Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pawelkiwi

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Pawelkiwi

  1. Bez diagnostyki ciężko i gdybać można. Wygląda na notlaufy czyli okolice turbiny - zacinanie kierownic, zawór, lanie oleju do wydechu.
  2. Dpf

    Pawelkiwi odpowiedział(a) na Bruuuum temat w 3.0TDI
    Rozwiązany problem ale czego ?
  3. Pawelkiwi odpowiedział(a) na firmalucky temat w 3.0TDI
    Każda przepustnica nowa, myta, czyszczona musi być zaadoptowana.
  4. Klapy robi wiele firm i to do wielu marek. Najwięcej usterek w oplo-podobnych markach Saab, Chevrolet, Alfa Romeo, Fiat itd. Problem ogólnie znany i naprawa nie stanowi problemu. Zapraszam na PW.
  5. I co to ma wspólnego z pomiarem szybkości obrotów wału na nie uruchomionym silniku w celu oceny stanu rozrusznika ? Odpali na 1 sekundę i zgaśnie można kręcić dalej. Skoro odpali Ci w ciągu 1 sekundy to JA CI mówię na 100% masz dobry rozrusznik.
  6. Gdyby ktoś chciał zrobić modernizację pompy w Krakowie lub okolicach proszę pisać na PW.
  7. Tak bez większych kombinacji aby sprawdzić kręcenie rozrusznikiem ale by przypadkowo nie zapalił wystarczy: 1. Kupić czekoladę np. dla koleżanki 2. Poczęstować ją 3. I tu najważniejsze sreberko zostawić dla siebie 4. Owinąć kluczyk tymże sreberkiem aby wyłączyć immo (właściwie to by uniemożliwić odczyt pastylki) 5. Kręcić do woli - immo odetnie wtryski i auto nie zapali 6. Pkt. 1 - czasami można poradzić sobie bez czekolady
  8. Jak to jaka - zapalająca żółtą lampkę "sensor".
  9. Ale uparcie na tą chłodniczkę macie parcie. Auto jeździło 3 lata bez dotykania. Padł napęd z wałków na pompę oleju oraz turbo. Po wymianie w/w auto przejechało parę tys. km i ten element zablokował EGR-a.
  10. Objaw trzęsienia i siwego drażniącego dymu z tyłu to przeważnie synchronizacja wałków rozjechana w kierunku na za duży +, przeważnie powyżej +3.0
  11. Czyli już Ci przestało trzepać ?
  12. Pawelkiwi odpowiedział(a) na Marian1982 temat w 2.0TDI
    No fakt dałem złe zdjęcie już po zdjęciu pompy. Ale zdjęcie segera przez otwór nawet 20mm graniczy z cudem a jak wpadnie a pewnie tak to szukania ...
  13. Podłącz do VAG-a. Sprawdź kąt synchronizacji wałków. Jak jest powyżej +1,5 w tym silniku cofnij na co najmniej 0,0 i testuj. Oczywiście wałek ssący + dokładnie tak samo wydechowy. Dwumas z przerywaną pracą silnika nie ma nic wspólnego. Oczywiście trzeba rozdzielić telepanie, wibracje i przerywanie.
  14. Ustawiasz kąt synchronizacji wałków na stronie ssącej. W komputerze sprawdzasz. Powinno być -3 do +3. Zauważyłem że gdy ustawiam na więcej niż +1,5 zaczynają się kłopoty z poszarpywaniem silnika. Po ustawieniu prawidłowym patrzysz na zęby koła pasowego po stronie ssącej. Koło pasowe strony wydechowej MUSISZ ustawić dokładnie na zęby tak samo. Nie ma cudów musi działać. A propo ASO. Zdarzało mi się mieć auto po robocie w ich serwisie po wymianie rozrządu że tak założyli pasek że regulacje na kołach były w wartościach końcowych i nie było możliwości regulacji dokładnej. Wtedy nie pozostaje nic tylko przełożenie rozrządu o 1 zęba. Wtedy regulacje dokładne wracają do wartości środkowych.
