Treść opublikowana przez Magicbattle
-
ALT niechce odpalic
sprawdz czujnik
-
ALT niechce odpalic
wina wydechu tez moze byc glownie kata ale w audi?? tego jeszcze nie widzialem. w focusie raz robilem pompe paliwa bena oczywiscie no i samochod nie chce dalej palic paliwo podaje i wogole swiece w paliwie wszystko oki. poluzowalem kolektor wydechowy i samochod zapalil mialy ktoredy spaliny uciekac. wydech to momentalnie robil sie czerwony. zdjelismy caly wydech wybity kat jesli mozna go nazwac katem ale chyba dla silnika bo by sie zameczyl eh. w audi malo prawdopodobne. a beny powiedz jak to u ciebie z oliwa po modyfikacji odmy ile zrobiles km i czy bierze dalej olej bo ja zrobilem dwa tysie i zapalila sie kontrolka wiec na wiosne bede robil modernizacje schemacik juz od ciebie mam tylko nie wiem gdzie graty kupic to kolanko sitko
-
ALT niechce odpalic
moim skromnym zdaniem zainteresowal bym sie czujnikiem polozenia walu sasiad mial podobna awarie ale u niego pomoglo jego wykrecenie przeczyszczenie itd zlozenie z powrotem. i jezdzi do tej pory. chodz u niego byl blad w kompie ale objawy te same
-
parkingowa stłuczka - wycena
stracic i tak juz straciles bo auto do roboty jest i tak. najlepiej podjedz do jakiegos rzeczoznawcy i podpytaj go w tej sprawie jak nalezy postepowac on ci powie co i jak zaproponuje swoja usluge ale wtedy juz masz podparcie na papierku i nie beda mieli do czego sie przywalic z ubezpieczalni.
-
radio pioneer mp3 zaczel grac glosno nie mozna sciszyc.... do cizszej wartosci tylko
jak zdejmiesz panel radia przy stykach powinna byc gdzies mala dziurka z przyciskiem do resetu radia. mozna wcisnac malym srobokrecikiem albo patyczkiem
-
Niecodzienne zachowanie hamulców
kiedy zmieniales plyn hamulcowy?
-
Wymiana gumowej osłony przegubu maglownicy
musisz rozpacz drazek skrecic kolz w przeciwna strone zeby drazek ci sie wysuna i jakos dasz rade oczywiscie sciagnij kolo
-
demontaż atrapy konsoli i tunelu
musisz kolego wyciagnac radio i po bokach masz dwie srobki na kluczyk osemke nalepiej nasadowym i potem od gory ciegniesz do siebie bo jest na wtrzaski
-
Ile powinno palic 2.4 ?
no wlasnie to zbieranie mnie wkurza u noego bo czesto tym jezdze najlepiej jak by przy tej predkosci zredukowac. w moim 1.8t przy tej predkosci owiele lepiej sie zbiera. musze przeplywke mi podmienic bo ostatnio na vagu na jalowym pompuje mu 10g/s a powienno byc chyba gdzies do 4g/s co??
-
Ile powinno palic 2.4 ?
znajomemu ale w a6 gazu pali w miescie 13 l a beny to nie wiem wlasnie. a ja mam pytanie z innej beczki troche. powiedz mi jak jest ze zbieraniem sie tym np jedziesz piatka 70km/h i jak depniesz ladnie szybko wstaje czy slabo sie zbiera?
-
[B5 AEB] Wolne opadanie obrotów na luzie
no w naszych samochodach czujnik temp odpowiada za wiele spraw niestety moze masz cos z kablami gdzies dotyka do masy albo cos. a na vag nie masz zadnych bledow? temperatury w blokach sa rzeczywiste dobrze ci pokazuja? na vag i climku to samo jest?
-
[B5 AEB] Wolne opadanie obrotów na luzie
dobrze schodza tak jak u mnie tylko faktycznie u mnie cos kolo 1000 sie przytrzymujee ale to trwa moze sekunde i dalej ladnie spada
-
Oświetlenie wnętrza
w b6 mam w podlokietniku i zapala sie po zaplonie i pali caly czas
-
ptanko o felgi z a6
pasuja
-
Silnik 1.8T 150 czy 180KM? - niedobór mocy.
watpie zeby spasowalo turbina raczej nie pompnie tyle co w ajl teoretycznie bo praktycznie czemu nie haha. ciekawe jak tez z wtyczkami do kompa
-
Jaki olej do quattro?
