pies do jeża
  16. Witam, w silniku 2.5TDI BDG podczas przyśpieszania 80-140 samochód wchodzi w tryb awaryjny i zwalnia, nie reagując na gaz. Zauważyłem, że potrafi przy stałej prędkości też delikatnie przyszarpać, a gdy jedziemy 120-140 przed włączeniem się trybu awaryjnego, nadchodzi moment, podczas którego czuć jakby "opór w przyśpieszaniu", jak odpuścimy przyśpieszanie, to tryb awaryjny się nie włączy, ale gdy dodamy gazu od razu błąd. Po chwili podczas przyśpieszania znowu przytrzymanie mocy i znów wybór, odpuszczamy czy tryb awaryjny. Ogólnie nie wiem od czego zacząć, przepływka, przepustnica? Dodam też, że na niskich obrotach, tak do 2,5-3tyś samochód zachowuje się jak 1.2 benzyna, mimo 193KM. 00575 Czujnik ciśnienia w rurze rozgałęźnej 01117 Sygnał ładowania generatora terminala DF 16486 P0102 Masa lub poziom obwodu przepływu powietrza – niskie wejście A
  17. JawoR36 odpowiedział(a) na pre_pl temat w Lifestyle i Hydepark
    Szukam forumowicza, któremu ukradziono i odzyskano samochód, stoi na aukcji ubezpieczalni PZU. Chciałbym się skontaktować z właścicielem. Srebrna A4 B6 Kombi, 1.9TDI. PS. Uważajcie na ten zasrany Wrocław, wśród moich znajomych 3 sztuki Audi w ciągu miesiąca zwinęli. Znalezione przy pomocy zostawionego telefonu + namierzanie.
  18. JawoR36 odpowiedział(a) na kubex23A4 temat w 1.8T
    Nie widzę sensu w tworzeniu wersji 150KM, skoro 190KM pali tyle samo, a nawet mniej, ze względu na 6tkę skrzynię. Lepsza elastyczność, moc, spalanie. Awaryjność ta sama, osprzęt ten sam, więc na cholerę tworzyć wersje słabsze? Aaa.. no już wiem, ludzie się boją dużych mocy silnikowych. I przez to panuje jakiś zasrany trend 1.0Turbosrurbo w Fordzie np.
  19. JawoR36 odpowiedział(a) na Mizur138 temat w 1.8T
    B7 to inna bajka, mowa o B6, gdzie szóstka była wyjątkiem
  20. JawoR36 odpowiedział(a) na Mizur138 temat w 1.8T
    Tylko 2004 i w opcji.
  21. JawoR36 odpowiedział(a) na kubex23A4 temat w 1.8T
    Moim zdaniem jest różnica w głowicy, co prawda osobiście tego nie sprawdzałem, ale klient który brał głowicę do AMB od AVJ nie był w stanie jej zamontować. Zapraszam, pozwolę popatrzeć i zrobić pamiątkowe foto
  22. JawoR36 odpowiedział(a) na gelus temat w 1.8T
    Dojdą Ci panewki, przytarty wał i nie wiadomo co jeszcze, to przestanie się opłacać. Lepiej kupić drugi sprawny, sprawdzić stan panewek i reszty na stole, i dopiero wtedy montować. Ja tylko podpowiadam, to nie ja ładuję w te auto kasę, tylko Ty.
  23. JawoR36 odpowiedział(a) na Mizur138 temat w 1.8T
    Chyba nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi - powiedziałem to z przekąsem Do monitora mów ile chcesz, ale przekąsów raczej na klawiaturę nie przelejesz.
  24. JawoR36 odpowiedział(a) na gelus temat w 1.8T
    Do odkręcnia miski trzeba popuścić sanki. Moim zdaniem nie ma sensu remontować tego silnika, bo oprócz wymiany pierścieni dojdą Ci pewno panewki, jak to zwykle w 1.8t bywa i koszty polecą do góry,
  25. JawoR36 odpowiedział(a) na kubex23A4 temat w 1.8T
    A spróbujcie znaleźć motor do tego auta z oznaczeniem AMB

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.