Treść opublikowana przez Pawelkiwi
-
Problemy z uruchomieniem ciepłego silnika 2.0 tdi
Nie wiem jak Wy ludzie ale chyba każdy ma jakieś małe pojęcie o tym jak auto powinno kręcić na rozruszniku. Zakładając taki wątek myślę że kolega wie jaka jest różnica obrotów (jeśli jest) w kręceniu rozrusznikiem na zimnym i ciepłym. Domyślam się też że chyba by zauważył różnicę w zachowaniu pracy rozrusznika to nie zadawał by tak banalnych pytań. Powiem więcej w tych samochodach problem rozrusznika jest stałą usterką a właściwie nie rozrusznika tylko kabelka od masy do obudowy. Nawet akcja serwisowa na to była. Pomijam inne usterki rozrusznika.
-
[B7 BPW] 2.0 TDI 140KM a CHIP ?
OT TAK się nie da. Trzeba podjechać do mechanika znającego dobrze ten silnik. Po usunięci DPF-a, program 220 KM i 450 Nm jest do osiągnięcia bez problemu. Oczywiście przy zdrowej turbinie i sprawnym silniku. Zero dymu za samochodem. Dane przy ustawieniu rozrządu -1,5 stopnia. Przy +2.0 potrafił zakopcić dość mocno.
-
Opiłki metalu w oleju
Problem jest w tym że "powiedzieliśmy" tylko klient oszczędzający. Znam wersję klienta: chcą ze mnie wycedzić większą kasę więc proponują ale ja się nie dam rzezać.
-
Ten element zablokował EGR. Skąd to jest ?
Wiem jaka jest droga zasysania powietrza jak i też jego wydalania. Jak wynika z Twojej wypowiedzi wymień bo nie innej możliwej przyczyny. Ja zadaję pytanie inne, czy w chłodnicy spalin jest taki lub podobny element ?
-
Wtryski, DPF czy co się dzieje?
Według Twojego opisu wszystko skłania się do sprawdzenia luzów wirnika w turbinie. Prawdopodobnie leje ci na gorąca stronę i olej paruje na siwo niebiesko od rozgrzanych elementów.
-
przekręcony rozrząd
Racja tylko w tym wszystkim jedno jest ważne, trzeba wiedzieć w jakim stanie jest dawca a z tym jest różnie. Mając dwa zawsze da się coś poskładać.
-
czy to prawda z OIL PRESSURE ...
Czerwony komunikat oil pressure nie ma nic wspólnego z obrotami czy prędkością. Zaświeca się gdy ECU ma sygnał o uruchomieniu silnika a ciśnienie oleju w odpowiednim czasie nadal jest za małe czyli nie przekroczy 0.7 BAR-a.
-
Ten element zablokował EGR. Skąd to jest ?
A widzisz na zdjęciu element z chłodnicy spalin? Skąd taka pewność u Ciebie że to z chłodnicy spalin? Ja nie widzę tam takiej części lub jej fragmentu więc po co mam sugerować wymianę. Wiem że mogę rozebrać pół silnika i sprawdzać skąd to "cudo" ale idę na skróty i szukam czy ktoś coś takiego miał. Jeden kolega miał ale 0 kontaktu.
-
Sterowanie klapą w kolektorze ssącym
W każdym mieście to robią. Najlepsze jest to że Audi to taka fajna firma która daje dobrze zarabiać serwisom. Audi trzymaj tak dalej a nie umrzemy z głodu.
-
Problemy z uruchomieniem ciepłego silnika 2.0 tdi
Jak odpięcie czujnika temperatury usprawnia Ci zapalanie to zakup moduł delay jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim włącza grzanie świec żarowych nawet na ciepłym silniku co ułatwia poprawny rozruch. Oszukuje komputer silnika ECU co powoduje późniejszy zapłon, więc silnikowi łatwiej. Oczywiście najlepiej byłoby znaleźć przyczynę ale jak ktoś chce na skróty i tanio to właśnie rozwiązanie dla niego. Tu masz coś co działa i spełnia swoją rolę Moduł MS-07 Delay Diesel
-
Opiłki metalu w oleju
Znam wiele przypadków gdy mechanik nie jest debilem, proponuje różne dobre rady aby sprawdzić coś przy okazji jak jest już tak rozebrane a klient nie chce bo to kasy nie ma, bo to że za miesiąc sprzedaje auto itd.
-
Ten element zablokował EGR. Skąd to jest ?
Tak ja obiecałem trochę więcej szczegółowych zdjęć. Poniżej zdjęcie turbina i wejście odejścia na chłodnicę spalin. Odległość pomiędzy ok 3 cm różnicy, więc siła odśrodkowa mogła by tam to wepchać. Tyle tylko że to jest za małe jak na kierowniczkę.
-
Dziwne drgania
Kolego podnośnik, auto up i jeden w samochodzie drugi na dole. Kontrola wszystkiego poduszek, mocowań wydechu, plecionka ... powodów może być wiele a jedna wizyta w warsztacie w 5 minut może wykazać gdzie tkwi problem.
-
kłopoty przy odpaleniu
Kąt wtrysku to podstawa poprawnego działania silnika. Bez spełnienia tego warunku inne domysły pozostawmy na później.