no roboty troche z tym jest nei wiem jak z dojscie wiec cena chyba taka w miare podjedz do innego i sie zapytaj. ale niezawsze co tanie to dobre sa ogranieci w takich sprawach. na temat oleju watpliwa sprawa moze wes cos w tej gestosci i lepkosci ale innej marki motula np
-
Jaki olej do quattro?
uszczelniacze to lepiej ori nie jest duzy wydatek
-
parkingowa stłuczka - wycena
najlepiej na nowe dlaczego niby masz miec cos robione w samochodzie jak przed zdarzeniem bylo ori. napewno dadza kiepska wycene i warto sie odwolac. poczekaj zobaczysz co ci powie facio
-
[B6 ALT]Kolektor dolotowy
wspomaganie hamulcow jest na innym wezyku no ale jesli ten sobie wisi luzno moze nie miec gdyz obiegu zamknietego by nie bylo. a jak samochodu chodzi na jalowym nie ma zadnego syczenia z okolicy tego wezyka jest czyms zatkany?
-
[B6 ALT]Kolektor dolotowy
to jest miejsce gdzie przychodzi przpeustnica? przy grodzi? ---------- Post dopisany at 21:44 ---------- Poprzedni post napisany at 21:41 ---------- no lepiej by bylo zeby to ladnie podlaczyc tak jak byc powinno. to jest chyba od podcisnienia. oczysc miejsce z tego kleju. nagwintuj otwor i wkrec plastikowa albo metalowa rureczke i na to załóż wezyk
-
Audi A4 B5 przerobka na B7
przerobka z b6 na b7 fajnie wyglada prawie jak ori. ludzie rzezbia bo nie maja co robic niektorym to fajnie wychodzi innym gorzej. wszystko podobnie tak jak robic z a4 rsa i tu i tu trzeba rzezby
-
Podświetlenie licznika przed/po lift
co ty za 400 to jest igla z s4 licznik. czasami sie trafiaja i igielke nawet za 200zl mozna wyrwac jak ja na forum. przedlifty taki jak podales w linku maja podswietlenie zarowkowe chodz spotkalem sie z podswietleniem ledowym ale tamten mial fisa i to wysranego. polifty te chyba koncowka 99 mialy juz biale podswietlenie ale juz z zegarkiem cyfrowym.
-
Wycena / 2800 za całe auto
mowa o audcie ktore masz w opisie? najlepiej oddaj do aso i ci zrobia tak jak byc powinno na roki czesciahc nie pierdziela sie w lakierowanie tylko to co sie da wymienia. chyba ze chcesz jakas kase z tego przyciac to co innego. wszystko co opisales to albo do wymiany i fajnie bylo by w kolor trafic bez malowania co bardziej ogiete to nawet nie baw sie w prostowanie czy cos. ciezko ocenic ile ci moga wyliczyc. ogolnie z tego co piszesz to ja bym wymianial calosc drzwi blotniki przednie gorzej z tylnimi ;/ pewnie policza szkode calkowita. gdzie sie tak zalatwiles ze caly samochod zniszczony?
-
Bledy zbyt bogatej mieszanki lub zbyt ubogiej - przeplywka??
mi tez kontrolka sie zapalala po wymianie filtra na nowy dostala szoku za duzo powietrza i szlak ja trafil. na poczatku czasami oki bylo a pozniej padla calkiem w moim przypadku czyszczenie jej nic nie pomoglo kupilem od kolegi z forum za 65 i smiga zajefajnie spalanie malutkie odrazu i zrywniejszy sie zrobil. przeplywka podaje zle parametry i komp wzbogaca lub odwrotnie mieszanke i z tad ten blad. na postoju powinienes miec w granicach 3-4 g/s a przy max bucie do 120g/s. na necie jest gosciu co sprzedaje ori bosch nowe po 150zl wpiszcie nr przeplywki w szukajke allegro i cos powinno byc
-
Car audio - pytanie i porady
ja zalozylem sobie ori tube w boczek nokii i do tego radio sony z wyjsciem cinch. wlaczam a tu d*pa glosnik prawie ze nie gra chodz w radiu jest jeszcze sterowanie subem. mysle sobie co tu zrobic wzmak ori jest do d*py przy tym radiu. mialem wczesniej tube cdi aktywna. wyciągnąłem wzmacniacz nie duzy i podlaczylem ori tube pod tego wzmaka i teraz bardzo fajnie gra wiadomo nie ma super glebi basu bo za mala skrzynia nokii ale jest fajny basik. glosniki mozesz zalozyc jakies dobre ale wszystko zalezy od pieca i odtwarzacza. ja teraz bede zakladal 2 din symphona I bo mialem za free ale nie czyta to mp3 i chce przerobic tak zeby czytal zobaczymy czy sie uda.