  15. Pawelkiwi odpowiedział(a) na Marian1982 temat w 2.0TDI
    Musiałbyś wywalić niezły otwór inspekcyjny by dosięgnąć segera i go zdjąć. Pompa oleju jest oddalona i znajduje się dość głęboko. Poniżej zdjęcie. Pomysł niezły ale nierealny do wykonania.
  16. Ja nie pisałem o tym z czego są robione rozruszniki i jak stare i zużyte są auta. Nadmieniałem tylko że rozwodzenie się nad prędkością rozruchową przez parę miesięcy to lekka przesada bo wprawny mechanik z ZA DARMO to sprawdzi w 2 minuty.
  17. Pawelkiwi odpowiedział(a) na marcin2403 temat w 2.0TDI
    Jasno siwy kolor z wydechu = puszczająca turbina. Potwierdza to fakt że auto pracowało długo na wolnych obrotach. Potem ruszyłeś i zrobiło się siwo. Przy ruszaniu dmuchnąłeś zebrany olej do nagrzanego wydechu i odparował w takiej postaci.
  18. ! W Norwegi jest w okresie zimowym czasami cieplej niż u nas. Rozrusznik ma być w 100% w pełnych obrotach. Każdy wprawny mechanik jest to na słuch w stanie określić. Nie potrzeba VAG-a ! Ludzie takie proste sprawy do ogarnięcia w przysłowiowe 5 minut wałkujecie ponad kilka dni. Eh. Sory Nie kilka dni a miesięcy. Porażka
  19. Pawelkiwi odpowiedział(a) na ziom2327 temat w 2.0TDI
    Kolego musisz zdjąć misę i diagnozować. Innej metody nie wymyślili ! pozdro
  20. Się ciesz że masz "syfa" wymienionego za darmochę. To że nie mają na stanie w ASO to normalne a te 5 dni to pewnie okres świąteczny, bo tak normalnie to 1-2 dni.
  21. Fakt wątek BPW - sorki. Fajna śniegowa zabawa. Ja też uwielbiam taką zabawę. Parę lat temu nawet moje dzieci (!) nauczyłem tej zabawy i teraz sami to swoimi bryczkami uskuteczniają. Mod u mnie (i nie tylko) wykonany jest z wszystkimi odpowiedni działającymi limiterami włącznie z temperaturą spalin za turbiną I TU pragnę powiadomić wszystkich zwolenników wstawiania rurek zamiast DPF źle usuniętego że właśnie tak się psuje silniki.
  22. Awra: Ja mówię o serii 170 KM zrobione na 220 KM czyli około +30%. Zrobionych już dobrych parę silników wraz z moim. Dla tego silnika myślę że to poziom wyżyłowany ale jeszcze w miarę bezpieczny. Po tym ostatnim chipie (było parę modów w ciągu 2 lat) auto w sumie przejechało 18 tys km. Ja dbam o to by nie przegrzewać, by nie cisnąć non stop generalnie generują tą moc wtedy kiedy potrzebuję tzn. przy wyprzedzaniu, starcie itd piotrsob1: Przyjedź do mnie serią to może nie w 3 ale w 10 minut Ci ją zarżnę.
  23. Czekam na odpowiedź od kolegi ale niestety nie ma. Zrobiłem już parę takich silników, oczywiście różne w nich rzeczy naprawiałem ale czegoś takiego jeszcze nie miałem okazji zobaczyć. Patrzyłem endoskopem w różne otwory ale nic urwanego nie zobaczyłem, bo i ciężko zobaczyć w takim syfiastym dieslu.
  24. Nie jestem optymistą tylko realistą. Zrobiłem już tak parę 2.0 wraz ze swoim i na razie nic nie spuchnęło. Robiłem to etapami aby sprawdzać efekty po kolei i mieć świadomość faktycznych efektów. Na tym ostatnim programie jeżdżę od maja. Auto zaliczyło Chorawację - "0" problemów. Mam już paru klientów zrobionych w ten sposób i nic do tej pory się nie dzieje.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.