-
Ktos stosowal cudowne tabletki??
Jak cokolwiek masz dodawać do paliwa to sprawdzone produkty np. Dodatek do oleju napędowego COMMA Diesel D-TOX, 0,4 litra - Motointegrator.pl - sklep internetowy Ja polecam to klientom i naprawdę wracają bez efektu placebo do naszego serwisu.
-
olej w zbiorniczku płynu co to moze oznaczac?
SotoM i macho mają oboje rację a jedyne co chce dodać to tak kosztownie wyglądające usterki diagnozuje się w warsztacie. Fakt, na forum można zasięgnąć informacji o ewentualnych możliwych usterkach, ale ubywanie płynu w tym samochodzie może być spowodowane wieloma możliwymi drogami.
-
Ten element zablokował EGR. Skąd to jest ?
Jutro jak ogarnę serwis postaram się zrobić parę nowych fotek. A tak na marginesie to wydaje mi się że jest droga którą gdyby to była płetwa kierownicy spalin dostała by się do EGR-a. Poprzez turbina strona gorąca > wydech > chłodnica spalin > rura spalin do EGR > EGR. Tyle że wymiary nie te.
-
[b7 bpw] Kontrolka świec, brak mocy
Wiedząc w który miejscu kończy się część katalityczna tego DPF, wycina się kawałek otworu technologicznego w metalowej puszce, za pomocą którego wybijamy część faktycznie odpowiadającą za DPF. Część katalityczna ma pozostać. Potem pozostaje TIG i nierdzewka do zaspawania otworu technologicznego. Tak zrobiony DPF nie "dudni" i odpowiednio spiętrza spaliny by zapewnić poprawną pracę turbiny.
-
czy to prawda z OIL PRESSURE ...
Poziom oleju mierzy jeden czujnik w misce olejowej a ciśnienie oleju drugi czujnik przy filtrze oleju. Działanie tego drugiego jest na zasadzie ON/OFF, przy czym załącza się bodajże przy 0,7 BAR a wyłącza przy 0,5 BAR. Są to wartości o wiele za małe dla poprawnego smarowania silnika. Ot taka następna wada AŁudi.
-
Ten element zablokował EGR. Skąd to jest ?
SotoM: Z napisaniem PW - wpadłem na ten pomysł wczoraj ale na razie bez odpowiedzi. Jest to czysty metal, dość twarda stal, widać wyraźnie że się od czegoś odłamało. Na początku myślałem że to fragment kierownic z turbiny ale to nie to. Kierownice w BRD mają inny kształt i wymiar. Poniżej zdjęcie. Jak by poszło dalej to była by dyskoteka. Szkoda że nie zrobiłem fotki jak fajnie w EGR leżało zablokowane przepustnicą.
-
Ten element zablokował EGR. Skąd to jest ?
Tu http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/b7-brd-kawalek-metalu-zablokowal-egr-czego-to-195412/ kolega znalazł dokładnie taki sam fragment.
-
Ten element zablokował EGR. Skąd to jest ?
Witam ! Kupa dymu za samochodem. Auto ledwo przyśpiesza. Diagnostyka wykazała wiele błędów ale wszystkie prowadziły do EGR-a - pomyślałem pewnie jak zwykle uszkodzona zębatka. Po rozebraniu okazało się że powodem nie była zębatka, przepustnica EGR-a została zablokowana przez kawałek metalu widoczny na zdjęciu. Po wyjęciu "blokady" wszystko ok. Teraz koledzy podpowiedzcie mi skąd to pochodzi ? Klapy dolotu ?
-
[B7 BPW] 2.0 TDI 140KM a CHIP ?
piotrsob1: Wytłumacz posiadaczowi diesla że ponieważ jeździ 10km do pracy i 10km powracając do domu, oczywiście stojąc w korkach w mieście DPF mu się nie regeneruje bo taki proces u niego nigdy nie zajdzie i ma jechać raz w tygodniu na autostradę. Wierz mi że takich ludzi jest mnóstwo. Ty być może jeździsz więcej, dłużej, dalej i nie masz takich problemów. Być może zakłady usuwające DPF zarabiają kasę na tych czynnościach ale to klient sam wybiera rozwiązanie poparty rzetelną diagnozą co ma zrobić.
-
[B7 BPW] 2.0 TDI 140KM a CHIP ?
To co napisałeś oczywiście racja tylko ... to że TY tak masz zrobione to nie znaczy że tak mają inni robić. Jak ktoś robi chipa to po to by zyskać jak najwięcej (oczywiście w granicach rozsądku). Jazda z chipem i DPF-em niestety nie idzie w parze z osiągami. Podłącz się pod czujnik różnicy ciśnień w DPF zapchanym w 20% i sprawdź ciśnienie przed modem i po. Ogarniesz wtedy jaki opór stawia ceramika. To tak jakby ktoś włożył do rury wydechowej szmatę. Poza zapchaną rurą wydechową po usunięciu DPF-a pozbywasz się dotrysków regeneracyjnych i nagłych niekontrolowanych niczym spadków mocy. Ech dużo pisać - usunięcie DPF-a to same zalety. Zapomniałem - są wady - więcej żab zginie.
-
Zabity DPF 2.0 BPW Multitronic
Katalizator to też wolny przelot ! masakra..